Copak Češi někdy napsali něco dobrého?

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Vallun
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak Češi někdy napsali něco dobrého?

Příspěvek od Vallun » 27. 9. 2020, 20:20

Dorian - nechci spoilovat, ale ta fiktivní dokumentace nemá vysvětlit konec první části, ale přenést čtenáře do části druhé;)

Ano, řada těch myšlenek/obrazů je geniální!

Mne se hodně líbilo už moto první části - draci proti dvojplošníkům:)

Ale třeba i propracované důsledky příletu Tzajniho...:)

Edit: Abych to odplnil trochu s odstupem, je to úžasný čtenářský zážitek, opravdu kvalitní literární strava. Ale abych bly věren své pověsti šťourala, kdybych dělal PR, tak vytknu:
1) v příběhu vystupuje Ludvík Souček, průkopník záhadopisu (český Däniken), výborný spisovatel a celkově zajímavá postava, dneska nezaslouženě méně známá..., při tom v lecčems inspiroval i autora, a není v dodatcích obsažen, což mne mrzí.
2) V případě Halseyho němčiny byla vidět odfláknutá přípravná práce. Je to detail, který by zřejmě téměř nikdo nevěděl (já o něm četl pár článků, ale že mluvil německy jsem si nepamatoval), jenže právě z těchto detailů se skládá genialita. Ale je alespoň tak pečlivý, že to na sebe práskne v závěru.
3) Pratchettovská bohogeneze není dotažená... malý indiánský kmen stačí na to, aby oživil svého dávného totemového ducha...ale vliv/víra Malé Ameriky či slovanských neovlníků v Ostmarce důsledky nemá? Navíc za první republiky slavil návrat, byť obecně kabaretní, i slovanský mysticismus, co tedy dělali Radegast, Vesna a Perun?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Odpovědět

Zpět na „Kultura“