Nejlepší filmy

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Naoki »

Ty neznáš Sound of Music?? To je jedna z největších klasik na Západě, v mnoha zemích to rok co rok vysílají v TV (většinou kolem vánoc). Díky tomu se proslavila i písnička Edelweiss
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Argonantus »

Nejen, že jsem to nikdy neviděl, ale neviděl to zřejmě nikdo z mého okolí, nikdo z mých známých a příbuzných a nikdy jsem o tom neslyšel.
Zřejmě důmyslná shoda komunistů, tématu a věku.

Edelweis je nějaká náckovská skupina a původně to značí "protěž". Že by to byla písnička, slyším prvně.
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Sosacek »

Nackovcka skupina https://en.wikipedia.org/wiki/Edelweiss_Pirates ?

EDIT: oboji a vic:
Edelweiss (anti-partisan unit), German anti-partisan unit organized on the Slovak territory during World War II
Edelweiss Pirates, an anti-Nazi youth culture in Germany before, during, and after World War II
Kampfgeschwader 51 "Edelweiss", World War II German Luftwaffe bomber group
Operation Edelweiss, a German plan to capture the Caucasus and the oil fields of Baku in World War II
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Argonantus »

Aha, tak i s těmi nácky je to složitější.
Já jsem samozřejmě slyšel hlavně o těch antipartizánech. (pak přišel bača a vyhnal nás všetkých)

Tady někdo zkoušel zfilmovat ty piráty https://www.csfd.cz/film/202092-skupina ... s/prehled/
(abych byl alespoň trochu intopic - ale nejlepší film to nejspíš nebude)
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Karotka »

Jde asi o tento Edelweiss

https://www.youtube.com/watch?v=8bL2BCiFkTk

Ta rodinka je tak nestvůrně dokonalá, že si vyloženě říká o nějaký vtipný komentář od Sadako.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Argonantus »

Hele, a vy jste někdo viděli Sound of music?
Nebo to číhá v pozadí vašich životů jako velekněz Cthulhu?

Já to totiž mám jako dost výjimku - 1-50 jsem jinak viděl skoro všechno (a plno jsem toho vidět určitě neměl).
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Já to znám spíš jen jako artefakt, zejména jak se tam ta čůza točí na louce, je takový poměrně slavný moment. Ale není to něco, na co bych se díval nebo tak.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já to znám taky jako artefakt. Má to žánrové řazení muzikál/rodinný, to je něco jako dvojitá past na medvědy jištěná granátem.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od eerieBaatezu »

Eleshar_Vermillion píše: 20. 9. 2017, 16:25jak se tam ta čůza točí na louce
Obrázek

Jinak já to nikdy neviděl, slyšel jsem o tom poprvé asi před dvěma měsíci a podle té ukázky to na mě působí jako ta opěvovaná americká totálblitka The Wizard of Oz, kterou jsem málem nepřežil jak kreténodebilní to bylo. Fakt nechápu, že v USA je to absolutně milovaná klasika.

Jo a co vím, tak Sound of Music je, pokud se započítá inflace, pátej nejvýdělečnější film všech dob.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Ecthelion »

Argonantus píše: 20. 9. 2017, 14:42 Hele, a vy jste někdo viděli Sound of music?
Já jsem to nikdy neregistroval. Jen jsem si všiml že si z toho kde jaký Američan dělá prdel.

Tak jsem si to našel na čsfd a podíval se na obrázky a ...

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Invictus »

Obrázek
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vánoční klasiky jsou většinou hnis. K tomuhle bych si taky asi potřebovala vzít kyblíček na blitíčko.
https://www.csfd.cz/film/1279-zivot-je-krasny/prehled/
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Argonantus »

No, to je jasně pro tebe. Sám doma a bohatý. Jack frost. 101 dalmatinů.
Z hlediska těch rekordů je to malinko podvod, protože se dá čekat, že se tyhle věci budou recyklovat furt dokola každý rok, asi jako zdejší téma "depresivní vánoce".
V tuzemsku si na tom různí Troškové a Poledňákové udělali solidní živnost - mají prakticky jisté, že to televize každý rok maniakálně zrecykluje v rámci sentimentálně sklerotického šílení.
Publikum není jiné, než v Americe. I my máme svoje místní Sound of music.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od York »

Argonantus píše: 21. 9. 2017, 13:37asi jako zdejší téma "depresivní vánoce".
O těch mi raději nemluv :eyecrazy:
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Nejlepší filmy

Příspěvek od Argonantus »

Zde je drcen obecně celý tento typ filmu a dokonce se tam mihne i Za zvuků hudby https://magazin.aktualne.cz/kultura/fil ... le:704355/
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů