Ať žije český film...?

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ad csfd - před nějakými osmi lety tam nastal masivní příliv uživatelů a obávám se, že to jako průřez vkusu minimálně věkovou skupinou 15-50 sloužit může.
Netuším, jak velký problém tam jsou aktuálně kreténi, kteří hodnotí něco, co neviděli, absurdními čísly, ale v tom množství se to už ztratí, pokud si nevyberou filipínský meditativní pětihodinový film o pěstování artyčoků, který viděli tři lidé a dva ho sladce zaspali.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Argonantus »

Já to moc nemíním řešit - filmy byly vybrány dle těch lvů, tedy podle názoru kritiky jako úplně nejlepší, k tomu byl připojen jako koment názor CSFD a názor můj, take it or leave it.

Nikdy nejsme samihttps://www.csfd.cz/film/387210-nikdy-n ... i/prehled/

v této věci jsem naprosto nevinně - neměl jsem v úmyslu to vidět a nechal jsem se strhnout špatností jiných. Věděl jsem, že se mi to nebude líbit. Ale netušil jsem, jak strašně se mi to nebude líbit - je to tak zlé jako Elysium a možná ještě horší, umělecký pure evil.

Šlo by shrnout, že jsou to zase Homolkovi 106. série, nelítostné odhalení zlých a špatných lidiček bez srdíčka, což se nikdy nezlepší.
Ve skutečnosti to jde daleko dál, než veškeré pomyšlení; humor je založen na victim blaming, střílejí se tam cikáni a důchodci a znásilňují ženské (děsná prdel!). Místy artově černobílé, místy barevné, neuvěřitelně oslizlé, vydávající svět noční můry za běžnou realitu.
Docela chápu, proč mohou severočeští lidičkové pražskou kavárnu opravdu nenávidět. Tenhle film je nepřetržitě uráží a ponižuje, vybírá si to nejhorší a vydává to za normu a ještě to celé označuje za "komedii". Moje pochyby, probleskující lehce u Pustiny - která ale byla naprosto výborná - tu vyhřezly v plné obludnosti; tohle už nic jiného není, než záměrné sledování lidské bídy pro zábavu; severní Čechy coby veselý lunapark pro bohaté intelektuály.

Nejpodivnější je řada vysokých hodnocení v komentech, včetně Tetsua, a včetně akademie, která hrozila, že tomu dá lva místo Báby z ledu (tady fakt není co řešit).
Utěšuje mne, že těch komentů je až neuvěřitelně málo - nikdo se na to nedíval, only for intelectual Prague fans, zřejmě ještě zvláštní hipsterský výběr z té kavárny, která v tom bude z větší části nevinně, neb neví, o co jde. Ale nadávky sklidí jako celek.
Film, který rozděluje lidi stejně spolehlivě, jako Miloš Zeman.
Ty jo. Jsou horší věci, než Troškův humor, neuvěřitelné.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 18. 3. 2018, 13:38, celkem upraveno 1 x.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od jjelen »

Uf, ona už ta anotace na CSFD zní děsivě...
(a to mám Homolkovi rád :-)= )
Vtipný je, že v komentech se vesměs opakuje co napsal Argo, jen to hodnocení je poněkud jiný (a některé cancy jsou výživné, aby člověk zjsitil "proč severočeši nenáviděj pražáky" nemusí vlastně ani koukat na ten film :) )
EDIT: dokonce i to zrcadlo se nastavuje
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Log 1=0 »

Já to neviděl, takže se nebudu zapojovat do hatu ani s ním polemizovat, ale kde se ten film označuje za komedii? Všude píšou "drama".
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Argonantus »

U vysílání v programu.
Možná je to úlet distributora. Ale zřejmě častější, protože vícero komentátorů si pochvaluje, jak se bezva bavili a jak to bylo veselé.
Označení "drama" je samozřejmě lepší, ale jádro výhrad to nezachrání.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Log 1=0 »

Argonantus píše: 18. 3. 2018, 13:36 U vysílání v programu.
Možná je to úlet distributora. Ale zřejmě častější, protože vícero komentátorů si pochvaluje, jak se bezva bavili a jak to bylo veselé.
Označení "drama" je samozřejmě lepší, ale jádro výhrad to nezachrání.
Distributor je v tom asi nevinně, je mu připsán ten text na ČSFD (kde je drama), režisér ho označuje za maniodepresivní (což tedy neimplikuje nic veselého).
Recenze to má proměnlivé, ale všechny pracují s tím, že jsou v tom filmu všichni hluboko v sračkách.
Osobně myslím, že ten text u iVysílání psal někdo, kdo už chtěl jít domů, a ještě musel popsat dvacet filmů. Byť jsem to tedy neviděl, ale tady není myslím o čem přemýšlet.
To, že tvůrci nepovažuj vraždy a znásilnění za zdroj humoru, možná film nezachrání, ale za bezvýznamné to nepovažuji.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Argonantus »

Já mám základní problém s tou koncepcí "skupina lidí jako cirkus", na kterou se lidi chodí dívat pro zábavu.
Ono to tak je i v normálním dramatu, ale tady jde o specificky vymezenou sociální skupinu. Která se vykreslí tak, aby byla co nejhorší a nezábavnější.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Argonantus »

Inspirován vedle jsem dumal nad deseti nejlepšími českými filmy a s hrůzou jsem zjistil, že je to většinou ten samý typ, zfilmované divadlo, čili prostě "drama".
Žebříček filmů je těžké udělat, protože češi skoro žádné filmy v původním smyslu (obraz a zvuk, pohyblivé obrázky) nenatočili.

Takže mi z toho vylezl Žebříček dokonalých starých českých filmů, model divadelní drama:
Přelet kukaččího hnízda (není český ale jako by se stalo)
Spalovač mrtvol
Šašek a královna
Údolí včel
Vyšší princip
Obchod na korze
Ucho
Petrolejové lampy
Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou
Schůzka se stíny
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Můžeš sem dát spoilerové shrnutí toho posledního (Schůzka se stíny)? Jaktěživ jsem o něm neslyšela a komentáře na csfd jsou poněkud nanicovaté.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Argonantus »

Brzobohatý a Brejchová se sejdou na nějaké archeologické tentononc v Egyptě někdy v současnosti (=osmdesátých letech) aby zjistili, že se zřejmě znají z jedné dosti bizarní situace.
Možná by mi to dnes už tak nesedlo, ale byla to jedna z milionu schematických tehdejších věcí, která měla nápad.
Možná ale jsem zapomněl na několik zásadnějších věcí.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Vallun »

Tmavomodrý svět
Obecná škola
Marečku, podejte mi pero
S Tebou mne baví svět
Cesta do pravěku
Císařův pekař, pekařův císař
Trhák
Tři oříšky pro Popelku
Lelíček ve službách Sherlocka Holmese

Poslední místo necháván volné, je těžké něco vybrat Třeštíková by si to možná zasloužila, trnkoviny taky, Miller...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Argonantus »

Předpokládám, že absolutní desítka bez rozdílu žánrů a čehokoli.

Jsi totálně v oldies, což je dost děsivé. S výjimkou Tmavomodrého světa (což je jedna z těch naprostých vyjímek, kdy Češi natočili opravdu film. Takže zas není s čím srovávat - možná Nebeští jezdci, které nemáš rád).
Celý český film je duševně v oldies, včetně tvůrců.

Kdybych měl dát nová porevoluční dramata, tak už je asi jasno z předchozích vstupů. A budu mít asi problém jich nadojit desítku.
Jinak stran těch komedií mám delší canc, se kterým nevím, co provést.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Vallun »

Jako snažil jsem se hledat i ěnco jiného než komedie nebo pohádky, ale není moc kde brát.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Argonantus píše: 25. 3. 2018, 15:32 Brzobohatý a Brejchová se sejdou na nějaké archeologické tentononc v Egyptě někdy v současnosti (=osmdesátých letech) aby zjistili, že se zřejmě znají z jedné dosti bizarní situace.
Jestli jsem to vydedukovala správně, on byl vězeň v koncentráku a ona na něm dělala pokusy?
Argonantus píše: 25. 3. 2018, 16:16Jinak stran těch komedií mám delší canc, se kterým nevím, co provést.
Vrzni ho sem!


Vallunův seznam - fascinující, dvě naprosto luxusní megahyperkrutopekla (Ořechy a S tebou mě nebaví žít).
Já bych 10 českých asi nedala, to snad leda Trololo seznam a podporu animované tvorby. S výjimkou vedle zmiňované Valerie si nevybavím žádný hraný český pro mne opravdu zásadní "už nikdy nebudu stejný" film.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Vallun »

Vrzni ho sem!
+1

Oříšky pro Popelku jsou fajn...S Tebou mne baví svět jsme natáčeli na táboře jako remake, takže tam je trochu ten rozměr osobní:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů