H.P.Lovecraft

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jakub píše:Whisperer in the darkness (což mi, mimochodem, přijde jako docela matoucí název, je to podle jedné Lovecraftovy povídky, ale ta se v češtině jmenuje "šepot ve tmě"? Neměla by se jmenovat "našeptávač ve tmě"?)
Teoreticky mělo, ale překladateli asi přišel víc kchůl Šepot než Našeptavač. Ovšem, naštěstí nebyl přehananě kreativní, takže to stále dává smysl.
Jakub píše:Pochopil jsem, že Lovecraft má nějaké povídkové okruhy, jako třeba "povídky o cthulhu" atd. Navazují na sebe? Je nutné znát nějaké abych mohl číst další? Takže třeba, musím přečíst nejdřív The call of cthulhu, abych mohl číst další?
Cthulhu cycle, dream cycle, occult cycle, je toho víc. Povídky na sebe však přímo nenavazují.
Jakub píše:A z těch povídek, co mi za chvíli dorazí domů, kterou máte nejradši?
The case of Charles Dexter Ward
The Dunwich Horror
The whisperer in the darkness
Naposledy upravil(a) Sadako dne 30. 7. 2019, 14:16, celkem upraveno 2 x.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Lemmy »

Jakub píše:Tak jsem si právě objednal prvního Lovecrafta, soubor Whisperer in the darkness (což mi, mimochodem, přijde jako docela matoucí název, je to podle jedné Lovecraftovy povídky, ale ta se v češtině jmenuje "šepot ve tmě"? Neměla by se jmenovat "našeptávač ve tmě"?) Jsou v ní tyhle delší povídky:
The call of cthulhu
The case of Charles Dexter Ward
The Dunwich Horror
The whisperer in the darkness
At the Mountains of Madness
(Plus pár kratších, jako "Dagon", "The Festival", "The Nameless City"). Pochopil jsem, že Lovecraft má nějaké povídkové okruhy, jako třeba "povídky o cthulhu" atd. Navazují na sebe? Je nutné znát nějaké abych mohl číst další? Takže třeba, musím přečíst nejdřív The call of cthulhu, abych mohl číst další?

A z těch povídek, co mi za chvíli dorazí domů, kterou máte nejradši?
Jednoznačně Hrůza v Dunvichy (The Nameless City, The case of Charles Dexter Ward a The whisperer in the darkness jsem tuším ještě nečetl).
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Filtr »

nejradši mám slavnost ("festival")... tak hutná atmosféra!
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 182
Registrován: 4. 7. 2009, 16:14

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Jakub »

Díky za tipy. Argo, přečetl jsem tvůj článek, a je velmi dobrý! Jednak mi některé věci objasnil, jednak mě taky dost nalákal, takže teď se o to víc těším, až kniha dorazí z amazonu. Jsem rád, že jsem trefil knihu, kde, jak to vypadá, jsou víceméně všechny jeho zásadní věci.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Faskal »

Juch, Šepot ve tmě je krásné dílo. Snad se to podaří hezky zpracovat...
v úvodu je trailer
http://www.cthulhulives.org/Whisperer/twid-blog.html

a tohle zní móc dobře:
http://www.youtube.com/watch?v=wQkos7WTHjg
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Iä! Iä!
Těším se velice velmi, snad se to dostane do distribuce už letos.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Almad »

Kdy? Kde? Jak to betatestovat a dostat se k tomu driv?
:clap:
Starý člen http://rpg.church
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Lemmy »

CFSD píše:

A studio Universal s nimi. Horor s přístupností R (hodně krve a hnusných monster) a rozpočtem kolem 130 miliónů dolarů? Ale ano. Pokud režíruje Guillermo del Toro a produkuje James Cameron, nemusely by to být vyhozené peníze. Jak jinak, půjde o del Torovu vysněnou adaptaci knihy hororového klasika H. P. Lovecrafta At the Mountains of Madness. Film se bude stejně jako předloha odehrávat začátkem minulého století a zavede nás s expedicí geologů do ledových hor Antarktidy. Tam bude číhat prastaré Zlo, související s mýtem Cthulhu. Proč del Toro sní o vysokorozpočtovém hororu? „V tomhle žánru už je to příliš dlouho o malých investicích. Chci natočit áčkový hororový velkofilm v tradici Osvícení či Věci.“ Film vznikne ve 3D s využitím špičkových technologií – právě to je důvod, proč do projektu jako producent vstoupil Cameron. Preprodukce bude patřičně náročná, začne už záhy, ale natáčení se rozběhne až v létě příštího roku. Jak to del Toro sladí s nedávno ohlášeným remakem Strašidelného domu pro studio Disney, není jasné.

... Ale kdoví, jak to vůbec bude
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Faskal »

Bojím se bojím všeho, co neudělá Lovecraftova historická společnost.

Například (už zmiňovaná) http://www.youtube.com/watch?v=wQkos7WTHjg z jejich produkce mne hodně potěšíla.

Přes prázdniny jsem trochu Lovecraftil. Z důležitějších mi chybí už jenom případ Charlese Dextera Warda a moc se na něj těším.
Něco jsem četl anglicky, něco česky a český překlad mi přijde docela obstojný, i když mám pocit, že až tak dobře nedrží atmosféru.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Alef0 »

Cez dovolenku som čítal slovenský preklad základných poviedok, ktorý má sám o sebe podivnú históriu. Je to paperback s dátumom prekladu 2003, ale v tiráži je samolepkou prelepený pôvodný vydavateľ aj rok na: 2009.

Mal niekto v pivnici šesť rokov odložený kompletný náklad?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Zrovna s tím sem jdu!
Každopádně jsem velice velmi zvědavá, jak Lovecraft pod taktovkou Del Tora a Camerona dopadne. Kéž se jim to podařilo natočit nějak slušně.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Lemmy »

Předprodukce by měla začít během několika následujících týdnu, natáčet se začně příští léto, píše jiný server.

Rozhodně bude tuším excelentní grafická stránka projektu (Cameron umí skvěle scenérie, takže by do nich mohl co promluvit a Del Toro je zase výborný ve ztvárnění zajímavých postav monster s jeho trademarkovou a originální fazónou a temné atmosféry... a něco mi říká, že v tom bude figurovat i Del Torův "maskový" herec Doug Jones).
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ten Del Torův film začíná vypadat dost děsivě - Guillermo Del Toro Wants Tom Cruise for "At the Mountains of Madness"
Tedy, je tu ještě samozřejmě možnost, že Cruise ve filmu bolestivě chcípne - nebo (a to by bylo snad ještě lepší) bude celou dobu pod tunou latexu, neb bude po zásluze hrát obludu...ale stejně bych se bez něj ve filmu celkem dobře obešlo.
Snad mu účast v něčem takovém zakazuje víra.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Almad »

...a já se těšil :-/
Starý člen http://rpg.church
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: H.P.Lovecraft

Příspěvek od Lemmy »

Zmiňovaný Jamec McAvoy by byl rozhodně lepší volbou.
Ale snad Del Toro ví, co dělá.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů