Proč nemám rád Dračí doupě...

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Alnag »

Dračí doupě jsem hrál s mírnými přestávkami asi devět let. Dneska už ho nemůžu ani vidět. Má to řadu důvodů, tak tedy alespoň několik z nich.

DrD je přísně narýsovaný systém... hráči jsou postaveni do předem definovaného světa, kde to prostě nějak funguje. Hraničáři vládnou přírodní magií, kouzelníci čarují za magy a konec. Pokud chcete jakkoliv vybočit ze základního konceptu je to velmi bolestné ba až nemožné.

DrD postrádá jakoukoliv logiku růstu postav... Postava prostě ubije dost much zlodějek a znenadání chodcův meč absorbuje víc kouzel. Je to až brutálně absurdní.

DrD není dobré ani pro malé děti... Když začínáte s RPG tak vás tyhle věci ani moc netrápí, jste okouzleni hrou. Jenže dračák vás vyloženě zkriplí a doživotně poznamená. Nastavuje takový systém přemýšlení o hře, kterého se budete jen těžko zbavovat.

DrD zničilo český RPG trh. Dračák zavedlo takřka absolutní monopol na RPG. Všechno ostatní je prakticky nepřístupné snad jen malé elitně zasvěcených a jazykově hodně dobře nadaných, kteří jsou ochotni utratit nemalé peníze za hru, pro kterou budou obtížně ztrácet hráče. (Stín Meče, česky vydaný Shadowrun a nově Hrdinové Fantasy tohle jenom potvrzují).

DrD je ubouhým a žalostným plagiátem ADnD 1e. Nejhorší na tom je, že když už autoři tak okatě vykrádali mohli jednak vykrást novější a tehdy aktuální ADnD 2e a taky to udělat důsledněji.

DrD+ nemůžu zasvěceně komentovat protože i první pohledy mne naprosto vyděsili (byť jistý posun k "lepšímu" nebo minimálně snaha je tam znát").
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Alnag píše:DrD je přísně narýsovaný systém... hráči jsou postaveni do předem definovaného světa, kde to prostě nějak funguje. Hraničáři vládnou přírodní magií, kouzelníci čarují za magy a konec. Pokud chcete jakkoliv vybočit ze základního konceptu je to velmi bolestné ba až nemožné.
A DnD nikoliv... v DnD druidi nevládnou přírodní magií a mágové bojují obouručními pistolemi.
Alnag píše:DrD postrádá jakoukoliv logiku růstu postav... Postava prostě ubije dost much zlodějek a znenadání chodcův meč absorbuje víc kouzel. Je to až brutálně absurdní.
To záleží jen na PJ/DM jak a za co bude rozdělovat zkušenosti... argument s prominutím dost mimo. A růst postav mi připadá celkem logický... třeba to, že jsou s více zkušenostmi lepší. Podívej se na jeden komix o DnD 3rd edition... Je tam krásná scéna, postavy narazí na stařečka a začnou na něj křičet, ale ten jim vynadá, že slyší výborně, protože se stářím roste Wisdom a hody na Sluch a Zrak jsou odvozené od Wisdom, takže ve stáří slyší lépe než za mládí.
Alnag píše:Dračí doupě jsem hrál s mírnými přestávkami asi devět let. Dneska už ho nemůžu ani vidět. Má to řadu důvodů, tak tedy alespoň několik z nich.

DrD není dobré ani pro malé děti... Když začínáte s RPG tak vás tyhle věci ani moc netrápí, jste okouzleni hrou. Jenže dračák vás vyloženě zkriplí a doživotně poznamená. Nastavuje takový systém přemýšlení o hře, kterého se budete jen těžko zbavovat.
Hm... když si srovnám tyhle dva argumenty, tak je to vlastně dost silná sebekritika...
Alnag píše:DrD zničilo český RPG trh. Dračák zavedlo takřka absolutní monopol na RPG. Všechno ostatní je prakticky nepřístupné snad jen malé elitně zasvěcených a jazykově hodně dobře nadaných, kteří jsou ochotni utratit nemalé peníze za hru, pro kterou budou obtížně ztrácet hráče. (Stín Meče, česky vydaný Shadowrun a nově Hrdinové Fantasy tohle jenom potvrzují).
Z toho obviňovat DrD mi připadá krátkozraké... prostě to byl levný systém. DnD se tu nikdy nevydá, protože je moc drahé, to už se tu někdy řešilo, ne?
Alnag píše:DrD je ubouhým a žalostným plagiátem ADnD 1e. Nejhorší na tom je, že když už autoři tak okatě vykrádali mohli jednak vykrást novější a tehdy aktuální ADnD 2e a taky to udělat důsledněji.
Ale taky je levnější... podstatně.
Alnag píše:DrD+ nemůžu zasvěceně komentovat protože i první pohledy mne naprosto vyděsili (byť jistý posun k "lepšímu" nebo minimálně snaha je tam znát").
Čím vyděsily?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Sosacek »

Elsehar - Alnag
1 : 0
$D $D
* gong! *

uprimne receno ... eleshar ma pravdu :) jedna se problemy drd daji vztahnout i na dnd (rozdelovani zkusenosti je taky v dnd standardne jenom za prisery, a v core pravidlech taky neni vysvetleny odkud se bere magie, ne? jasne, v CS to pak je, ale hadam ze takovej asterion to ma taky vyreseny, hm). a jednak proste nema cenu dovazet sem enco co nikdo nechce, pac je to moc drahy.

ale na druhou stranu ...

kdyz se podivam na uplne jinej trh, a to sice trh s internetovejma pripojkama, tak taky z pozice odbornika vidim jaky dela Telecom prasarny a jak brzdi rozvoj internetu v cechach. jak si uctuje ceny ktery jsou v absolutnich cislech vetsi nez si uctujou firmy v norsku za 3x rychlejsi pripojku a jak by si zadnej evropskej operator nedovolil zavadet prasarny jako je FUP datovy limity, nebo DOKONCE davat klientum jenom lokalni adresy, fuj. a ve vyspelejch statech (coz je v tomhle pripade, aspon co se tyka rychlosti pripojeni, i cina) by si nikdo endovolil 256 kb/s pripojku co ji muzete mit na plnej vykon pustenou 30 hodin v kuse a pak vam ta pripojka umre prohlasovat za vysokorychlostni internet.

proc to se mi pisu? nooo. je dost dobre mozny ze Altar prasi a kurvi RPG v cechach tak jako to dela Telecom s interenetem, jenom do toho narozdil od Site nevidim. takze svym zpusobem Alnagovi verim :)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Alnag »

Eleshar_Vermillion píše:A DnD nikoliv... v DnD druidi nevládnou přírodní magií a mágové bojují obouručními pistolemi.
Přesně tak... DnD (resp. d20) se dá hrát i zcela bez magie, dá se hrát i s obouručními pistolemi (doporučuji prostudovat důkladně DMG, konkrétně alternativní settingy) V D20 systému máš dvacet možných pojetí magie od manové - ala DrD, slotové - klasické DnD, skillové, atd.) A ultimativní příručka k DnD Unearthed Arcana ti úplně změní zážitek ze hry.
Eleshar_Vermillion píše:To záleží jen na PJ/DM jak a za co bude rozdělovat zkušenosti... argument s prominutím dost mimo. A růst postav mi připadá celkem logický... třeba to, že jsou s více zkušenostmi lepší. Podívej se na jeden komix o DnD 3rd edition... Je tam krásná scéna, postavy narazí na stařečka a začnou na něj křičet, ale ten jim vynadá, že slyší výborně, protože se stářím roste Wisdom a hody na Sluch a Zrak jsou odvozené od Wisdom, takže ve stáří slyší lépe než za mládí.
Za prvé jsem tuhle diskusi nekoncipoval jako DrD vs. DnD ale budiž. přistoupím na tuhle argumentaci (pravda je ovšem taková že i kdejaký homebrew systém je lepší než DrD). Takže jasně, že DnD nemá úplně dotaženou logiku růstu postavy (holt class/level je class/level) ale pokud v DrD mého válečníka zavřou na deset let do lochu naučí se tam stejně jenom líp ohánět mečem. Stát se to mému DnD válečníkovi, přibere si třeba level tuláka a od zkušených kasařů se naučí jak se vlámat do basy (Open Lock). To je neporovnatelný rozdíl.
Eleshar_Vermillion píše:Hm... když si srovnám tyhle dva argumenty, tak je to vlastně dost silná sebekritika...
No a? Občas se přistihnu při Dračákovském myšlení a ještě častěji ho vídávám u různých dalších zoufalců. Třeba tady na fóru...
Eleshar_Vermillion píše:Z toho obviňovat DrD mi připadá krátkozraké... prostě to byl levný systém. DnD se tu nikdy nevydá, protože je moc drahé, to už se tu někdy řešilo, ne?
Aby taky ne, když ho v podstatě ukradli. Kradené je vždycky levné... Kdo mluví o vydání DnD. Takové dobře prosazené GURPS by mi ke štěstí taky stačilo. RPG by nemělo být synonymum pro fantasy RPG víš...
Eleshar_Vermillion píše:Ale taky je levnější... podstatně.
Protože je to jen cena za papír, ne za myšlenku. Viz výše.
Eleshar_Vermillion píše:Čím vyděsily?
Řekněme potřebou sáhnout po vědecké kalkulačce... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Alnag »

Sosacek píše:uprimne receno ... eleshar ma pravdu :) jedna se problemy drd daji vztahnout i na dnd (rozdelovani zkusenosti je taky v dnd standardne jenom za prisery, a v core pravidlech taky neni vysvetleny odkud se bere magie, ne? jasne, v CS to pak je, ale hadam ze takovej asterion to ma taky vyreseny, hm). a jednak proste nema cenu dovazet sem enco co nikdo nechce, pac je to moc drahy.
Upřímně řečeno nedá. To jste prostě ty pravidla špatně četli hoši. Můžu citovat i se stránkami a odstavci, bude-li třeba. DnD má jasně vymezné přidělování za encounter (střetnutí) ale nikde není psáno, že je to za zabití. Encounter neznamená automaticky příšeru, může to být i past. A konečně má i koncept zkušenosti za quest a další podobné...

Odkud se bere magie - v klasickém DnD garantuje divine magii bůh, sorcereři ji mají vrozenou. Jediná potíž je wizardů, ti ji mají ze školy... Ale DnD jaksi neexistuje bez settingu, setting je integrální součástí hry. Defaultním settingem DnD je Greyhawk. Co je defaultním settingem DrD?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od MaxiDag »

Alnag píše:DrD není dobré ani pro malé děti... Když začínáte s RPG tak vás tyhle věci ani moc netrápí, jste okouzleni hrou. Jenže dračák vás vyloženě zkriplí a doživotně poznamená. Nastavuje takový systém přemýšlení o hře, kterého se budete jen těžko zbavovat.
plně souhlasím.. znám takovou skupinu osobně (jsem asi jedinej co šel od toho - hrál jsem asi 10 let) .. těžko jsem se z toho jak mě DrD pokřivilo dostával.. snad jsem již jinde avám že hraní RPG je něco co tu hru tvoří jaká je...
Skupina hraje dál bezemě.. a moej připomínky aby aspoň v DRD zavedly nějaké změny nejsou akceptovány :)
Teď se věnuji SR :)
Alnag píše: DrD zničilo český RPG trh. Dračák zavedlo takřka absolutní monopol na RPG. Všechno ostatní je prakticky nepřístupné snad jen malé elitně zasvěcených a jazykově hodně dobře nadaných, kteří jsou ochotni utratit nemalé peníze za hru, pro kterou budou obtížně ztrácet hráče. (Stín Meče, česky vydaný Shadowrun a nově Hrdinové Fantasy tohle jenom potvrzují).
souhasím... nejhorší je že lidé co DRD roky tvořili (nevím jak teď) DrD sami už několik let henrály a člo jim jen o kšeft aprachy. Spolupracoval jsem na tvorbě DRD 1.6. Musel sjem ale dělat co chtěly oni... odešle jsem potom co jsem zjistil co udělaly.. .(to se jim nebude líbit, že to říkám) ... měli kdispozici kompletní věci které mohly vyjít v jedné edici a oni záměrně vydávali edici A, B C,D,E... prost tě jen tahaly prachy z lidí.. moje návrhy na to jak předělat magii aby byl použitelnější a celej popis toho shodili zestolu a že to chtějjinak tak jsem to taky sepsal ..ale moc se mi to nezdálo... ale dal jsem to... nemuvím o to že těch pár pravidel a modulů které mi za to všechno slíbyly jsem z nich tahal 3 roky!!! :)

je to hnus... a už bych na tu hru nesáhl a to nejen kvůli její omezenosti!!!! ale i kvůli způsobu jak to tvoří.
Alnag píše: DrD+ nemůžu zasvěceně komentovat protože i první pohledy mne naprosto vyděsili (byť jistý posun k "lepšímu" nebo minimálně snaha je tam znát").
také jsem už tomu nevěnoval čas... viděl jsem to trochu a něco slyšel.. ale připadlo mi to že vykradli kde co... a ještě se nad tím moc nezamyslely :) Ale jak říkámnejsem ten kdo by měl hodnotit.
Zdraví Dag
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Sosacek »

Alnag píše:pravda je ovšem taková že i kdejaký homebrew systém je lepší než DrD
to je dost dobre mozny. zvlast kdyz je ten clovek reality frek ala Jerson :)
mého válečníka zavřou na deset let do lochu naučí se tam stejně jenom líp ohánět mečem.
Tri slova.

Upadlo ti mejdlo.

$D
No a? Občas se přistihnu při Dračákovském myšlení a ještě častěji ho vídávám u různých dalších zoufalců. Třeba tady na fóru...
Tohle mne zaujalo. Muzes zkusit nejak definovat dracakovsky mysleni?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Drizzt »

Alnag píše:Co je defaultním settingem DrD?
Pokud se nemylim, tak Asterion.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od MaxiDag »

Eleshar_Vermillion píše:To záleží jen na PJ/DM jak a za co bude rozdělovat zkušenosti... argument s prominutím dost mimo. A růst postav mi připadá celkem logický... třeba to, že jsou s více zkušenostmi lepší.
ZK:no to je teda hloupost... když nikde není ani zmíňka o jak by to tak někdo měl dělat.. to jedině velmi zkušený PJ pochopí to co říkáš...
růst: co??? no každej systém kterej přiděkluje zkušenosti za zabíjení je dost ubohej...
Zkušenost roste to ano, ale časem,zážitky ne tím kolik lidí zabiješ... :)
jeto degradace .. a zcela špatná cesta... častto to svádí málo zkušené hráče ktomu aby hlušily a hlušily a hlušily a hlušily....
Zkušenost má být také za to jak hráč dobře vede svoji postavu nebo za to že sní udělal nějaký čin a ne prioritně za mrtvoly... a růst tam Bouchy udělal sám od sebe rychlejší od 1.6 kdy to uvedl v příkladu ...byl jsem proti ale co naděláš.. on si tam dělal co uznal za vhodné....
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Alnag píše:Upřímně řečeno nedá. To jste prostě ty pravidla špatně četli hoši. Můžu citovat i se stránkami a odstavci, bude-li třeba. DnD má jasně vymezné přidělování za encounter (střetnutí) ale nikde není psáno, že je to za zabití. Encounter neznamená automaticky příšeru, může to být i past. A konečně má i koncept zkušenosti za quest a další podobné...

Odkud se bere magie - v klasickém DnD garantuje divine magii bůh, sorcereři ji mají vrozenou. Jediná potíž je wizardů, ti ji mají ze školy... Ale DnD jaksi neexistuje bez settingu, setting je integrální součástí hry. Defaultním settingem DnD je Greyhawk. Co je defaultním settingem DrD?
Ale v DrD je přeci zkušenost taky za quest... myslím , že je to hned v prvním příkladu rozdělování zkušeností v pravidlech pro začátečníky. A myslím, že v rozdělování zkušeností je dána hráčům docela dost volnost, minimálně ji zavádí pravidla pro experty.

Odkud se bere magie, je věc každého světa... V DrD se pamatuju, že magenergii čerpá kouzelník z napětí mezi dobrem a zlem (takhle kravské vysvětlení jsem pravda ještě neslyšel, ale není to tak strašně mimo).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Alnag »

Drizzt píše:
Alnag píše:Co je defaultním settingem DrD?
Pokud se nemylim, tak Asterion.
Ukaž mi jeden odkaz na Asterion v pravidlech... (none). DrD nemá deufalt setting. Což nemusí být na škodu. Ale nemá. :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

MaxiDag píše: ZK:no to je teda hloupost... když nikde není ani zmíňka o jak by to tak někdo měl dělat.. to jedině velmi zkušený PJ pochopí to co říkáš...
růst: co??? no každej systém kterej přiděkluje zkušenosti za zabíjení je dost ubohej...
Zkušenost roste to ano, ale časem,zážitky ne tím kolik lidí zabiješ... :)
jeto degradace .. a zcela špatná cesta... častto to svádí málo zkušené hráče ktomu aby hlušily a hlušily a hlušily a hlušily....
Zkušenost má být také za to jak hráč dobře vede svoji postavu nebo za to že sní udělal nějaký čin a ne prioritně za mrtvoly... a růst tam Bouchy udělal sám od sebe rychlejší od 1.6 kdy to uvedl v příkladu ...byl jsem proti ale co naděláš.. on si tam dělal co uznal za vhodné....
Super, super, ale já mám fakt pocit, že to tam je... nenuťte mě to vytáhnout...

A DnD za zabíjení taky zkušenosti přiděluje, kolonka XP za zabití tam u příšer prostě JE...
Alnag píše:Přesně tak... DnD (resp. d20) se dá hrát i zcela bez magie, dá se hrát i s obouručními pistolemi (doporučuji prostudovat důkladně DMG, konkrétně alternativní settingy) V D20 systému máš dvacet možných pojetí magie od manové - ala DrD, slotové - klasické DnD, skillové, atd.) A ultimativní příručka k DnD Unearthed Arcana ti úplně změní zážitek ze hry.
Jediné, s čím mohu srovnávat, je ADnD 2nd Edition, a s tím ty rozdíly fakt nejsou tak velké. Mág zůstane mágem, bojovník bojovníkem. Maximálně si to můžeš nakombinovat multi/dual classnutím, ale jinak je to sevřené úplně stejně. A shánět k DnD další a další "ultimativní příručky"... hm... někdo se tu oháněl tím, že DrD je uděláno jen na rýžování prachů...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Alnag »

Eleshar_Vermillion píše:Ale v DrD je přeci zkušenost taky za quest... myslím , že je to hned v prvním příkladu rozdělování zkušeností v pravidlech pro začátečníky. A myslím, že v rozdělování zkušeností je dána hráčům docela dost volnost, minimálně ji zavádí pravidla pro experty.

Odkud se bere magie, je věc každého světa... V DrD se pamatuju, že magenergii čerpá kouzelník z napětí mezi dobrem a zlem (takhle kravské vysvětlení jsem pravda ještě neslyšel, ale není to tak strašně mimo).
Však o zkušenostech jsi začal ty, o těch já jsem vůbec nemluvil. To mi zrovna v DrD nikdy nijak nevadilo. Růst postav jsem myslel ty výhody co dostáváš na úrovních...

No právě, odkud se bere magie je věc každého světa... jenže DrD jaksi svět nemá. Na místě by teda bylo nabídnout alternativy pro různé světy. Ale DrD je od světa (od tvroby světa) úplně odtržené...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Drizzt »

Alnag píše:
Drizzt píše: Pokud se nemylim, tak Asterion.
Ukaž mi jeden odkaz na Asterion v pravidlech... (none). DrD nemá deufalt setting. Což nemusí být na škodu. Ale nemá. :-)=
Mno, jde o to, ze Asterion byl vyvinut az po "vzniku pravidel", coz, jak to tak vypada, u tebe nesplnuje pojem defaultni setting...
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od MaxiDag »

Aterion navíc poručuje pravidla DRD. a vyhledem k tomu, jak rychle vzcházela pravidla.. si myslím, že nezapadají do stávajíchích pravidel žádné moduly.

navíc asterion ..sebou přináší rozšiřování pravidel, což už není setting. nebo jo?
Zdraví Dag
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti