Nákup starých příruček DrD

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Bouchi »

Vallun píše:Ecthelion - neprodal by se možná hned, ale postupem času na beton...ale chápu, že by nebylo milé za dva roky vidět, že se prodává víc DrD.old než DrD 2 ...
DrD II se ovšem prodává podstatně lépe než jak se prodávalo DrD 1.6 v posledních letech před vydáním DrD II.
A teda kdo se o to postara kdyz nebude mit licenci by me zajimalo ... :think:
Buď to udělá Bouchi sám nebo licenci za rozumný peníz prodá, pokud ne, tak o ní přijde soudní cestou - causa Bohemka budiž dobrým precedentem - podle tohoto rozsudku patří předmět duševního vlastnictví spíše fanouškům, než jeho formálnímu vlastníku, jeví-li se to spravedlivým...
Existují tisíce knih, které už desítky let nikdo nevydal, přestože by o to určitě nějací čtenáři stáli (ale holt jich není tolik, aby se tisk vyplatil). Nevšiml jsem si, že by je někdo "vyvlastnil" soudní cestou.

Ale k věci. PDF PPZ 1.6 bude ještě letos. (Už by bylo venku,, zdržela to hardwarová havárie - kdyby někdo věděl o elektronice pdo harddisk WD800JD-60LSA0, byl bych mu zavázán, nicméně to PDF na ní nevisí.)
Ostatní budou postupně taky, PPE-Postavy se dá ještě sehnat i papírově.
Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od ShadoWWW »

Ostatní budou postupně taky
Toto mohu jen potvrdit a moc se na to těším. :)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od PetrH »

no vida a pdf budou
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Fafrin »

(A kdyby to někoho zajímalo, tak práci na fanouškovském DrD 1.8 mám v dnešním denním plánu v bodu 157 hned po naučit se portugalsky.)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Pepa »

Fafrin: Tak to už tě York předběhl. Ten už má DrD 1.9. a tři různé hacky dračáku :)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Vallun »

DrD II se ovšem prodává podstatně lépe než jak se prodávalo DrD 1.6 v posledních letech před vydáním DrD II.
protože je nové, až se to srovná, tak by bylo zajímavé vidět, jak by to reálně vypadalo...:)
Nevšiml jsem si, že by je někdo "vyvlastnil" soudní cestou.
To nejsou příručky, které potřebuješ mít po ruce a které se dotýkají relativně koncentrované skupiny jedinců...
PDF PPZ 1.6 bude ještě letos
Já věděl, že zvítězí rozum, super:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Alef0 »

Vallun, inak, DrD2 má už vyše troch rokov, to už zďaleka nie je nový produkt. (Taký Wizardi by v tento moment začali plánovať novú edíciu ;-)). A to s tým vyvlastnením, to je úplná somarina na úrovni banánovej republiky, keď aktívny a fungujúci vydavateľ bude pripravený o práva na produkt len preto, že si dovolil nevydať reprint a len preto, že ktosi cíti právo mať príručku k jeho hre.

PDF sú rozhodne skvelý nápad, teším sa, že to neumrelo.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Vallun »

že ktosi cíti právo mať príručku k jeho hre.
viz causa Bohemka - je to naopak, dostali bychom se hodně napřed ve výkladu základních lidských práv:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Alef0 »

Nebola Bohemka podľa Wikipedie spor o tom, že logo a práva prešli cez tridsaťpäť zaniknutých subjektov a dvadsať paralelných konkurenčných až ani pomaly divá sviňa nevedela, kto predal komu čo a za akých okolností a súd to resetol? Si si istý, že toto je prípad Altaru, ktorý žije, vydáva, má práva i copyright akurát nereprintuje to, čo chceš v dobe, keď chceš? :-)

Musíš zničiť Altar, založiť tri konkurenčné skupiny, vzájomne odkúpiť práva a potom sa súdiť a vyhrať :-)

HECK, AKÝ PLÁN!
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Nekra »

Tou kauzou je myšleno tohle: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kauza_Bohemians ?

Jinak souhlasím s Alephem0. Vyvlastňování nemá v právním státě co dělat. (Vyvlastňování=Porušování práv).
Vallune, nelíbí se mi na tobě, jak ve formě vyvlastňování jsi pro bezpráví.

Čtenáři sice mají právo mít doma příručku DrD, ale vydavatel má právo zase nechat si značku a nedělat dotisk/znovutisk.
Což jak jsem si přečet povede zatím k vydání PDFka. (Při jeho absenci by to mohlo vést ke zvýšení cen na sekundárním trhu - aukro, antikvariáty.)

Pokud se Altar netopí v dluzích a není na něj vypsán konkurz, tak je to od těch fotbalových klubů výrazně jiná situace a nelze to s ní vhodně srovnávat.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Sparkle »

Mě osobně mrzí, že Bouchi podlehl nátlaku a nezůstal u svého starého prohlášení, že ke starému Drd už nikdy nic z principu vydávat nebude.
PetrH píše:jen je komicke, kdyz proste muzu prodat par kusu a vydelat na tom, ze to nekdo chce
Ne všichni podnikatelé chtějí jen zisk bez ohledu na jiné hodnoty.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Quentin »

Mě osobně mrzí, že Bouchi podlehl nátlaku a nezůstal u svého starého prohlášení, že ke starému Drd už nikdy nic z principu vydávat nebude.
Proč? Drdo je docela ok nostalgická hra nebo ne? Větší braindamage než drd2 to udělat nemůže.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od PetrH »

tak budu rozcesti prat to, aby se mu darilo a jednou jsi si mohla rici mam rozcesti 2,3 a na rozcesti 41kalsu, i kdyz by se v e-podobe jeste bez strasti a nakladu mohlo neco prodavat... ja osobne pdf bych rad uz jen proto, ze papir vydrzi mene a moje prirucky uz jsou lehce zajety a nosit vse s sebou mi je poskozuje... takto bych si mohl poskozene stranky reprintnout a zakrouskovat...
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od Sparkle »

Quentin píše:
Mě osobně mrzí, že Bouchi podlehl nátlaku a nezůstal u svého starého prohlášení, že ke starému Drd už nikdy nic z principu vydávat nebude.
Proč? Drdo je docela ok nostalgická hra nebo ne? Větší braindamage než drd2 to udělat nemůže.
Co si o tom myslíme my, je úplně jedno. On je držitel práv, má právo tu hru zaříznout, pokud se za ni z nějakého důvodu stydí, a nemusí se nikomu za to ospravedlňovat.
PetrH píše:tak budu rozcesti prat to, aby se mu darilo a jednou jsi si mohla rici mam rozcesti 2,3 a na rozcesti 41kalsu, i kdyz by se v e-podobe jeste bez strasti a nakladu mohlo neco prodavat
Já doufám, že Rozcestí bude v pdf podobě vždy zdarma ;)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup starých příruček

Příspěvek od ShadoWWW »

Ofiko PDF má navíc některé výhody, co papírová verze nemá.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů