Metal ****!!!

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 4. 3. 2018, 09:37 každý album dohání jejich největší průšvih, vyhození Nicka Barkera z bicích.
Nick Barker není zase až takový průšvih (je to skvělý bubeník, ale takových je na scéně víc ... i v rámci žánru: Hellhammer, Frost nebo náš Škaroupka třeba), co byl a je pořád největší průšvih v rámci personálního složení je absence Mustise.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Lemmy píše: 4. 3. 2018, 19:26Nick Barker není zase až takový průšvih (je to skvělý bubeník, ale takových je na scéně víc ... i v rámci žánru: Hellhammer, Frost nebo náš Škaroupka třeba)
Ani jeden nikdy nenaložil na žádným albu jako Barker na PEM. Možná Hellhammer na Grand Declaration od Mayhem, ale i tak je Barker na PEM mnohem hustší, IMO.
Lemmy píše: 4. 3. 2018, 19:26co byl a je pořád největší průšvih v rámci personálního složení je absence Mustise.
O tomhle jsem přemýšlel a přestože Mustis byl super, tak i bez něj dokážou napsat dobrý věci.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 4. 3. 2018, 19:41 Ani jeden nikdy nenaložil na žádným albu jako Barker na PEM. Možná Hellhammer na Grand Declaration od Mayhem, ale i tak je Barker na PEM mnohem hustší, IMO.
Nick Barker je super... akorát jsou podle mě občas dost nadhodnocovaný. Point je v tom, že těch bubeníků, co dokáže střílet rychle je v black metalu (a dalších extrémnějších žánrech) jako máku... v rychlosti třeba: https://www.youtube.com/watch?v=treDPIgdf8c ... nebo takový Vyl z Keep of Kalessin.

Tak komplexních pianistů v black metalu a extrémnějších žánrech jako Mustis zase tolik není (je ale fakt, že to není tolik používaný nástroj jako bicí, takže tam ta konkurence není tak velká nebo není tolik vidět).

Black metal v případě Dimmáčů asi už je taky v uvozovkách a s otazníkem $D
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

To, že Judas Priest po 28 letech od Painkillera pořád dovedou udělat album, které se dá snadno zařadit do těch nejlepších heavy metalových alb posledních let + to, že Rob i ve svém věku zůstává jedním z nejlepších zpěváků žánru mi přijde hodně super :)... Firepower je poctivě udělaný hevík prvotřídní kvality, který se kvalitou vyrovná nejlepším albům JP.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Lemmy píše: 5. 3. 2018, 05:29
eerieBaatezu píše: 4. 3. 2018, 19:41 Ani jeden nikdy nenaložil na žádným albu jako Barker na PEM. Možná Hellhammer na Grand Declaration od Mayhem, ale i tak je Barker na PEM mnohem hustší, IMO.
Nick Barker je super... akorát jsou podle mě občas dost nadhodnocovaný. Point je v tom, že těch bubeníků, co dokáže střílet rychle je v black metalu (a dalších extrémnějších žánrech) jako máku... v rychlosti třeba: https://www.youtube.com/watch?v=treDPIgdf8c ... nebo takový Vyl z Keep of Kalessin.

Tak komplexních pianistů v black metalu a extrémnějších žánrech jako Mustis zase tolik není (je ale fakt, že to není tolik používaný nástroj jako bicí, takže tam ta konkurence není tak velká nebo není tolik vidět).

Black metal v případě Dimmáčů asi už je taky v uvozovkách a s otazníkem $D
Tady nejde o to, že je Barker rychlej, ale o to, jak skládá. Vem si Dimmáčský alba s Tjodalvem, a teď s tím novým kašparem a srovnej to s PEM, to je den a noc. Dokonce si myslím, že Barker nikde jinde takhle dobře album nenabubnoval. I DCA je slabší, a v jiných kapelách jede taky větší rovinu. Ale si vem věci jako Maelstrom Mephisto, to je prostě masox.
Podobně třeba u Immortal je výrazně vidět, kdy přišel Horgh, i když tam to šlo víc postupně, BB byly ještě víc blackový, ale na AtHoW bubnoval už hafo tím svým stylem. A takový SoND je bubenicky úplně jinde, než jejich starý alba.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Lemmy píše: 11. 3. 2018, 04:06 To, že Judas Priest po 28 letech od Painkillera pořád dovedou udělat album, které se dá snadno zařadit do těch nejlepších heavy metalových alb posledních let + to, že Rob i ve svém věku zůstává jedním z nejlepších zpěváků žánru mi přijde hodně super :)... Firepower je poctivě udělaný hevík prvotřídní kvality, který se kvalitou vyrovná nejlepším albům JP.
+2
Zatím dva poslechy a ty písničky už mám zažrané v mozku jako by to bylo dekádu staré album. Okamžitá klasika.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 11. 3. 2018, 04:39 Tady nejde o to, že je Barker rychlej, ale o to, jak skládá.
Právě, že těch rychlých bubeníků, co dokážou zahrát zároveň hodně komplexní věci a udržet v tom "melodii", s citem na detail, atp. je v rámci extrémních žánrů ranec... což se nedá moc říct o těch klávesácích.
eerieBaatezu píše: 11. 3. 2018, 04:39 Dokonce si myslím, že Barker nikde jinde takhle dobře album nenabubnoval.
Jo. A taky právě proto mi přijde Barker obecně dost přeceňovaný, i když patří mezi ten stupeň nejlepších bubeníků scény. Podle mě Dimmáči nepřišli podle mě v rámci kvalit skladeb po jeho odchodu tolik, jako po Mustisově departure (ale shodneme se v tom, že PEM je špička album)... tedy, stále dokážou udělat kvalitní písně, ale myslím, že jsou založeni aktuálně víc na "jednoduchosti", někdy přímočarosti a obecně lepší čitelnosti.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Nahodím sem poslední várku nevyžádaných reportů za čtvrt roku, kterou ještě dlužím.

Helloween Pumpkin Tour United (Zenith, Mnichov)
Legendární Helloween vyrazili speciální turné s členy z legendárního Keeper of the 7 keys lineupu.

Michael Kiske – Hlavní hvězda večera. Zpívá jak zamlada. A je showman jak zamlada. Pasáže co měl on, byly absolutně super.

Kai Hansen – Prakticky ukázal, že neumí zároveň zpívat a zároveň hrát na kytaru. $lol$ Ale vzhledem k tomu, že to na tu kytaru umí fakt dobře, tak to vůbec nevadilo a jeho pasáže byly nejlepší z celého koncertu.

Andy Deris – Jeho zpěv moc rád nemám a na živo to o moc lepší nebylo. Když měl písničky sám, tak to ještě šlo, ale když dělal duety s Siskem tak bylo až bolestně vidět, jak na něho nestíhá. Celkově dostal na můj vkus až moc prostoru. :)

Sascha Gertner – Tohohle týpka jsem nikdy moc nemusel, zvlášť asi kvůli jeho divnému ohozu a účesu. Ale komu čest tomu čest, s tou kytarou to fakt umí. A i když ostatní vychytali většinu hvězdných momentů, tak on byl spolu s bubeníkem ten, kdo celý ten koncert utáhl.

Projekce a stand up pasáže – Celý koncert byl asi tříhodinový a bez předkapely. Aby to nějak utáhli, tak si nechali připravit projekci jakýchsi podivných animovaných skečů s maskoty kapely. Bylo to divné. A aby natáhli čas ještě víc, tak měli Deris s Kiskem jakési stand–up comedy pasáže. Taky divné. Tohle umělé natahování bylo jednak trapné, druhak zabíjelo rytmus a táhlo ten koncert dost dolů. Radši měli stáhnout dobu ze tří na dvě hodiny a zaplatit nějakou předkapelu.
Jo, byli výborní. Spousta nostalgie. Zpívat Kiskeho největší klasiky už člověk asi jen tak neuslyší... ale bylo to takové důchodcovské vzpomínání, na energii dalších koncertů v tomhle postu prostě neměli.

Jinjer, Tribulation, Wintersun, Arch Enemy (Turbinenhalle, Mnichov)

Jinjer – Ukrajinský female fronted metalcore. Jako otvírák to bylo hodně fajn.

Tribulation – Boží. Gotická kapela zahalená v corpsepaintu a spousty umělého dýmu, že málem nebyli vidět. Limit na člena kapely je asi 50 kilo i s postelí. Byli tak vyhublí, že se divím, že ty kytary udrželi. Ale show úplně maximální. Fakt hodně dobří.

Winersun – Hmm. Meh. Poserský nesympaťák na pódiu, co nedává clean ani unclean vocals, a do toho kapela s příšerným ozvučením... nevím... fanoušků tam měli hafo, ale mě teda rozhodně nezaujali.

Arch Enemy – Tradičně super koncept. Aktuální setlist je super a písničky z nového alba zní naživo perfektně. Zvlášť Eagle Flies Alone. Mnichov bylo místo, kde poprvé dávali naživo Reason to Believe. A bylo to boží. Jeff i Michael měli oba několik fakt super sól. Alissa skvělá jako vždycky.
Celkově bylo vidět, že otvŕají evropskou část turné – byli rozehraní ze severoamerického turné a zároveň odpočatí a po pauze.

Freedom Call, Iced Earth (Airport, Regensburg)

Freedom Call – Viděli jsme je podruhé a byli stejně boží jako napoprvé. Jen 50-ti minutový set, ale pódium vzhali útokem a jeviště řvalo jako kdyby byli hlavní kapela. Pro ně mám fakt soft spot.

Iced Earth – Ti byli až příliš dobří :) Po první půlce setlistu byl člověk tak odpálenej, že už málem nevnímal. Hráli hodně skladeb z nového alba, ale hodně legendárních písniček. Setlist byl dlouhej a všichni do toho dali všechno. Maximální spokojenost.
A nekončili písničkou Iced Earth. :)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od jjelen »

Teda, to už je druhý člověk co vychvaluje FC... sem si je v rámci příprav na letošní Plzeň pouštěl a nic moc... asi bych jim měl dát druhou/třetí šanci :D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

jjelen: Pro úplnost ještě odkaz na náš report z jejich loňského koncertu.

Nevím, s nima nemůžu být moc objektivní. Před lety jsme je poslouchali fakt hodně. Prakticky na jejich prvních třech albech v infinity loop jsme dodělávali sazbu Příběhů Impéria. Takže od té doby ta láska k nim. Když to vemeš asi v širším kontextu metalu, tak je asi spousta lepších kapel. I jejich poseldní alba taky nejsou co bývala. Ale holt nějak spínaj.

Jestli je chceš testnout, tak určitě dopoučuju spíš alba z první půlky jejich kariéry. Nejlíp Eternity. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

jjelen píše: 15. 3. 2018, 12:00 Teda, to už je druhý člověk co vychvaluje FC... sem si je v rámci příprav na letošní Plzeň pouštěl a nic moc... asi bych jim měl dát druhou/třetí šanci :D
Jak píše Ecthelion - mrkni do historie místnosti, jejich nejlepší alby se tu už doporučovali (za mě spíš víc Crystal Empire).
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od jjelen »

Hele, program na Metalfest... Tak kdo se chystá do Plzně? :D
(něco co by neměl člověk prošvihnot, mimo nejprofláklejší věci?)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

jjelen píše: 29. 3. 2018, 15:05 (něco co by neměl člověk prošvihnot, mimo nejprofláklejší věci?)
Otázka je, co je profláklejší (ale vypadá to na dobře poslkládaný line-up člověk nic nezkazí, pokud zajde v každý den na 5 posledních kapel).

Nechystám, ale kdybych byl, určitě bych zašel na Death Angel, už jen kvůli respektu k té kapele (+ dvě výborná poslední alba, starší tvorbu moc neznám). Podle mě to může být černý kůň festivalu mezi těmi známějšími jmény.

Zašel bych na Equilibrium (ale spíš jen proto, že je mám rád... poslední album není tak dobré, jako předchozí desky ale jinak sympatická kapela, která naživo může bavit).

Ale největší prča bude na Alestorm.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

jjelen píše: 29. 3. 2018, 15:05 Hele, program na Metalfest... Tak kdo se chystá do Plzně? :D
(něco co by neměl člověk prošvihnot, mimo nejprofláklejší věci?)
Asi ti doporučím ty "nejprofláknutější", ale z těch na kterých jsme byli a které můžeme určitě doporučit:

1) Nightwish – Možná trochu profláknutá kapela. Ale neradno podceňovat, s Floor jim to extrémně šlape. Naživo je to nářez. Neskutečná atmosféra. Pořád jeden z nejlepších koncertů na kterém jsme kdy byli.
2) Eluveitie – Super kapela. Měli nějaké personální změny, ale pořád zní super ne-li líp. Zpěvačka je skvělý fit.
3) Accept – oldschool powermetalový nářez. IMHO musíš přejít na premisu, že hlavní frontman kapely je kytarista Wolf Hofmann. Nemá moc smysl soustředit na vokály a poslouchej tu jeho kytaru. Asi nejlepší sóla co jsme kdy slyšel (V tom trumfuje i Kai Hansena.).
4) Freedom Call – Viz výše :)
5) Lacuna Coil

Zašel bych na Rage, ti nám furt unikají, ale je to kapela, kterou jsem vždycky chtěl slyšet.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Ecthelion píše: 29. 3. 2018, 19:41 IMHO musíš přejít na premisu, že hlavní frontman kapely je kytarista Wolf Hofmann. Nemá moc smysl soustředit na vokály a poslouchej tu jeho kytaru.
Jenom dodám, že má smysl soustředit se i na vokály, bo Tornillo odvádí sakra dobrý džob.
Jinak souhlas se vším uvedeným... mimo té Lacuny. Nevím proč, ale tahle kapela mi přijde nějaká plytká. Z těch větších jmen bych zrovna Lacunu oželel.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů