Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
45
64%
Celkem hezka hollywoodska podivana
15
21%
Nic moc film pro deti
3
4%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
10%
 
Celkem hlasů: 70

jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Jako zrovna u SW nadávat na to, že jsou moc nebo málo multikulti a genderově korektní a kdož ví co obzvlášt absurdní...
A jak říká eB, na posledních SW byla hromada věcí prostě blbě, ez ohledu na to jestli za nimi stál fanda Donieho nebo Bernieho.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Werner Herzog Is Probably In The Star Wars TV Series 'The Mandalorian'
Dafuq. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Jerson »

Začal jsem s kamarády hrát SW kampaň (jako technický droid) a mám na znalce jeden dotaz - je v tom univerzum vůbec nějaký náznak stavu beztíže, nebo se prostě bere jeden univerzální směr "dolů"? A existuje tam nějaké vesmírné vakuum, proti kterému by se chránilo skafandry, nebo je to tak, že kdo se dostane ven z lodi, tak je na tom podobně, jako kdyby spadl do rozbouřeného moře - buď ho vytáhnou hned, nebo je navždy ztracený?
Ne že bych to jako droid chtěl nějak zkoušet, jen hrajeme ve Fate a Vypravěč chce, abychom vnášeli do hry vlastní aspekty prostředí a situace, a já nevím zda podobné aspekty do tohoto universa zapadají nebo vůbec ne (tedy myslím že vůbec ne, jen bych to rád věděl jistě).
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

Jerson píše: 15. 10. 2018, 06:34Začal jsem s kamarády hrát SW kampaň.
Auuuuuuuuuuuu! $D

(Nastal konec starwars světa)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od OnGe »

OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Jerson »

Nevím proč jsem čekal nějakou užitečnou odpověď.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od OnGe »

Je teprve před polednem - je zázrak, že jsi už dostal vůbec nějakou odpověď.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

Jerson píše: 15. 10. 2018, 11:38 Nevím proč jsem čekal nějakou užitečnou odpověď.
Problém je s otázkou. Star Wars (ty filmové obzvlášť) jsou svět, který úplně kašle na logiku. Neřeší se tam, jak přesně jsou naprogramovaní droidi. Neřeší se, kam chodí alieni na záchod. Neřeší se dokonce ani to, kde lidi berou vodu. Neřeší se taky, že je to plný nekonzistencí a nesmyslů.

Nedává tudíž ani smysl procházet všechny filmy a další materiály a hledat, jak to kde vyřešili - protože s největší pravděpodobností to buď neřešili vůbec, nebo pokaždý jinak, jak se jim to zrovna hodilo.

A to je asi tak i klíč k tomu, jak SW hrát: Prostě to neřeš. Chceš tam mít stav beztíže, tak ho tam dej. Chceš přežít ve vakuu? Plácni první vysvětlení, které tě napadne.

(TLDR: Chceš hrát Star Wars, aby to byly Star Wars a ne něco úplně jinýho? Přestaň být na chvíli Jersonem.)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Jerson »

Nejsem blbý, viděl jsem část filmů a vím, že se tam hromada věcí neřeší vůbec. Proto se ptám. Můj dojem je, že kosmické lodě v SW jsou kombinace letadel a lodí z WW2, takže po vnějším plášti můžou lézt jen droidi, ale není nic, čím by se dala vypnout gravitace na lodi, a mimo loď prostě člověk zemře. Chtěl jsem jen vědět, zda ve filmech nějaká taková scéna vůbec je. Pokud není, tak nebudu takové aspekty do hry vůbec dávat.
Chápu, že si tu kde kdo myslí, že herní světy rozebírám na kousky z principu, ale fakt ne. Já právě chci hrát SW, aby jimi zůstaly, takže pokud se v SW neřeší třeba dekomprese při proražení pláště lodi, nebudu s takovými situacemi vůbec operovat, ani to v roli postavy nijak zmiňovat.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

Jerson: Tenhle přístup jen nahrazuje "takhle by to ale v reálu nefungovalo (nebo naopak fungovalo)" přístupem "takhle to ale ve filmech nebylo (nebo naopak bylo)".

Ve výsledku to není moc velkej rozdíl.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2117
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Star Wars

Příspěvek od PardGalen »

V jednom díle SW Clone Wars možná je něco co potřebuješ.
Po zničení lodi jsou kloni uzavření v zachraném modulu a dochází jim kyslík. Nepřátelsští droidi je navíc ještě ničí tím, že jim navrtávají trup.

Takže trochu to řeší, ale jenom trochu, porotože jedi co tam a s nimi je pak přeskakuje z jednoho modulu na druhý bez potíží a bez jakékoli ochrany. Klidně mohu dohledat konkrétní díl jestli o to stojíš.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Gravitace: No... je fakt, že lodě v SW jsou jako letadla a lodě z WW2 a přesně tak se i chovají, ačkoliv jsou ve vesmíru. Na druhou stranu v první bitvě v RotS sice létají starwarsovsky, ale sestřelené stíhačky plují vesmírem, nikam nepadají.

Vakuum: Vakuum bych tam nechal, když v TESB vylezou do té "jeskyně" na tom malém asteroidu, tak si musí nandat masky, pže je tam hafo řídká atmosféra. Že v tom přežije ten červ je prostě... biologický fakt.

http://starwars.wikia.com/wiki/Gravity
http://starwars.wikia.com/wiki/Vacuum
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Jerson »

Nehodlám rušit vakuum ve vesmíru, tak daleko zase nepůjdu. Stejně tak jsem si zvykl, že jedna lokace v SW se jmenuje "planeta" nebo "stanice" a ne "vesnice" jako v jiných RPG.
Když Jedi přeskakuje z modulu na modul, tak jako z vlaku na vlak, nebo fakt v beztížném stavu? Já si ho v SW vůbec neumím představit.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9352
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Quentin »

Jerson píše: 15. 10. 2018, 11:38Nevím proč jsem čekal nějakou užitečnou odpověď.
Tak já přidám ještě svoji neužitečnou odpověď :) Nenech se tím žánrem šikanovat. Umělé inteligence jsou víceméně limitované na droidy. Každá loď má generátor gravitace. Každá větší loď má energetické pole, co funguje místo airlocku. A fightery manévrují jako letadla ve vzduchu. Ale vesmír je pořád vesmír a skafandry jsou pořád praktické, když není po ruce droid.

Sice platí rule of cool a celé je to krapet melodramatičtější a epičtější než "průměrné" scifi, ale raději bych se přesnou emulací žánru nestresoval. Na těch nových SW filmech jsme si ověřili, jak to dopadá, když u toho začneš vypínat mozek :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Jerson »

Nové filmy jsem neviděl. A generátory gravitace předpokládám nepotřebují energii.
Na sezení, na kterém jsem byl se při vstupu na stanici řešily detekční rámy na zbraně a další podobné věci, a registrace zbraní na nějaké síti, což mi přišlo jako zbytečně moderní vymoženost.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů