[Novelizace DrD] Remake DrD po vzoru DnD 5e

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět

Novelizace DrD by v této fázi měla vypadat:

Přeflufování DnD5e na feeling DrDo, bez mechanických změn.
15
43%
Jen drobná mechanická vylepšení či upřesnění.
4
11%
Úprava na k10 systém.
7
20%
Totální mechanická předělávka.
9
26%
 
Celkem hlasů: 35

Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od eerieBaatezu »

ShadoWWW: Jj, tady se shodneme. DrD Alchymista a Theurgovy sféry, to je úplný Císařův Pekař a dělá to hodně z toho feelingu. Takovou cestou bych se vydal. Rozhodně to chce udělat taková dobrodružství a klidně nějak tuto rudolfinskou dobu reflektovat přimo v povolání Alchymisty.

Argonantus k tomu určitě řekne víc.
Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od ShadoWWW »

Ono ale z hlediska feelingu fluff v pravidlech jsou jen základ. A když se zaseknete na mechanikách, tak tam skončíte. Viz DrD+, DrD II nebo právě i ta Končina. Třeba Příběhy impéria jdou (imho správným) přesně opačným směrem. Staví produkci hlavně na fluffu a nových dobrodružstvích. Podobně třeba The One Ring nebo právě i D&D 5e staví produkci hlavně na příběhových liniích než crunchových příručkách. Ukázalo se (nejen u nás v podobě PI, ale i ve světě), že je to úspěšný trend.

Ta hlavní otázka by měla znít: Co je z hlediska fluffu důležité? Pokusit se to dát do mechanik 5e (samotného mě nenapadá jiná víc kompatibilní hra) a vypustit ven jako veřejný betatest.

Až pak se ptát, co působí špatně z hlediska mechanismů a vzít v úvahu, nakolik to vadí a kolik je potřeba na to utratit času. Např. když se ukáže, že třeba půlka lidí nechce statické OČ, dát tam volbu hodu na obranu (to je lehké). Když 20% lidí bude chtít převod na k6+, nemá to cenu. Ta časová investice by byla příliš velká kvůli 20% lidí apod.

Sám jsem za dva roky hrál s desítkami hráčů. Mnoha dračákysty. Ze zkušeností mi vyplynulo, že DnD 5e je svým feelingem mnohem podobnější DrDo než DrD+ i DrD II. Navíc v mnohém i mechanicky elegantnější. Zaznamenal jsem třeba jeden zajímavý potřeh od jednoho hráče: V DrDo fungovala (působila) magie jako čistá energie, to v DnD úplně nepůsobí. (Ale měl hned nápad, jak by to šlo udělat.)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od Argonantus »

Eerie: tak nějak?
viewtopic.php?p=452211#p452211

Shadow:
Ze zkušeností mi vyplynulo, že DnD 5e je svým feelingem mnohem podobnější DrDo než DrD+ i DrD II.
IMHO bych tento názor podepsal. Ve fluffu nevidím žádný nepřekonatelný problém; vše, co funguje v DnD, by mělo fungovat v DrD a obráceně.
Settingy převažují "pseudostředověké", takže zrovna naše parta v tomhle byla od počátku jako ryba ve vodě. A udělali jsme si to ještě víc středověké a méně univerzální. A to platí zřejmě až hluboko do renesance, dál by bylo třeba dopracovat modernější dělostřelbu a začala by tam vadit ta raketová technika.

U starověku mohou trochu drhnout nedostatky generic velbloudů a krokodýlů, ale myslím, že se to dá napravit snadno.

DnD i DrD má sice náznaky scifi settingu stran některých nestvůr, ale vlastně mne nenapadá nikdo, kdo by to tak hrál. Fritzs se mne jednou ptal na souboje mechů a nějaké zamilované tentononc na způsob Hvězdné pěchoty, šlo by to dopracovat v DnD i v DrD, ale spíš je to kniha rekordů, než něco, co by lidi obecně lákalo.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od Vallun »

Minochodem, tady v anketě vedw refluff DnD a při tom dle toho, co se píše vedle, tak se spíš rěsí rebuild DrDo...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vallun píše:Minochodem, tady v anketě vedw refluff DnD a při tom dle toho, co se píše vedle, tak se spíš rěsí rebuild DrDo...
Hoď link na tu anketu.
Argonantus píše:Shadow:
Ze zkušeností mi vyplynulo, že DnD 5e je svým feelingem mnohem podobnější DrDo než DrD+ i DrD II.
IMHO bych tento názor podepsal. Ve fluffu nevidím žádný nepřekonatelný problém; vše, co funguje v DnD, by mělo fungovat v DrD a obráceně.
Settingy převažují "pseudostředověké", takže zrovna naše parta v tomhle byla od počátku jako ryba ve vodě. A udělali jsme si to ještě víc středověké a méně univerzální. A to platí zřejmě až hluboko do renesance, dál by bylo třeba dopracovat modernější dělostřelbu a začala by tam vadit ta raketová technika.

U starověku mohou trochu drhnout nedostatky generic velbloudů a krokodýlů, ale myslím, že se to dá napravit snadno.

DnD i DrD má sice náznaky scifi settingu stran některých nestvůr, ale vlastně mne nenapadá nikdo, kdo by to tak hrál. Fritzs se mne jednou ptal na souboje mechů a nějaké zamilované tentononc na způsob Hvězdné pěchoty, šlo by to dopracovat v DnD i v DrD, ale spíš je to kniha rekordů, než něco, co by lidi obecně lákalo.
Jak jsem psal o stránku dopředu. Jsou hry Warcraftu a Star Wars na d20 a přestože se to všechno jmenuje podle těch světů, tak máš pořád pocit, že hraješ d20.
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od Naoki »

Jenže žádný svět DrD není :) tady to není o tom dát pravidla která by pasovala na nějaký konkrétní a dost známý setting
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od York »

Vallun píše:dle toho, co se píše vedle, tak se spíš rěsí rebuild DrDo...
A čím dál tím víc se potvrzuje, že dohoda není možná. A to tam na něčem trváte v podstate jen 3 nebo 4 ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od Vallun »

Hoď link na tu anketu.
To myslíš vážně, že nenajdeš anketu, která je v záhlaví každé stránky???
A čím dál tím víc se potvrzuje, že dohoda není možná. A to tam na něčem trváte v podstate jen 3 nebo 4 ;-)
Naopak, mám pocit, že se ke shodě posunujeme překvapivě rychle:) Ono by pomohlo, dkybys tma furt necpal věci, co jsou absolutně nekompatibilní, chápu, že máš své výtvory rád, ale není to DrD. A kdyby se eerie nenadchl každou chvíli pro něco jiného a nevyvolával maglajzy...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od York »

Vallun píše:Ono by pomohlo, dkybys tma furt necpal věci, co jsou absolutně nekompatibilní.
Co naděláš, funkční designové možnosti kostry RPGček ve stylu DnDčka jsou holt dost omezené (a dračákové řešení to není, to už víme, DnDčkové je naopak jedno z nich, to už víme taky).

Auto na lyžích prostě blbě jezdí, nehledě na to, jak dobře naleštíš karoserii.

edit: Ta anketa v záhlaví je zajímavá, vůbec sem si jí nevšiml ;-)
Naposledy upravil(a) York dne 9. 7. 2018, 14:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše:edit: Ta ankety v záhlaví je zajímavá, vůbec sem si jí nevšiml ;-)
Já právě taky ne. :roll: :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od Vallun »

Auto na lyžích prostě blbě jezdí.
Jenže saně se bez lyží neobejdou a my ještě nevíme, co chceme vytvořit:) Ale ty už vybíráš jestli Michelinky nebo Dunlopky:)
edit: Ta ankety v záhlaví je zajímavá, vůbec sem si jí nevšiml ;-)
Aha...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od PetrH »

Po pul roce mimo mi přijde, ze se nic nezměnilo, ale zároveň říkám neslunickovy post: myslím, ze trade mark drd nikdy nebude k prodeji, pohybem mezi lidmi mimo fóra jsem zjistil, ze jsou obchodní drd držet dal, ale chtějí to či ono. Takže cesta je stále podle mého mít PDF a občas něco prodat a nepredelavat dnd na drd. Podle mého to na lidi mimo main fóra nebude fungovat. Často ti lidi maji svá široká house rules a ty na toto nenapasuji...
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od Argonantus »

Problém je v tom, Vallune, že tě nezaujala procedura diskuse.
Jak se to vyvinulo, vedle se řeší "opatrný tunning" DrD tak, aby to DrD hráči nepoznali, tady se řeší radikální transplantace DnD mechanik do DrD.

Společné téma, ke kterému si máme vzájemně co říci, je všechno mimo mechaniky; tedy právě fluff, setting a podobně. Obě skupiny od sebe mohou beztrestně opisovat.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od Vallun »

Není to spíš na Petra než na mne? :)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Novelizace DrD po vzoru DnD 5e

Příspěvek od York »

Postnul jsem link na anketu v záhlaví na Kostku, takže tam možná přibude pár hlasů.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti