Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

ilgir píše: 7. 11. 2018, 10:28Quentin: Ale v tom je právě ten vtip. Nemůžeš sem dát jednoho. Napiš seznam 30 amerických herců a já ti napíšu 1 českého, který se jednomu z nich vyrovná.
(To je akademická pobídka, ve skutečnosti by nám to oběma sežralo moc času.)
Jakože mám hledat 29 dalších, i když nedorovnáš ani toho prvního?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion - zcela respektuji, že se Ti nelíbí, já viděl dvě další adaptace (ale jednu v televizi - mylsim,že zrovna tu s Havelkou) a pro mne byl z těch možností byl Donutil nejlepší, ale repsektuji,že to lze vnímat i jinak. V národním o hrajou tak, jak se comedia del arte hrát má..

Sadako -
??? Svině jako Trojan? Trojan ti snědl psa, nebo co?
no, skoro...
Když byla Bohemka v problémech, tak jí nejvíc finančně pomohla Slávia. Následně Bohemka, a osobně Trojan, lobovali na úřadu Městské části a na Magistrátu a v důsledku toho Slávka přišla o veškerou pdoporu na mládež, kterou schramstly nesmyslné plány Bohemky na vlastní stadion...

A to nemluvím o tom, že Bohemka se v řadě hlasování postavila na stranu Berbra (fotbalový vampire lord)...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Invictus »

Vallun píše: 7. 11. 2018, 16:55Když byla Bohemka v problémech, tak jí nejvíc finančně pomohla Slávia. Následně Bohemka, a osobně Trojan, lobovali na úřadu Městské části a na Magistrátu a v důsledku toho Slávka přišla o veškerou pdoporu na mládež, kterou schramstly nesmyslné plány Bohemky na vlastní stadion...
No asi to bylo trochu jiank s tím stadionem: https://www.irozhlas.cz/sport_fotbal/fa ... 12245_vman
Ale je pravda, že kdo je takovýto fanda fotbalu, tak nemůže být v pořádku.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Jak jinak? Ten článek plně podporuje to, co říkám..., že dají prostor jen jedné straně a vyznívá Ti to možná jinak, je už holt kvalitou naší žurnalistiky...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Já bych řekl, že nám to nějak utíká od seriálů.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

Quentin píše: 7. 11. 2018, 14:32 Jakože mám hledat 29 dalších, i když nedorovnáš ani toho prvního?
Jo. Prostě protože USA má 30 × více obyvatel než my. Chceme být spravedliví, ne? :wink:
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Tahle tvoje teorie je úplně nesmyslná.
Je možné,že v USA vytvoří celkově 30x víc filmů.
Ale rozhodně počet obyvatel nemění poměr mezi dobrými a špatnými věcmi.
Tvar pyramidy by měl být stejný.

kolektiv diváků na csfd si třeba myslí, že tomu tak ale není. Tady máš třeba české nejlepší komedie, ve kterých jsme, jak vládne celkem shoda děsní machři:
https://www.csfd.cz/zebricky/specificky ... rm_=charts

žebříček začne optimisticky úplně nejvýše hodnoceným českým filmem, ale už kolem 50. místa se dotkne 70%, což je při "vinařském" pohledu začátek problematických filmů; a taky se tam vyskytuje plno rozporuplných věcí s dost rozháranými recenzemi; a někde kolem 200 místa se dostáváme pod 50%, a to už je úplně jasno. 50% je prostě špatné hodnocení, ať to bereš jak chceš. Kritici už jako dost šílí (Filova kritika Signálu nebo Líbáš jako bůh jsou legendární, třeba).

Tady máš ten samý výběr USA. https://www.csfd.cz/zebricky/specificky ... w=complete
Nedojedeme ani k těm 70%. Křivka drží daleko rovnoměrněji.
Při čemž vládne shoda, že americké komedie celkem nic moc.

Nabízející se námitky, jako že tam plno filmů vlastně nepatří, protože to komedie nejsou, se vztahuje rovnoměrně na oba výběry, to by nic zkreslit nemělo.

Myslíš, že když udělám výběr třeba scifi, akčních filmů, fantasy, nebo čehokoli jiného, že se situace pro Česko zlepší?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Argo, ale tady nejsi v rozporu - pokud má Amerika 30 x větší produkci, tak by hodnocení d>la na 10. m>st÷na@eho _eb=>"ku (at zije aktualizovana klavesnice androdiu...zabit!) mělo odpovídat 300. místu amerického žebříku...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

No, jestli stav, kdy zhruba každý rok - občas ani ne - vznikne jeden dobrý film, který dostane lva a diváci na něj nakonec stejně spíš nepřijdou, pak jeden film bez lva, kam diváci přijdou, ale dost brzy na to zapomenou, a pak několik totální propadáků podle všech možných měřítek, o kterých většina lidí ani nezaznamená, že to vzniklo, natožpak aby na to chodili - a jen si čtou Filovy hatefesty - považuje Ilgir za výsledek, daný malým počtem obyvatel, pak asi není co dodat.

Možná bychom tím mohli vysvětlit i ty slabé výsledky u maturit.

Ale to jsem zase na míle od seriálů, takže to asi utnu.

Jo, a ty seriály - nakonec asi člověk skončí i těch krimiseriálů jako u jediného použitelného, na co se dá koukat, aniž by ti to sežralo kočku.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 8. 11. 2018, 07:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

Argonantus píše: 8. 11. 2018, 06:50 Tahle tvoje teorie je úplně nesmyslná.
Jaká teorie? Obávám se, žes mě nějak nepochopil.
Je možné,že v USA vytvoří celkově 30x víc filmů.
To je odhad, pro účely diskuze z něj vycházejme. Hypoteticky statisticky vychází na 1 špičkový český film 30 špičkových amerických. A na 10 mizerných českých filmů 300 mizerných amerických (z nich velká část se k nám vůbec nedostane).
Ale rozhodně počet obyvatel nemění poměr mezi dobrými a špatnými věcmi.
To taky netvrdím.
Tvar pyramidy by měl být stejný.
Ano, přesně tak. Pouze ta americká je 30 × větší.

Ty dva žebříčky, co jsi napostoval, potvrzují, že české komedie jsou na tom o něco lépe. Top 10 českých je nad 80 %, top 300 amerických je nad 77 %. Samozřejmě je to zkreslené tím, že jsme na ČSFD a hodnotí tu Češi to, co se k nim dostalo. Na IMDB to bude vypadat zase jinak.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

Argonantus píše: 8. 11. 2018, 07:13 No, jestli stav, kdy zhruba každý rok - občas ani ne - vznikne jeden dobrý film, který dostane lva a diváci na něj nakonec stejně spíš nepřijdou, pak jeden film bez lva, kam diváci přijdou, ale dost brzy na to zapomenou, a pak několik totální propadáků podle všech možných měřítek, o kterých většina lidí ani nezaznamená, že to vzniklo, natožpak aby na to chodili - a jen si čtou Filovy hatefesty - považuje Ilgir za výsledek, daný malým počtem obyvatel, pak asi není co dodat.
Ano, přesně tak to je. Kolik amerických filmů dostane Oskara? Kolik jich je opravdu nezapomenutelných? 30 ročně to asi není, že?

Když už tak lamentuješ nad současným stavem, tak by mě zajímal tvůj názor na stav minulý - devadesátky, před revolucí, mmezi válkami? Vznikalo v některém z těchto období více skvělých nezapomenutelných filmů ročně?
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Ty dva žebříčky, co jsi napostoval, potvrzují, že české komedie jsou na tom o něco lépe.
Tak to pak asi není co řešit.
Noc je den a den je noc, a stále stejná klec. Láska má, co jsem ti dal, je nebezpečná věc.
jak zpíval Petr Muk, odcházeje v oblaku kokainu.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Argo, přijde mi, že cíleně ignoruješ základní ilgirovo paradigma....asi by pomohlo, kdyby ses vyjádřil přímo k němu - třeba, že s koeficientem nesouhlasíš, protože fotbal hraje taky vždy 11 hráčů...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

ilgir píše: 7. 11. 2018, 23:21
Quentin píše: 7. 11. 2018, 14:32 Jakože mám hledat 29 dalších, i když nedorovnáš ani toho prvního?
Jo. Prostě protože USA má 30 × více obyvatel než my. Chceme být spravedliví, ne? :wink:
Pokud nedorovnáš ani prvního, tak přiznáváš, že čeští herci se cizím nevyrovnají. Jasně, může to být kvůli počtu, že mají 30x větší šanci, že se tam nějaký dobrý herec vyloupne, ale to nijak na tom nic nemění, ne? Tvůj argument by fungoval, pokud bychom na každých třicet dicapriů měli jednoho svého, ale pokud ani nehrajeme na stejné úrovni, tak pracuje proti tobě.

(disclaimer: v hercích ani filmech se vůbec nevyznám, a už vůbec ne v českých. Jen mě zarazilo divné tvrzení, že se česká produkce vyrovná zahraniční, protože jsem nikde neviděl ani náznak, že by tomu tak bylo)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Pracující logaritmus »

To, že je jeden americký herec lepší než jakýkoli český, ještě neznamená, že jsou lepší obecně. Někdo první být musí.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů