Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
41
66%
Celkem hezka hollywoodska podivana
13
21%
Nic moc film pro deti
1
2%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
11%

Celkem hlasů: 62

MarkyParky

Re: Star Wars

Příspěvek od MarkyParky » 9. 5. 2019, 07:44

Jako že vizuálně je to hezké, ale to jak tam zachází s těmi hudebními motivy ... fňuk.

Lorwyn

Příspěvek od Lorwyn » 9. 5. 2019, 07:55

Mě to přijde jak duel na pohrabáče...
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 9. 5. 2019, 07:59

Myslim ze sli az moc smerem ke skakacimu bullshitu z prequelu.
This place is a message... and part of a system of messages ...pay attention to it!
Sending this message was important to us. We considered ourselves to be a powerful culture.
This place is not a place of honor... no highly esteemed deed is commemorated here... nothing valued is here.
What is here was dangerous and repulsive to us. This message is a warning about danger.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 9. 5. 2019, 08:36

Zajímalo by mě z čeho, že to má Hvězda smrti podlahy, když na nich ten meč nenechal ani škrábanec. Zdi tam mezitím vesele krájí jako máslo.
Always bring a gun to a puppet fight

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 9. 5. 2019, 18:34

MarkyParky píše:
9. 5. 2019, 07:44
Jako že vizuálně je to hezké, ale to jak tam zachází s těmi hudebními motivy ... fňuk.
Jo, sorry, myslel jsem čistě tu stránku souboje a choreografie. Hudba, úpravy v dialogu a ty flashbacky do E3 ("slyšeli jste v minulém díle") doporučuju ignorovat.
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 9. 5. 2019, 18:46

Sosacek píše:
9. 5. 2019, 07:59
Myslim ze sli az moc smerem ke skakacimu bullshitu z prequelu.
Mně to právě přišlo choreograficky poměrně solidní. Drželi tam tu původní gravitas světelného meče (což je sice nelogické, ale pro vyprávění to funguje trochu lépe), pohyby jsou teda samozřejmě rychlejší, ale víceméně se zdá, že dávají smysl. Nehopsá se tam, ale uhýbá, a to opět způsobem, který působí dojme, že o něco jde a není to matrixovské kung-fu.

S čím mám největší problém, je užití Síly, protože to tam hluboce narativně nefunguje. V E4 je Síla dost subtilní záležitost a seznamujeme se spíše s jejími duchovními či gnoseologickými aspekty (tedy Síla jako způsob poznání světa, nebo prostředek k překonání smrtelnosti), zatímco dopady na hrubou hmotu, jak by řekl Yoda, které působí poněkud efektněji a "mocněji" (a taky se více spojují s temnou stranou), se pořádně objevují až v E5, a opět je tam jasná gradace (Luke si na začátku horko těžko přitáhne světelný meč, což je strašně kewl, ale furt spíš taková jako hračka; když ale Yoda zvedne stíhačku, či Vader začne trhat místnost na kusy a házet ji po Lukovi, tak je to docela překvápko).
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Odpovědět

Zpět na „Kultura“