[Novelizace DrD] Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět

Má mýt Válečník tankovací Schopnost?

Ano.
6
67%
Ne.
3
33%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vallun píše: - možnost hrát v soubojích rozličné další taktická upřesnění, jako třeba dělená kola na akce
- možnost naopak dávat větší důraz na rolleplaynig, se zjednodušením pravidel
Tohle chceš udělat jak? Já jsem teď designoval ty obory bojovníka a to do systému, který už má jasná pravidla a je otestovaný a i tak vidím, jak moc věcí musíš dávat dohromady, aby ta povolání zůstala relativně vybalancovaná, a to je tam jen jeden soubojový systém a jeden systém pro ostatní věci.
A Ty chceš mít několik systémů boje, to samo o sobě už udělá ve věcech maglajz (těžko to vybalancuješ mezi sebou a každé předpřipravené vydané dobrodružství půjde do háje s tím, jakou verzi souboje si kdo vybere), a navíc chceš mít jednodušší verzi pravidel, což obojí dohromady bude znamenat, že povolání spoustu věcí nevyužijí, protože si hráči třeba vyberou tu verzi systému, co zrovna dané věci nepodporuje, apod. Jako ono se to píše, co by člověk chtěl a co má jaké povolání mít a tak, ale pokud to má nějak obstojně vypadat, tak mít víc soubojáků, apod., způsobí akorát to, že to nevybalancuješ. Ale třeba to není Tvůj záměr. $D
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od Pepa »

Jak řekli kdysi Ecthelioni: Dělat rozšířený soubojový systém je sebevražda.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od Vallun »

No, tohle je všechno ke zvážení, zatím mi z toho vychází jediný "trochu rozšířený" soubojový systém. Podpora roleplay bude trochu natlačena do toho situačního bonusu;)

Obory povolání nebudou.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vallun píše:Obory povolání nebudou.
Tolik k zachování ducha starého dračáku... $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od Vallun »

Jo, je to docela radikální zásah, ale vyšlo mi to jako nejlepší možnost vzhledem k následujícímu:
- umožňuje to vznik pestřejších postav, jejich větší variabilitu;
- řeší to problémy s některými určitými povoláními (druid, sicco, mág) a zároveň i se snahou přidávat nová;
- nebrání to tomu zachovat obory tak, jak byly dříve výběrem příslušných schopností (počítám,že pokud se to někdy dohrabe do finálnější verze, tak tam budou uvedeny rady, kdy si co vzít);
- Ecthelioni ve svém zásadním příspěvku (cca strana 35 Teoretizování) dali moudrou radu: Keep it simple! a tohle je pro mne jednoduchá cesta k naplnění výše uvedených požadavků;
- když jsem se ptal po letech lidí, co si pamatují z dračáku, tak si docela často vzpomněli na rasu a povolání, na obor podstatně méně.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jako jo, na jednu stranu to dává smysl, na druhou hned rozdělení na bojovníka a šermíře nebo druida a chodce je dost zásadní a dost to buduje atmosféru. Když to tak nějak zamícháš dohromady, je to divný. Když si s válečníkem vezmu šerm a berserkra, tak to působí dost ujetě.
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od Pepa »

Vallun píše:- řeší to problémy s některými určitými povoláními (druid, sicco, mág) a zároveň i se snahou přidávat nová;
Vážně myslíš, že když počet povolání zredukuješ na pět, tak budou mít hráči menší tendenci přidávat si povolání nová? IMHO to je právě naopak.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pepa píše:Vážně myslíš, že když počet povolání zredukuješ na pět, tak budou mít hráči menší tendenci přidávat si povolání nová? IMHO to je právě naopak.
Jj, působí to opačně.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od Vallun »

rozdělení na bojovníka a šermíře nebo druida a chodce je dost zásadní a dost to buduje atmosféru
Ten dojem nemám, naopak častější byl případ, kdy někdo chtěl od první úrovně byt theurg nebo sicco:)
Vážně myslíš, že když počet povolání zredukuješ na pět, tak budou mít hráči menší tendenci přidávat si povolání nová? IMHO to je právě naopak.
podle toho, jak která. Řada povolání půjde snáze pořešit jako konkrétní build stávajícího povolání a v Rozšířeních bude nazančeno, jak vybudovat ta další nejvíce žádaná (klerik).
A spoustu věcí udělají spíše přesunutím schopností a jejich doplněním - alespoň předpokládám:)

Ale pokud Vám tohle trhá žíly (i když asi ne moc...?), tak nevím, zda přežijete mého hraničáře :think: Ona Argova námitka, že umí všechno skoro nejlépe je relevantní pro cca 3-7 level, pak naopak ztrácí dech tím, že umí všechno trochu a učí se jaksi pomaleji, takže na takovém 9-10 levelu zaostává.

Jinak taky dumám nad tempem růstu úrovní...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vallun píše:
rozdělení na bojovníka a šermíře nebo druida a chodce je dost zásadní a dost to buduje atmosféru
Ten dojem nemám, naopak častější byl případ, kdy někdo chtěl od první úrovně byt theurg nebo sicco:)
Všiml sis, že odpovídáš na něco jiného, než o čem mluvím, že jo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od Vallun »

Nikoliv - v první části jsem Ti odpověděl, že nesouhlasím s Tvým předpokladem (že dělení na obory na 5. úrovni je zásadní a buduje atmosféru), ve druhé části jsem Tě upozornil na to, že to má ještě další, dosud nezmíněné, problémy - a sice, že některým lidem vadí, že nemohou být druidi nebo mágové hned.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vallun píše:
rozdělení na bojovníka a šermíře nebo druida a chodce je dost zásadní a dost to buduje atmosféru
Ten dojem nemám, naopak častější byl případ, kdy někdo chtěl od první úrovně byt theurg nebo sicco:)
Tak čti znovu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od Vallun »

Tak ještě jednou pro eB:
eB píše:rozdělení na bojovníka a šermíře nebo druida a chodce je dost zásadní a dost to buduje atmosféru
Ten dojem nemám.

Naopak, někteří hráči chtěli být už od první úrovně některým konkrétním oborem, což původní pravidla neumožňovala, kdežto podle mé novelizace si mohou od počátku skládat vhodné schopnosti.

Lepší?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Prostě lidi chtěli bejt theurgem nebo siccem už od první a proto tam tyhle obory ani žádné jiné nebudou... $lol$

Se mi líbí, jak se karty úplně obrátily. Já jsem byl pro bodové vyrábění postav s velkou volností a nakonec dělám poměrně striktní class and level, a Ty, nejvíc hard-core dračákysta, co tu na milion přispěvatelů ječel, že tohle už není dračák, jděte s tím do háje, naopak úplně vyházíš obory, takže jeden a ten samej maník bude šermovat a moct se měnit v berserkra, no dobrý no. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD dle Valluna - diskuse

Příspěvek od Vallun »

Má verze jim umožňuje tím skutečně být, a třeba si tak i říkat, odkdy budou chtít:) Alespoň doufám...

Požadavek na věštší variabilitu postav stejného C/L přišel od Bouchiho a já ho pojal za svůj, protože mi dává smysl.

Tobě samozřejmě neupírám, žes s řadou věcí přišel první - já jen vlastně posbíral nápady, které ty jsi opustil v náhlém nadšení pro něco úplně jiného:)

Do Dračáku bude třeba sáhnout velmi, netěší mne to, ale nebudu se tomu bránit tam, kde takový zásah ospravedlní jeho přínosy.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů