Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
45
64%
Celkem hezka hollywoodska podivana
15
21%
Nic moc film pro deti
3
4%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
10%
 
Celkem hlasů: 70

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Vallun »

Marky - pardon, práce uťala myšlenku před dokončením, myslel jsem že bude srozumitelná i tak, ale zjevně není.

Já navazoval na tohle:
K původní trilogii se dokonce dají najít konkrétní záběry z války, nebo sekvence záběrů z válečných filmů,
Ano, to dají. Co jsem viděl já, tak se jedná o záběry z Pacifiku a tak se většinou na lodě neútočilo kobercovým bombardováním - určitě ne na individuální ldoě za plavby. Chtěl jsme říct, že kdyby to v E 87 citovali stejně pečlivě jako v E IVVVI, tak by to vypadalo jinak - lépe...:)

eerie - Tobě se nidky nestalo, že Ti někdo volal krajně nevhod? šťastný člověk..:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

eerieBaatezu píše: 8. 1. 2018, 17:53 Tohle je lepší než upozornění, že nepředplácíš...
?
Právěže mám předplaceno a proto mi nedoteklo, že je to v placené zóně, já to upozornění nevidím.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Star Wars

Příspěvek od Sosacek »

PardGalen píše: 8. 1. 2018, 18:16 Jo jasně. Rey měla zasípat jméno Leia a Kylo se z toho měl složit.
$D
But nobody came.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Star Wars

Příspěvek od MarkyParky »

Vallun píše: Ano, to dají. Co jsem viděl já, tak se jedná o záběry z Pacifiku a tak se většinou na lodě neútočilo kobercovým bombardováním - určitě ne na individuální ldoě za plavby. Chtěl jsme říct, že kdyby to v E 87 citovali stejně pečlivě jako v E IVVVI, tak by to vypadalo jinak - lépe...:)
vs
MarkyParky píše:Že to natočili debilně, takže to bije do očí je taky podružná věc
Já ti člověče nerozumím. Mám pocit, že reaguješ pro reakci. Krčím rameny.

Můj point byl, že klást si otázku "Proč je ve hvězdných bitvách StarWars citována technika z WWII?" ukazuje buďto na neznalost tazatele, nebo nepochopení žánru, protože hvězdné bitvy ve StarWars jsou WWII ve vesmíru.

Jestli jsou citovány jen některé nebo všechny druhy techniky z WWII a jestli to je z bitvy v Pacifiku, Africe nebo nad přehradami v Reichu (trench run z EpIV jsou citované Dam busters, víme?) je úplně, ale úplně irelevantní pro můj původní post.

Ale jestli tě to baví.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Star Wars

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

PardGalen píše: 8. 1. 2018, 18:16 Jo jasně. Rey měla zasípat jméno Leia a Kylo se z toho měl složit.
:clap: :clap: :clap:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Star Wars

Příspěvek od Sosacek »

Motivacni obrazek: https://i.redd.it/paajhx6f0w801.jpg

EDIT: jo a tenhle clanek je famozni https://www.wsj.com/articles/want-to-dr ... 1515426590

EDIT2:

Luke in TLJ is George Lucas.

He starts as the hero and Legend. Luke in the OT/Lucas making the OT.

Full of confidence and hubris, tries to make the next generation Jedi/Movies. Training new Jedi/ Making The PT.

He fails miserably. Loses Ben to the Dark side/ The Prequels suck.

He then goes into hiding. Saying that he won’t train any more Jedi/ make anymore Star Wars Movies.

Finally doing something big and unexpected (saving the rebellion/ selling LucasFilm) to let the Jedi/Movies move into the future with a younger generation finding their own way.

Leaving his legacy to be that of a flawed and complicated hero.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

MarkyParky píše: 8. 1. 2018, 20:21Já ti člověče nerozumím.
Já zrovna jo a vcelku s Vallunem souhlasím. Ta scéna "kopíruje" velké bombardéry, které létaly ve velké výšce a používaly se téměř výhradně na bombardování pozemních cílů. Velice zřídka to zkoušely na hladinové cíle a prakticky bez výhrad s mizivými účinky.

Proti hladinovým cílům se naopak v drtivé většině používaly střemhlavé bombardéry, čemuž v SW univerzu odpovídají protonová torpéda*.

Stejně jako ve WW II použití "kobercového bombardování" proti lodím nedává smysl, protože se musí provádět z velké "výšky" a cílená loď má díky tomu spoustu času uhnout. Přiblížit víc se bombardér nemůže, protože je na rozdíl od střemhlavých velice snadný cíl pro "protivzdušnou" obranu.

Podtrženo sečteno to nedávalo smysl ne proto, že by to bylo zkopírování druhoválečné taktiky do "vesmíru", ale proto, že to nedává smysl ani v té Druhé světové.

edit: * Respektive teda střemhlavé a torpédové, což SW moc nerozlišujou :-)
Naposledy upravil(a) York dne 9. 1. 2018, 01:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Star Wars

Příspěvek od MarkyParky »

York:
Což ale pořád má nulovou relevanci k otázce "Proč?", která byla položena s ohledem na to, že jsme ve StarWars univerzu.

Už se opakuju, ale to, že namítáte, že je to udělané blbě a šlo to udělat líp, je sice námitka platná (a souhlasím s vámi), ale na správnosti dané odpovědi nic nemění.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Invictus »

MarkyParky: Možná kdybys stejně ohnivě reagoval na to, za co vlastně dostal pojeb Poe, a co to mělo sdělit divákovi, na což na rozdíl od těch bomb ještě nemám odpověď.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Star Wars

Příspěvek od MarkyParky »

Invictus:
Pointa celého mého rantu byla v tom, že se tu vede několikastránková flamewar o tom, co je a není kánonické, vytahují se u toho supersložité argumenty za roh a předjímají se nevyřčené schopnosti i neschopnosti scénáristů a režisérů všech současných i minulých dílů. A uprostřed téhle strašně "odborné" debaty padne dotaz "Proč bombardování ve StarWars vypadá tak, jak vypadá.", následovaný další flamewar plnou "odborných" argumentů té či oné strany.

Přičemž validní odpověď je právě jedna, velmi prostá a zní:

WWII-like vesmírné boje jsou SW KÁNON.

Ve věci SW vizuálů a použité techniky prosté pro samé stromy nějak nebyl vidět les a ve světle úrovně celé debaty to bylo tak strašný kontrast, že jsem nemohl odolat a musel jsem to napsat.


Otázka, za co vlastně dostal pojeb Poe, je k důvodu, proč jsem se do debaty zapojil naprosto mimoběžná a popravdě už si to ani nepamatuju. Tím pádem ti odpovědět nedokážu.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

Marky: To, že to zopakuješ potřetí a tučně, tomu fakt větší váhu nedá. Můžeš to zkusit ještě VELKÝMI PÍSMENY, ale obávám se, že ani to nepomůže :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Star Wars

Příspěvek od MarkyParky »

FAKT NE?

(BTW je úžasné, jak dlouho lidi dokáží ignorovat myšlenku skrytou za postem, jen kvůli jeho vnější podobě. Zkus se zamyslet nad tím, co bylo pointou mého sdělení.

Poradím ti, nebyl to ten tučný výrok $D ... a byl zopakován teprve 2x )
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Star Wars

Příspěvek od Argonantus »

že to zopakuješ potřetí a tučně, tomu fakt větší váhu nedá. Můžeš to zkusit ještě VELKÝMI PÍSMENY, ale obávám se, že ani to nepomůže :)
FAKT NE?
Myslím, že tohle za mne vystihuje Star Wars obzvláště trefně.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Star Wars

Příspěvek od Faskal »

coollogo_com-327521599.png
coollogo_com-327521599.png (4.61 KiB) Zobrazeno 257 x
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů