Metal ****!!!

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 23. 4. 2018, 21:04 tyjo tohle vůbec není těžkej nájezd na Abbatha $lol$
Mě se líbí, jak i ten obal možná záměrně naráží na obal Abbathovi poslední věci :).
Jsem zvědavý, jak citelný to bude rozdíl bez Abbatha ve skladbách (Abbath rád používal u posledních alb Immortal silné inspirace v známějších rockových a metalových riffech) a v barvě hlasu.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Tak jo a spoiler, hodnoceno po jednom poslechu. Dimmu Borgir nahráli nudnou desku. Mimo toho, co bylo už ve videích nepřináší nic zajímavějšího a album se (bohužel) nese celé v duchu singlů. Ingredience jsou na albu všechny, které by měli být - jak propracovaná orchestrace, promakané nazvučení, tak vrstvené riffy, tak zajímavé a i líbivé melodie a zajímavá experimentace. Ale jako celek to nějak nefunguje (měl jsem problém se vůbec dostat přes půlku alba).

Album je přístupnější a tempa pomalejší, než v minulosti (Shragrath spíš proklamuje, než využívá shrieking - díky tomu je album taky o něco slabší - fungují líp party, kde používá svojí tvrdší polohu).

Je z toho tedy cítit, že se někdo fakt snažil o nějaký "feeling hammer hororu" (nebo jak to nazvat - béčkový horor s atmosférou, ze které dýchá kultovnost) a vyhrál si se všemi aspekty, ale je to tak trochu jako průměrný pejskokočičkový dort.

Kdo ví, jestli to poroste... jdu si spravit chuť novými deskami od Parkway Drive (zde doufám v sellout sound, protože jejich nové věci zní skvěle) a Shinedown (zde se popového selloutu obávám, ale možná překvapí návratem ke staršímu zvuku).
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 23. 4. 2018, 21:04 Mohli by na net pustit nějakej song, kua.
Tady opožděný dárek k narozeninám.
Enjoy: https://www.youtube.com/watch?v=c5uP9PlEDro

Je to pecka.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Lol, takovej old-school sypec.

Co právě Abbathovi chybělo na tom jeho sólo projektu, byly Horghovy bicí. Ten debžont v masce, co si ho najmul, byl krizovej. Jinak ale Abbathovy riffy jsou často nápaditější, jak rytmicky, tak harmonicky. Z tohohle novýho songu je hodně cejtit příklon k albům, kdy ještě hrál Demonaz (nepřekvapivě, samozřejmě). Osobně mám mnohem radši věci typu At the Heart of Winter, tam je právě hodně cejtit ten rozdíl, kterej přinesl Abbath. Jinak ale je ten song dobrá kláda odkazující na starší dny Immortal. Takže se těším na další věci z alba. Jen nevím, jestli to dám celý na jeden zátah, přece jen už cejtím, že na ten hukot nejsem nejmladší. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sakra, už ten song poslouchám znova. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 12. 5. 2018, 13:08 Jen nevím, jestli to dám celý na jeden zátah, přece jen už cejtím, že na ten hukot nejsem nejmladší. $D
Pozn. pod čarou:
Tak podle Wiki je tomu Demonazovi 48, Abbathovi 44 a ten hukot na stage dávají (ten první po letech bude dávat) pravidelně.
Michael Gira (leaderov Swans) - 64 let a hraje takovýhle zvukový hukot: https://www.youtube.com/watch?v=4R31AWhv02Y ... a v jeho kapele prý nejsou neobvyklé časté několikahodinové zkoušky.
Věk je relativní $D

Dodatek: I takový Manowar (př. Eric Adams v té době 54 let) odehráli 5-hodinový hukot na stagi $D
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od PardGalen »

Slyšel tu někdo od Therionu jejich nové album Beloved Antichrist?
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Kamarád to okomentoval, že se dokázali vyvinout do formy vídeňské operetky.
Poté, co jsem si něco pustila s ním musím souhlasit. Netuším, co tím chtěli říct, ale asi nebudu to správné publikum.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od PardGalen »

Když jsem to slyšel poprvé, tak jsem se zhrozil, ale postupem času mi to nepřišlo až tak špatné. Poslouchat se to dá, ale špičkou se to nestane.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

PardGalen píše: 16. 5. 2018, 17:14 Poslouchat se to dá, ale špičkou se to nestane.
Takže stejné jako libovolné novější album od Therion... bohužel.
EDIT: Tedy za předpokladu, že "poslouchat se to dá" je takový slabší průměr s možná nějakými výjimečnými fajn momenty.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od PardGalen »

Lemmy píše: 16. 5. 2018, 17:19 takový slabší průměr s možná nějakými výjimečnými fajn momenty.
Zhruba tak.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

U těch Therion je to celkem škoda. Pamatuju si, že to dřív bylo jméno, které mělo (asi nejen) u nás kultovní status a něco v rámci žánru znamenalo... od určité doby ale už nevím, že vydávají něco nového (naposledy mě zaujali jen živá videa se Snowy Shawem a to vlastně jen proto, že Snowy Shaw $D).
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od PardGalen »

Wintersun - The Forest Seasons
Nové album již po pěti letech. Nečekané. :) Jo a je to dobré i když tam jsou jenom čtyři kousky.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Ve stručnosti: nové album Ghost bohužel stejně jako Dimmáči nezaujali.
Nejde vyloženě o špatné songy, ale čekal jsem mnohem víc.

Meantime ... Power Trip a jejich další pecková šleha:
https://www.youtube.com/watch?v=gKQ5STBHgnM
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Trochu toho klasického hardcoru:
Madball mám rád hlavně pro barvu Freddieho hlasu (a v rámci žánru pro klasický balíček energie). I když některé věci z posledních alb jsou u mě s otazníkem ohledně průměrné kvality - hlavně ty, kde je vidět vliv koncertování Madball s metalovými kapelami - právě ten vliv jiných žánrů působí u nových věcí naopak super:
https://www.youtube.com/watch?v=9dK6N2xkuiM
https://www.youtube.com/watch?v=Yde2rNr6BZI

Jsem zvědavý na album.
Btw Freddiemu dlouhé vlasy fakt sedí.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů