Grafické styly fantasy - WoW, nárameníky a cool faktor

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Grafické styly fantasy - WoW, nárameníky a cool faktor

Příspěvek od Sammael »

Nie. Nohy ma spravne zaklad kresby bol trpaslik, no nechcel som trpaslika. V Darizke nemam ziadne zname rasy. A co sa tyka armoru budem citovat lead dizajnera Blizzardu s ktorym uplne suhlasim.
1:Less is never more
2:Bigger is always better
3:All one hand weapons should be as big as two hand weapons
4: If all else fails, add skulls and spikes and paint red
Just because Tauren wears shoulder pads that are so big that they dont allow him to go through revolving doors or drive compact cars doesnt mean that we need to shrink them down or make them functional. As long as that art looks amazing, we dont care if it doesnt look real or act like it would in the real world.
- Samwise - lead dizajner Blizzardu.
Cize asi tak. Moj svet Darižky je Fantasy a riadi sa tymito pravidlami, pri navrhovani konceptu...
Stale som za to ze hladat logiku vo fantasy je strata casu. Dolezite je ze to vyzera dobre.
Mě to totiž přijde jako by autor začal kreslit od hlavy a na nohy mu prostě nevyšlo dost místa.
Bad decision
Zjevně to má být trpaslík s rohama
Ano a styrmi ocami $;)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od crowen »

heh, toho Samwise mudrca by som zavesil za gule do prievanu a uz nezvesil, ked sa drzi takych design pravidiel, tak potom vsetky tie fantasy hry vyzeraju tak ako vyzeraju (citaj uplne na hovno)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Alef0 »

To je citát odkiaľ? Mne to príde ako ťažká satira -- keby som si chcel uťahovať z ilustrácií, napísal by som to práve takto :-)

Hlavne:
4: If all else fails, add skulls and spikes and paint red
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Shortymort
Příspěvky: 235
Registrován: 4. 7. 2009, 11:09
Bydliště: Jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Shortymort »

Já si třeba přiznám, že byť mě ilustrace ze Samwisova týmu občas dost vytáčí, po nějaké době jsem si zvykl a místy se mi to i líbí - přitom nejsem WoWkař. Je to vyhnaný do extrému, ale oni se ani nesnaží o žánr, kde by vynikla zranitelnost a lidskost hrdiny, jeho silné stránky v kontrastu se slabýma, jeho smrtelnost.
Pokud si vezmete cílovou skupinu, ten důvod je ještě silnější. Aneb jak zpívá Tim Minchin ve svojí super písni "Dark Side":
You could be clever as Voltaire
But it won't get you nowhere
If you wanna sell discs
Clever never made no one rich
It doesn't appeal to the teenage market
The teenage market!"
OT: doporučuju $D
Under the bridge...trollin'
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Sammael »

Ok cize
Alef: Nie je to satira je to z Artboooku k Trading card game. Samwise je lead art designer. A ked sa pozries na ilustracie WOW mas pocit ze jeho idealy su satira? Ja nie
Tie vyjadrenia idu z hlavnou nepisanou myslienkov WOW: fuck all fantasy freaks. We rule the comerce with coolnes and finest artist.

Prave ta povrchnost je na tom najkrajsia. Vela ludi neriesi logiku vo fantasy lebo nie je treba, lepsie povedane, nieco cez 16 000 000 ludi ( ofi a neofi). Otazka je na co, k comu to je ? Hladat logiku ak je to fantasy. Mam na praci ine veci ako hladat logiku vo fantasy.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Alef0 »

A ked sa pozries na ilustracie WOW mas pocit ze jeho idealy su satira
Toto som nepovedal. Poukazoval som na formu jeho výrokov, nie na to, čo nimi sleduje.

V skutočnosti je jeho ideálom tvoriť diela, ktoré zaujmú čo najväčší počet ľudí a budú sa predávať.

Napadá mi jedna myšlienka, ktorá bola povedaná k tuším barokovému umeniu. To v istej chvíli dospelo vo svojej extremite do štádia, že akákoľvek paródia na dielo z tohto žánru nebolo ničím iným, než slušným barokovým dielom :-)

Možno preto mi Samwisove výroky prišli práve také.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Fritzs »

Sammael píše:Nie. Nohy ma spravne zaklad kresby bol trpaslik, no nechcel som trpaslika. V Darizke nemam ziadne zname rasy. A co sa tyka armoru budem citovat lead dizajnera Blizzardu s ktorym uplne suhlasim.
A nechceš nějaké méně "humanoidní" rasy? Trpaslíci s rohama bude dycky trpaslíci s rohama i kdyby se menovali třeba Švrgotaj. Jesi nechceš známé rasy tak musíš v pravé řadě zapomenout na to, že nějaké "známé" existují.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Corvus »

ja myslim ze v Blizzarde maju vsetkych svojich fanusikov za blbeckov... a udrbavaju sa na nich na poradach kde vymyslaju aku dalsiu este vacsiu kravinu pre nich vymyslia.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od crowen »

Corvus píše:ja myslim ze v Blizzarde maju vsetkych svojich fanusikov za blbeckov... a udrbavaju sa na nich na poradach kde vymyslaju aku dalsiu este vacsiu kravinu pre nich vymyslia.
:clap: :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Jarilo »

corvus: :D :D Něco na tom bude.

A abych nebyl úplně OT, wow styl a jemu podobné mi taky nejsou po chuti a skutečně si myslím, že nebýt jeho marketingové úspěšnosti, zdaleka tolik autorů by se tomu něvěnovalo, neřkuli, že by se produkovalo tolik her. Navíc nárůst oblíbenosti tohoto stylu vznikl "uměle" - řada lidí to žere, jelikož to je ten "khůl majnstrím, co teďkonc frčí" a přidávají se, aniž by se zamysleli nad tím, jestli je to skutečně to pravé, co se jim líbí.

A názory jako, citujem:
Stale som za to ze hladat logiku vo fantasy je strata casu. Dolezite je ze to vyzera dobre.
jsou názory komerčního konzumu, zejména mnou zvýrazněná část. Nikomu tento postoj nechci upírat či mu za to nadávat - vůbec ne, ale ten člověk se nesmí divit, že lidé, kteří si potrpí na kvalitu a promyšlenost, jeho díla budou odsuzovat a označovat za ošklivá či laciná.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Sosacek »

Neni povazovat svoji cilovou skupinu za idioty zakladni soucast marketingu?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od crowen »

Sammael: o co islo mne je, ze fantasy chyba uveritelnost. Ja nemam problem s drakmi, kuzelnikmi a inymi ficurami vo fantasy, ale mam problem s 20kg tazkym mecom, ktorym hrdina mava ako s pierkom, pichliacovymi brneniami a podobnymi srackami, ktore su absolutne nepouzitelne.
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Sosacek »

Zvlastni je, ze i typicky high fantasy jako byl pan prstenu nemeli obri mece a podobny veci, a conan byl v knizkach taky normalni typek a ne ta zruda z filmu. Zvlastni je to kde se ta myslenka na ty megamece bere, a tak, fakt jenom z teenagerske power-fantasy? Hm.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21026
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Markus »

Feel the power of testosteron!

(Nemám to oddělit do samostatné diskuze a nechal Sammaelovi jeho galerii nerušenou?)
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: [grafika] Galeria prac

Příspěvek od Jarilo »

Markus: Radši jo, mám pocit, že se to tu ještě rozjede =).

Sosáček: Tos mi připoměl, že v některém z předcházejících postů jsem četl v souvislosti s wowkařským stylem ilustrací termín high fantasy (žel už to tu není, nejspíš to autor editoval, nebo to byl výplod mé choré mysli), tak či onak - málem se mi protočily panenky při pomylšení na to, že to někdo chce označovat jako high fantasy. S high fantasy mám spojeného třebas Tolkiena a jiná díla, ne wow a jemu podobné...
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů