Největší filmová scéna

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Lemmy »

Co mě teď napadá z hlavy:

Úvodní scéna z Temného rytíře.
Scéna konfrontace Batmana s Jokerem v vězení z Temného rytíře.

Některé scény s dívkou a vlky z animáku Secret of Kells.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od PetrH »

Cely film Childen of men je mrazici a nezapomenutelny. nevim proc, ale me posledni dobou se libila scena z HP - souboj Severuse a Minervy a pak mam hodne rad sceny ze Zaklinace...
Wild West

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Wild West »

No vida; něco z vás vypadlo.

Přihodím pár oblíbených:
- z LOTR bych asi přemýšlel dlouho mezi těmi Rohiry v útoku, Gandalfem a blarogem v úvodu Věží, ale asi nakonec bych dal to, jak Gandalf a spol. jedou z kopečka ve Dvou věžích v závěru.

- Batman Returns, sekretářka vypadne s okna a jdou po ní kočky.

- Indiana Jones, z tisíce možností třeba ta scénka s deštníkem.

Tak jsem přemýšlel, jestli se mi tam derou jen trikové nebo akční scénky, ale asi to neplatí vždy; výborná "kecací" scéna, skoro nekonečně natahovaná, je v úvodu Hanebných panchartů. Podobně funguje plno "kecacích" scének s Hanibalem Lecterem.

Stejně tak nemám jasno, jestli vznikne velká scéna jenom, když to autoři zamýšlejí (u finále je to jasné...), a nebo se to může zadařit nějak mimochodem a nechtěně. Případně, co převažuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Vallun »

Velká scéna, ve smyslu grandiozní, musí být plánovaná režisérem, jinak těžko může vzniknout:) Velká sécena ve smyslu působivá, zapamatování hodná, vznikne minimálně částečně rovněž úmyslně, neb předpokládám,že každý režisér chce, aby právě takový byl celý jeho film. Ovšem ta vzaba in concreto může být mnohem méně zřetelná...

Gandalf vedoucí rohiry proti skřetím kopím v Helmově žlebu - scéna je to bezesporu mimořádná, ale "velkou" bch jí nenazval, protože je až moc přehnaná z hlediska běžné fyziky...to jí u mne dost ubírá...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od boubaque »

Nepřemýšlím o filmech moc ve scénách, ale jeden z nejlepších okamžiků, minimálně v kontextu celého filmu, je když pan Kopfrkingl (Spalovač mrtvol), když provádí svého syna krematoriem, uvidí pana Dvořáka.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od morech11 »

vyzera to tak, ze mam este vo filmoch medzery :D (len keby bol cas si to pozriet :/)

Anyway, napadla ma este uvodna scena z Darwin awards "...ukazalo se, ze nebylo..."

Stale rozmyslam nad nejakou konkretnou scenou z nejakeho cz/sk (resp. csr) filmu, ale jednotlive sceny mi v hlave neutkveli, skor hlasky a filmy ako celky :/
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Bajo »

No musím říct, že od Triera mě napadlo několik filmů třeba i v Antikritovi jsou silné scény. Ten to asi fakt umí. A potom další mistr je Tarkovskij, třeba v Zrcadle
Wild West

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Wild West »

Ty české scény by stálo za to taky probrat; to má Boubaque pravdu. Nevímproč mi naskakují v paměti samé komediální (Mareček... Adéla a tak).
Z těch vážnějších zejména a právě Herz, který je fakt skvělý režisér. Což abych tě, drahá, oběsil?
Wild West

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Wild West »

Málem bych zapomněl, ale dokument ČT mne správně upozornil - Náčelník Bromden odchází.
Největší filmová scéna česká i zahraniční.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Bouchi »

Jedna z mych oblibenych - zaver Doteku Medusy (http://www.youtube.com/watch?v=I8BKEJDfi7o - cca od 1:36:00, bohuzel jsem nasel jen v nemcine, ale stejne se tam moc nemluvi).
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Wild West

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Wild West »

Souběžně jsme narazili na problém velké scény opět; přidám, co tu ještě nebylo zmíněno a IMHO to sem patří.
Na youtube jsem to líny hledat a i po nalezení to bez filmu jako celku dává půl smyslu - takže hlavně pro ty, co to znají, ze série obraz a zvuk, skoro nebo úplně beze slov, deset zásadních scén:

1) Tenkrát na Západě, jak to bylo s tou harmonikou (finále).
2) Hanebný pancharti, Šošana jde do boje a David Bowie k tomu zpívá.
3) Terminátor - Sarah se ukrývá v bezpečném prostoru na diskotéce (sesterská scéna je ve dvojce v nemocnici).
4) Avatar - zkáza stromu
5) Titanic - finále potopení lodi
6) Shinning - honička ve zmrzlém parku (mimochodem, v Harry Potterovi je skoro kopie)
7) Da Vinci Code - finále (zdaleka nejlepší z celého filmu)
8) Vesnice - souboj u jámy (a ono je toho tam víc)
9) Psycho - sprchová scéna (dnes už tak nefunguje; a milionkrát napodobeno; ale napoprvé totální smršť)
10) Blade Runner - finále, slzy v dešti
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Bouchi »

Za mě finále Hair (hlavně pochod do letadel, ten dav před Bílým domem už mít nemusím)
http://www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Lemmy »

Zase nějaké nápady v momentě (pokud se již objevilo, omlouvám se):
Good, bad nad ugly - "závěrečná" scéna, kdy Ošklivý běží po hřbitově.

Stallone:
Tréninková videa Rockyho z Rockyho. Motivační scény jak Brno. Hlavně ve 4. je super porovnání člověka (Rocky cvičí v provizorních podmínkách a v přírodě) a stroje (Drago jede v posilovně s podporou dopingu a moderních mašin).
First blook - Rambo se brání polišům a zdrhá... Rambo si vyrábí z provizorních podmínek "kabát" ... Rambo skáče ze skály.

U mě za Shining - úvod (hudba + scenérie hor); scéna s tekoucími litry krve; scéna se sekerou prorážející dveře (přibližování a oddalování kamery).

Šestý smysl - odhalení, jak je to vlastně se cvokařem

Není to sice film, ale:
Game of Thrones (kdo neviděl, omlouvám se za spoiler) - setnutí hlavy Starka, narození draků.
Wild West

Re: Největší filmová scéna

Příspěvek od Wild West »

Jo, dveřní scéna ze Shinning je výborná.
Vůbec mám rád dveře, kterými se něco dobývá dovnitř; to je zřejmě nějaký strašidelný archetyp.
Podobné bezva dveře jsou ve Fanny a Alexandr a v Terminátorovi, všechny tři z podobné doby.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů