Metal ****!!!

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Lemmy píše: 15. 6. 2017, 09:24 Zítra vychází nová placka od Iced Earth...
Uiiiiiiiii! Jo, ukázky zní zatím výborně.
Ještě hlavně, aby rychle vyjeli na evropské turné.
Lemmy píše: 15. 6. 2017, 09:24 Barlow je sice jenom jeden a bez barvy jeho hlasu ztratila kapela část charismatu, ale ... Wow. Stu Block je asi aktuálně jeden z nejlepších zpěváků žánru (pokud ne nejlepší). Neuvěřitelná variabilita, rozsah barva i technika :clap:
Hele, já to mám přesně obráceně. Barlowova éra Iced Earth mě z nějakého důvodu nikdy moc nenadchla. Jestli jsem z nich něco opravdu něco poslouchal, tak to byla Ripper éra. $D

Když do IE přišel Stu, tak byli úplně kdesi mimo můj radar. A když jsem si pak někdy náhodně pustil Anthem a Dystopii (první Stuovy singly), tak mi to málem urvalo hlavu, jak dobré to bylo. Dystopia je geniální album.
Live in Ancient Kourion je asi živák, který jsem slyšel vůbec nejvíckrát. Svého času jsem to pouštěl pořád dokola.

Nemám moc rád srovnání různých frontmanů v různých kapelách, ale fakt je, že teprve díky Stuovi se ze mě stal fanoušek.

A nejlepší frontman vůbec je Bruce. O tom snad nemúže ani být debata. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Ecthelion píše: 15. 6. 2017, 19:08 Hele, já to mám přesně obráceně. Barlowova éra Iced Earth mě z nějakého důvodu nikdy moc nenadchla. Jestli jsem z nich něco opravdu něco poslouchal, tak to byla Ripper éra. $D
Tak Glorious Burden je skvělý album...

Pro mě klasický line up Iced Earth = Barlow (i když to není původní zpěvák). Když to tak vezmu, přijde mi, že Tim i Stu v určitých linkách "kopírují" Barlowův styl zpěvu (buď záměrně nebo protože John, který to má dost pod palcem). Ale zároveň od Barlowa má IE obecně ty nejlepší ze zpěváků (Ripper jako někdejší zpěvák Judas Priest jako náhrada za Halforda, aktuálně myslím u Malmsteena a Stu, který to rozpětí a sílu vokálů dost dokazoval i v Into Eternity).
Schválně jsem si poslechl novější věci a porovnával tam zpěv s Ripperem... Stu mi přijde jako vokalista mnohem flexibilnější a jeho hlas mnohem silnější (ale dost dělá i produkce).
Ecthelion píše: 15. 6. 2017, 19:08 Nemám moc rád srovnání různých frontmanů v různých kapelách, ale fakt je, že teprve díky Stuovi se ze mě stal fanoušek.
A nejlepší frontman vůbec je Bruce. O tom snad nemúže ani být debata. $D
Jo, je to vždycky dost subjektivní. U těch zpěváků se dá srovnat aspoň nějaká kvalita hlasu, hlasový projev a tak... ale pořád je to jen technika (když vezmu právě ty IE, Stu je podle mě třeba technicky mnohem lepší zpěvák, než Matt - ale Mattův zpěv se mi i tak líbí víc, možná je to barvou hlasu, určitou procítěností těch linek, atp... Otázka je, kde by byl pěvecky Matt, kdyby se zpěvu věnoval naplno).

U těch frontmanů je to porovnávat mnohem horší, protože tam je ranec dalších věcí a každému sedí jiný typ charismatu. Když to vezmu z rockovější branže, Robert (Plant) je určitě lepší zpěvák, než Freddie (minimálně technicky). Mercury bývá ale vnímaný jako mnohem lepší frontman.

Nevím, koho bych vybral jako nejlepšího frontmana z metalový branže... těch jmen je dost... namátkou Bruce (jak píšeš ... u něj je zajímavý to, že jsem už od víc lidí slyšel, že má hodně nepříjemnou barvu hlasu nebo že Maiden jsou fajn, ale nelíbí se jim právě kvůli tomu, jak Bruce zpívá), Ozzy, Ian (Gillan), James (Hetfield), Corpsegrinder, Bon (Scott), z aktuálnějších kapel třeba Corey, atd...
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Po prvním poslechu: Incorruptible je bezvadný album.
Nenašel jsem slabý song nebo vyloženě výplnový song (jako nejslabší bych viděl možná instrumentálku, ale taky má na albu svoje místo). Po delší době několikrát mrazení v zádech při poslechu jednoho alba :clap:
Co mi nedalo nové album od Dream Evil, dostal jsem od IE.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Lemmy píše: 16. 6. 2017, 09:04 Po prvním poslechu: Incorruptible je bezvadný album.
Nenašel jsem slabý song nebo vyloženě výplnový song (jako nejslabší bych viděl možná instrumentálku, ale taky má na albu svoje místo). Po delší době několikrát mrazení v zádech při poslechu jednoho alba :clap:
Co mi nedalo nové album od Dream Evil, dostal jsem od IE.
Jop. I na několikerý poslech to album šlape výborně. Zatím jednoznačně nejlepší release roku. Asi všechny písničky obstojí samostatně.
IMHO lepší než Plagues of Babylon. Ale než Dytopia to lepší není $D .
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Ecthelion píše: 27. 6. 2017, 08:52 Zatím jednoznačně nejlepší release roku.
Nope.
Už zmiňovaní Power Trip - Nightmare Logic.
Just sayin.

EDIT: Ale souhlas, že zatím nejlepší release roku na poli "klasickýho hevíku" + zatím jeden z nejlepších release roku v metalu obecně.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lorwyn »

Náhodný objev na YT, možná nosím sovy do Athén, ale nedá mi to...
Gallows End - Nemesis Divine
https://www.youtube.com/watch?v=jlmq2qdI9dg&t=112s
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Lorwyn: díky za tip, někdy poslechnu. Náhodné přepínání zní dobře.
Ono těch kapel, co hrajou stejný žánr je strašný ranec, člověk se tak často ani nedostane k těm kvalitním a zajímavým věcem.

Dávám tip z podobného soudku: osobně mě baví třeba Falconer (hlavně kvůli stylu zpěvu):
https://www.youtube.com/watch?v=D0a62GEZddQ
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lorwyn »

Lemmy: Taky pěkný, díky.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Povídka "The Rats in the Walls" od H.P. Lovecrafta v podání floridských power metalistů? Není to vůbec špatné. $D

https://www.youtube.com/watch?v=atZEzUJy_lg
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Null Positiv, the Raven Age, Anthrax
26.6.2017 Regensburg, Obertraubling Airport

Tak, po delší době zápis. Tentokrát z našeho domovského venue, které máme parkticky za barákem. Airport je hlavně fakt malý, takže koncerty v něm mají kompaktní domovskou atmosféru. Což je v případě arénové kapely jako Anthrax hustá záležitost. Nevýhodou bylo, že včera večer bylo horko jak v peci a vzduchotechnika to fakt nestíhala. Takže to byla dost sauna. Druhá nevýhoda je, že z nějakých podivných důvodů, ač mají Hacker Pschor helles, tak ho točí jen ve třetinkách. Tak jsme museli celý večer chlastat weizen. $D

Ke kapelám:

:arrow? Null Positiv Nová (pokud vím, založení jsou loni) female fronted kapela. Internet říká, že jsou Neue Deutsche Härte, mě to díky opravdu tvrdým growlům a měkkým clean vocals, které přecházely až do hysterického holčičího ječení přišlo jako crossover mezi melodeathem a melodic metalcorem. Každopádně hodně skvělé. Málokdy se mi stane, že dojdu na koncert, kde hraje nějaká kapela kterou vůbec neznám a z voleje se mi hned začne líbit.
Každopádně jsem zvědavý, jak to s nimi dopadne. Pro začátek mají našlápnuto skvěle.

:arrow? the Raven Age Anglický melodic groove metal. Kapela, kterou spoluzaložil syn Steva Herrise z Maidenů. Instrumentálně byli hodně hustí. Zpěv, ač hodně dobrý, mě nějak iritoval celou dobu. Ale užil jsem si je. Tak nějak z nich zářil takový ten esprit britské kapely.

:arrow? Anthrax Absolutně první liga thrashe, metalové legendy. Zažít koncert takové arénové klapely v mini venue jako je Airport je super. Thrash není úplně můj žánr a Anthrax nikdy nebyli úplně moje kapela, ale přesto jsem si to hodně užil. Hráli skvěle. Belladona si to užíval a prakticky pořád nějak komunikoval s publikem.
Navíc je to bavilo natolik, že poté co skončili se ještě spontánně dohodli na přídavku. To jsem ještě na prvoligovém metalovém koncertě nezažil. Husté.

Highlity: Caught in the Mosh, Antisocial, Indians

Tak zas někdy.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Ecthelion píše: 28. 6. 2017, 07:48 Povídka "The Rats in the Walls" od H.P. Lovecrafta v podání floridských power metalistů? Není to vůbec špatné. $D

https://www.youtube.com/watch?v=atZEzUJy_lg
Oni Ti Seven Kingdoms mají s Falconer jednu společnou věc: vokalista (vokalistka) netlačí moc na pilu, ale jen tak "pěje", zatímco břink tam zajišťují kytary. A koukám, že jejich tématický záběr je o něco širší, než Game of Thrones (i když ten asi tvoří většinu jejich lyrickýho repertoáru, třeba: https://www.youtube.com/watch?v=gpWZF5YBGvg

EDIT: Nejlepší zpěvačka na poli heavy metalu je aktuálně asi Brittney z Unleas the Archers:
https://www.youtube.com/watch?v=fs8RUFS18g0
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od boubaque »

Lemmy píše: 28. 6. 2017, 19:21EDIT: Nejlepší zpěvačka na poli heavy metalu je aktuálně asi Brittney z Unleas the Archers:
https://www.youtube.com/watch?v=fs8RUFS18g0
Tyjo, ne že bych heavy nějak sledoval, ale to, že to zní, jako by to zpíval Dickinson s ženským hlasem, je žánrové kritérium, nebo to neslyšíš?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Bubák: Každý zpěvák se někým inspiruje. U Brittney je slyšel i dost vliv Halforda a dalších. Stejně jako u toho Dickinsona byl slyšel Gillan.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od boubaque »

Inspirace prosím, navíc teda pustil jsem si další dvě písničky a tam to není tolik slyšet, ale zrovna v té odkazované to zní nejvíc jako pocta Dickinsonovi (pokud ne jako kopírování) i s tím (nepříliš úspěšným) pokusem o vibrato v jeden moment. Tam už toho Dickinsona musí slyšet i hluchej.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Tak proč jako ne. Na kvalitě zpěvačky to nic nemění :)
Když jsem u těch dobrých zpěvaček, Jinjer mají skvělou vokalistku (Ecthelion nechť odpustí, řekl bych, že přesahuje možná i kvalitu Alissy z Arch Enemy - tady srovnávám záměrně, protože obě jsou schopné dobře využívat různé typy vokálů).
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 10 hostů