Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
41
67%
Celkem hezka hollywoodska podivana
12
20%
Nic moc film pro deti
1
2%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
11%

Celkem hlasů: 61

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 22. 12. 2016, 19:29

Prý je tam otevřeno, teda pod jiným názvem (už asi třetím), který si prostě nepamatuju a klientela údajně není stále nic moc. Ale je to nějak půl roku - rok stará zpráva. Možná to mezitím zas zavřeli.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

Sosacek

Re: Star Wars

Příspěvek od Sosacek » 23. 12. 2016, 08:56

R1 bylo fajn. Jak rikal Kapitan nas razu, skoda ze zbytecne PG-13, ale chapu, proc to tak bylo. Libila se mi ta atmosfera.
You can ban me but you will never ban Poland.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 24. 12. 2016, 01:18

Obrázek
You can ban me but you will never ban Poland.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 24. 12. 2016, 14:01

To, že Lucas natočil Ep. IV tak, jak ji natočil, je nějaká forma zázraku, no.

Kua, já ještě ten R1 neviděl. :cry:

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 25. 12. 2016, 12:27

Není lepší tvářit se, že Rogue One je pocta Georgi Lucasovi, který chtěl vedle Epidod IV-VI natočit ještě prequely I-III, ale nikdy se to nestalo?
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Pepa

Příspěvek od Pepa » 27. 12. 2016, 10:38

Sosáček: Tak to víš. Co jiná planeta, to jiný styl vedení války :)

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 27. 12. 2016, 11:28

Obrázek

Tak jsem udělal kompromis. Od čtvrtka to dávají už jen s dabingem, tak jdu do zítra menšího sálu, ale s titulkama, Darth Vašuta bych fakt nedal, když můžu znovu slyšel Jonese. :D
Pepa píše:Sosáček: Tak to víš. Co jiná planeta, to jiný styl vedení války :)
$lol$

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 27. 12. 2016, 19:55

Obrázek

Na následky pátečního infarktu dnes zemřela Carrie Fisher.

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 28. 12. 2016, 00:21

eerieBaatezu píše:Na následky pátečního infarktu dnes zemřela Carrie Fisher.
Fuck u 2016.
eerieBaatezu píše:Tak jsem udělal kompromis. Od čtvrtka to dávají už jen s dabingem, tak jdu do zítra menšího sálu, ale s titulkama, Darth Vašuta bych fakt nedal, když můžu znovu slyšel Jonese.
Pockej tobe slo o velikost kinosalu? Tak to je nobrainer originalni zvuk. Lepsi nez dabing je i pockat pul roku na blueray a sjet to na televizi.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 28. 12. 2016, 00:50

Obrázek

$cry$

Ecthelion píše:Pockej tobe slo o velikost kinosalu? Tak to je nobrainer originalni zvuk. Lepsi nez dabing je i pockat pul roku na blueray a sjet to na televizi.
Jj, buď velkej sál s dabingem nebo menší s titulkama. Tak já mám rád velký sály s ohromným plátnem, zvlášť, když jde o spektákly. Ale ten dabing to fakt kazí hodně. Takže radši takhle.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 28. 12. 2016, 16:36

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 29. 12. 2016, 13:08

Rogue One: A Star Wars Story

Tak jsem dal přednost titulkům (a fakt jsem udělal dobře), s tím kompromisem, že to dávají v menším sále a jsem přišel do sálu a to plátno bylo tak tak, že jsem si říkal no, tyjo, mohlo to bejt lepší a mohl sem si teda objednat lístky blíž k plátnu, pak samozřejmě po reklamách co se nestalo (a trochu jsem s tím počítal, že by to mohlo vyjít), se opona rozjela úplně do stran a plátno bylo velký jak kráva a sem seděl přesně tak akorát, tak jsem měl fakt radost.

:!: SPOILERY :!:

Tolik skvělých věcí, že ani nevím u čeho začít.

Felicity Jones byla úžasná Obrázek, stejně jako zbytek herců. Děsně se mi líbily charaktery, fakt jsem měl pocit, že to jsou reálné bytosti a ne akční paňáci nebo tak. Ve chvíli, kdy Cassian sejmul do zad toho maníka jsem si najednou uvědomil, že to nebude nějaká dobro/zlo pohádka, ale mnohem víc realističtější a špinavější pojetí.
Bylo to napsaný fakt dobře a i co se týče bohatosti scénáře jako takovýho. I Krennic jako záporák byl uvěřitelnej a ne nějakej kýč.

Každá vteřina s Vaderem byla famózní. Už jak to začalo, nějaká planeta, láva a skály, si říkám, je to Mustafar?... a na srázu hrad... a teď zahalená postava spěchá do těch dveří a hned jak se dveře rozjedou tam na stráži ti červení Royal Guards a uprostřed ta bílá schránka, a člověku to začne hrát dohromady... Vaderův hrad, juhů a jak tajemně bylo udělaný to jeho plavání v tom tanku, že jako úplně nebylo vidět, jak je vykryplenej. Paráda. A pak ten první záběr, jen ten stín, wauuu, to bylo úžasný. Jones ho nadaboval božsky jako dycky. A hlavně ta jeho bitka na konci v tý chodbě, to nemělo chybu, totální nerdgasm jsem měl. $D On předtím zahlásil, jakože udělají boarding na tu rebelskou loď. Teď žejo ta klasika, jak rebelský maníci s těma klasickejma ohozama a helmama v tý chodbě, prostě začátek Nové Naděje... ok no, tak tam přesně ten záběr, na ty dveře, akorát že tma, si říkám, hm, je to trochu jinak, to takhle nebylo, asi teď začnou imperiální řezat ty dveře, prostě klasika... a ona furt tma a najednou tam cosi stojí a zapne se červenej light saber a mně se zatají dech, pochopím, že tohle není začátek Episody IV a začne jedna z nejlepších scén, co jsem nečekal, Vader začne naprosto hororovým stylem v chodbě, odkud není úniku, rušit jednoho maníka za druhým naprosto nevybíravým způsobem... (Tady by se hodilo trochu uvedení do osobního kontextu, já jsem poprvé viděl Star Wars jako asi desetiletej, fakt docela malej... a první scéna, co tam je potom, co rozstřílí ty rebely v chodbě, že ze dveří vyjde Vader, tím jeho naprosto dominantním krokem, celej v černým, vypadá nejvíc hrůzostrašně a první věc, co udělá je, že zvedne maníka jednou rukou půl metru do vzduchu, promluví tím jeho brutus hlasem, tou jednou rukou ho zaškrtí a zahodí stranou... Od tý doby jsem normálně měl noční můry s Vaderem, tu poslední někdy před rokem... jako docela se mi to dostalo do podvědomí.) A teď prostě ve Rogue One tahle scéna... Totálně mě to odpařilo. Poslední maník co předává tu nahrávku plánu, přitisklej na dveře a teď záběr z druhý strany dveří a dveřma projede ligh saber... Huh.

Ty designy příšer (to jsem blahem slintal), vesmírných lodí a tanků, budov a měst, naprostá špička, přesně vystihly feeling staré trilogie.

Nejvíc chytře vyřešili věc, ze který si dělali lidi prdel, proč by někdo tak blbě nadesignoval Death Star, že jedním výstřelem se to zničí. Hodně dobrý.

K-S20 měl úplně skvělej humor, žádná debilotina typu Jar Jar.

Fakt jsem nečekal, že to bude tak hard-core, že všichni půjdou do kytek, ale bylo to zpracováno fakt pěkně, hlavně jak se na konci objali a žádná laciná pusa nebo tak, to objetí bylo fakt moc hezký a jak je ten výbuch úplně obklopil...

Soundtrack kvality Williamsovy hudby teda nedosahoval ani z dálky a navíc byl dost divně namixovanej, jsem si všiml.

A teda co mi fakt chybělo byla začáteční fanfára a titulky. To je dycky věc, kdy mi vyhrknou slzy, prostě "A long time ago in a galaxy far, far away..." ...teď ty vteřiny a ticha a bůůům, Star Wars theme. To je prostě jeden z největších filmových momentů ever.

Celkově se mi děsně líbilo, jak to skvěle zapadlo do toho universa, přestože to nebyla klasická episoda, vlastně mi to chvílemi fakt přišlo, jako kdyby to bylo nějaký RPG hraní Age of Rebellion od FFG, takový hustý dobrodrůžo ve světě SW, jak to ten svět obohatilo a vykreslilo. Nakonec mě děsně rozčiluje, že ty postavy zemřely a už v dalších filmech nebudou, fakt se mi moc líbily, jakože za dlouhou dobu postavy v akčním fantasy/sci-fi, co působí věrohodně a tím hustě.

:!: /SPOILERY :!:

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 29. 12. 2016, 13:55

eerie nezklamal:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 29. 12. 2016, 14:39

EB píše:Felicity Jones byla úžasná, stejně jako zbytek herců. Děsně se mi líbily charaktery, fakt jsem měl pocit, že to jsou reálné bytosti a ne akční paňáci nebo tak. Ve chvíli, kdy Cassian sejmul do zad toho maníka jsem si najednou uvědomil, že to nebude nějaká dobro/zlo pohádka, ale mnohem víc realističtější a špinavější pojetí.
Bylo to napsaný fakt dobře a i co se týče bohatosti scénáře jako takovýho. I Krennic jako záporák byl uvěřitelnej a ne nějakej kýč.
Tohle pro mě byla hlavní slabina filmu. Vůbec jsem se nestihl upnout na hlavní postavy. Jako by tam chyběly nějaké scény, kde se o nich dozvíme víc. Celá druhá polovina filmu je sice akční a vypadá úžasně, ale nefandil jsem jim tak jako Neovi, Frodovi nebo Lukeovi.

A Donnie Yen s tím machine gun týpkem vesměs byli jen akční panáci nebo ne?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 29. 12. 2016, 15:51

Quentin píše:Tohle pro mě byla hlavní slabina filmu. Vůbec jsem se nestihl upnout na hlavní postavy. Jako by tam chyběly nějaké scény, kde se o nich dozvíme víc. Celá druhá polovina filmu je sice akční a vypadá úžasně, ale nefandil jsem jim tak jako Neovi, Frodovi nebo Lukeovi.
:!: SPOILERY

Myslím, že ty postavy nebyly tak prvoplánově likeable, jako takovej hodnej hošek Frodo nebo Luke. To jsou takový správňáci, kterejm člověk asi fandí o dost víc, než těmhle, to jo. I třeba taková Rey nebo Finn z Force Awakens jsou takový mnohem víc přístupnější a člověk jim víc fandí, jo jo. V Rogue One mi to přišlo takový opačný v tom, že to není film o postavách, který jsou v příběhu, ale o příběhu, v němž jsou postavy. A čím víc nad tím přemejšlím, tím víc mi přijde, že takhle dobrý postavy, jsem v dobrodružným filmu neviděl fakt dlouho, fakt hodně hodně dlouho. Ten scénář je fakt výbornej. A ty dialogy, třeba mezi Jyn a Cassianem, nebo i Krennikem a Tarkinem, jsou výborný a působí naprosto věrohodně. Cassian vůbec mi přijde jako že o takhle zajímavým charakteru si můžou ty marvelové, ale i dc a kdo všechno nechat zdát s tím, jak je napsanej. Frodo a Luke jsou takoví... do pohádky, no (a to říkám s tím, že LotR a SW stará sága patří mezi moje nejoblíbenější filmy vůbec). Je fakt, že Lukovi nebo Rey člověk fandí děsně, já nevím, čím to je. Oni v sobě mají takovou jakože čistotu a zasněnost a přitom už ale prožili nesnáze, ale jsou pořád takoví jakože idealisté a tak nějak vznešení, nebo jak to říct, princové a princezny proti osudu a zlému impériu. Kdežto postavy v Rogue One jsou spíš dirty dozen, Cassian teda hodně. Jyn jednou pomůže děcku na ulici, ale mě se třeba děsně moc líbilo, jak Krennik Cassiana střelil, on padl dolů a Jyn se musela ve vteřině rozmyslet, co udělá a přestože už byli s Cassianem dost kámoši a věřili si, tam ho tam prostě nechala ležet a šplhala nahoru, ale přitom bylo úplně cítit to napětí, že váhá. Luke nebo Rey by sto pro šli pomoct kámošovi, data by odvysílali potom, protože ten příběh kolem nich se odvíjí jako pohádka. V Rogue One je to prostě zasazený tak, že to ty postavy fakt testuje. Luke by v životě neodstřelil, do zad, raněnýho týpka, co mu navíc dal informace. $lol$ Luke v sobě má smutek a bol, ale je to pořád ten správnej rytíř z pohádky (akorát občas force chokne nějaký Jabbovo prase $lol$). Cassian je ale špión a docela grázl (i když se pak dozvídáme že tomu tak není proto, že by to dělal nereflektovaně), protože prostě Rogue One na to jde trochu drsněji a realističtěji, než SW sága, to je fakt pohádka, taky proto to tak milujeme. Ale třeba Bodhiovi, jak musel natáhnout ten drát nebo Chirrutovi, jak šel poslepu zapnout tu páku, jsem fakt fandil hafo, stejně jako Jyn, jak lezla nahoru.
Quentin píše:A Donnie Yen s tím machine gun týpkem vesměs byli jen akční panáci nebo ne?
Ti dva mi přišli děsně vydaření na to, jak málo toho o nich tam bylo. Na Chirrutovi bylo super, ten podivnej vztah se Silou a oni jak to nějak nebylo vysvětlený. Je to jedi, není, co to má vlastně znamenat? A Yen je hafo charismatickej a přetáhl to i na tenhle charakter. Baze měl zase ty super "quiet momenty", jak se složil na záda tý lodě s rukama za hlavou, jak koukal, že jim bouchla loď, a že to asi někdo od nich schytal a pak koukl, jak tam leží Chirrut, on nic neříkal a přitom člověk cejtil, co se děje, kolem něj i uvnitř něho. Takovej o dost lepší Fury Road/Blade Runner styl vyprávění beze slov. $D A jak prostě pak bez svýho kámoše už jen šel do bitvy padnout, byly to dost dobrý postavy. Jen myslel, že tam ten Jiang Wen bude jen tak navíc a on mi nakonec fakt přišel skvělej.

:!: /SPOILERY

Odpovědět

Zpět na „Kultura“