[Novelizace DrD] Příprava k 3. anketě - esence povolání

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

[Novelizace DrD] Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Naoki »

Inspirován Argonantovým dotazem navrhuju třetí dotazník. Pokud dáme dohromady dobrou podobu a bude zájem pro designery můžu to pak připravit a propagovat.

O co jde: co dělá kouzelníkem kouzelníka? Jaké schopnosti by měly povolání mít v reedici? (pořp. v jiných variantách).

Dotazník by měl podobu jediného dotazu ("potřebuje dané povolání následující schopnosti aby byla zachována jeho esence?"*) a pak by následoval výčet schopností a odpověď ANO/NE. Výčet schopností by byl jednak z DrD 1.x a pak bychom vzali i schopnosti z povolání které se objevují u jiných her (např. DrD +, DrD 2, DnD...). Kontrolovali bychom to na dotaz "jaké RPG hraješ nejdéle" aby si pak remakeři mohli rozhodnout jak poupravit pravidla s ohledem na cílovku.

Příklad otázky:
Potřebuje válečník následující schopnosti aby byla zachována jeho esence?* (u každého uveďte ano nebo ne)

- zastrašení
- poznávaní artefaktů
- lepší bonusy na útok s preferovanou zbraní
- sehranost (bonusy s jiným válečníkem)
- léčba vlastních zranění (second wind)
- odhad zbraně
- odhad soupeře
- vícenásobné útoky
- styl boje
- nezdolnost (větší odolnost proti různým debuffům)
- trénování se všemi zbraněmi i zbrojemi
- silák (bonusy na silové nebojové akce, např. lámání předmětů, zvedání mříží)
- osobní strážce (schopnost chránit spojence)
*můžeme klidně najít lepší formulaci dotazu

Jak vidíte některé schopnsoti jsem vzal z DrD 1.6, jiné z DnD, z DrD 2, a konečně vidíme i určitý "overlap", kde se stejná nebo podobná schopnost objevuje u více pravidel.

Jak jsem řekl, pokud máte o takový dotazník zájem nahoďte schopnosti povolání (včetně odkud ta schopnost je), pak si vybereme určitý počet abychom se neptali na 100 různých věcí a sestavím dotazník.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Naoki »

-> REZERVOVANÝ POST PRO AKTUÁLNÍ PODOBU DOTAZNÍKU <-
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Naoki »

Aby bylo jasný: pokud o takový dotazník máte zájem očekávám aktivitu z vaši strany a návrhy. Sám vám ten dotazník nesestavím už jen kvůli tomu že nevím na které speciální schopnosti u DrD povolání se chcete přesně zeptat
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Argonantus »

To je dost strašná zpráva.
Moje původní představa nebyla vyvolávat nějakou kolosální akci, jen jsem chtěl vytáhnout z toho průzkumu, co už se dělal, a byl údajně docela rozsáhlý, co se zjistilo o Zvláštních schopnostech postav, možná i o Povoláních (z čehož by to šlo nepřímo vyčíst - nesnáším Alchymisty, jsou moc složití, např.).
Že se v rámci dost rozsáhlého dotazování nezjistilo vůbec nic, to mne dost zaskočilo.
Tak halt škoda.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od York »

Argonantus píše:Že se v rámci dost rozsáhlého dotazování nezjistilo vůbec nic, to mne dost zaskočilo.
Když se nejdřív zeptáš a až pak začneš zkoumat, na co že ses to vlastně zeptat potřeboval, tak se fakt moc nelze divit, že je dost malý průnik mezi odpověďmi a tím, co jsi chtěl vědět...
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Argonantus »

Přesně. A proto se omlouvám, že jsem se do téhle věci vůbec zapletl.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Naoki »

Takže ty chceš vědět co se zjistilo o zvláštních schopnostech povolání, ale ve skutečnosti tě to nezajímá, protože kdyby se udělala na to speciální anketa, tak je to kolosální akce, kterou jsi nechtěl vyvolávat...

V první anketě se možná, opakuju možná, něco zjistilo. Jenže je to ukryté pod dost obecnou otázkou, takže by to znamelo vzít to a ručně projít přes sto odpovědí, kde odpovídají i na hromadu dalších věcí. I kdybychom nějaké odpovědí získali nebyli by statisticky významné. Takže se rozhodni jestli tě to vskutku zajímá nebo ne.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Jerson »

Já je už ručně procházel a daly by se i automaticky vytřídit, ale ať to dělá někdo, jehož interpretaci dat Argo uznává. Z mé strany je to zbytečná práce.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Argonantus »

Naoki:

Nechtěl jsem tě naštvat.
Ale výzva, že pokud chci něco vědět, mám si zorganizovat další anketu, přesahuje moje možnosti.
Nicméně, některé odpovědi jsem si vytáhl už z toho mála , co jsi uveřejnil na začátku minulé debaty.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Naoki »

Výzva je: jestli ti to zajímá, sepiš mi aspoň zvláštní schopnsoti které chceš zjišťovat. Doufal jsem že pak se ozvou DnDčkaři, Worldaři, a lidi z jiných edic, kteří přihodí svou vizi schopnosti povolání, já pak dám dohromady tu technickou část ankety a rozšířím. Mimo moje schopnosti je abych dal dohromady všechno sám, obzvláště pokud mám pocit že o to ve skutečnosti zájem není (což je reálně možné - třeba každý ví jak správný čaroděj má vypadat tak nač dělat anketu).
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Argonantus »

Jasně, takže snadno a rychle:

Nezbytné schopnosti jsou (lze zatrhnout 3 možnosti u oboru):

Válečník
Zastrašení
Léčba vlastních životů
Boj se zbraní
Obrana s těžkou zbrojí

Bojovník
Vícenásobné útoky
Boj s těžkou zbraní
Drtivost
Průraznost
Změna v bersekra
Sehranost
Pověst
Bojový pokřik
Chladnokrevnost
Odhad zbraně
Velení

Šermíř
Vícenásobné útoky
Šerm
Útok z obrany
Sehranost

Hraničář
Boj se zvířaty
Stopování
Pes
Kouzla
Mimosmyslové schopnosti

Chodec
Kouzla
Odhad přesvědčení
Rychlost
Přesnost
Hbitost
Ukrytí se
Umělé dýchání
Ochočování nestvůr
kouzla meče
kouzla pocestných
psychická kouzla

Druid

Boj se zvířaty
Odvracení zvířat
Očištění
Kontakt s přírodou
Druidova lesní kouzla
malá lesní kouzla
velká lesní kouzla
Srp
_____________________
Alchymista
Odolnost proti jedům
Vidění magenergie
Lučba
jedy

Theurg
Ovládání elementálů
Astrální sféry
Ovládání bhutů
artefakty
vymítání démonů

Pyrofor
Výroba rachejtlí
Líčení pastí
Míchání jedů
Lektvary
Jedy
Talismany
vzdušná torpéda
svitky
____________________________________
Kouzelník
Kouzla
Odvracení neviděných
Vyvolání přítele
hůl
________________________________
Čaroděj
Energetická kouzla
Psychická kouzla
časoprostorová kouzla
Iluze
Ochanná kouzla
Průzkumná kouzla
Vyvolání přítele

_________________________________
Mág
kouzla
Podrobování
Mentální souboj
Moudrost
________________________________________
Zloděj
Převleky
Získání důvěry
Objevení pasti
odstranění pasti
Šplhání po zdech
Tichý pohyb
Schování se ve stínu
Vybírání kapes
probodnutí ze zálohy (jediné bojové a funguje jinak, bonus +4 + dvojnásobek zranění)

Lupič
Vrh
Škrtící šňůra
Omráčení
Útok otráveným trnem
Nenápadnost
Boj beze zbraně
_____________________________
Sicco
Odhad na lidi
Výkonný síť
Ochranná síť
průzkumná síť
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Arten_CZ »

Já bych do té ankety nedával jen ano/ne pro dané povolání, ale i rozlišovat, zda nechat jako schopnost povolání nebo dát jako obecnou schopnost pro všechny. První, co jsme vždy vykuchali, byl zloděj, většinu jeho schopností jsme dali jako obecné, následoval válečník, hraničář.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Naoki »

Arten_CZ píše:Já bych do té ankety nedával jen ano/ne pro dané povolání, ale i rozlišovat, zda nechat jako schopnost povolání nebo dát jako obecnou schopnost pro všechny.
Tohle by ale bylo těžší smysluplně sestavit. Navíc by se to dalo vyčíst z toho ano/ne. Schopnosti které by měly dostatek negativních odpovědí, by se daly pak hodit jako všeobecné, nebo komplet smazat.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od Fafrin »

Chtěl jsme začít psát něco o psech, klíčích, chodeckých mečích, volbě z palety kouzel, výrobcích, ohnivé hlíně ale čím víc nad tím přemýšlím, tak tato "esence povolání" je pro mne současně trochu tak souhrn toho nejhoršího v DrDo - je to omezení volby, předepsání šablony a podoby, vynucení formy.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Příprava k 3. anketě - esence povolání

Příspěvek od York »

Fafrin píše:Chtěl jsme začít psát něco o psech, klíčích, chodeckých mečích, volbě z palety kouzel, výrobcích, ohnivé hlíně ale čím víc nad tím přemýšlím, tak tato "esence povolání" je pro mne současně trochu tak souhrn toho nejhoršího v DrDo - je to omezení volby, předepsání šablony a podoby, vynucení formy.
To, že ti Class&Level přístup nesedne, ale ještě neznamená, že to není esence původního Dračího doupěte.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti