Co vše nakoupit?

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od OnGe »

trish píše:já si nevím rady a to jsem to ještě ani nehrála :D
To může být tím ;) Ale klid, není to raketová věda. Jak psal už Fafrin, zásadní je občerstvení :lol:
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od Vallun »

morech11 píše:ak mal pauzu, tak to pôjde, nestraš, York :P
Spíš naopak....bude hledat právě to, co se mu kdysi líbilo...

Trish - dvojka určitě není šptaná volba obecně, hra je krásně napsaná (byť už hůře hratelná, aelspoň pro lidi, kteří hráli a mají rádi klasický dračák), nicméně právě s ohledem na to, abych to zvážil - zda by větší radost neudělalo poslední vydání původních pravidel - sice nemají tak krásnou krabici, ale bude to to, na co je zvyklý, co má rád;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od ShadoWWW »

Tak já už jsem opravdu v koncích :-)
No, to nejsi sama. Ono další podstatná věc je, že by si nejspíš nejradši zahrál i s tebou, takže je to o společných preferencích. :-)

Ono možná nejlepší by bylo, kdybyste mrkli spolu na víc her a investovali do té, co se vám líbí nejvíc. Mnoho her má naštěstí nějakou odlehčenou verzi zdarma, na které se dá poznat, jestli má smysl investovat do plné hry.

Pokud se mu líbilo původní DrD, pak má smysl se mrknout na:
- pirátskou verzi DrD2 ZDE (lite verze ke stažení zdarma)
- D&D 4E ke stažení ZDE (je potřeba se však zdarma zaregistrovat)
- Yorkovu verzi DrDo - linky ke stažení jsou v záhlaví diskuze ZDE
- případně lite verzi Střepů snů ke stažení ZDE

Snad brzy by mohla vyjít i původní verze DrD v PDF. Víc by mohl vědět Bouchi...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od morech11 »

'žiši... a je to tu zas :roll:
že vás to ľudia po tých rokoch ešte baví...
nieee... nedávajte tu výber ôsmych hier, nakoniec si Trish nevyberie nič

Trish - kašli na nich, na trollov, toto robia v každej téme - kúp, čo sa ti páči, určite to nejak nakoniec bude fungovať - RPGčko je v prvom rade sociálna záležitosť a tvoj priateľ to pravdepodobne aj tak bude hrávať mimo iné s tebou. do istej miery je dosť jedno, čo hráš, dôležitejšie je to občerstvenie :D

samozrejme, že medzi každými dvoma hrami je rozdiel, ale väčšinou ho oceníme len takí šialenci, ako my, ktorí sa v tom hýbeme trošku viac (a presne preto sme sa tu na ničom nevieme dohodnúť :D)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od Aljen »

Podla mna ak to chces ako darcek, tak mu kup tu krabicu a nic viac.
Vyzera to fakt dobre, je tam vsetko co potrebuje k hre a jednoducho sa to zabali do darcekoveho papiera ... a naviac sa da predat ako komplet ak by sa mu tovyslovene nepacilo (alebo darovat nejakemu inemu znamemu).

V kazdom pripade je pekne ze na neho takto myslis a chces mu urobit radost niecim co mal rad.

To zeby sa mu DrD2 nepacilo aj ked mal rad DrD by som sa vobec nebal. Asi ani ty netusis co sa mu na povodnej verzii pacilo a ako ju hral (kedze rozne skupiny hrali najroznejsie veci, len to rovnako pomenovali -> Dracak) takze podla mna ziadnu chybu neurobis. A hlavne bude si v tom provom rade cenit* ze si na neho myslela a ze si mu chcela urobit radost :D
*: ako optimista predpokladam ze je to "normalny - nondickhead" clovek

Edit:
A samozrejme potom ho naved na toto forum, je tu plno informacii nielen o DrD ale o tomto hobby vseobecne
:)
Naposledy upravil(a) Aljen dne 5. 8. 2013, 12:09, celkem upraveno 1 x.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od York »

Jestli jsem to správně pochopil, tak má jít hlavně o dárek. V tom případě je, myslím, dvojka dobrý nápad. Je pěkně napsaná a zpracovaná, krabicová verze se jako dárkové balení vyloženě hodí a i kdyby to dotyčného nezaujalo natolik, aby to chtěl dlouhodobě hrát, tak to imho stejně jako dárek potěší - nostalgie má velkou sílu.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od ShadoWWW »

Že se někomu líbla Dívka na koštěti ale ještě neznamená, že se mu bude líbit i Saxána a Lexikon kouzel a že by si tento druhý díl měl kupovat na DVD, že?

A právě protože, je jsou "ukázky" zdarma, předchází zklamání. Já znám dost lidí, kteří si koupili DrD2 proto, že to bylo "pokračování" jejich oblíbené hry. Akorát pak zjistili, že si koupili zajíce v pytli o pokračování se vlastně nejedná.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od OnGe »

Ale no ták... darovanýmu DrDčku, na verzi nekoukej.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od Alef0 »

Ak to má byť darček a je riziko, že ostane zapadať prachom, tak by som kúpil len tú krabicovku. Ostatné komponenty by som neriešil.

Krabicovka ako darček je skvelá (a v prípade extrémnej núdze sa dá komplet predať / venovať).

Ja by som sa krabicovke vždy potešil, aj keby som to nehral.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

jakože wow- jste úžasní, skvělí, báječní...ani jsem nečekala, že mi tolik lidí bude radit :D ...zkusím se s tím poprat a potom dám vědět jak jsem uspěla :)...fakt díky moc :-* :-* :-*...na tu pirátskou verzi mrknu a pokusím se tomu něják porozumět...většinou máme stejný vkus, líbí se nám stejné věci, stejné hry, stejné filmy....tak doufám, že se utrefím :)...fakt jste skvělí :)
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

onge píše:To může být tím ;) Ale klid, není to raketová věda. Jak psal už Fafrin, zásadní je občerstvení :lol:
O občerstvení u nás není nouze- je to můj koníček, takže u kdyby se k nám do kamrlíku nacpalo třicet lidí, tak bude mít každý co jíst a samozřejmě co pít :)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od Aljen »

len podotknem ze Piratska verzia je zadarmo, takze ako darcek nie je moc vhodna

jedine ze by si ju rucne prepisala a zviazala :D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

Aljen píše:len podotknem ze Piratska verzia je zadarmo, takze ako darcek nie je moc vhodna

jedine ze by si ju rucne prepisala a zviazala :D

což o to, mám uměleckou školu a v ní jeden rok kaligrafie, takže by to i šlo (na to jsem moc líná :lol: :D), ale to, že ta pirátská verze není vhodná jako dárek, tak to mi došlo, zas takový ňoumes nejsem :D...já to ba naopak chtěla vzít vše z gruntu, od krabice po figurky a nevím co ještě...:D, prostě bez ohledu na peníze :)
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od Fafrin »

Co se těch kostek týče, tak vícestěnné kostky s dobře čitelnými čísly se mohou hodit na nastavování některých proměnlivých údajů dle bodu 7. Pokud bys chtěla.

Tenhle ruch ohledně toho jaký systém ne a jaký ano vnímej s rezervou. Dárek si v každém případě minimálně rád přečte. DrD 1 jsem hrál přes 10 let, DrDII miluji. Stejně jako všichni mí dlouhodobý spoluhráči ve věku od 26 do 19ti. Zábava při hřej je vždy na prvním místě o skupině, až na druhém to můžou zničit pravidla.
Abych parafrázoval, 2 teoretici hry RPG příjdou se třemi správnými systémovými řešeními pro danou situaci.
Takže podívej se na Pirátskou verzi, a pokud ji pochopíš a nebude ti vyloženě proti srsti, tak to ber.
Figurky popravdě nevím kde kupovat, jak to vidíte ostatní
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od Aljen »

Figurky netreba a ak ano tak najlepsie niekde na Aukre ci v bazare - k D&D ... na rozdiel od novych nekupujes mackovreco ale mozes si vybrat nejake pekne lowepic vhodne do DrD2
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů