Máte rádi hudbu?

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Máte rádi hudbu?

Příspěvek od zrzavec »

Dlouho jsem hledal podobné téma, jestli tu někde je, nechť moderátoři toto téma pošlou do věčných kecavišť a mě vynadají. Nicméně, máme zde pokec o gfilmech, seriálech, knihách a manze (píše se to takto)?

Mě by zajímalo, jak jsme na tom s hudbou - co kdo posloucháte, dopuručujete nebo máte rádi?

Hudbu, která se vám nelíbí pomlouvejte někde v koutku, toto téma by mělo být pro všechny a mělo by být spíše příjemné a přátelské než bitevním polem.

A abyse nedalo říct, že to zakládám a nic nenapíšu, začnu hned u sebe.

Hudbu mám rád. Nerozumím jí a ani neumím na nic hrát. Mnohdy ani nepoznám falešný zpěv. Ale rád si zajuchám (u pivka či vínka) a rád jí poslouchám. Mám rád různou hudbu - country, rock i metal. vládnu i nějaký ten hip hop (ale musí být dobrý a musí mě něčím zaujmout) či dechovku.

A teď vám na sebe něco prozradím. bude to úlet (takový velký slepičí) :-)

Když jsem se koukal, co mám napsáno od zdejších psavců v profilu, dostal jsem dojem, jaký jsem tichý a slušný člověk. Inu, to je možná pravda, ale já ujíždím na jednom stylu hudby - trash metal. Můj favorit, kapela kterou poslouchám velmi často a která mě dokáže pořádně rozdivočet je Debustrol, česká trash metalová legenda (může vůbec v trash metalu být legenda)?

Nevěříte? to byste měli, neboť je to pravda - prostě mám rád hlučnou, hlasitou a tvrdou hudbu :-)

A teď vy, jaký máte na hudbu názor, co se vám líbí? Udělejte si pohodlí a prozraďte něco na sebe:-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

ano v tHrash metale legendy su.. a Debustrol je urcite lokalna legenda...

take svetove su Kreator, Sodom, Exodus, Slayer, Dark Angel, stary Anthrax, Destruction, stara Metallica, stary Megadeth, stara Sepultura

old school thrash metal spolu s old school black metalom su moje najoblubenejsie zanre.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dalcor má rád hudbu.

Sezanm oblíbených autorů:
Mozart
Beethoven
Brahms
Smetana
Dvořák
Hayden
Vivaldi
Zimmer
Williams
Mansell
Poladouris
Vangelis
Horner
Blind Guardian
System of a Down
4Tet
Within Temptation
The Queen
The Beatles
U2
Michal Tučný

A řady a řady dalších. Dalcor nemá vyhraněný vkus, líbís e mu od každého něco - kromě dechovky a moravských lidových
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18506
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Já taky mám rád hudbu. Sice jí vůbec nerozumím, ale mám některou rád. Nic moderního, něco z klasiky a pak asi New Age, i když je to vesměs příšerný kýč.
Za všechno bych zmínil hlavně skupinu Arcana a její temné monstrosity. Pak není špatné Dead can dance. Z dalších stylů orientální (Japonsko, Čína, arabský svět,...), samozřejmě francouzské chansony (najmě Mireille Mathieu, Edith Piaf, Barbara, Carla Bruni,... - jen poznámka, jejich jménan epřechyluji, protože ani jedna se takhle nejmenuje, jsou to umělecké pseudonymy, které se vyskytují vždy pohromadě :>;o) ) a tak trochu rumunské lautari. No a pak samozřejmě velkolepé orchestrální soundtracky k různým filmům a někdy i pc hrám.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Za mě nechť hovoří seznam toho co doopravdy poslouchám (byť vážné hudby poslouchám víc než ze seznamu vypadá, ono když se jedna věta s délkou 30min počítá stejně jako Nohavicova písnička s délkou 1:30...ale jinak to je vcelku vypovídající, řekl bych ,)
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

...Všechno možný. Hudbu mám rád a pokaždé, když sem píšu nějaký ten příspěvek, tak mi k tomu povětšinou hraje něco z následujícího seznamu:

NOFX
Manau
Leningrad
Horkýže Slíže
Everlast
Garbage
Falco
Limp Bizkit
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

moja last fm stranka je tu http://www.last.fm/user/Corvus69

a tiez je sice na prvom mieste Ramones ale to bude tymi kratkymi pesnickami... hudby ale pocuvam dost na mp3 prehravaci a to sa zial do statistiky neprenesie...
Naposledy upravil(a) Corvus dne 15. 2. 2007, 15:45, celkem upraveno 1 x.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Poslouchám téměř všechno. Můj rozsah je opravdu ohromný.
Začneme relaxačními kousky jako je Loreena McKennit, přes vážné věci jako je osvědčený Beethoven nebo můj oblíbený Verdi. Až dojdeme ke Country, které mě vychovalo. Potom přišel historický šerm a s ním Folk a skupiny jako Klíč, Asonance či jednotlivci typu Nohavica a Plíhal. Tím vším však stále procházel a prochází Karel Kryl.
Potom trošku přeskočím popmusic protože ta se mi vyhnula jako čert kříži (nebo možná jako mnich prostitutce) a přejdu rovnou na Rock, Hardrock, Electrock jak já říkám (třeba Linkini se poslední dobou projevují dost tímto směrem) a vůbec do této pasáže bych zařadil i poslední dobou velmi poslouchané Evanescence a Within Temptation. No a potom přecházíme k Metalu, Powermetalu a podobným pochutinám. Z Metalového výběru jsou moji favoriti Blind Guardian, těsně následováni White Skull a Iced Earth.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Soundtracky, drahý bratře?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

No o mě tu někteří vědí, že mám blízko k hip-hopu, i když ta zlatá léta už jsou dávno pryč. Mám rád zejména český, nekomerční, kvalitní hip-hop (tedy hard-core, underground). Nejlepší kapela je jednoznačně DeFucto. Mají geniálního textaře, takže jejich texty jsou opravdu o něčem a z hlediska poezie mají svojí hodnotu. Pak tu mám Bow Wave, Špatný Wliv, Jižní pionýři, atd....Sem tam si dám i něco nečeského, jako Fort Minor (USA), Manau (Fr), atd...

Krom toho se dosti pohybuji v prostředí metalistů, takže metal taky snasu. A k tomu hrají upíry, takže zejména Gothic, Dark, Black, Doom, atd... sem tam střiženo s nějakým industriálem a instrumentálními skladbami podobného ražení. Konkrétně: Paradise Lost, Tiamat, Theatres des Vampires, Macbath, Anthema, Airn LeBus, The Kovenant, Goth Box, Fields of Nephilim, apod...

Ale jinak snesu spoustu věcí. Jen pop a dechovka není zrovna můj šálek kávy a na country a folk musím být opravdu naladěný, protže to do mě v dětství cpali horem spodem.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

U mě co se týče hudby tak nehledam podle interpréta ale podle toho jak se mi líbí ta či ona písnička. Takže to nakonec dopadá tak že se u mě střídají soundtracky, písničky do her, středověká hudba, rock, pop, metal
rap, hip-hop a dalsi

pár příkladů:
Beethoven
LOTR
Pirates of Caribean
Gladiator
Final Fantasy
Kingdom Hearts
Gothart
Gothien
Corvus Corax
Krless
Dubia Fortuna
Shinrok
Smashmouth
Hillsong United
Bon Jovi
Alterbridge
Michael Jackson
Avril Lavigne
Mago de Oz
Rhapsody
Blind Guardian
Eminem
Linkin Park
Fort Minor
a... Naoki! :)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Já mám rád dva na první pohled naprosto protichůdné styly: relaxační hudbu a metal. Z metalu převážně power nebo symfonický metal. A všechno, i tu tvrdší muziku, poslouchám pro relaxaci :-)

Mé nejoblíbenější skupiny / skladatelé relaxační hudby:
Vangelis
Mike Oldfield
Dead Can Dance
Enigma
Soundtracky (třeba Duna, Poslední mohykán, Mlčení jehňátek...)

A teď trochu toho metalu:
Blind Guardian
Haggard
Luca Turilli's Dreamquest
Nightwish
Rhapsody Of Fire
Silent Stream Of Godless Elegy (hlavně album Relic Dances)
Therion (nejnovější alba, stará death-metalová se mi moc nelíbí)

Je toho ještě víc, co poslouchám, ale tohle patří podle mě ke špičce mé hudební sbírky. Ještě se ji snažím rozšířit o další symphonic metal. Tenhle styl mi prostě připadá úžasný. Takže pokud někdo víte o nějaké dobré symphonic metalové kapele, neváhejte napsat :-)
Uživatelský avatar
Ignatius Grey
Příspěvky: 124
Registrován: 20. 4. 2005, 10:04
Bydliště: SR-Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ignatius Grey »

Ja mám hudbu velmi rád. Svedčí o tom aj to, že som strávil niekolko rokov(skoro 5)v dvoch kapelách. Momentálne nie som v žiadnej lebo akosi nevychádza čas. Keď sme začínali s hidbou všetci chitili nejaký nástroj a mne neostalo nič. A tak som sa dostal k spevu. Hudbu mám rád až natoľko, že sa občas zastavím s tým, že sa niekto za mnou obzerá. Potom mi príde prečo...Mám tendenciu si pospevovať keď chodím po ulici.
Vypočujem si skoro všetko. To ale neznamená, že všetko sa mi páči. Mám rád tvrdú hudbu aj klasiku. Z klasiky najviac asi Vivaldiho. Rád pri hudbe roymýšľam. Napr. pri Pink Floyd. To čo ma dobre naladí je GreenDay, Blink 182 a Billy Talent. Veľmi sa mi páči S.O.A.D., Slipknot, Korn, Disturbed, Godsmack a iné kapely tohto razenia. Relaxujem pri rôznej inštrumentálnej hudbe a soundtrackoch.
Moj vzťah k hudbe je celkovo veľmi pozitývny a všetky chvíle ticha, ktoré sa dajú nejako vyplniť, vyplním hudbou...
Cleric
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

Tak teda já mam taky rád hudbu ... .)

Jsem taková všehochuť, nejsem zaměřenej jen na jeden styl ... většinou poslouchám různý OST k mým oblíbeným filmům, anime nebo hrám. Teď hlavně poslouchám OST k Cowboy BeBop, Donnie Darko, Black Lagoon, Half life 2, Gladiátor, Shrek, Poslední mohykán a Vampire:the Bloodlines.
Preferuju většinou rychlejší hudbu.
Pak mám rád ještě metal a to buď speed nebo trash. Moje nejoblíbenější kapely jsou Children of Bodom a Debustrol a Slayer, pak se mě líbí dost grind a to hlavně Berzerker. Jinak z metalu už neposlouchám skoro nic jinýho ... nemám moc rád symfonickej metal like Nightwish, prostě se mi nelibí ... ale za to mě poslední dobou ani nvm proč chytla vážná hudba, hlavně W.A.Mozart. Jo a taky mám Hodně rád Fatboye Slima.Dokonce si občas pustím takovýho Louise Armstronga
Ale nepohrdnu skoro ničim, až na nějakej popík a hip-hop like 50 halíř a Eminem ...

$D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Tož já su schopnej si poslechnout v podstatě úplně všechno od Jpopu (pro zasmání) a odpadního hip-hopu ála Ivanhoe (taky pro zasmánmí, odkazoval sem na to onehdy na Utube) přez všemožný rock, metal, jazz, blues až po klasiku (což už teda ne pro zasmání, ale na poslech)...

Ména skupin si většinou nepamatuju, anžto od nich většinou znám max pár písniček, ale abych taky něco vymenoval, tak třeba: Luis Armstrong, Queen, Within Temtation, Slipknot atd.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů