Hledám zkušeného PJ

Diskuzní fórum věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Marry

Hledám zkušeného PJ

Příspěvek od Marry » 8. 10. 2014, 21:19

Ahojte.
Hledám zkušeného PJ, který by mi dal odpovědi na moje otázky. Píšu o DrD, ale kdyby měl zkušenosti i s jinými RPG, bylo by to super. Díky.

Marry

Re: Hledám zkušeného PJ

Příspěvek od Marry » 8. 10. 2014, 21:25

Ještě upřesním: představovala bych si konzultace via e-mail, možná i přes telefon.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 8. 10. 2014, 21:26

Určitě se nestyď vypsat otázky rovnou sem.

Zdejší jsou velcí fanoušci dotazníků :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 8. 10. 2014, 21:28

Zdejší se teda možná pohádají, ohledně toho, jak Ti odpovědět.

Ale to je normální, a je netřeba se tím znepokojovat.
A riot is the language of the unheard.

Marry

Příspěvek od Marry » 8. 10. 2014, 21:32

No to se mi moc nechce... nerada bych to šířila takhle veřejně... a hlavně budu za debila pro širokou veřejnost...

Ale co takže to zkusím:

Píšu povídku na téma DrD, ale zjišťuju, že to asi nebude zrovna RPG pro můj příběh. Ale zatím se toho držím a proto chci pozjistit, jestli by nějak šlo:
1. Aby měl čaroděj jako pomocníka psa/vlka
2. Aby PJ byl zároveň hráč
3. Jak se hra končí? - zapisují se životy, zkušenosti, atd. (mám zkušenosti jen z hraní GrailQuestu, takže...)
....
Asi tak. Teď z voleje toho víc nevymyslím

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 8. 10. 2014, 21:43

1. to by určitě šlo. Stačí zrušit pravidlo, které je v DrD stejně úplně zbytečné a vymyslet si vlastní.
2. zavání to střetem zájmů, ale v zásadě proč ne. Akorát to chce moudrého hráče, který nebude z pozice PJ své postavě honit triko. Nebo tolerantní spoluhráče, kteří se nad to povznesou. A nemohli by se hráči v roli PJ střídat? To by mohlo být ještě zajímavější.
3. životy se řeší během hry, takže jen ty zkušenosti. A nebo hráči usnou.
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Marry

Příspěvek od Marry » 8. 10. 2014, 21:48

O to právě jde: z toho PJ bude ve finále záporák.

Upravila bych si toho víc, ale abych tomu ještě mohla říkat DrD :-?

Pepa

Příspěvek od Pepa » 8. 10. 2014, 21:49

Upravuj, jak chceš. Však je přece jedno, jak se tomu říká :)

Marry

Příspěvek od Marry » 8. 10. 2014, 21:52

Znáte šťouraly... proto bych se chtěla v některých věcech ujistit...

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 8. 10. 2014, 21:52

Super nápad! Až to vydáš, tak si to rád přečtu.
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Marry

Příspěvek od Marry » 8. 10. 2014, 21:59

Další várka:
1. Která postava může vycítit vodu v podzemí?
2. Když bojuje celá družina s jedním protivníkem, jak se v boji střídají? Je to družina-protivník-družina-protivník? Nebo bojuje každý člen zvlášť a pak teprve nepřítel?
3. Má čaroděj kouzlo na "teleportaci"? A když ano, může se použít v podzemí? Kam se může přenést - je to libovolné nebo je určen nějaký radius?
4. Jaké výhody má alchymista? Čím může k práci družiny přispět? Jaká rasa je k výkonu tohoto povolání nejvhodnější?
5. Může mít postava dvě povolání?
6. Kolik procent hráčů si vybere za rasu člověka? Mají hráči radši jiné rasy?

Marry

Příspěvek od Marry » 8. 10. 2014, 22:00

ilgir píše:
Super nápad! Až to vydáš, tak si to rád přečtu.
Aspoň někdo. :D Tak s tebou počítám. :D

Marry

Příspěvek od Marry » 8. 10. 2014, 22:06

Tak, a ještě takovej špíček:
Používáte ve hře cizí jazyky? Elfštinu, trpasličtinu, atd.? Používáte nějaké zdroje nebo si to cucáte z prstu? Jeden pramen radí najít si určité slovo v nějaké málo používané cizí řeči (mám takovej cit, že tam radili litevštinu) a jednoduše to přeložit - to mi ale přijde dost neoriginální...

Skenderax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skenderax » 9. 10. 2014, 07:56

Marry píše:Píšu povídku na téma DrD, ale zjišťuju, že to asi nebude zrovna RPG pro můj příběh.
V skutočnosti na systéme moc nezáleží. Dôležité je, aby GM (PJ, Sudca...) bol vo svojej komfortnej zóne a aby systém podporil akcie hráčov. Ak niečo z toho nie je splnené, tak treba zmeniť systém, alebo si vymyslieť vlastné pravidlá.

Toto je podľa mňa univerzálna odpoveď na tvoje orázky. Kľudne hraj v DrD 1 (aspoň som získal pocit, že nehovoríš o DrD 2). Prečo nie? Ak poznáš pravidlá, kúzla, beštiár, vyznáš sa v súbojaku a nemusíš hľadať v pravidlách a prežívať stres, tak je lepšie hrať v "slabšom" systéme, ako hrať v "ideály" a viac GM-ovania venovať pravidlám ako hraniu. Jednoduchšie povedané, GM má venovať čas hre a hráčom. Pravidlá mu v tom majú pomáhať a nie ho obmedzovať.

Ale aby si nepovedal(a), že som ťa odbil všeobecnými žvástami, tak skúsim odpovedať na tvoje otázky tak, ako to vidím ja :-). Ja viem, nebude to nič moc, ale možno ti to pomôže otázky vyriešiť.
Marry píše:1. Která postava může vycítit vodu v podzemí?
Ak na to nechceš spraviť kúzlo alebo alchymistický výrobok alebo zvitok, tak v podstate každá. Voda v podzemí sa dá počuť a tak to ostane ako hod na IQ. Tiež by mohol byť vzduch blízko vody tak vlhký, že by sa tvorili kvapky na oblečení hrdinov.
Marry píše:2. Když bojuje celá družina s jedním protivníkem, jak se v boji střídají? Je to družina-protivník-družina-protivník? Nebo bojuje každý člen zvlášť a pak teprve nepřítel?
V DrD sa hádže v kole na iniciatívu a kolo skončí až v okamihu, keď všetci vykonali to, čo mali v zámysle. A tak prvý koná ten s najvyššou iniciatívou a potom ďalší a ďalší bez ohľadu na to, za ktorú stranu "seká".
Marry píše:3. Má čaroděj kouzlo na "teleportaci"? A když ano, může se použít v podzemí? Kam se může přenést - je to libovolné nebo je určen nějaký radius?
Mám pocit, že si moc pozorne pravidlá nečítal(a). V PPZ je jedno kúzlo na teleportovanie, v PPP je tiež jedno. Líšia sa tým, že v pravidlách pre pokročilých je možné teleportáciu použiť na niekoho iného. V princípe ale kúzlo hovorí o tom, že ktorým smerom a o koľko metrov sa chceš premiestniť, a čo ak je tam prekážka.
Marry píše:4. Jaké výhody má alchymista? Čím může k práci družiny přispět? Jaká rasa je k výkonu tohoto povolání nejvhodnější?
Alchymista a kúzelník, resp. hraničiar, sa líšia tým, že alchymista sa na quest pripravuje a potom pracuje s tým, čo si na quest doniesol. Kúzelník a hraničiar končia s kúzlením v okamihu, keď im dôjdu mágy a potom musia spať. Alechymista sa potom delí na pyrofora a theurga a z toho potom vyplýva ich užitočnosť pre družinu. Aby som to zhrnul - alchymista lieči, bombarduje a má veľa dobrých nápojov. Neskôr sa zlepšuje vo výrobe liečiv a dostane veľmi silné rakety, alebo sa naučí narábať zo sférami a z nich povolávať démov do braní a brnení, alebo komunikovať s entitami mimo chápanie nás smrtelníkov.

A akú rasy? V princípe na tom nezáleží, ale v DrD majú hráči tendenciu vyberať rasu, ktorá ma najlepšie bonusy ku povolaniu. Mám pocit, že v prípade alchymistu je to hobit, kuduk a možno i elf. Ja osobne by som hral barbara :-D.
Marry píše:5. Může mít postava dvě povolání?
Ak si nevymyslíš nejake vlastné pravidlá, tak NIE.
Marry píše:6. Kolik procent hráčů si vybere za rasu člověka? Mají hráči radši jiné rasy?
To záleží čisto na hráčoch, ktorých máš. Tu nie je univerzálna odpoveď.
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.

Skenderax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skenderax » 9. 10. 2014, 08:01

Marry píše:Tak, a ještě takovej špíček:
Používáte ve hře cizí jazyky? Elfštinu, trpasličtinu, atd.? Používáte nějaké zdroje nebo si to cucáte z prstu? Jeden pramen radí najít si určité slovo v nějaké málo používané cizí řeči (mám takovej cit, že tam radili litevštinu) a jednoduše to přeložit - to mi ale přijde dost neoriginální...
Mne sa používanie cudzého jazyka v hre nezdá optimálne. Zväčša hráš so známimi, spolužiakmi, ľudmi rovnakého veku - aspoň približne a tý poznajú rovnaké cudzie jazyky ako ty. A tak či budeš hovoriť po anglicky, nemecky či česky|slovensky, i tak ti budú všetci rozumieť.

V písanej forme (hranie cez fóra) môžeš pre dokrášlenie použiť cudzi jazyk, ale i to nie je moc praktické vďaka translátorom. Naviac, ak píšeš poviedku, tak písať niečo, čo nikto nerozumie nemá moc výrazný význam ak nie si skúsený spisovateľ a vieš to správne podať.
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“