barbar Conan

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

barbar Conan je...

legendarni hrdina
48
63%
klasickej bijec
21
28%
vygumovanej rvac
1
1%
jezisi, nekdo jeste cte sword&sorcery?
6
8%
 
Celkem hlasů: 76

Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: barbar Conan

Příspěvek od Sosacek »

Alef0 píše:Howard si veľmi často písaval s Howardom
Tj. psal si denik 8)

(jen me pobavila ta predstava, nehraju na vase pwny, nothing to see here, move along)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: barbar Conan

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:Tj. psal si denik 8)
Ty aby sis nepřisadil. To nepoznáš, že Alef chtěl říct, že si Loward psal s Hovercraftem?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: barbar Conan

Příspěvek od Sosacek »

Pieta píše:Loward psal s Hovercraftem?
Na tohle jsi cekal od te doby co nekdo zminil ze meli neco spolecneho, vim to.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: barbar Conan

Příspěvek od Alef0 »

Hláška My hovercraft is full of eels prešla dokonca do pythonovského kánonu, žiaľ už len v podobe zľahčenej paródie pôvodnej horrorovej idey.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
zyt
Příspěvky: 221
Registrován: 8. 8. 2009, 15:39

Re: barbar Conan

Příspěvek od zyt »

Tak tu máme trailer http://www.youtube.com/watch?v=w3UtsgVEW_U Horší než jsem čekal.
Opravdu jsem se bál čehokoli, ale tohle je moc...
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: barbar Conan

Příspěvek od Quentin »

Vypadá to docela ok, trochu připomíná Prince; když to bude lepší, tak budu spokojenej :-)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: barbar Conan

Příspěvek od Lemmy »

Trailer je fajn.
Vypadá to jako dobrý béčkový popkorn, který by se mi mohl líbit.
...

Jen tam mají jednu menší chybu:
Tohle NENÍ CONAN :-)=
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: barbar Conan

Příspěvek od Corvus »

myslim ze film so stylom a tempom povodneho conana uz nikdy v kinach neuvidime, take filmy sa uz jednoducho nerobia.. bolo to uz vidiet aj na destroyerovi, ktory sa prisposobil stylu 80tych rokov a tento novy sa prisposobi novemu mileniu. masa konzumentov chce vidiet nieco ine nez pred 30 rokmi a to im novy film da...

(btw vyzera to strasne umelohmotne s tymi nepodarenymi cgi efektami)
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: barbar Conan

Příspěvek od Fingalen »

Sa divím, že tu Conana zatiaľ nikto nehodnotí. :-) Ja sa priznám, že ma všeobecná kritika v okolí celkom prekvapuje, lebo mne sa ten nový film asi viac páčil ako nepáčil.
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: barbar Conan

Příspěvek od Lemmy »

Fingalen píše:Sa divím, že tu Conana zatiaľ nikto nehodnotí. :-) Ja sa priznám, že ma všeobecná kritika v okolí celkom prekvapuje, lebo mne sa ten nový film asi viac páčil ako nepáčil.
Já očekávám totální popkorn ve stylu nových Titánů (s tím, že tohle bude béčko jak křen, což je zárukou toho, že by mě to mohlo bavit $D) s překvapivě dobrým Momoou, aspoň podle recenzí.
Riskovat film s takovým hodnocením se v kině ale nechystám.
Uživatelský avatar
zyt
Příspěvky: 221
Registrován: 8. 8. 2009, 15:39

Re: barbar Conan

Příspěvek od zyt »

Už je to nějakej čas co sem to viděl. Zpětně musím říct, že to bylo nic moc. Začátek byl svižnej, nechybělo dokonce pár narážek na jiné příběhy(věž slona, plamenný nůž) bylo jich ale zoufale málo. Po geografické stránce mě to dalo taky zabrat....asi se to odehrávalo na pomezí Argosu a Shemu/Pelishtie. A konec byl nehorázně ucouranej...tam kde se mělo pobíjet nehorázné množství mooků se Conan a jeho slečna náháněl v podzemí se zláčem a jeho dcerou. No teda fuj hnuj...
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: barbar Conan

Příspěvek od Lemmy »

Viděl jsem část nového Conana...

Shrnul bych to takhle (snažil jsem se níže napsat i nějaké klady):
- film mě nezaujal tak, abych se na něj dokoukal do konce v jednom zátahu ani po shlédnutí poloviny (i přes to, kolik se toho ve filmu děje to na mě působí tak, že se ve filmu nakonec neděje nic moc, pokud se na další minuty koukám jen pro to, abych mohl říct, že jsem viděl nového Conana).
- filmu nemůžu upřít to, že nějaké záběry jsou hodně dobré; příběh není zase tak moc špatný (i když... Conan utíká přes svým úhlavním nepřítelem, který mu kdysi zabil otce z boje, protože v souboji "jeden na jednoho" proti němu prohrává WTF, tohle že je ten Conan??!!); některé herecké výkony jsou fajn (Momoa, ač přes to, že je v něčem podobnější Conanovi z knižní verze, než Arnold a skutečně se snaží hrát Conana plus s příslibem Khala Drogy, v jehož roli působil opravdu obrovsky a mighty a s přihlédnutím na jeho charisma nedosahuje však toho, abych mu Conana uvěřil a působí dosti male a nemuskulaturně vzhledem k roli... skvělý barbar a válečník, dobrý výkon... ale Ten Conan to není ... celkem dobrý Stephen Lang a Ron Pearlman je klasika) - bohužel ani ty dva hlavní herci to nezachraňují.
- přes budget působí některé scény dost amatérsky nebo naopak přitáhle za uši (hlavně explicitní scény, které v některých případech vypadají, že jsou tam jen proto, aby film dodržel to, že je R-kový a "drsný" a jsou zde pouze pro efekt, scénu nijak nedoplňují a jsou naopak jako pěst na oko)
- některé kostýmy a nápady ve scénách jsou pěkné (proč má Conan oholenou hruď!?)
- když nad tím zapřemýšlím z druhé strany a trochu déle, nedokážu přesně a jednoduše určit, co by na filmu mělo být špatné podle logiky věci - každá část má něco do sebe (tedy není určitě tak špatná, aby měla položit celý film, což se někde stává např. u příběhů nebo špatných hereckých výkonů, stylizace, atd...) - takže bych napsal: části filmu fungují, některé hůř, jiné líp, celkově to ale nešlape. Nejlepší na tomto filmu je pro mě tedy (paradoxně nesedící) Momoa.
Zatím bych dal takových 40%, snad to někdy dokoukám.

Prince of Persia jsem neviděl (někteří to k tomu přirovnávají, doufám, že to není tak špatné) a druhý Souboj Titánů se taky nekoná, to je totiž o mnoho lepší film, než tenhle Conan (ve všech částech).

EDIT: Přidat Momoovi ještě takových 15kilo svaloviny, dopilovat hrubý tón hlasu, nechat narůst chlupy na těle, trochu zestárnout a klidně bych si s ním nějaký film o Conanovi dal a možná bych mu to začal i věřit (jen nějaký dobrý film).
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Conan - Následovníci R. E. Howarda

Příspěvek od Tindo »

Mohl bych poprosit o radu znalce příběhů z Conanem?

Přečetl jsem všechny příběhy, které sepsal R. E. Howard a velmi se mi líbí. Přemýšlím nad tím, že bych si přečetl i příběhy, které sepsali jeho následovníci, ale nerad bych si zkazil dojem a stávající nadšení z tohoto hrdiny četbou ne moc zdařilých knih, ve kterých by Conan už nebyl takový hrdina, jakého Howard vytvořil. Bojím se, aby se z Conana nestal jen "bijec".

Mohl bych se zeptat, která díla z řad Howardových následovníků jsou nejlepší?

Pročetl jsem si toto fórum a jsou tu doporučení na autory L. Sprague de Campa, L. Cartera, Ch. Blanca a B. Nyberga. Doporučili byste knihy těchto autorů čtenáři, který chce číst příběhy stejného stylu ze stejného světa a se stejným hrdinou jako sepsal Howard?
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: barbar Conan

Příspěvek od Bifi »

Nie. Ale dobrého býva málo, a nemá zmysel znižovať latku. Skús namiesto toho Leibera (Fafhrd a Divoký Myšilov), Clark Ashton-Smitha, C.L. Moore, trilógiu o Tomoe Gozen, rané práce Tanith Lee, Karla Edwarda Wagnera (Kane), prvé diely Elrica od Michaela Moorcocka a pod. Niekde sa tu na fóre povaľuje celkom dosť odkazov na dobrú sword and sorcery.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: barbar Conan

Příspěvek od Tindo »

Bifi: Děkuji za doporučení
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti