H.P.Lovecraft

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od midewiwin »

Děkuji uživateli s přísavkami za tip na dárek. Dovedl mě k shopu s Dagonem, ale ten to nebude. Nákonec to budou sovy, co nejsou tím, čím se zdají být.
Ještě k té klasice, na kterou odkazovala Sadako:
To je ten slavný reliéf, na kterém někteří vidí původ mitry.
Čas neexistuje.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od jjelen »

No z toho letmého popisu přímo v povídce bych si Dagona představoval jako něco zhruba humanoidního (má určitě ruce nebo něco podobného), jinak těžko říct. Snad něco jako Cthulhu? (kdyby se HPL rozhodl vytvořit nějakou fakt konzistentní mytologii, možná by nakonec Cthulhu a Dagon byli jednou entitou...)

(a ten konec, když jsem do toho teď znovu nakoukl... hmmm... mimochodem, trochu mi evokoval válku s mloky, nenarazil na Lovecrafta, třeba nepřímo, Čapek? :D)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Vallun »

Kdyby to někho náhodou, omylem zajímalo, tak můj popis Dagona/sagonem inspirované bytosti:

Trup téměř humanoidního tvora tvoří žlutohnědý želví krunýř, z něhož na místě ocasu vystupuje drakovité tělo mořského koníka, místo pravé doní končetiny zaujímá šedostříbrné tělo žraloka s vpřed trčící hřbetní ploutví, která je stejně jako obě ocasní zdobena bílým a černým proužkem. Druhá dolnbí končetina je představována mohutným štičím ocasem s ostře zelenou barvou, kdežto ploutve na koncích přecházejí až do červené. Levá "ruka" má podobu mohutného růžovooranžového krabího klepeta, klepeto i z něj vyrůstající trny vypadají velmi ostře, avšak tvarem a rozměry připomínají spíše štít. Pravá paže je tvořena dlouhým mocným chapadlem chobotnice zakončené ostrým hákem a pokrytým spoustou přísavek, má temně fialovou barvu navrchu a světle šedohnědou vespod. Hlava vypadá jak od chobotnice, ale je korunována talířem ala medúza, jejíž chapadla tvoří lesklý průsvitný závoj, tři krátká chapadla, jež jsou součástí obličeje jsou zakončena tlamou murény.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Popis je z čeho? Herní deník amatérského přírodovědce na LSD? Přijde mi jako nějaká stará D&D příručka, úplně k tomu vidím příšerně hnusný černobílý obrázek, 1st edition at its finest.
Se mi rázem vybavilo http://www.headinjurytheater.com/article73.htm

Možná by fungovalo smontovat želví krunýř, mořského koníka bez hlavy, žraločí trup, štičí ocas (ten bonusově vůbec nevím, jak vypadá), krabí klepeto, chobotnici a kus medúzy, ale to by chtělo pojmout popis radikálně jinak. Asi. Jinak by se takový mutant skvěle vyjímal v nějakém filmu od Asylum, wtz.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Vallun »

ono by to chtělo především nakreslit, což je mimo mé schopnosti...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Nakreslit je pochopitelně značka ideál, ale ono se dá něco namalovat slovy - jen to chce určitou úroveň vizualizace.
Tohle vypadá bez nějakého kontextu jako... Conseil katalogizuje živočicha. Netuším, odkud jsi to vytáhl, možná to tak mělo působit, ale třeba mně to tu představu spíš ztížilo - zbytečně podrobné, bez čehokoli, co by nějak povzbuzovalo fantazii.
(a jo, vím, že jsem tu s tím OT, co už)
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Vallun »

Nevytáhl ve smyslu autorství, je to moje dílko, ale je vytaženo z z popisu předmětu, který lze nalézt jen ve čtvrtkách...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od jjelen »

Tak chapadla a klepeta jsou klasika (potřebuje ale chapadlo ještě na konci hák? nějaký mořský biolog tu?), pancíř z krunýře je taky fajn (eh, asi), ale nejsem si jsit nač má tak potvor "nohy"... třeba by to osvětlil ten nákres, třeba i úplně schematický :D
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vallun píše: 5. 12. 2017, 12:43 Nevytáhl ve smyslu autorství, je to moje dílko,
To mi došlo, zajímalo mě, v jakém kontextu se ten popis vyskytuje.
Vallun píše: 5. 12. 2017, 12:43ale je vytaženo z z popisu předmětu, který lze nalézt jen ve čtvrtkách...:)
Ve čtvrtkách? Tomu mám rozumět jak?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Vallun »

Podrobnosti se dozvíš v Drakkaru, až se to odehraje - v zásadě jde o to,že je vyobrazne na pečeti rozdělé do čtyř čtvrtin, jejichž složením se summonuje final boss:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Oook, to už dává smysl.
Představila jsem si totiž šifru, kterou lze luštit pouze mezi středou a pátkem.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1088
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Wolfus »

Vallun píše: 2. 12. 2017, 23:42 Kdyby to někho náhodou, omylem zajímalo, tak můj popis Dagona/sagonem inspirované bytosti:

Trup téměř humanoidního tvora tvoří žlutohnědý želví krunýř, z něhož na místě ocasu vystupuje drakovité tělo mořského koníka, místo pravé doní končetiny zaujímá šedostříbrné tělo žraloka s vpřed trčící hřbetní ploutví, která je stejně jako obě ocasní zdobena bílým a černým proužkem. Druhá dolnbí končetina je představována mohutným štičím ocasem s ostře zelenou barvou, kdežto ploutve na koncích přecházejí až do červené. Levá "ruka" má podobu mohutného růžovooranžového krabího klepeta, klepeto i z něj vyrůstající trny vypadají velmi ostře, avšak tvarem a rozměry připomínají spíše štít. Pravá paže je tvořena dlouhým mocným chapadlem chobotnice zakončené ostrým hákem a pokrytým spoustou přísavek, má temně fialovou barvu navrchu a světle šedohnědou vespod. Hlava vypadá jak od chobotnice, ale je korunována talířem ala medúza, jejíž chapadla tvoří lesklý průsvitný závoj, tři krátká chapadla, jež jsou součástí obličeje jsou zakončena tlamou murény.
Takto nejak tusim vyzeral Dagon aj v Dark Corners of the Earth.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Vallun »

Wolfus - pokud ano, tak o tom nevím, nečetl jsem, o co jde?:) obrázek by nebyl?:)

Moje představa vznikla, když jsem si na moři četl 7 ryb...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1088
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Wolfus »

To je jedna z troch najlepsich pocitacovych hier podla HPL (spolu so Shadow of the Comet a Prisoner of Ice) :)

https://techraptor.net/wp-content/uploa ... /dagon.jpg
DrD (II), Pribehy Imperia
Shoggothka

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Shoggothka »

Ph'nglui vespolek,
tak jsem ten eshop, co zmiňoval Midewiwin nakonec taky našla, i když mi to pořád vnucovalo dragon místo Dagon. Kdy už se gůgl konečně naučí, že existujou i staří bohové.

Jdu do tohohle Cthulhua: http://chapadla.cz/produkt/tricko-damske-cthulhu/
Já jsem si teda Dagona vždycky představovala podle tohohle komixu: http://www.goominet.com/unspeakable-vau ... /1/Dagoon/
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů