Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Kultovní seriál... 60. léta...Moffat... velmi zlověstné. Čichám, čichám Star Trek.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Argonantus píše: 20. 3. 2017, 07:49 Kultovní seriál... 60. léta...Moffat... velmi zlověstné. Čichám, čichám Star Trek.
Showrunnerem prvních sérií nebyl Moffat, nýbrž Russel T. Davies, který pak odešel dělat Torchwood. V první sérii dokonce Moffat napsal snad jenom Empty Child/Doctor Dances a nadto měl kratší řetěz.
Star Trek asi moc ne, ty jo, málo technoblábolů a morálních poselství. Možná spíš Twilight Zone (ta nejstarší), když už něco.

Mne u DW velmi okouzlil setting, který mi byl schopen zprostředkovat dojem obrovského nekonečného vesmíru, na kterémžto si velmi ujíždím a moc se mi zamlouvají některé tamní detaily. Nebýt toho, tak těžko říct, protože byť mě bavil už Eccleston jako Doktor, tak mě naprosto neuvěřitelně srala Rose a její dementní rodina.

Nicméně, nevím, jak Elesharovi, ale tobě bych DW fakt nedoporučila. Imho nehovořit řeč tvá kmen a místy tam jsou věci, nad kterými já mávám rukou, ovšem testovací jednotka Bazi při zhlédnutí jedné novější episody s Capaldim hrozně řval.

Pokud chce Eleshar ještě zkoušet, tak ať koukne na Blink z tuším třetí série. Obecně, nejlepší díly jsou horrorové.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sadako píše: 19. 3. 2017, 18:38 Ta papundeklovitost se časem zlepší, jak do toho začala BBC lít víc peněz, když se ukázalo, že restart vyšel. Co se týče děje, mno, tak buď ti to sedne, nebo nesedne, ale scénáře mají stoupající tendenci.
Nechápu, jak to přežilo první řadu. Byl tam jeden dobrý dvoudíl a dobrý byl překvapivě proto, že lacinou animovanou příšeru nahradili ještě lacinějším klukem v plynové masce. Škoda, že to teda zase muselo skončit jako nedělní pohádka ČT (doufal jsem marně v něco jako matka zfúsovaná do toho kluka na molekulární úrovni jako ultimátní megakreatura, kterou bude muset uklidit až to slíbené německé bombardování), ale alespoň to mělo nějakou strukturu. Díl potom katastrofa. Ukázka na příští díl ukazuje, že bude inspirován televizní hrou Nejslabší, máte padáka. To teda prosím, krutečku, už fakt ne. Tohle je něco, co nikdy nemělo vzniknout, něco proti čemu je třeba zakládat občanské iniciativy a aktivně tomu bránit.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

A tos neviděl ty ještě starší série. Proto DW imho přežil první sérii - navazoval na desítky let trvající tradici jednoho z nejoblíbenějších dětských seriálů BBC.
Správně to zahazuješ, nemá cenu se trápit, příště budou, jestli se nepletu, Slitheen a to je věc, kterou blbě polykají i někteří HC Whovians.

Jo a v roce 1996 natočili film. Mastera (Doctorovu Nemesis) hraje Eric Roberts, epický jako vždy a Doctora nedoceněný Paul McGann. Ten se nyní ovšem věnuje alespoň audio drama DW, tak jestli bys, nebo spíš někdo z fans, chtěl zkusit, seznamy tady, teoreticky se jednotlivé díly povalují po různých zátokách. Jsou tam i další DW (a nejen DW) věci.
https://www.bigfinish.com/ranges/releas ... adventures
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od morech11 »

uff... slitheenov fakkt krutečku neee
a tá vec s wolf corpom je dôležitá, akože moc. ale zatiaľ ju preskoč. vráť sa k nej, ak ťa seriál chytí a budeš chcieť grand story arc série.
ako sme ti tu už radili - za ecclestone jedine empty child, potom preskoč až k weeping angels (Blink, 3X10), potom skús 7x07 Rings of Akhaten pre skvelý speech od Smitha, potom sa vráť na 3x4 a 3x5 (dvojdiel Daleks in Manhattan) a potom uvidíš
ak ťa to nebude baviť, tak to vzdaj :)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Právě u Slitheenů jsem měl moment překonávání sebe sama k tomu, zda budu vůbec sledovat (Eleshar: za sebe fakt překlenout, vyplatí se to... myslím, že u třetí série se názor na seriál hodně změní).

Moji oblíbenci jsou z těch klasických Sontarani (takoví Doctor Who trpaslíci :)) a Cybermen (a Dalekové a jejich variace samozřejmě).
A z těch děsivých nejspíš Silents.
Ale v podstatě mám rád spoustu tvorů světa Dr. Who.

Jak už bylo zmíněno od Sadako, "hororové" (napsal bych spíš mysteriózní) díly jsou nejlepší. "Blink" je zmiňována jako nejlepší epizoda ... mě se líbila možná mnohem víc Silence in the library.
Když se podívá člověk na nějaké žebříčky nejlepších epizod Doctora Who z těch nových Doktorů, často je mezi předními příčkami právě Tennant.

EDIT:
Doplněk stranou těch Daleků (na kterých je vidět ta papundeklovitost hodně). Když se Dalekové objevili původně, byli prý pro diváky dost děsiví. Graficky byly navrženi na myšlence, že má jít o personifikaci tanku: tedy o věc, která postupuje stále kupředu, nehledě na "terén" a nedá se zastavit a zničit - odkud měl taky plynout strach z nich.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Na překlenování bych se na Elesharově místě vykvákl.
Seriálů je moc a já třeba odmítám trávit další čas u něčeho, co mě nějakých osm dílů nebylo schopno pořádně zaujmout, případně mě to rovnou našňuplo, tedy to nebudu doporučovat ani nikomu jinému.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od morech11 »

seriály by mali mať nejaké doporučené diely na drapnutie potenciálneho sledovača :think:
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Na to máme právě RPGF.
Sherlock - look at první díl a pak rychle utíkejte pryč, dál už bude jenom hůře.
Svět pod hlavou - naopak někam do 7. dílu můžete klidně spát, dejte si tak poslední tři.
Viz zde https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 12#p502112
Stran doktora Who jste mi vyjasnili vše, díky.

Jinak ad Eleshar a rozpor s diváky - mně se to děje ještě daleko hůře:
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 18#p500618
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od morech11 »

futurama - za mňa začať v šiestej sérii. keď dopozeráte, tak filmy (S05) a potom od začiatku až na koniec
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

morech11 píše: 22. 3. 2017, 08:35 seriály by mali mať nejaké doporučené diely na drapnutie potenciálneho sledovača :think:
Idealne prvych pat v prvej serii :-)
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od morech11 »

ideálne prvý v prvej sérii

ale nie je to vždy tak, z rôznych dôvodov
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Tak on ten úplně první Doktor není na to, v jaké době vycházel a jaký byli tehdejší triky, masky a rozpočty úplně špatný (když pominu tu papundeklovitost) - moderního fandu seriálů by to asi nezaujalo, ale tipuji, že v té době to mohla být fakt seriálová kvalita :). Viděl jsem tedy jen část úplně první série a postava Doktora je tam ještě dost jiná (hlouběji jsem nezkoumal, ale s reinkarnací a podobnými věcmi se tehdy asi ještě nepočítalo).

S tím překlenutím záleží... i v těch neoblíbenějších seriálech mám díly, které jsem překlenul. Aneb do vkusu se člověk nikdy netrefí všem vždycky... ale u některých seriálů se to překlenutí prostě vyplatí pro ty skvělé díly, které můžou nějak obohatit nebo jen přinést fajn zážitek (mám mrazení v zádech vždycky, když slyším začátek hudebního tématu k "All the strange strange creatures" ze sountracku k Dr. Who, právě kvůli tomu, že si to spojím s pocity, které jsem měl při sledování těch výborných dílů).
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Invictus »

morech11 píše: 22. 3. 2017, 10:21 futurama - za mňa začať v šiestej sérii. keď dopozeráte, tak filmy (S05) a potom od začiatku až na koniec
Mě přišla Futurama dobrá od začátku až do konce. A nějak nevidím přínos v tom, to takhle podivně sekat, akorát budete zmatení, co je to tam za lidi a na co se odkazují.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od morech11 »

mne tiež, sám som ju tak pozeral - a nie raz. ale zasväcoval som pár ďalších ľudí a nechápal som, prečo ich to neba, čo mám spraviť inak, prečo mi to trvá pol roka (a nakoniec z toho boli nadšení, nebol to prípad, ktorý by som tlačil hlavou do steny).
no a prišiel som metódou pokus omyl na to, že to takto funguje lepšie.
aspoň mojej vzorke

ten doktor bude prípad podobný. verím tomu, že keby eleshar začal niekde inde, tak ho to aj baviť bude.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů