[Novelizace DrD] Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Naoki »

Vallun píše: Jak to vypadá s odpověďmi? Myslím zatím počet..sám budu šířit až odpoledne...
Zatím pouze 25
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Vallun »

Naoki píše:
Vallun píše: Jak to vypadá s odpověďmi? Myslím zatím počet..sám budu šířit až odpoledne...
Zatím pouze 25
dík, jdu rozesílat...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Faskal »

Sorry za spam, ale měl bych otázku:
Viděl jsem tady proběhnout mnoho anket, něco formou dotazníků, něco na fóru, dával to někdo nějak dohromady? Viděl jsem Arga dělat nějaká shrnutí, ale obávám se, že to už nenajdu. Zajímalo by mě především, "co přesně je ten duch DrD, co se má zachovat", a nezajímá mě ani tak mechanická stránka (což řešíte v téhle anketě), jak spíš fikční záležitost.
Kdybych měl položit konkrétní otázku, tak třeba jestli a jak moc se lidi v DrD starali o nějakou državu/pevné místo (a hlavně něco jiného než druidův hvozd/siccovy sítě), a jak se staví k tomu, jestli tahat pomáhající NPC s sebou do podzení.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Pepa »

Já se spíš zeptám zase úplně jinak:

(a) Když tohle je (bude) druhý dotazník, jaké jsou výsledky toho prvního? Vážně to, Jersone, nedokážeš po jednotlivých otázkách nějak vyhodnotit?

(b) Jaký je plán? Že se novelizace dá na pár měsíců k ledu, než se posbírá dostatečný počet odpovědí, a pak se bude nějak pokračovat?
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Cor »

Spíš to vidím, že teď si tu budeme jen tak vařit a brainstormit a průběžně budeme sledovat výsledky ankety (kterou necháme otevřenou) a případně to podle nich korigovat.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Jerson »

Pepa píše:Já se spíš zeptám zase úplně jinak:

(a) Když tohle je (bude) druhý dotazník, jaké jsou výsledky toho prvního? Vážně to, Jersone, nedokážeš po jednotlivých otázkách nějak vyhodnotit?

(b) Jaký je plán? Že se novelizace dá na pár měsíců k ledu, než se posbírá dostatečný počet odpovědí, a pak se bude nějak pokračovat?
Vzhledem k tomu, že v prvním dotazníku jsou otázky typu "zajímá vás rozvoj" a vedle nich "co by měla mít nová verze", tak ho vyhodnotit můžu, ale potřebuju dopředu říct, na jaké otázky chceš odpovědět, a koho do nich zahrnout, protože na blind se to udělat nedá - na to je tam příliš mnoho dat. Jen vyhodnocení, kolik z dotázaných lidí by potenciálně mohlo znovu odpovědět na otázky ohledně použití kostek potřebovalo vyhodnotit pět sloupců a zabralo mi hodinu včetně sepsání výsledků. A to jsem vyhodnocoval jen odpovědi Ano/Ne, přičemž tam jsou odpovědi skládající se i z pěti částí.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Pepa »

Huh? Takže paradoxně ten dotazník "nekrachnul" na tom, že je málo respondentů a dat, ale na tom, že jich je strašně moc? O-)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Naoki »

Spíš na tom že jsme se ptali na moc věcí najednou (protože tehdá neběželo 5 projektů novelizace najednou a nevěděli jsme, že budeme mít možnost se ptát po částech :-) )
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Colombo

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Colombo »

Jerson píše:
Pepa píše:Já se spíš zeptám zase úplně jinak:

(a) Když tohle je (bude) druhý dotazník, jaké jsou výsledky toho prvního? Vážně to, Jersone, nedokážeš po jednotlivých otázkách nějak vyhodnotit?

(b) Jaký je plán? Že se novelizace dá na pár měsíců k ledu, než se posbírá dostatečný počet odpovědí, a pak se bude nějak pokračovat?
Vzhledem k tomu, že v prvním dotazníku jsou otázky typu "zajímá vás rozvoj" a vedle nich "co by měla mít nová verze", tak ho vyhodnotit můžu, ale potřebuju dopředu říct, na jaké otázky chceš odpovědět, a koho do nich zahrnout, protože na blind se to udělat nedá - na to je tam příliš mnoho dat. Jen vyhodnocení, kolik z dotázaných lidí by potenciálně mohlo znovu odpovědět na otázky ohledně použití kostek potřebovalo vyhodnotit pět sloupců a zabralo mi hodinu včetně sepsání výsledků. A to jsem vyhodnocoval jen odpovědi Ano/Ne, přičemž tam jsou odpovědi skládající se i z pěti částí.

?

Prostě zrob obyčejný datamining... Jak ti taková jednoduchá věc mohla zabrat hodinu?
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Faskal »

Interpretace dat je svině.

Rád bych nějaké vlídné duši reklamoval svou minulou otázku.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od York »

Colombo píše:Prostě zrob obyčejný datamining... Jak ti taková jednoduchá věc mohla zabrat hodinu?
Nechce se ti náhodou z těch dat vytáhnout nějaké zajímavé výsledky? Asi neznám nikoho, kdo by s tím měl větší zkušenosti než ty.

(Já je teda nemám, ale předpokládám, že ti je Jerson pošle, když se k tomu dobrovolně upíšeš ;-))
Colombo

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Colombo »

York: Já zas moc zkušeností s tímhle nemám. Převážně robím fylogenetiku, něco populační genetiku atp. Momentálně mám nějaké zkušenosti s Agent Based Modeling. Takže tohle zrovna není oblast mé expertízy, tyhle věci buď znám ze školy, nebo si je nastuduju, když potřebuju (což já zase rád, metodologie mě baví).

Ale ono to funguje takhle:
1. pošleš mi data
2. každý den (či vícekrát denně) mě s tím budeš otravovat
3. ???
4. profit

Ale teď ne, zítra na týden někam jedu. Navíc já měl vždycky velkou hubu a skutek utek.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Naoki »

84 odpovědí. Ještě 16, postnu první shrnutí a zbytek pošlu na zpracování Jersonovi (a i Colombovi pokud má zájem :-) )
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Tarfill
Příspěvky: 17
Registrován: 25. 8. 2011, 07:51

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Tarfill »

Pánové,
ohledně toho dotazníku se musim přidat ke Quentinovi. Já jsem to sice nějak vyplnil, ale musim se přiznat, že vůbec, ale vůbec nemám představu o tom, jak a kam vlastně chcete novou revizi DrD vést. Otázky typu "chceš změnu v..."
vůbec nenapovídá tomu, jestli se změna odehraje k lepšímu a jestli jí vlastně uvítám. Chtělo by to opravdu konkrétnější dotazníky, nebo naopak otevřené otázky, kde člověk sám napíše, co považuje za špatné. Protože jinak je ten dotazník vlastně skoro k ničemu...
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Dračí doupě 1.x - dotazník k novelizaci. Změny.

Příspěvek od Cor »

Konkrétní dotazník nelze, ježto zatím nedošlo ke sjednocení ani u nejzákladnějších principů. Resp. mohl by se udělat pro převod DrD fluffu do DnD5 pravidel nebo pro Yorkovo DrD 1.9, ale ne pro něco, co vlastně ještě navzniklo. :lol:

Otevřený dotazník nelze, ježto by ho bylo pekelné vyhodnocovat a spíš by to byl sběr inspirace (což netřeba, nápadů co a jak změnit je hromada).

Účel tohoto dotazníku je "Co všechno je Svatá kráva?" aneb "Jak moc lze hrabat do systému DrD aniž bychom automaticky ztratili významnou část cílovky." Nevím, jak ho napsat podle tvého zadání a jak ho napsat o třídu lépe. A očividně to nevěděl asi ani nikdo jiný, v tom krátkém čase mezi vznikem návrhu a vznikem hotového dotazníku.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů