Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
45
64%
Celkem hezka hollywoodska podivana
15
21%
Nic moc film pro deti
3
4%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
10%
 
Celkem hlasů: 70

Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

Jerson píše: 16. 10. 2018, 10:47Na sezení, na kterém jsem byl se při vstupu na stanici řešily detekční rámy na zbraně a další podobné věci, a registrace zbraní na nějaké síti, což mi přišlo jako zbytečně moderní vymoženost.
Aha, tak v tom případě můžeš klidně počítat gravitaci ;)
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Nějaká taková síť se mi pro SW nezdá. Veškerá "data" nutno uložit na fleshku a letět s nimi přes půl galaxie (po cestě si je nechat sebrat nebo tak něco :D)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

jjelen píše: 16. 10. 2018, 12:02Nějaká taková síť se mi pro SW nezdá.
V expanded universe afaik galactic net je (už si to taky přesně nepamatuju). Ve filmech imho ne.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jerson píše: 16. 10. 2018, 08:09Nehodlám rušit vakuum ve vesmíru, tak daleko zase nepůjdu.
Však nikdo nepsal, abys to udělal.
Jerson píše: 16. 10. 2018, 10:47Nové filmy jsem neviděl.
Žádná škoda, akorát koukni na Sola, ten je fakt solidní. A hlavně ten film je de facto jak hraní nějakýho SW adventure modulu, určitě z toho jde vysledovat super nápady pro hraní, zvlášť, pokud hrajete Fate s aspektama.
Jerson píše: 16. 10. 2018, 10:47A generátory gravitace předpokládám nepotřebují energii.
Jasně, že potřebují, tak úplně mimo to zase není. Lodě potřebují palivo, generátory štítů a všeho možného zase energii, atd. Však ve Phantom Menace přistáli na Tatooine proto, že měli porouchanej hyperdrive a Solo bylo zase o coaxiu, látce, ze které se dělá palivo právě pro hypermotory.
Jerson píše: 16. 10. 2018, 08:09Na sezení, na kterém jsem byl se při vstupu na stanici řešily detekční rámy na zbraně a další podobné věci, a registrace zbraní na nějaké síti, což mi přišlo jako zbytečně moderní vymoženost.
Dycky, když si nevím rady, kouknu na Wookiepedii, což je mimochodem jedna z nejobsáhlejší wikiapedií vůbec.

U Star Wars je těžké odhadnout, co by tam tak mohlo být, proto, že je to tak anachronistické a eklektické. Sice můžeš žít v nějaké zapadlé díře, kde to pomalu vypadá jak ve starověku, ale k dopravě používáš vznášedlo, které je z hlediska proveditelnosti totál hard-core high-tech, žejo. Mně se ta juxtapozice těhle věcí právě děsně líbí, je to podstatná část atmosféry toho settingu. Nebo třeba když Impérium na Tatooinu vysadilo hlídky, tak stormtroopeři, navzdory tomu, že bys čekal, že budou používat nějakou techniku, jezdili na dewbackcích.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Star Wars

Příspěvek od Argonantus »

A viděla poslední půlhodinu epizody III a uvědomil jsem si, že je tu vlastně podstatná většina děje prvních šesti dílů.
Dál už se dozvíte máloco nového. Sledovat předchozí dvěapůl epizody je skoro zbytečné a následující tři episody rovněž.
Strohost replik a jejich dějetvornost je okouzlující:
Já selhal jsem. Do vyhnanství musím.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Jop. Epizodu I. a II. brutálně seškrtat a udělat z ní tak jednu a ze III. naopak klidně udělat filmy dva (s tim že Lucasovi do toho budou kecat lidi co umí psát dialogy a režírovat...)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 29. 10. 2018, 20:12a následující tři episody rovněž.
Obrázek
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Star Wars

Příspěvek od Argonantus »

Stěšžuj si scénáristovi epizody 3, že v ní na konci udělal stručné shrnutí děje kdečeho.
Já už zase padám, jak žádáš.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

To je asi jako říct, že když Frodovi pověděli, že musí hodit Prsten do Hory Osudu, tak tím učinili celý zbytek těch tří knih zbytečným.
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od OnGe »

To bychom přišli o všechny ty písničky, svačinky... hej, vlastně docela fajn nápad
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

No jako v SW JE hromada hlušiny (a mohlo toho být ještě víc, muhehe)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Star Wars

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

Bomba.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Když už Lucas musel szpětně mršit svoje dílo... to tam nemohl vecpat něco takového? :D
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů