Metal ****!!!

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Lemmy píše: 29. 3. 2018, 21:56 Jenom dodám, že má smysl soustředit se i na vokály, bo Tornillo odvádí sakra dobrý džob.
Jinak souhlas se vším uvedeným... mimo té Lacuny. Nevím proč, ale tahle kapela mi přijde nějaká plytká. Z těch větších jmen bych zrovna Lacunu oželel.
Hodnotim komcertni vykony jak jsme ty kapely zazili.
Tornillo je urcite skvely, ale at dela co dela, Udo to neni (i kdyz je Udo trochu komicka figurka.). A na podiu ho ten Hoffman fakt valcuje a je to prave on kvuli cemu bych na ne znova sel (a slyset znova na zivo Princess of the Dark).

Z Lacuna Coil jsem mel vzdycky podobny pocit. Na studiovkach jsem nechapal chemii mezi obema zpevakama a Andreuv projev me vetsinou jen vysira.
Nez jsme je videli nazivo. Fakt energicky koncert se super fungujici chemii mezi tema dvema a Andrea znel uplne vyborne. +Scabbia je jeden z nejbezprostrednejsich a nejsympatictejsich lidi, co jsem na podiu kdy videl. Takze za sebe bych na ne sel kdykoli znovu. Na netu jsem videl i nejake hate posty ze nazivo jsou katastrofa a neumi hrat. Takze to asi jde videt ruzne. :)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Ecthelion píše: 30. 3. 2018, 10:03 Tornillo je urcite skvely, ale at dela co dela, Udo to neni (i kdyz je Udo trochu komicka figurka.)
Udo má/měl skvělou barvu hlasu. Tornillo má podle mě lepší rejstřík a "líp stárne" (ověřoval jsem na Wiki, že je jen o dva roky mladší, než Udo). Ale naživo nedokážu posoudit.

U Lacuny díky za tip na živá vystoupení. Až bude chvíle (a pokud nezapomenu), zkusím mrknout jak jim to jde naživo. Nějaký konkrétní typ videa ze živáku? Třeba změním názor :). On jako ten nápad kombinace "normálních" (možná trochu víc zastřených, v případě Cristiny) vokálů a takového přístupnějšího gothic metalového stylu působí jako nápad dobře, než člověk zjistí, že to fakt není ničím zajímavé a ve výsledku to na něj působí jako až moc velká inspirace jemnějšími obdobími Paradise Lost.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Jestli ani druhý nový song od Dimmu Borgir nebyl výjimka, mohlo by jít o posluchačky nejpřístupnější, ale zároveň i o nejexperimentálnější/nejbarevnější album DB (nebo minimálně o největší snahu o experimentálnost).

https://www.youtube.com/watch?v=5ws18_MZ-lw

Spoiler:
DB a ethno v podobě mongolského (i když v tomhle případě asi Laponského) hrdelního zpěvu. Tohle by mě fakt nenapadlo :)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Lemmy píše: 30. 3. 2018, 14:36Spoiler:
DB a ethno v podobě mongolského (i když v tomhle případě asi Laponského) hrdelního zpěvu. Tohle by mě fakt nenapadlo :)
Hrdelní zpěv už měli na Abrahadabra.

https://youtu.be/fCo74Ws9t7A

Hned od první vteřiny alba. $D

Navíc celý to intro bylo dost ethno s tím slovanským chórem.

A teda mnohem víc se mi líbily "experimentální" vsuvky na DCA nebo třeba Puritania z PEM.
Dimmáči měli jít cestou experimentu hned po PEM, jak sami říkali, že půjdou, a ne udělat DCA, teda PEM2.

Tywe ten riff z Puritanie je návykovej.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 2. 4. 2018, 18:08 Navíc celý to intro bylo dost ethno s tím slovanským chórem.
Je fakt, že intra pro mě znamenají zpravidla akci: skip (nehledě na jejich kvalitu).
Co se mi ale hodně líbí, je grafika toho klipu... první, co mě napadlo bylo, že to vypadá jako nějaká homage béčkovým hammer hororům s okultní tématikou.

Celé ten hype okolo nových Dimmu Borgir nicméně aktuálně přebíjí mocně jiná věc:

https://www.youtube.com/watch?v=JKZ1yrenbIQ
Nový Papa Emiretus (aneb nová Tobiasova vizáž) a "nová" (temnější, ale kdo ví, co je na tom pravdy) éra (tedy styl pro příští album) Ghost.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Zrovna Dimmáči mají dobrá intra a třeba intro k PEM je jedna z nejlepších věcí, co vůbec na albech mají, a jo, je to Mustisova práce, abych Ti taky dal trochu za pravdu. $D

Ať se metloši patlají na černo nebo bílo, je mi to jedno, obojí je už asi tak 20 let klišé a trapný.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ale tak patří to ke koloritu, já vím. :roll: $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 4. 4. 2018, 16:50 Ale tak patří to ke koloritu, já vím. :roll: $lol$
Aby to bylo k tzv. eerie-koloritu kompletní, chybí Ti k tomu minimálně ještě obrázek Barkera se slintajícím smajlíkem :D
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od OnGe »

A ten obrázek by měl být animovaný gif.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

OnGe píše: 5. 4. 2018, 09:11 A ten obrázek by měl být animovaný gif.
A teď nastane to zklamání, když to sem Eerie nehodí $D
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od OnGe »

Ale hodí, dej tomu čas O-)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

A je to venku. A je to "just... wow":

https://www.youtube.com/watch?v=C_ijc7A5oAc

EDIT: Btw, ani bych se nedivil, kdyby track nabubnoval Grohl.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Vánoce jsou tenhle rok fakt brzo... nový song Lordi:
https://www.youtube.com/watch?v=a2NcUdxmaz8
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Tak minimálně obal nového alba od Immortal je super :)

Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
We are eternally dedicated to IMMORTAL and our own musical past. The album is conceptual, and the first step in the reclaiming of our past grimness and attitude. Loyalty to the fans and our own musical history is very significant in this. Our new album will soon be available, with songs from the very gates of Blashyrkh – the realm of all darkness and cold.
tyjo tohle vůbec není těžkej nájezd na Abbatha $lol$

Mohli by na net pustit nějakej song, kua.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů