Co vše nakoupit?

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Trish

Co vše nakoupit?

Příspěvek od Trish »

Zdravím vás milovníci dračího doupěte :) , mám na vás asi trapný dotaz,ale netuším na koho se obrátit a tak to zkouším zde,kde předpokládám jsou ti nejkvalifikovanější :wink: Chtěla bych mému příteli pořídit Dračí doupě II,ale netuším co všechno mu koupit krom dárkové krabice a bestiáře (bylo mi doporučeno v obchodě milou paní) :D , každopádně jsem se mrkla na net a zjístila jsem, že je hromada přírušek a teď nevím jak z toho udělat fajn komplet. Prosím poraďte :) . Díky moc :)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od Alef0 »

Vitaj!

Pokiaľ si kúpiš krabicovku, prakticky ti na úvod netreba nič navyše. Krabicovka obsahuje všetko dôležité: nielen bežnú príručku (a kocky, a záložky a tak ďalej), ale dokonca aj Pirátsku verziu, ktorá sa mnohokrát osvedčila pre začiatočníkov: je to totiž stručný výťah z pravidiel, ktorý bol pre mnoho hráčov na úvod čítavejší a pochopiteľnejľí.

Bestiář je už voliteľná súčasť: je to síce rovnako užitočné, nehovoriac o kráse knihy, ale fungovať sa dá i bez neho.

Ostatné príručky sú k iným edíciám Dračího doupěte (klasické staré DrD alebo Plusko), tie ti netreba.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od Fafrin »

Na hru samotnou potřebuješ:
(minimum)
1) Příručku dračí doupě II - http://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii-p-985.html
(osobně doporučuji raději tvrdou vazbu, ideální jsou alespoň 2 do herní skupiny)
2) Běžné hrací kostky, alespoň tak 4 kusy (Ideální počet je 3 na hráče + pár do rezervy a něco pro průvodce, ale to záleží jak jste zásobeni)
3) papíry, tužky, gumy.
4) dostatečně velký stůl (žádný stůl není dost velký na dračí doupě - problém je možno eliminovat hrou na zemi)
5) Občerstvení (vážně zásadní! :P )

(doporučeno navíc)
6) žetony, knoflíky, či něco podobného v několika barvách(max tak 3x20) pro sledování Sudby/výhody - http://obchod.altar.cz/kaminky-sklenene ... p-842.html
7) Další ideálně vícestěnné (10 či 12 většinou stačí) kostky pro sledování ohrožení a podobných veličin (částečně se překrývá s bodem 4 - na něco jsou lepší kostky, na něco kamínky)
8 ) vytištěné Osobní deníky a třeba i záložku povolání, rejstřík a podobné pomůcky se vskutku při hře hodí: http://www.drd2.cz/podpora
9) Bestiář(http://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii-b ... -1004.html) - ten jsem přesvědčen stačí do skupiny jeden

(ideálnosti, které možná ani každý neocení a většina vážně nepotřebuje :)
10) Klubovnu či místo, kde je možno hru nechat a příliš neuklízet
11) Zvukové zařízení pro přehrávání podkresové hudby a tu podkresovou hudbu
12) Smazatelnou tabuly pro nákresi situací a prostředí, co se vleze na stůl
13) Figurky a modely

Vskutku nutné pro hru je vážně jen těch pár prvních bodů, ostatní kromě bestiáře jsou tak trochu vtipem, počty pomůcek dost budou záviset od herního stylu, který si najdete, mi jako družina odrostlá na DrD old a hrající svým survival stylem o správě zdrojů a často házejícím máme prostě kostek poměrně velkou spotřebu (a taky deníků pro různé pomocníky a tak.) a taky jich máme spousty z minulých let, kdy vskutku bylo potřeba na nějaký ten hod 20 kostek, takže to není takový problém. Nicméně každý by měl mít opravdu aspoň svoje 2 a něco k tomu, aby kvůli tomu hra při střetnutích nedrhla.

Krabice obsahuje věci číslo 1, 2 a 8 se spoustou další podpory. 3, 4 a 5 se nikde specializovaně koupit nedají.

Jinak ta správná diskuze je spíše tu: viewforum.php?f=262, kde taky najdeš spoustu rádců a poradců nebo různé hotové doplňky a pomůcky ke hře.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

Mooooc děkuju! Naprosto vyčerpávající odpověď :wink: ...jsem vážně nadšená!!!Hrával to jako kluk, tak doufám, že bude překvapený- příští týden budu nakupovat o stošet :). Zátím mám splněné body :3 (tužek, gum a všeho možného máme hromady), 4 zem je jasná volba :D , 5 lednička je never ending :D ,10 (dpufám, že se v bytě hneme :D ) a 11 zvuk 5.1. bude stačit.... Ještě jednou moc děkuju!!!! Mrknu ještě na tu diskuzi :). Díky moc!
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

Poslední dotaz, našla jsem krásné kostky...mám je koupit, nebo je to zbytečné? http://www.minotaur.cz/sfaf/catalog/sad ... 14113.html (mají různé vzory) :)
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

a ještě kde sehnat pěkné figurky? A už budu mlčet :D
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od York »

trish píše:Poslední dotaz, našla jsem krásné kostky...mám je koupit, nebo je to zbytečné?
Jsou pěkné, ale na hru "Dračí doupě II" z nich využiješ jenom jednu (tu šestistěnnou) a navíc jí bude chybět druhá do páru. Nehledě na to, že ty kostky mají steampunkovou tématiku, zatímco hra má tématiku inspirovanou slovanskou mytologií.

Jinými slovy: Asi to není dobrý nápad, chce to dvě šestistěnné kostky.
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

bylo tam více vzorů...každopádně jsem baba a vybírám podle oka (dosti nepraktické :D) díky :)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od ShadoWWW »

Jde hlavně o to, že DrD2 nepoužívá set sedmi kostek, jako D&D a jím odvozené hry. DrD používá jen šestistěnky, takže nakupuj jen je.

Anebo můžeš příteli navrhnout, jestli si nechce zahrát D&D. :-)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od Aljen »

Trish su to pekne kocky ale z mojich skusenosti su podobne motivy dost neprakticke.
Ked musis lustit co ti na kocke padlo tak to proste zdrzuje a niekedy dost. Bohuzial sa to da len odhadnut az ked tu kocku mas v ruke, na fotkach byvaju super nasvietene a zvyraznene. Ja som sa tak oplachol s nejakou sadou mramorovych (nazov vzoru nie material) kociek.

Naviac ako York povedal treba ti kupit hlavne viac d6 kociek. Ak tvoj priatel niekedy chcel DrD2 viest ako PH - napriklad tebe, tak sa mu viac kociek zide (idealne za kazde NPC/skupinu 2 kocky - pomaha sledovat kto v kole uz isiel a pod)

Minotaur je ako pozeram kus drahsi co sa tyka DrD2 ako fantasyobchod http://www.fantasyobchod.cz/hry-na-hrdi ... 7_300.html ktory ma pravdepodobne aj vacsi vyber kociek.

Celkom pekne a asi aj citatelne vyzeraju tieto http://www.fantasyobchod.cz/runova-sest ... -2562.html
Obrázek
Porovnaj to s tymi steampunkovymi:
Obrázek
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

ShadoWWW píše:Jde hlavně o to, že DrD2 nepoužívá set sedmi kostek, jako D&D a jím odvozené hry. DrD používá jen šestistěnky, takže nakupuj jen je.

Anebo můžeš příteli navrhnout, jestli si nechce zahrát D&D. :-)
nemůžu mu to navrhnout, páč o tom nemá ani páru :D, je to krapet morous a nerad slaví narozeniny a Vánoce jsou pro něj utrpení, tak jsem chtěla vyšťourat nějákou pecku, něco co by ho nadchlo. No a potom mi došlo, že mi básnil o Dračím Doupěti (hrával to jako dítě)...tak mi to přišlo jako fajn nápad...a ta dvojka se mi líbí, že je v dárkové krabici....ale jak říkám- jsem amatér :D a hlavně- mám v tom krapet zmatek :D
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

Aljen píše:Celkom pekne a asi aj citatelne vyzeraju tieto http://www.fantasyobchod.cz/runova-sest ... -2562.html
Ta je pecka (s tou čitatelností mi to vůbec nedošlo :D). Dokonce se mi líbí mnohem víc :) díky
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od York »

trish píše:No a potom mi došlo, že mi básnil o Dračím Doupěti (hrával to jako dítě)...
Dvojka je bohužel úplně jiná hra než to, co v mládí hrával. Nicméně zalíbit se mu může i tak - část hráčů starého Dračího doupěte nadchla, pro druhou část je v podstatě nehratelná.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od morech11 »

ak mal pauzu, tak to pôjde, nestraš, York :P
trish

Re: Co vše nakoupit?

Příspěvek od trish »

York píše: Nicméně zalíbit se mu může i tak - část hráčů starého Dračího doupěte nadchla, pro druhou část je v podstatě nehratelná.
Tak já už jsem opravdu v koncích :D ....obdivuju všechny co to hrají a všechny, co se v tom vyznají- já si nevím rady a to jsem to ještě ani nehrála :D
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti