Máte rádi hudbu?

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 28. 6. 2013, 06:14

My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

skew
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od skew » 14. 4. 2014, 09:27

The Shadows? Fukken awesome!
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.

Wolfus

Příspěvek od Wolfus » 11. 11. 2014, 17:29

Uz ste niekto poculi novy Pink Floyd?
DrD, Pribehy Imperia, VtM

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 11. 11. 2014, 22:54

Mne to děsí.

Já měl dlouho problém se vším od Final Cutu dál; a vlastně tahle deska mne vyhnala do krajiny shánět nějakou novou zásadní hudbu (a díky tomu jsem našel Briana Ena a Rezidents a další bezva světy).

Později jsem vzal na milost Momentary Lapse of Reason a trochu i Division Bell, ale marná sláva, staří Floydi to nejsou.
Dnes už jsem asi moc starý na tyhlety srandy.
Floydi jsou pro mne uzavřená klasika a "noví" Floydi jsou jak nový Beethoven; zní to strašně podezřele.

Wolfus

Příspěvek od Wolfus » 11. 11. 2014, 23:54

V podstate si to vystihol. U mna Floydi zacinaju az Meddlom, potom o stupienok vyssie je Dark Side of the Moon, potom uplne najlepsi Wish You Were Here, o chlp nizsie Animals, este o dost nizsie The Wall a potom uz nic. Ale tento novy si uz len zo zvedavosti minimalne raz vypocujem. To je pre mna proste povinnost.
DrD, Pribehy Imperia, VtM

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 17. 11. 2014, 16:28

Dneska jsem dal dohromady nějaký mix z klasiky, co poslouchám k práci... Nečekejte žádné obskurní špeky, co se týče klasiky, jsem celkem povrchní posluchač :)
http://tape.ly/neco-malo-z-klasiky/
Jo a kdo ví, kde se hojně používá začátek z toho Schuberta, má bod ;)

A když už to sem hážu, tak ještě přidám starší mix post-rockových a math-rockových věcí (to taky poslouchám k práci).
http://tape.ly/math-post-rock
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 7. 3. 2015, 11:50

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 21. 5. 2015, 14:21

Jedna z nejhezcich a zaroven jedna z nejsmutnejsich veci co jsem kdy slysel: https://www.youtube.com/watch?v=5aZh261KZWI
1605: Anonymous member attempts to hack into British Parliament using only gunpowder.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 7. 7. 2015, 08:39

KMFDM.

Možná jsem tady už někdy doporučoval, ale teď musím podtrhnout.
Poslechnuta v podstatě celá základní diskografie + nějaké remixy, některá alba mám poslechnutá několikrát.

Kdo, chce, minimálně doporučuji poslechnout alba:
Tohuvabohu
Nihil
WTF?!

Pro mě nejlepší industrial.
Slovo geniální používám u výborných věcí celkem často, ale "kapelník" Konietzko je skutečný skladatelský génius a pro mě nyní nejoblíbenější hráč na klávesy. S příchodem zpěvačky Cirefelli hudba KMFDM dostává další rozměr. V kapele se vystřídali docela známé osobnosti žánru (např. Tim Skold, Raymond Watts), některá alba dost předběhla dobu nejen v daném žánru. Zaujala mě i message kapely (ať už jde o anti-postoj, sebe-homage, nadhled, svobodu ...). Skvělé beaty, parádní a přesto jednoduché kytarové riffy.
KMFDM Sucks. Doporučuji - 10/10 :)

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 7. 7. 2015, 21:39

Jo KMFDM taky můžu, ježto mám rád různé typy vokálů, tak s ženskou variací jsou pro mě ty jejich písničky zajímavější. Což neznamená, že některé kousky nejsou hodně působivé i tak.
Pro mě osobně asi nejvíc utkvělo Waste. Ale i pár dalších. Baví mě taky, jak ta jejich hudba umí působit velmi drsně, brutálně, plná energie, a přitom s celkem jednoduchými nástroji, a aniž by tomu chyběla dostatečná variace.
Rozhodně jedna z kapel, které stojí za to minimálně okoštovat, abyste si rozšířili obzory.
Iron Within
Iron Without

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 22. 12. 2015, 16:33

Laibach + Mina Špiler dělají cover Rammstein a je to kurevsky boží.
Ohne dich
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 15. 1. 2016, 21:02

Song for Ulvaak
Ten text je awesome
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 26. 1. 2016, 13:37

Nekra píše:Ehe, tak to asi poslouchám jinej folk než vy. Protože si myslím, že ti lidi zpívat umí. (A v trampským a country taky).
Umí zpívat jako lidi, dá se to poslouchat (umí zpívat líp než já :D) a nejsou to vyumělkovaný tajtrlíkové, co by na to potřebovali playback nebo podobný blbiny.

Z rádia depku naštěstí nemám, protože ho neposlouchám.

Argonantus: Coo? Proč by lidi, co nejsou staří, měli předstírat, že se jim líbí něco, co se jim nelíbí? (V dnešní době.)
Záleží taky, čím si definuješ stáří. Jestli to znamená, že člověk vzpomíná nostalgicky na to, co bylo dřív, tak už jsem starej taky :( a to si jinak ani staře nepřipadám.
A jaké folkové interprety tedy posloucháš?

Kdysi jsme s kamarádem byli na nějakých městských slavnostech a hrály tam nějaké folkařky. Povídal jsem, že hrajou dobře, akorát té zpěvačce že to ujíždí, a kamarád na to, že bez toho by to nebyl pravý folk. Jasně, je to spíš bonmot, ale docela trefný.

Typičtí folkaři jako Kryl, Plíhal, Navarová, Klus, Záviš - ne že by vůbec neuměli zpívat, ale zpěv ani hudební aranžmá není ten důvod, proč je lidi poslouchají. Podstatná je originalita, texty a sdělení v nich.

Naproti tomu country často nabízí skutečné pěvecké skvosty (Tučný, Martinová), bohatší hudební doprovod, zatímco texty bývají většinou převzaté z ciziny a bez nějakých extra hlubokých myšlenek.

Tyhle žánry se pochopitelně hodně prolínají a je tu spousta nezařaditelných interpretů a umělců, kteří cestují napříč žánry. Takže vše co píšu je třeba brát s rezervou.

Pokud jde o hudbu, tak jsem nikdy, ani na gymplu, nepředstíral, že se mi něco líbí. Takže všichni ti Redhoti, Nirváni a Tři sestry mě úspěšně minuli. Jel jsem si svoje folkové deriváty a byl jsem spokojený. Jednou se mě jedna hezká spolužačka zeptala, co poslouchám, tak jsem jí půjčil kazetu s Čechomorem, Skoumalem, Loreenou a Asonancí, a od té doby už se mě nikdy na nic nezeptala. :D
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných | ilgirovy deskovky

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 26. 1. 2016, 13:47

Je Záviš folk?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 26. 1. 2016, 14:02

Ilgir:

tak vidíš, ony se ty strategie občas kříží, to je to. Buď přijdeš ke krásné holce a špatné hudbě, nebo obráceně.
Kdysi jsem poslouchal v různých dobách
Jaroslava Hutku
Slávka Janouška
Petra Skoumala (ale ten není moc folkař, opravdu uměl muziku)
Brontosaury (jako celek, i když tam byl Nedvěd)
Spirituál kvintet
Luboše Pospíšila
Jarka Nohavicu (ten už mne málem minul a v poslední době mi jde dost na nervy)
Karla Plíhala (jen epizoda)
Moc jsem neposlouchal Buriána s Dědečkem a Kryla.

Od dob nejdávnějších jsem poslouchal úplně jiné věci, jako třeba Pink Floyd, Brian Eno, King Crimson, van der Graaf, Jethro Tull, Genesis, Dead can dance, This mortal coil, ale taky Rezidents nebo Magma, což normální lidi moc nedávaj.

Z českých věcí jsem bral vážně akorát Stromoboli, Pavlíčka a tak. Většinou dost výjimky. A to fakt není folk.

V poslední době se často přistihnu nad Rammstein, Led zeppelin, Rainbow, Black Sabbath a podobně. Zvláštní.

Odpovědět

Zpět na „Kultura“