Nákup starých příruček DrD

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od PetrH »

Me spise stve, ze na dvojku atd si jej mohu koupit na stare uz ne. A nechce se mi ta moje pravidla rezat a scanovat.
Sparkle: super coz je ovsem neco jineho nez toto. Nebo az se zacnes stydet za rozcesti stahnes i pdf? Mimochodem prokativni otazka /nikde sem to necetl, co tu padlo/ stydi se altar za drd.old? Vzdyt mu prinesl dojnou kravku s trademarkem a je jedno, ze ted se zajizdi v chovu tele a matka uz je na kafilerce ne?
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Sparkle »

No jestli bude někdy revize Rozcestí (zatím to nemám v plánu), bude vyměněno i pdf za updatovaný. Podobně jestli bude revidovaná Končina, mám pocit že autoři ta stará pravidla taky stáhnou z webu. Podobně na tom nejspíš bude zrevidované Drd2. Přijde mi to jako přirozený postup vydavatelů. Mám tady pocit, že zatímco u Končiny a u Drd2 tu budou lidi tleskat za revizi a stažení staré verze (která je prý špatná či co), u Drd old je za to samé vydavateli spíláno.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od PetrH »

No je mi komicke, ze se v nem dela stale mistrovstvi a prirucka neni. Ale dale to asi nema smysl rozebirat, neb to bude zbytecny plamen a plevel.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Alef0 »

Me spise stve, ze na dvojku atd si jej mohu koupit na stare uz ne
Aukro.cz? Inzerát?
A nechce se mi ta moje pravidla rezat a scanovat.
Aukro.cz? Pirátska kópia?

=====================
Nebo az se zacnes stydet za rozcesti stahnes i pdf?
Prípadov z histórie je veľa: Wizardi teraz zavraždili celý starý archív treťoedičných článkov. Mountain Witch sa tiež nedá kúpiť, lebo autor zmizol. Le mon mouri, najdivšia hra všetkých čias, tiež zmizla.

Poučenie: zálohuj, kým môžeš.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od ShadoWWW »

Prípadov z histórie je veľa: Wizardi teraz zavraždili celý starý archív treťoedičných článkov.
Ehm. To je něco jiného. Ty články zařízli, protože byly na starém serveru, který vypli. Nikdo neříká, že (staré) hry musí mít stále stejnou podporu.

Když jsme u Wizardů... oficiálně má na skladě a prodává v tištěné podobě core příručky všech edic (některé v deluxe vydání). A mimo to prodávají všechny možné materiály i z dob TSR v PDF a tento PDF archív neustále rozšiřují. A evidentně se jim tento vstřícný přístup k hráčům starých edic vyplácí.

Altar se rozhodl k podobnému kroku. Vydá příručky v PDF a následně i celé DrDo v deluxe (sběratelském) vydání v papírové podobě.

Nejen na tomto fóru je dost lidí, kteří by nejraději viděli DrDo zadupané do země, ale existuje i dost početná skupina lidí, kteří si myslí opak. DnDClassics razí heslo: "Every edition available again. Anytime, anywhere." Je to imho dobré heslo, nejen pro ty, co toho využijí.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Alef0 »

Veď presne, nikto nehovorí, že všetky staré hry musia mať podporu. Je úplne na vôli vydavateľa, či zvolí taktiku "produkt je discontinued" (Wizardi po starom, Microsoft..), alebo či sa rozhodne, že sa mu to oplatí, lebo každá edícia zvyšuje predajnosť (Wizardi po novom, exWhite Wolf).

Kričať po Altari, nech spraví ono alebo iné, alebo že je zlý, zákerný a serie na hráčov, je u nás dosť podivné.

Ja si otvorene myslím, že kto chce hrať DrDo, má kopu možností, ako to spraviť, a teším sa veciam ako PDF, ktoré majú skôr nostalgickú hodnotu, ale ten zver ešte požije zotrvačnosťou dosť dlho na to, aby ho bolo treba plnoprávne udržiavať pri živote alebo aby to bola retro vec ako staré nezohnateľné D&D veci.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Pieta »

ShadoWWW píše:Nejen na tomto fóru je dost lidí, kteří by nejraději viděli DrDo zadupané do země
Kolik lidí bys tu našel, kteří fakt tvrdí, že Altar by nic vydávat neměl, i kdyby chtěl? Přišlo mi, že snad všichni, co nebyli nadšeně pro vydání, jen obhajovali právo Altaru to nevydat.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sparkle píše:u Drd old je za to samé vydavateli spíláno.
Jenže DrDo a DrD2 nejsou vůči sobě novější verze staršího, jsou to dvě jiné hry pod názvem "Dračí Doupě".
Obrázek
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Bouchi »

Jenom k tomu "podlehnutí nátlaku". Pokud vím, můj postoj byl takovýto:
- DrD 1.6 se dotiskovat nebude
- chápu, že někteří by chtěli příručky aspoň v PDF, ale na převod nemám časovou kapacitu
- pokud by se našel někdo, kdo by ten převod udělal, nemám problém s následným zpřístupněním (s velkým upozorněním "pouze pro sběratele a nostalgiky, vývoj byl ukončen a hra již není podporována")
- stejně tak nemám problém udělat pro sběratele malonákladové tištěné souhrnné vydání, když si ho předobjednají

No a tím, že se někdo našel, tak mohou vzniknout PDf příručky a následně i ten sběratelský tisk. Žádný nátlak v tom není.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Vallun »

On je držitel práv, má právo tu hru zaříznout, pokud se za ni z nějakého důvodu stydí, a nemusí se nikomu za to ospravedlňovat.
Kauza Bohemka je o tom, že tohle není jediné kritérium, podle něhož je třeba věc posuzovat. Tak jako na Bohemce záleželo mnoha lidem (ve skutečnosti zas tolika ne, ale jaksi je to srdeční záležitost pro herce Trojana, který pro ní získal neskutečné hype), je klasické Dračí doupě významné pro obrovskou komunitu hráčů. Je to součást historie české roleplayové scény, ať se Vám to líbí nebo ne. A zároveň je to produkt, který z technických důvodů potřebuje určitou obnovu (prostě příručka, kterou taháte skoro všude sebou se čase dost opotřebí). A taky je to hra, která ve všech svých aspektech nemá nástupce. Dračí doupě II není v mnoha ohledech vůbec špatný výtvor, najdou se tam stránky i výborně udělané, ale je to prostě příliš jiná hra a použití jména Dračí doupě je tak spíš marketingový tah než vyjádření nějaké návaznosti.

Jinak ano, myslím onu kauzu, jen bych upozornil, že je tam příliš málo citací z rozhodnutí soudu a úřadu a není tam zachycen další vývoj...
Nekra píše:Jinak souhlasím s Alephem0. Vyvlastňování nemá v právním státě co dělat. (Vyvlastňování=Porušování práv).
Vallune, nelíbí se mi na tobě, jak ve formě vyvlastňování jsi pro bezpráví.
Vyvlastňování je složitý a rozporuplný institut, s tím souhlasím. Nicméně vyvlastnění podmíněné základními atributy (za náhradu, ve veřejném zájmu a na základě zákona, k čemuž lze přidat neformální zásadu subsidiarity - nejdříve nabídnout odkup) je součástí právního řádu KAŽDÉHO demokratického právního státu. Naopak, právě v právním státě co dělat má, protože jednak právě právní stát zajistí, že bude vykonáváno řádně a rozumně, druhak je výrazem zásady, že vlastnictví zavazuje. Což je sice přehlížený, ale ukrutně významný odstaveček (č. 4) jedenáctého článku Listiny základních práv a svobod. V podstatě to říká, že ač individuální práva jsou základem právního státu, tak jsou případy, kdy existuje spravedlivý veřejný zájem na tom, aby práva veřejnosti měla přednost před právy jedince. Mimochodem, na teoretické rovině, pokud jsi proti vyvlastnění, tak jsi tak proti nutné obraně.

Že není Altar v problémech je velmi dobrá zpráva, ale nemá to nic společného s tím, že je třeba respektovat i jiná práva, než vlastnictví... Na druhou stranu vzhledem k dnešní době je vydání PDFek, které si lze koupit, rozhodně dostatečným krokem a nelze spravedlivě požadovat vydání papírové verze.

Bouchi - tak, to je správný přístup:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od eerieBaatezu »

Bouchi píše:vývoj byl ukončen a hra již není podporována
Tohle já prostě nějak nemůžu pochopit.

Všichni, kdo hráli dračák, byli zvyklí na právě ten styl hraní. S Dvojkou jim přišlo něco úplně jiného, co dračákistické není a přitom mi řekněte, kolika lidem by vadilo, kdyby DrD 2 navazovalo na DrDo? Asi tak nikomu! IMO. Ale stejně je ta hra odepsaná.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Nekra »

Ne Vallune, v tomhle mne nepřesvědčíš. Vyvlastňování považuju za špatné. I za náhradu i s výmluvou, že je to ve veřejném zájmu. (Odvážlivci ti, kteří si brání svůj pozemek před stavbou plánované dálnice.) Vyvlastňováním jim to prostě vezmou - a ta "náhrada" může být něco, o co ten okradený majitel oproti tomu původnímu majetku zas tak nestojí (takže je stejně poškozen).
Jak to myslíš s tou nutnou obranou, to nechápu, protože si myslím, že člověk by měl právo si bránit svůj majetek i se zbraní v ruce (třeba že náš bezzubý právní řád nahrává padouchům a slušní lidi se nemají jak pořádně bránit).

Ohledně návratu ukradeného, zpronevěřeného a tak majetku bych tomu zase neříkal "vyvlastňování", ale spíš náprava stavu, když se to vrátí tomu, komu to skutečně patří.

PS:Kam se s tímhle máme přesunout, aby to tu nebylo OT?
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Alef0 »

Vyvlastnenie, pokiaľ ma moja občianska pamäť neklame, sa deje vo významných míľnikoch, kde naozaj ide o veľké peniaze alebo o národný záujem. Naposledy tak na Slovensku sa aplikoval tento zákon na momenty, kde sa ide stavať diaľnica Košice-Bratislava a vyvlastnením sa mali odobrať pozemky domnelo blokujúcich občanov, ktorí bránia odpredaju / výstavbe celonárodného významu.

Fakt existuje niekde vo svete precedens, kde súd odobral copyrightové práva len na základe toho, že si arbitrárna skupina uzmyslela, že má právo prebrať dielo a šíriť ho?

Takto potom môžeme ísť argumentovať k ľubovoľnému dielu, ktoré je out-of-print, a stavím sa, že existujú komunity širšie než RPGčkári, ktoré by takto súdne išli vykrádať intelektuálne práva.

Seriózne a naozaj si myslíš, že úvaha týmto smerom má nejaký racionálny základ a úspech?

Aké iné konkrétne práva treba rešpektovať? Právo sedieť v metre?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů