Hledám zkušeného PJ

Diskuzní fórum věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Pepa

Re: Hledám zkušeného PJ

Příspěvek od Pepa » 9. 10. 2014, 09:08

Marry: Mě by zajímalo, jestli se tvoje otázky týkají jenom Dračího doupěte, nebo RPGček (rolových her) obecně. Podle toho se odpovědi totiž značně liší.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 9. 10. 2014, 09:28

Skanderaxi, asi jsi minul, že Marry nechce hrát RPG, ale píše povídku o této hře, takže odkazování na její hráče je bezpředmětné. Usoudil jsem, že to asi bude něco jako psaná verze Gamers s padouch v roli PJje.

Marry - DrD alias Dračák se vyznačuje tím, že si každá družina upravuje pravidla podle sebe, takže kdykoliv se odchýlíš od přesných pravidel, můžeš použít tuhle skutečnost. Jen mám dojem, že bez znalosti fungování hry dle DrD ti vznikne dost věcí, které hraci-čtenáři budou těžko přijímat. Ale třeba ne, každopádně si to rád přečtu.

K otázce 6) - člověk je málo oblíbená rasa kvůli menším bonusům ve vlastnostech, takže jen sotva 15% hráčských postav byli lidé, alespoň v době, kdy jsem DrD hrál. Prostě tak jeden hráč ve skupině bude mít postavu člověka, nejspíše by to byl hraničář.

Marry

Příspěvek od Marry » 9. 10. 2014, 09:29

V povídce je to (zatím) DrD, co hlavní postavy hrají. Ale šlo mi o to, zjistit, jestli jsou některé věci v DrD možné - jinak bych musela DrD vyměnit za něco jiného.

Marry

Příspěvek od Marry » 9. 10. 2014, 09:32

Jersone, nějaké základní znalosti mám. Právě jsem dočetla pravidla - mám ale jen soubor pro začátečníky. Každopádně, ten dračák je tam jen na začátku. Pak už se pojede naostro :wink: . Ale chci to mít v pořádku - jak říkáš, někteří čtenáři by se mohli cukat, byly-li by tam faktické chyby právě u toho hraní.

Nekra
Nadšený blázen

Příspěvek od Nekra » 9. 10. 2014, 11:40

Skenderax píše:
Marry píše:2. Když bojuje celá družina s jedním protivníkem, jak se v boji střídají? Je to družina-protivník-družina-protivník? Nebo bojuje každý člen zvlášť a pak teprve nepřítel?
V DrD sa hádže v kole na iniciatívu a kolo skončí až v okamihu, keď všetci vykonali to, čo mali v zámysle. A tak prvý koná ten s najvyššou iniciatívou a potom ďalší a ďalší bez ohľadu na to, za ktorú stranu "seká".
To si myslím, že je moc obecná odpověď. V Dračím Doupěti existuje základní a rozšířený soubojový systém.
V základním si na iniciativu hází každá strana (postavy vs. nepřátelé) a pak všichni její členové vykonají svoje akce.
V rozšířeném si hází každý jedinec (každá postava, každý nepřítel), dostává bonusy/postihy podle akce, kterou chce provést a používá se k němu hexový papír a figurky.
Taky jde použít "hybrid", kdy si hází každý zvlášť, ale skupina se vybodne na hexpapír i figurky. To je možná to, co myslel Skenderax. (Ten v pravidlech popsán není, to je takový "houserule").

Mimochodem se připojuji k ostatnímv tom, že když píšeš příběh, kde postavy hrají RPG, tak nemusíš nutně uvádět, co je to za RPG. Když jenom napíšeš, že postavy hrály RPG, tak se vyhneš riziku naštvání hráčů konkrétního systému, kdyby v tom našli nějaké nepřesnosti. Přitom ho budeš moct mít takové, jaké chceš.
Možností je název RPG co postavy hrají neuvádět, nebo si nějaký vymyslet ;). Když si autoři fantasy/sci-fi vymýšlí rasy, města, kontinenty, artefakty a kdoví co ještě, můžeš si i vymyslet RPG ;). A že už jsem se s tím setkal, kdy si pro povídku autorka RPG vymyslela (rozhodně tam nebyly rozepsané detaily jako mechaniky atd.) a že to byla fajn povídka. Teda, pokud mi tu někdo nevyvrátí, že RPG Computers & Hackers skutečně existuje :D
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)

Marry

Příspěvek od Marry » 9. 10. 2014, 13:15

A ještě jedna věc: jak starý je nejstarší hráč nějaké RPG, kterého znáte?

York

Příspěvek od York » 9. 10. 2014, 13:59

Marry píše:A ještě jedna věc: jak starý je nejstarší hráč nějaké RPG, kterého znáte?
Zhruba 900 let.

Cor (nepřihlášen)

Příspěvek od Cor (nepřihlášen) » 9. 10. 2014, 14:07

York píše:
Marry píše:A ještě jedna věc: jak starý je nejstarší hráč nějaké RPG, kterého znáte?
Zhruba 900 let.
Ale pane kolego, takhle trollit, že se nestydíte... :>:o/

K původnímu dotazu: RPG hrají lidé různých věkových skupin. Těžko říct, kde by byl současný věkový průměr celkově v komunitě. Znám hráče, kterému je něco přes padesát.

York

Příspěvek od York » 9. 10. 2014, 14:13

Cor (nepřihlášen) píše:
Ale pane kolego, takhle trollit, že se nestydíte... :>:o/
Ale kdeže, existují důkazy. Mám je vedle sebe na stole.

Jinak teda třeba tenhle pán:

Obrázek

se narodil roku 1938. Takže by mu dneska bylo 76, kdyby se toho dožil.

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 13. 10. 2014, 11:52

Marry píše:Další várka:
1. Která postava může vycítit vodu v podzemí?
- Druid cit kamene
2. Když bojuje celá družina s jedním protivníkem, jak se v boji střídají? Je to družina-protivník-družina-protivník? Nebo bojuje každý člen zvlášť a pak teprve nepřítel?
- záleží na použitém systému, v Základním je to Družina - Protivník - Družina ...

3. Má čaroděj kouzlo na "teleportaci"? A když ano, může se použít v podzemí? Kam se může přenést - je to libovolné nebo je určen nějaký radius?
- Ano, má radius daný vloženou magií, základně je 10 sáhů a musí "znát místo", kam se chce přenést. Nejčastěji ve smyslu vzdálenosti a směru od své současné pozice
4. Jaké výhody má alchymista? Čím může k práci družiny přispět? Jaká rasa je k výkonu tohoto povolání nejvhodnější?

5. Může mít postava dvě povolání?
Ne

6. Kolik procent hráčů si vybere za rasu člověka? Mají hráči radši jiné rasy?
Tohle si řeš pro potřeby příběhu libovolně. Jelikož lidi jsou průměrní, tedy průměrně vhodní pro cokoliv a nemají žádné výhody, příliš hranou rasou nakonec nejsou.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Kahla o.s.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“