Máte rádi hudbu?

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Musím s dvouletým odstupem konstatovat, že Deine Lakaien se Crystal Palace vážně povedlo.
Zejména Those Hills je přímý zásah.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Karotka »

Sadako píše:Musím s dvouletým odstupem konstatovat, že Deine Lakaien se Crystal Palace vážně povedlo.
Zejména Those Hills je přímý zásah.
Je to super. Díěkuju za tip!

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od Karotka »

Díky současným událostem jsem si po čase pustil album Let England Shake od PJ Harvey a je fakt hollyhockově boží.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jsem někde zakopla o starý článek z Literárních novin, který hezky shrnuje, proč mě Krylovy texty vesměs serou.
Petr Král - Nekryluju
Místo myšlení tak nesou Krylova poselství jen zplošťující a vyčpělá ideová schémata, stejně stereotypní jako jeho hudební nápady. Selankovitý obraz nevinnosti drecené hrubou silou proniká po Bratříčkovi rovněž do dalších písní, do jejich ústředních témat i dílčích evokací, zároveň se vrací i černobílé dělení světa na "nás", nositele poplivané pravdy a je, mocné utlačovatele, v nižhc se spolu se zlem ztělesnila i všechna lež.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od Argonantus »

To je velkolepá sodovka. Klidně bych to podepsal. Jen to asi nepatří sem, ale spíš do literatury.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od Sosacek »

Tyve proc ukrajinci musi z lidovych balad udelat disko a original je nenalezitelnej na youtube nebo kdykoli?

(a co mi to ta zencka zas nacpala do hlavy, doprdele)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od morech11 »

Obrázek

tak sa cítim zle, že najemenej divné z tohto zoznamu bol dnes shoegaze. začínal som dnes dark ambientom/drone music :D

ako ste na tom vy ostatní?
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tss, dark ambient si vesměs pouštím jako neurážející zvuky na pozadí.
Já se před cca hodinou připlazila domů, hodila Bowieho, Yat-kha, nějakou čínskou operní árii, Radio Pyongyang a teď mi hraje Genocide od Puissance, což je takový neoclassical nihil martial industrial.

EDIT: A nevím, proč bych si kvůli tomu měla připadat divně.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od morech11 »

kým som nevidel ten obrázok, ani mne to neprišlo :D
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od Lemmy »

Tohle je asi nejlepší téma (uvažoval jsem ale i o Rozpolcenosti a Metalu)...

Noví "Linkin Park":
https://www.youtube.com/watch?v=phVQZrb2AdA

Jako někdejší občasný posluchač prvních dvou alb Linkin Park, který kapelu přestal sledovat po jejich začátcích v experimentování (čtěte vyměknutí) souhlasím s majoritní názorovou vlnou na novodobou podobu věcí od kapely - tedy "sbohem Linkin Park". LP podle mě byli od začátku generičtí, ale v právě v těch počátcích se dali považovat za dobře přístupný a hodně dobře udělaný, energický nu metal. Aktuálně je to spíš generický pop/rap, občas s nějakou příměsí rocku/metalu (minimálně nově prezentované věci).

Na druhou stranu... právě u tak velkých kapel, jako je Linkin Park je vidět jak se dostává žánr "synthwave" do mainstreamu. Vtipné, když si vezmu, že na začátku byl vlastně jen jeden Youtube kanál, který věci od umělců z tohodle žánru prezentoval (New Retro Wave - https://www.youtube.com/user/NewRetroWave) a jeden kickstarterový film ze soundtrackem z tohodle žánru (Kung Fury - https://www.youtube.com/watch?v=bS5P_LAqiVg) + promo skladba k filmu od Davida Hasselhoffa (nutné vidět pro svojí kombinaci cheesy trapnosti a epiky osmdesátek :)): https://www.youtube.com/watch?v=ZTidn2dBYbY ... už tehdy jsem totiž čekal, že je otázka času, kdy synthwave bude v pop kultuře využívaný čím dál víc, čím dál většími jmény.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od morech11 »

a na hunting party si zabudol?
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od Lemmy »

The Hunting Party byl už nedobře udělané a nezajímavé album od LP ;D

EDIT: Tedy v tom kontextu už to nebyl ten fajnový nu metal, jako před lety. A je fakt, že to bylo spíš do noise-rocku a elektra, než do čistého popu nebo rapu (což je to aktuální období).
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Máte rádi hudbu?

Příspěvek od eerieBaatezu »

Nedávno jsem nějaký věci na New Retro Wave poslouchal a dost dobrý. To album, odkud jsou věci do Kung Fury je opravdu podařený!

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů