Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
41
67%
Celkem hezka hollywoodska podivana
12
20%
Nic moc film pro deti
1
2%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
11%

Celkem hlasů: 61

jjelen

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen » 22. 6. 2018, 21:50

York: jasný, myslím SW droidy, aspoň ty "pěšáky" ze Skrytý hrozby a Klonů.

Argo a Selhan: hm, já bych se soustředil na Dookua (nejen protože Ch. Lee :D) Moulu nechat, toho mám rád, případně i toho Grievouse, klidně jako pouhé cchůl antagonisty bez většího pozadí či motivace, s kterými mohou kladasové poměřovat síly...

Argo a megaspoiler: tak u toho Shakespeara třeba taky lidi obvykle předem vědí jak to dopadne a nikomu a ničemu to nevadí (nechci to úplně snižovat, ta otázka "jak to dopadne?" a napětí s ní spojené hrají určitě u diváka roli, ale dá se obejít i bez toho...)

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 23. 6. 2018, 07:07

Jjelen:
superspoiler je prostě rozhodnutí designéra. Když se rozhodneš pro prequel, tak tam máš tenhle problém; lidi znají předchozí děj z podstaty věci. V něčem je to i výhoda, v něčem ne.
Shakespeare je velmi nevhodný příklad - věc, která je tak slavná, že ji zná každý, stále ještě není vyspoilovaná z podstaty věci.
Za to, že vís, jak to dopadne, si můžeš ty sám, ne autor.

Jinak ti droidi a terminátor - rozdíl je jen v odporu, který kladou, a v míře zničitelnosti. To je celý trik.
Od enemíka bych požadoval, aby kladl nějaký odpor a vydržel déle, než dvě sekundy.
Tohle je imanentní problém Star Wars od začátku - závěje generických záporáků, kteří nemají vůbec žádný význam. Efekt stormtroopera to dotáhl až na wikipedii. Kdyby ti samí a stejně nakreslení droidi představovali tuhý souboj zářivkami, jeden každý, stačilo by jich pět na celý film.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 23. 6. 2018, 07:54

Nebyly nějaké petice od fanoušku aby se předělaly i epizody I až III?
Always bring a gun to a puppet fight

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 23. 6. 2018, 10:21

PardGalen píše:
23. 6. 2018, 07:54
Nebyly nějaké petice od fanoušku aby se předělaly i epizody I až III?
Divil bych se, kdyby ne. Vím, že byla petice za vymazání Jar Jara, ale asi to úplně neprošlo.
Dead band play no song

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:s_easy: Končina - určitě jste o ní slyšeli
:?: Horní progressbar - to se budete divit...

Selhan

Příspěvek od Selhan » 23. 6. 2018, 10:48

To už je taky součástí SW folkloru. #HanShootsFirst
And in that very moment, away behind in some courtyard of the City, a cock crowed. Shrill and clear he crowed, recking nothing of wizardry or war, welcoming only the morning that in the sky far above the shadows of death was coming with the dawn.

York

Příspěvek od York » 23. 6. 2018, 11:58

Argonantus píše:
23. 6. 2018, 07:07
Když se rozhodneš pro prequel, tak tam máš tenhle problém; lidi znají předchozí děj z podstaty věci.
To už pro Star Wars taky úplně neplatí. Divákům nic nebrání juknout se na to od epizody I. Navíc dívat se na epizody IV-VI je dneska už docela masochismus, takže moc nevěřím, že to bude dělat někdo, koho SW zas až tak moc nezajímaj.

Log 1=0

Příspěvek od Log 1=0 » 23. 6. 2018, 12:19

York píše:
23. 6. 2018, 11:58
Argonantus píše:
23. 6. 2018, 07:07
Když se rozhodneš pro prequel, tak tam máš tenhle problém; lidi znají předchozí děj z podstaty věci.
To už pro Star Wars taky úplně neplatí. Divákům nic nebrání juknout se na to od epizody I. Navíc dívat se na epizody IV-VI je dneska už docela masochismus, takže moc nevěřím, že to bude dělat někdo, koho SW zas až tak moc nezajímaj.
Nevím, já se nepovažuji za žádného fanouška SW (např. jsem si nechal ujít veškerou Disney SW produkci, což při všem nadávání SW fans nevydrží). Ale vždycky se raději podívám na IVVVI, které jsou sice staré, ale pořád působivé filmy, než IIIIII, nad kterými se z mého pohledu zavřela voda, a to jsem je viděl v kině a v tom správném věku.

York

Příspěvek od York » 23. 6. 2018, 12:37

Log 1=0 píše:
23. 6. 2018, 12:19
sice staré
To možná není problém pro tebe, protože si na podobné kvalitě zpracování filmů vyrůstal, ale dnešní generace je zvyklá na trochu jinej kalibr.

Zkus se někdy podívat na úplně první StarTreky nebo doktora Who. Jse docela zvědavej, jestli zvládneš aspoň jeden díl.

Log 1=0

Příspěvek od Log 1=0 » 23. 6. 2018, 13:04

to jsem je viděl v kině a v tom správném věku
Jen pro forma vypichuju, možná je to v tom zohledněno.

Minimálně jeden celý díl ST s Kirkem jsem viděl, a pohoda. Pravda, nevím která řada to byla. A hromadu dalších jsem viděl z půlky, ale ne protože by mi něčím vadily, ale protože jsem prostě pozdě zapnul TV.

Pána času ( :-)= ) nesleduji starého ani nového, takže to není úplně fér srovnání.

Selhan

Příspěvek od Selhan » 23. 6. 2018, 13:17

York píše:
dívat se na epizody IV-VI je dneska už docela masochismus
Kolika z vás připadá originální trilogie nějak nepřekročitelně zastaralá? Mně osobně to totiž moc nepřijde. Jistě, souboj Bena s Vaderem, tam je to špatný, a Yoda je taky trochu starej, ale ty vesmírné miniatury se naopak dle mého docela obdivuhodně drží.
Naposledy upravil(a) Selhan dne 23. 6. 2018, 15:21, celkem upraveno 1 x.
And in that very moment, away behind in some courtyard of the City, a cock crowed. Shrill and clear he crowed, recking nothing of wizardry or war, welcoming only the morning that in the sky far above the shadows of death was coming with the dawn.

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 23. 6. 2018, 15:04

York píše:
23. 6. 2018, 12:37
Zkus se někdy podívat na úplně první StarTreky nebo doktora Who. Jse docela zvědavej, jestli zvládneš aspoň jeden díl.
Viděla jsem strarého Doctora Who (co šlo), Star Trek, Twilight Zone a shitload starých horrorů. Jasně, je to oldschool, často legrační, ale nevím, co by na tom mělo být nezvládnutelné. U Doctora Who mě zdaleka nejvíc sralo, jak mluvili a postavy poplatné době (Doktorova vnučka je hrozná uječená píča).
Pro mě je zdaleka největší problém tempo a hustota děje a well, když se podívám na současné blockbustery, tak v tomhle taky dost sajou. Konkrétně episode I-III mi přijdou utahanější než stará trilogie.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

Lorwyn

Příspěvek od Lorwyn » 23. 6. 2018, 15:20

York píše:
Navíc dívat se na epizody IV-VI je dneska už docela masochismus...
Jsem proti vám mladší a ještě holka a tohle si fakt nemyslím. Starý SW mám upřímně ráda...a podle názorů svých kamarádů (a kamarádek, žejo) nejsem sama. To bude spíš o vkusu.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.

jjelen

Příspěvek od jjelen » 23. 6. 2018, 15:28

Nevím jestli jsem úplně reprezentativní vzorek, nicméně v době kdy šli staré SW do kina jsem ještě nebyl na světě a přesto je mám rád. Jasně, to oč se snaží prequely je mi tak nějak bližší, ovšem stará triologie, na rozdíl od nich, v tom oč se snažila za mě uspěla, ty prequely tak na půl (při nejlepším).

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 24. 6. 2018, 11:11

Selhan píše:
23. 6. 2018, 13:17
Kolika z vás připadá originální trilogie nějak nepřekročitelně zastaralá?

Mně připadala nepřekročitelně zastaralá když vznikla. Viz první příspěvek debaty.
Jo, a v kině za totáče vůbec nešla - only in video.

Jinak bych souhlasil s Lorwyn, že je to rozhodně věc vkusu.
Nikoli s formou ohavného vyjádření, že je to "o vkusu".

Selhan

Příspěvek od Selhan » 25. 6. 2018, 06:44

Tam mluvíš o tom, jak je kýčovitá, ne o tom, že by technické zpracování bylo nedostatečné - nebo aspoň to z tvého textu nechápu. Nejde mi teď o vaše celkové hodnocení, ale o tu řemeslnou stránku.

Odpovědět

Zpět na „Kultura“