Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Mě se to také líbilo velice a jsem teď ten největší fanboy.

Je to dobré z velké části tím, čím byl dobrý starý Twin Peaks.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

A cim je dobry stary Twin Peaks? Ja o tom vim hlavne, ze o tom basnil Karotka, tak jsem si rikal, ze to nebude muj styl.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

$lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Tím, čím Stranger Things.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Starý Twin Peaks byl velmi dobrý v psycho atmosféře na první pohled spořádaného města plného úctyhodných občanů, kde to kus pod naleštěným povrchem kvalitně hnije, úctyhodní občané jsou spíš banda různě či více úchylných hovad a někde tam ještě roste prastaré ZLO.
Je to americký sen, kterému někdo vyvrhl vnitřnosti a obrátil ho naruby.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Faskal píše: 3. 11. 2017, 22:35 Tím, čím Stranger Things.
A cim je dobry stary Twin Peaks? Ja o tom vim hlavne, ze o tom basnil Faskal, tak jsem si rikal, ze to nebude muj styl.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Sosacek píše: 3. 11. 2017, 19:47 A cim je to dobry?
Příběhem, postavami, atmosférou.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Je fakt, že ve Twin Peaks je víc toho hnití pod povrchem, v Stranger Things má víc prostoru to prastaré ZLO.

Mimochodem, nový Twin Peaks jsem trochu odzýval a vlastně jsem ho ani nedodíval. No, třeba někdy.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

O Twin peaks jsem básnil hlavně já. Ve své době totální král seriálů, úplné zjevení, všechno jinak, vpád postmoderny. V té době nebylo zvykem, aby byl seriál horor, aby byl barevný, aby to byla psychárna, aby byl úchylný, aby neustále překvapoval WTF momenty.
Aby během vyušetřování detetkiv v lese najednou bez varování pověsil na strom mapu a pravil "Tibet! Tisíce let stará kultura, nadaná neuvěřitelnými schopnostmi!" a po návratu na služebnu zjistil, že celý pracovní stůl zabírají gigantické losí parohy a policajtka k tomu omluvně praví "to nám sem odněkud spadlo". A když detektiv postřelen umírá na zemi, přijde zaměstnanec hotelu a praví s obdivem "už jsem o vás slyšel!" - a nechá ho ležet.
A do toho úžasný syrový horor, nelineární, neprůhledný, místy silně barkerovský (černý vigvam prostě je, se s tim smiř).
Nikdy žádný seriál jsem nevydržel sledovat 30 dílů. Tady ano. Předehnal jsem to až Hrou o trůny.

Jinak - ano, dnes je jiná doba, existuje plno odvozenin, které zkoušely jít podobnou cestou (třeba Trierovo Království je dost nestydatá kopie). Jsou rychlejší seriály. srovnatelně drastické je dnes kdeco. Jsou i šílené seriály. A ten moment překvapení už musí chybět. Ale občas, když vidím takovou odvozeninu, si říkám, že proti TwinnPeaks je to ještě takové krotké.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hlásím, že na nás původní Twin Peaks fungovalo i při prvním shlédnutí letos. A Stranger Things je podle mě dost něco jiného, to jede spíš na tom hororu a dost nepokrytě i na nostalgii a retru.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Ok.

Josh Bernthal je oficiálně to nejlepší, co mohlo postavu Punishera potkat (je ostřejší, než Tom Hardy při menstruaci a stejně charismatický i v nenaštvaných polohách). Pokud kvalita první sezóny nepoleví od toho, co proběhlo v prvních dvou dílech, půjde o stejně kvalitní, ne-li lepší počin, než Daredevil. A jeden z nejlepších, ne-li nejlepší seriál sezóny.
Hurá a :clap:
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Diskuze o Holmesovi má vlastní téma.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Nedavno som sa dostal k novym X-Files. Totalne som ostal sklamany, prestal som to pozerat niekde v polke tretieho ci stvrteho dielu. Tam, kde povodny serial naznacoval, a bol tajomny, tu som z novych dielov mal pocit, ze je to dost trapna parodia samych na seba, vsetko bolo explicitne ukazane, specialne efekty lacne a smejdove ako spred 30 rokov. Skoda.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Lemmy píše: 19. 11. 2017, 09:26 Ok.

Josh Bernthal je oficiálně to nejlepší, co mohlo postavu Punishera potkat (je ostřejší, než Tom Hardy při menstruaci a stejně charismatický i v nenaštvaných polohách). Pokud kvalita první sezóny nepoleví od toho, co proběhlo v prvních dvou dílech, půjde o stejně kvalitní, ne-li lepší počin, než Daredevil. A jeden z nejlepších, ne-li nejlepší seriál sezóny.
Hurá a :clap:
Dokoukáno dnes.
Překvapilo, že většina dílů má pomalejší tempo + je v nich méně bojové akce, než jsem si představoval u komiksového akčního hrdiny (ač jsem věděl, že Netflix se bude snažit jet na té reálnější vlně, podobně jako u Daredevila) + že to je vlastně dobře udělaný seriálový thriller a komiks je zde jen pozadí. Seriál ale nenudí, naopak. Gradace zápletky tam je znát, jen to není tak úderné, jako klasický akční seriál.
O to překvapivější byly poslední dva díly - zvlášť předposlední, což bylo možná to nejlepší, co jsem v seriálech viděl. Brutální akce, skvělé vykreslení komiksové postavy (když Bernthal najede svůj maniakální herecký projev, je to Magic) a napětí jak prase. Pořád je znát, že to je ale komiksovka a že to je seriál, takže nějaké nesrovnalosti v ději ("jo jasně, teď mu to všechno vyžvaň, záporáku; a nech ho žít") člověk snadno odpustí.

Skvělý dárek na Štědrý den. Na Daredevila jsem se těšil hodně a nemůžu být zklamaný vůbec.

Těším se na další sérii.
PS: V seriálu nechybí pro Netflixové komiksárny už celkem trademarková scéna konfrontace na schodišti.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

OK. Punisher podle TVzone třetí nejlepší nový seriál roku:
http://www.tvzone.cz/clanek/35268-top-5 ... roku-2017/
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů