Metal ****!!!

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Takže po letní pauze a se zpožděním další nevyžádaný report:

Kataklysm – A Moment In Time - 25th Anniversary Tour
25. říjen, Backstage Werk, Mnichov

Graveworm
Předskakovali jihotyrolští (německy mluvící) melodic/black/gothic/death metalisti. Dobrý výkon. Chlapci měli dobrý wall of soud. Dva kytaristi to tam lámali dost intenzivně. Frontman byl dobrý a chvílemi dost dobrý death growl. Chvílemi to ale dost podivně lámal do nějakých blackových skřeků.
Kolem a kolem dobrý výkon, dobrá příprava na Kataklysm. Ale, že by mě přesvěčili a udělali ze mě fanouška... to ne. Ale fajn to bylo.

Kataklysm
Kataklysm jeli speciální turné a u té příležitosti hodili live dvě jejich asi nejúspěšnější alba - Shadows and Dust a Serenity of Fire. Koncert dali na dvě půlky a mezi oběma alby udělali přestávku.
To byla asi největší "slabina" koncertu. Ty dvě alba jsou super, ale studiové album je něco jiného než setlist, který je postavený tak, aby reflektoval koncertní zážitek. Obě ty alba jsou z hlediska kvality a pořadí těch písniček pro koncert dost nevhodně komponovaná. Sernity of Fire třeba vypalí všechny pecky hned na začátku a konec je výrazně slabší.
Pro mě nejlepší ze setlistu byla Russurected. A pak stress test u As i Slither. Co nejvíc crowd-surferů se snažilo dostat přes ochranku na pódium. Jednomu se to podařilo.
Mauritio provedl perfektní výkon, ale celkem bylo vidět, že dvouhodinový setlist nedává tak čistě jako 40 minutopvý setlist, u kterého jsme ho viděli naposled + jako na potvoru u asi 4 písniček to házelo drsné zvukové artefakty vznikající asi někde u mikrofonu.
Každopádně instrumentálně špička a metalové peklo. V kontrastu s Graveworm, kteří měli dvě kytary, se i tak na to, co dokázal jediný kaktaklysm kytarista nedostali.
Publikum šílelo, mochovalo se a šíleně moc se crowdsurfovalo.
Jo a pravdivost tohoto reportu budete moci posoudit, neb z toho večera by mělo vyjít live DVD.

Out.
Další na řadě je report z TheCharm The Fury, Amaranthe a Eluveitie, na kterých jsme byli včera. Uvidím kdy sesmolím.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

09.11.1017
Maximum Evocation Tour 2017
Amaranthe, Eluveitie - Backstage Munich


the Charm the Fury - Večer otevíral holandský metalcore s frontmankou. Jedna z nejlepších otevíracích kapel za poslední dobu. Nějak mi sedli. Krystalicky čitelný projev, super zvuk, dobrá show. Jen frontmanka byla chvílemi dost dotěrná, když se snažila roztančit publikum. Ale bavili hodně.

Amaranthe - Tak tohle je hodně extra případ. Dost velká kapela s milióny shlédnutími na youtube a excelentní Elize Ryd. Hrají dost těžko identifikovaný amalgám žánrů (nejčastější popisy lítají od power metalu, přes industriál po melodický metalcore) formovaný hlavně třemi zpěváky a třemi pěveckými styly (female clean, male clean a growl). Ale metalová komunita na ně spíš hateuje a dokonce josu vyřazení z Metal Archives, protože jsou jako asi málo metal. Ten douche, který je vyškrtl, je určitě neslyšel hrát naživo. Protože live jsou metal jak řemen, co dobře šlape. A jako gateway band si zaslouží určitě víc respektu.
Každopádně mají letos změnu v sestavě, původní clean vocalista odpadl a byl nahrazen Nilsem Molinem z Dynasty. Očividně jim ta změna prospěla. Pokud původní zpěvák měl hodně popový unylý styl, ten nový se profiluje mnohem víc metalově, možná někam ke Kiske-esque zpěvu. Celkově tomu ten větší kontrast k Elizině zpěvu hodně prospěl.
Ale byli opravdu excelentní. Ty písničky šlapou live výborně a celé to zní mnohem, mnohem tvrději než studiovky. Těch techno/tanečních linek tam bylo pomálu/nebyly moc slyšet.
Hodně zábavná show. V tour byli braní jako druhý headliner a měli hodinu a půl setlist. Elize je fakt dobrá a hodně to táhla dopředu. Na kytarách jejich rezidentní neumírající elf (Olof Mörck) taky smažil dost výrazně. Basák to odehrál se zlomenou nohou ze židličky.

Eluveitie - Švýcarské folkmetalové legendy. První pořádná tour poté, co z kapely spolu s dalšími dvěma členy odešla Anna Murphy, jijíž zpěv tu kapelu hodně definoval.
Glanzmannovi trvalo dost dlouho, než post zpěvačky obsadil. Dokonce s nimi jakou guest jezdila Liv Kristine, což bylo podle záznamů na youtube docela remarkable. Ale každopádně teď jsou Eluveitie kompletní a mají venku nové album Evocation II.
Fabienne je výborná. Úplně jiná než Anna. Kde je Anna spíš metloška, tam je Fabienne folkařka. Zní to mnohem víc zpěvněji. Díky ní byly ty věci z Evocation IIky asi vrcholem koncertu (pro mě). OK, kromě Thousendfoldu. :wink: Celému koncertu to sedělo a v té ženské je mnohem víc energie, než na kolik vypadá. Kolem mě jeden týpek na ně dokonce bučel, ale podle mě jsou v dost dobrém stavu.
Jinak to prostě šlapalo. Glanzman odzpíval výborně. Zvuk seděl. V mixu mohlo být trochu víc houslí, ale nic hrozného.
Encore Helvetios a Inis Mona byl strašně super.

Kolem a kolem dvouheadlinerový večer byl celkem hustým zážitkem. Amaranthe byli super překvapením a Eluveitie ukázali, že jsou v dost dobré kondici. Jen teda vydržet intenzivně pařit tři hodiny v kuse bylo dost náročné. :wink:

Tak, další report z krku. Ještě pošlu ze včerejších Helloweenů a tam budu už kritičtější.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Faskal »

Moc se omlouvám, ale nejsem schopný katalogizovat své zážitky a kriticky o nich psát. Občas se přemůžu u knihy, ale i tam jsou výsledky nejisté a proces bolestivý.

Pokud jde o Umbrtčí koncert a Master's Hammer, našel jsem nicméně tento názor, který jsem připraven plně zastávat:
http://www.fobiazine.net/article/10498/ ... r-umbrtka/

Třeba se ozve Sadako.
Nebo Karotka. Přerušil jsem jeho povídání, protože jsem ho neslyšel, a už jsem ho nepotkal.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Faskale díky moc!
Zrovna u těhle dvou kapel (protože koncertují málo), mě to dost zajímalo.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

RIP Eddie...
https://www.youtube.com/watch?v=fOzqKlRVJ5M

A klasický line-up Motörhead je v rockovým nebi :-?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Lemmy píše: 11. 1. 2018, 14:32 RIP Eddie...
https://www.youtube.com/watch?v=fOzqKlRVJ5M

A klasický line-up Motörhead je v rockovým nebi :-?
Arch Enemy začali od evropské části turné otevírat Motorheadovou Ace of Spades ze záznamu. Nevím, jestli je to reakce přímo na Eddieho, ale Motoráči jsou největší legendy.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek

IMMORTAL HAS COMPLETED NEW ALBUM!
The recording and mastering of the new IMMORTAL album is completed. The band´s upcoming new full-length album has been produced by Peter Tägtgren (Abyss Studio) who also produced «At The Heart Of Winter”, “Damned In Black”, “Sons Of Northern Darkness” and “All Shall Fall”

Demonaz and Horgh comment:
We have put a massive amount of energy into this, and wanted to deliver our absolutely best. It has been a pleasure to finish the studio process and most of all being stoked about the final result. Peter Tägtgren has done an outstanding job in producing and mixing it. We now look forward to have it released, and are excited to share our 9th full length with you all.

The album will be released by Nuclear Blast Records in 2018 (release date will follow) and will contain the following tracks:
“Northern Chaos Gods”, “Into Battle Ride”, “Gates To Blashyrkh”, “Grim And Dark”, “Called To Ice”, “Where Mountains Rise”, “Blacker Of Worlds” and “Mighty Ravendark”.

The line-up on the album is:
Demonaz (vocals, guitars)
Horgh (drums)
Peter Tägtgren (session bass)
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Určitě poslechnu a díky za info. Tipuji to na dosáhnutí kvality na minimu kvality předchozího alba (které mám rád). I tak nemají Demonaz a spol. jednoduchou pozici, pokud jde o očekávání metalové obce (obzvlášť, co to Abbath rozpálil se svým posledním albem).

Jsem zvědavý, jakou formou bude fungovat živé hraní (myslím, že Demonaz skončil se hrou na kytaru kvůli nějakému zranění nebo tak něčemu + Tägtgrena určitě zaplatit dokážou, ale otázka je na jak dlouho; než naberou trvalého člena za basu).

Dle názvů songů ale nepředpokládám, že by se toho moc změnilo, a to ani hudebně (tipuji, že to pořád bude stejný black, hodně ovlivněný trashem a hevíkem a postavený na pár riffech soundu "Zeppelini na steroidech" - EDIT: tedy spíš "Zeppelini v Lich king módu" $D)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

To poslední Abbathovo album byly prej věci, nepřekvapivě, co složil pro novou Immortalí desku a po jejich rozhádání to prostě vydal pod sebou. Musím říct, že tomu ty Horghovy bicí děsně chyběly. Bez nich je to poloviční. Taky už toho bubeníka Abbath vyhodil. Se nedivím. Akorát mu pos*** album, no. $lol$

Jinak ty názvy, prostě starý dobrý “Grim And Dark” zlo. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Když jsme u toho black metalu (tady to bude hodně v uvozovkách)....

Uvažoval jsem o tom, do jakého tématu by se hodilo víc: zda do zajímavých videí, životní úrovně, ale podle mě to ocení spíš metalový fans jako info o životě jedné z (bývalých) person dané scény:

Když nechám stranou ten všudypřítomný rasistický balast (ze kterého bohužel pramení většina věcí, které ten člověk dělá :>:o/), Varg Virernes (Burzum) může mít aktuálně docela zajímavý život (když vezmu celou historii persony a to, jak dlouho byl ten člověk zavřený) - život na farmě ve Francii; sedmé dítě na cestě (které s ženou vzdělává doma); příjmy plynoucí z (předchozí) hudební kariéry a prodeje knih (RPG a další, patrně "pohanská" literatura). Zde video jeho ženy, jak bydlí (Varg je zastánce témat jako "simple living", "survivalism", "DIY" - bohužel, opět to u té osoby pramení z těch zvrácených hodnot - přesto, celkem neočekávaný obrat v životním stylu):
https://www.youtube.com/watch?v=HNdoJRUEexU
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Dodatek: viděl bych v tomhle typu životního stylu určitou spojitost i u takových Wolves in the throne Room (kteří se Burzum asi dost hudebně inspirují), u nichž je to život na částečně "soběstačné" farmě (více či méně umělecké póza je v jejich případě to, jak moc odříznutý život to je, ale to, že protagonisté žijí tzv. off-grid je myslím fakt).

I Necrobutcher (Mayhem) myslím žije v něčem (pokud si dobře pamatuji záběry z dokumentu Until the light take us), co vypadá spíš jako chalupa. Satyr (Satyricon) má snad nějaké vinice a farmu snad taky ve Francii či co (nechce se mi googlit) a jezdí na koni prý sýr od místních farmářů (myslím, že tuhle informaci jsem četl někde na metalopolis). Gaahl (ex-Gorgoroth) snad pořád bydlí v odříznutém Espedalu (typická "chata" jako staré severské bydlení).

Tipuji, že takový Einar Selvik (Wardruna) bude žít asi obdobně (blízko přírodě).
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Nová pecka od Primordial:
https://www.youtube.com/watch?v=b7-FYDMtqo8
... je to naprostá pecka :)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Dneska je nějaký dobrý den na metal! Dvě nové zveřejněné písničky! :clap:

:arrow? AT THE GATES - To Drink From The Night Itself (singl)
:arrow? JUDAS PRIEST - Never The Heroes (z alba Firepower)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Před pár dny vyšlo taky nové video "Dimmáčů":
https://www.youtube.com/watch?v=P7vg7ir8jyc

Pod videem jedou fóry na to, že Nightwish zase změnily vokalist(k)u a tak, ale - má jít o ukázku přístupnější a orchestrálnější stránky alba a ostatní věci mají být temnější a tvrdší (a řekl bych že budou i víc strukturovanější). Nicméně: i přes jednoduchost (nebo právě pro ni) fajnová ústřední melodie, skladatelsky dobře poskládané (s každým poslechem skladba roste) a ten švihle primitivně-elektronicky klávesový break je naprosto super. Jen bych možná neškodilo tolik opakovat ten chórus ... ale na radio friendy věc pořád dobré (a otázka je, jestli tohle bude i výsledná verze na albu).
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Nejsmutnější je, že i na starý kolena musíš bejt furt děsně zlej a pitvořit se do kamery, protože je to tvoje živnost, přestože je to úplně trapný.

Jinak si myslím, že je každý album dohání jejich největší průšvih, vyhození Nicka Barkera z bicích.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů