Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Parada.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Je to dost fajn.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
captain66
Příspěvky: 321
Registrován: 30. 7. 2009, 15:15

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od captain66 »

Expanse je awesome a i knizky jsou skvele.

EDIT: A doporucoval jsem ti ji uz i na par prazskych pivech, pokud me pamet neklame.
Bolt actions speak louder than words.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

captain66 píše: 3. 1. 2019, 23:02 Expanse je awesome a i knizky jsou skvele.

EDIT: A doporucoval jsem ti ji uz i na par prazskych pivech, pokud me pamet neklame.
Notojo, ale ty nekdy doporucujes dobry veci, a nekdy doporucujes veci co doporucuje Sirien.

EDIT: dik kluci. Akorat jsem se na tvtropes vyspoiloval, takze nevim jestli na to budu koukat 8)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vito »

Je to staré, určitě to zde i padlo. Ale já to sledoval kdysi dávno na HBO. Ale nyní jsem jsi udělal maratón s přítelkyní a ta byla unešena způsobem jak vystihli reálie... já zase hereckým obsazením a výkony. Brigáda. Pokud by se takovéto seriály točili u nás, tak nevím... asi by se na to celkově lépe dívalo, dokud to ale nezkusíme, nemůžeme vědět.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Sosacek píše: 3. 1. 2019, 08:08 Jakoze je to i fakt scifi a ne jenom akcni serial ve scifi kulisach?
Tak presne tohle to je. Je to super. Ma to presne takovyho ducha jako stary scifi, myslim.

Jdu hledat ty knihy.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

1983 od Netflixu taky dost ujde.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
captain66
Příspěvky: 321
Registrován: 30. 7. 2009, 15:15

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od captain66 »

Veep je uzasny serial a vcerejsi finale to jen podtrhlo.
Bolt actions speak louder than words.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Som myslel, ze Expanse poznas, ked si vGoT teme nad autormi ohrnal nos. Knihy aj serial su pecka, dali si zalezat ma tom sci, nie len fi.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Má RPGF nějaký názor na Okupaci?
https://www.csfd.cz/film/32271-okupace/prehled/

Má smysl, abych to v rámci dohánění vzdělání shlédl?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Invictus »

Mě okupace evokuje cosi dočasného, mám raději dobytí, zábor či anschluss.

Jinak koukám, že Norové se toho nebojí, u nás by něco takového asi ani vzniknout nemohlo.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

hanss píše: 1. 6. 2019, 21:28Dále. Noc, elektrárna buchne, ve městě na obzoru je vidět požár a lidi se probouzejí, vstávají, maminky s sebou berou kojence a jdou pěšky půl hodiny ze sídliště k mostu aby se podívali na to divadlo. To jako vážně se tak lidi chovají? Aby celé sídliště v noci vylezlo z postelí a šlo se podívat na požár kdesi za obzorem? Jasně, scénárista chtěl mít záběr jak se na lidi snáší radioaktivní prach, ale musel si proto vymýšlet slabomyslnou scénu? Proč tam nedal draky? s draky by to bylo lepší.
Tato scena nebyla v noci, ale rano, a bohuzel se to skutecne stalo. Takze nevim, jestli se tak lidi chovaji, ale v Pripjati se tak chovali.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Na žádost odděleno do tématu Černobyl a popírání reality.
Hodil jsem to reality a pseudoreality, ale meh, jestli budete pokračovat spíš v řešení seriálu a ne reality a pseudoreality, hodím to zpátky do kultury.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Takže sem musím napsat že seriál Černobyl je zatraceně dobrý.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Když jsem byl oddělen, tak říkám, že Černobyl je tak dobrý, že po shlédnutí pátého dílu (jeden díl za večer) mi manželka řekla, že by se na to chtěla podívat ještě jednou. Takový zájem jsem u ní ještě neviděl, a už dopředu jsem si nastudoval detaily, abych jí mohl odpovídat na otázky, které přišly - třeba zda Ďatlov opravdu udělal několik chyb (podle mě ano) - a zda věděl o nebezpečném stavu při zasouvání regulačních tyčí (podle mě ne).

Nicméně si stále myslím, že jeho popírání faktických pozorování bylo umocněno tím, že žil ve společnosti, ve které se takové věci prostě nemohly stát. A nevěřím tomu, že kdyby se podobná věc stala v západním světě, tak by člověk na jeho místě ještě hodinu po výbuchu reaktoru tvrdil, že k žádnému výbuchu dojít nemohlo. (Ale nechci to tu řešit).

Jinak se mi velmi líbilo, jak byl zahraný Ščerbinam i jeho role. Na začátku nesympatický zabedněný aparátčík ve vysoké funkci, který se projeví jako celkem schopný organizátor, a postupně prozře (nakolik je to v SSSR možné).
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host