Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

Harry Potter je

super
18
55%
bezva
9
27%
bomba
6
18%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Invictus »

Argonantus píše:Že by Harry Potter skutečně někomu stál v cestě, to je dost přehnané. Možná Draco Malfoy si může stěžovat, ale ten je, jak známo, na opačné straně.
A Ron Weasley, ale to je postava stejně složitě a neřešitelně zkombinovaná, jako Brumbál.
Tak ono tady už v debatě zaznělo, že ty opravdu zajímavé postavy, které jednají jako subjekty mají tendenci být odsunuty někam do pozadí. A jak jsem pochopil tak právě ve prospěch "hlavní postavy" a jemu podobných. Jako přiznám se, že jsem to nečetl, jen odvozuji z toho, co tu padlo a co jsem zaznamenal v rámci internetů a filmů.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Jerson »

Argonantus píše:No, to mi zase připadá dost zaujaté.
Jak myslíš, že se žije ostatním postavám vedle Old Shatterhanda, Batmana nebo Monte Christa? nebo Luka Skywalkera?
Nebo jakou myslíš, že mají šanci jiné skautské kluby vedle Rychlých šípů?
Pořád nechápeš - nejde mi o nadržování autorky, ale o nadržování Harrymu ze stran všech možných dalších postav. Ať mu klidně autorka nadržuje, ale pokud by HP bylo RPG a ostatní studenty by hráli reální lidé, tak si budou stěžovat, že je Harry zcela zjevně protežován.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Sosacek »

Jerson píše:protežován
Tyjo, nekdo to napsal spravne.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od ilgir »

Jerson: Taky že si stěžují. Hlavně ti, co mu nefandí, ale i ti, co mu fandí (Ron třeba).
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Fritzs »

Nebyl tady ten článek o calvinistce Rowlingové postován nějak hnedka ze začátku?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Argonantus »

Invictus píše: Tak ono tady už v debatě zaznělo, že ty opravdu zajímavé postavy, které jednají jako subjekty mají tendenci být odsunuty někam do pozadí. A jak jsem pochopil tak právě ve prospěch "hlavní postavy" a jemu podobných.
No jo, ale tak se postupuje v kompozici většiny literárních děl, co se točí kolem titulního hrdiny.
Jmenuje se to "Herkules" nebo "Batman" a je to, kupodivu, o Herkulovi a Batmanovi.
Námitku shledávám dokonale ujetou.

Jerson:
Fakt dokonale nechápu.
Harry Potter není RPG, a není to ani cílem J.K. Rowlingové, pokud jsem správně informován.
Je to asi jako vynadat Sosáčkovi, že není Pamela Andersonová.

Fritzs:
Co to je calvinistka?
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od ilgir »

Aha, tak to s tím RPG jsem přehlédl. To je dobré. $D

No co se divíš, Argo? Jsme přece na RPG fóru, tak tady budeme kritizovat literární díla za to, že jako RPG by nefungovala. No ne?

A teď pojďme na Pána prstenů.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Fritzs »

Argonantus: *kalvinistka Rowlingová

(Kalvínovo jméno se ovšem podle všeho píše v jeho rodné řeči s C na začátku...)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Argonantus »

Aha. V češtině mi to hned nedoteklo, co se tím míní.

No, myslím, že Kalvín by Rowlingovou upálil hned mezi dveřmi, skrz tu strašlivou magii.
A nás dva raději rovnou přede dveřmi, i když z různých důvodů.
Nebyl to moc tolerantní člověk.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Sosacek »

Kalvimovi davam jednu andulku.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše:já s tím víceméně souhlasím. Ten článek byl hodně tendenční a zjevně hledal hůl, aby mohl psa zmlátit; kritik je prostě proti Rowlingové zaujatý a Elleshar po té lince vyrazil jak ohař.
Argonantus píše:Gandalf, ale docela nepříjemně manipulativní hajzl. Což zjevně nebylo úmyslem.
Naštěstí málokterý čtenář tyhle věci domýšlí do detailů.
No a nedomýšlí to třeba ten článek, který poukazuje na to, že z celé téhle podivné linky Rowlingová nevydojí nic než "Griffindor - goooood, Slytherin - baaaaad"? A nic moc dalšího se tam neposuzuje, protože když se Griffindor chová jako hajzl, tak to vlastně nevadí, protože on na to má přeci právo.
Jerson píše:protežován
Sosacek píše:Tyjo, nekdo to napsal spravne.
Obrázek

Pointa je v tom, že postava, které se mělo kvůli její roli v záplatce celou dobu nadržovat, byl Draco Malfoi. Přitom tam fungoval jako největší otloukánek a ubožáček ze všech - skoro nechápu, kde se v něm brala ta vytrvalost neustále zkoušet lidi kolem Harryho šikanovat, protože vždycky dostal okamžitě po hubě (s jedinou výjimkou, když dělal poskoka Umbridgeové).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Vallun »

ilgir píše:Jerson: Taky že si stěžují. Hlavně ti, co mu nefandí, ale i ti, co mu fandí (Ron třeba).
Ron zase shabne První cenu, takze co...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Argonantus »

Eleshar_Vermillion píše: No a nedomýšlí to třeba ten článek, který poukazuje na to, že z celé téhle podivné linky Rowlingová nevydojí nic než "Griffindor - goooood, Slytherin - baaaaad"?
Ne.
A nic moc dalšího se tam neposuzuje, protože když se Griffindor chová jako hajzl, tak to vlastně nevadí, protože on na to má přeci právo
Což se neděje.

Pointa je v tom, že postava, které se mělo kvůli její roli v zápletce celou dobu nadržovat, byl Draco Malfoi.

Leda v choré mysli autora článku. Draco Malfoy není titulní hrdina příběhu Harry Potter.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Sosacek »

Ja zas nevim, jeatli to moc nnekomplikujete.

Aego ma rad HP. Argo nenavidi komunisty. Clanek rika, ze HP neni perfektni. Dle arga musi logicky autor clanku byt komunista.

Lidi jsou jednodussi nez si myslite.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od eerieBaatezu »

Počkat... On tady má někdo fakt rád Harryho Pottera, jo? Znamená to, že bych si to měl přečíst nebo co? Jsem dycky myslel, že tohle je nějaké srandavlákno o srandasérii knížek.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů