Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
45
64%
Celkem hezka hollywoodska podivana
15
21%
Nic moc film pro deti
3
4%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
10%
 
Celkem hlasů: 70

Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Star Wars

Příspěvek od Argonantus »

Takovej vkusně zábavnej C3P0 ze starý trilogie, je světelný roky vzdálenej druh humoru.
Lépe bych to říct nedokázal.

V zásadě by mi ta Pardgalenovská trasa úvah vyhovovala. I když je to paradox - třeba ty Klony byly vážné jak rozkopaná hrobka a stejně jim to nepomohlo.
A vlastně mi docela vyhovuje i ta Yorkovská; ten příběh nebyl úplně nesmyslný. Jen byl nějak celou dobu kus vedle těch filmů.

Šlo by to pojmout jako příběh o strašidle. V zásadě mi tam přebývá Temný Moula. A možná i ta Federace - jestli by nepomohlo ji nějak vynechat.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše: 22. 6. 2018, 16:24Obávám se, že to umře na právech, stejně jako remake Dračáku.
DrD už nepatří Bouchimu? :D
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já se nebavím o remakování starých filmů, to se nestane. Já se bavím o tom, co se SW udělat novýho.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17479
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

eerieBaatezu píše: 22. 6. 2018, 17:23 Já se nebavím o remakování starých filmů, to se nestane. Já se bavím o tom, co se SW udělat novýho.
Komentoval jsem tu partu nadšenců, co chce remakovat The Last Jedi.

eerieBaatezu píše: 22. 6. 2018, 17:22DrD už nepatří Bouchimu? :D
Právě že ano.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše: 22. 6. 2018, 18:01Komentoval jsem tu partu nadšenců, co chce remakovat The Last Jedi.
Já to právě psal všem ostatním.
York píše: 22. 6. 2018, 18:01Právě že ano.
$D
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Argo a spol. - ahaa, nedorozumění, jjelenovi se vždycky líbila představa remaku I.-III. episody (potencionálně podle mě nejlepší star wars, příběh super, herci super (ehm, teda... až na vyjimky, že)... ale tak nějak... všichni asi víme o čem mluvím :D naopak nové filmy takhle zprasené nejsou -no, pár momentů, ten eB Hux, třeba, na druhou stranu kutálející se šutrák či dojení modré krávy mi žíly fakt netrhají- ale zas tam nevidím ten potenciál, aspoň ne tak velký - tj není vlastně co remakovat)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17479
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

jjelen píše: 22. 6. 2018, 18:43jjelenovi se vždycky líbila představa remaku I.-III. episody (potencionálně podle mě nejlepší star wars, příběh super, herci super (ehm, teda... až na vyjimky, že)... ale tak nějak...
:clap: :clap: :clap:

Ten pocit, když zjistíte, že nejste na světě sami $D
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Na preqeulech si cením nápadů, méně však jejich provedení. Teda co se týše postav, to bylo prostě nedopečený. Jinak přerod světa z Republiky do Imperia skrze ty tři filmy byl udělanej špičkově.
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Jako já mám takovou "prostou" pohádku nebo "hero journey story" jako je stará triologie nebo se snaží být ta nejnovější rád. Ovšem mix "shakespearovský" tragédie s intrikánským "polit-thrillerem" ala Duna nebo Hra o trůny mě naplňuje pokud možno ještě větším nadšením... akorát se nesmí ukázat, že hlavní tragický hrdina je nesnesitelný fracek/strašlivý dřevák (btw zrovna tady má za Kyla nejnovější triologie plusový body - ano, on je do jsité míry tohle všechno, jenže tvůrci si toho jsou vědomí a je to aspoň zčásti úmysl... naproti tomu Anakin... eh...) Hm, hele, jestli by někdy na ten remake došlo, chci aby na dialozích spolupracoval GRRM $D
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Star Wars

Příspěvek od Argonantus »

No, jak mi to kdysi popisoval York, tak by to možná i fungovalo; dystopicko - faustovská trasa republiky a senátora Palpatina ke zkáze.
To je stejně mocná linie jako ta heros journey; vlastně je to zrcadlový opak.

Jenže vidle do toho háže, že je to nastartované jako dětský příběh, asi jako první díl Harryho Pottera.
Udělat přechod do vážných rovin je strašně těžké, musíš vyvíjet hromadu postav. A rozhodně nemůžeš nahodit plno figur, které v dalším ději opustíš a pak musíš začít s jinými. Pak ti to skáče jako koza a nedrží to pohromadě. A obraty působí děsně násilně.

Aby to celé fungovalo, Anakin nemůže být úplně malý kluk, ale přece jen v použitelném věku, ježto má páchat hrdinské - nebo trasgické - činy. Záporňák nemůže být jednorázová jednohubka, kterou zmlátíš zářivkou a vyřešeno. A pak vlastně nemůžeš navázat, další záporňák z kufru.

Ten GRRM právě dostal body za to, že ty samé postavy táhne sedmi díly. A nezačne v té fázi, kdy se málem počůrávají do plínek, protože to jsou fakt dost k nepoužití.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 22. 6. 2018, 20:04, celkem upraveno 1 x.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Přeeesně tak...

Jinak ta Federace: tu bych nezahazoval, jen předělat. Místo bandy srandovních figurek a karikatur co bojují pro vlastní zisk udělat spíš cosi na způsob rebelů ze staré triologie, akorát nebojujících se "zlým" Impériem ale "hodnou" Republikou, jak navrhoval kterýsi fan někde na deviantartu či kde (droidi jsou jako záporáci fakt tragičtí... naopak "hlavní" záporáci, Maul i Dooku mi přišli fajn, možná by mohli dostat i víc prostoru...)
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Star Wars

Příspěvek od Argonantus »

Místo bandy srandovních figurek a karikatur co bojují pro vlastní zisk udělat spíš cosi na způsob rebelů ze staré triologie, akorát nebojujících se "zlým" Impériem ale "hodnou" Republikou
pak dává smysl je tam nechat a rozvíjet je furt dál moc dílů.
Ä vymyslet jim sklenici vody; proč to dělají a co tím sledují.

A udělat tam nějakou postavu - postavy - které tu federaci reprezentují. Tady to došlo jen k herním pajdulákům, ne k postavám.

V Pánovi prstenů často mistr zobrazil celou frakci jedinou postavou. Krom Gimliho tam další trpajzlící vlastně nevystupují a není to třeba. Entové jsou ze 3/4 Stromvous, ostatní jsou kompars. Vlastně to stačí.

Jistá neřešitelnost je v tom prequelu. Protože je dopředu jasné, že Anakin se nakonec změní na Darth Vadera.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Selhan »

Maul a Dooku (i Grevious) jsou fajn ve smyslu cool, ale obávám se, že když se nad tím zamyslíš, tak by tam být neměli. Je úplná pitomost mít na každej film jednoho BBEG, kterej si pokaždé akorát jednou zašermuje a umře. A tolik prostoru, abys tam každému učinil zadost, když jsou vlastně pořád jenom vedlejší postavičky, ve třech filmech s dvěma až třema protagonisty asi nenajdeš.

Argo: To není neřešitelnost, to je fičura.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Star Wars

Příspěvek od Argonantus »

Selhan:
https://rpgforum.cz/forum/posting.php?m ... 8&p=536518
zde jsi byl ninjován s Moulou.
Dooku je tentýž případ, pravda.

Věci si taky zkomplikovali tím zadáním, že "v jednom čase vždy dva jsou, mistr a učedník jeho".
Pročež je vyspoilováno, že do výsledného stavu Anakin - Císař je třeba všechny ostatní kuchnout.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17479
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

jjelen píše: 22. 6. 2018, 19:46droidi jsou jako záporáci fakt tragičtí...
Droidi jsou přesně tak tragičtí, jak tragické je uděláš. Terminátor je třeba taky droid.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů