Knihy & komiksy - vaše názory a doporučení

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Sosacek »

Last Question od Asimova v podobe komixu: https://imgur.com/gallery/9KWrH
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Sadako »

Což mi připomíná, vychází další Ito
Balónky oběšenců a další horrorové příběhy
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Vallun »

Fronta na podpis Brandona Sandersona:

Obrázek

Po 2 hodinách podpisování stále delší než 100 m...Yorku, kolikrát jsi tam už stál? :D

Překvapil mne a mírně šokoval propracovanmý systém pravidel pro rozdávání podpisů (neomezeně), věnování (jendo na osobu), focení (chirurgicky plánovaný postup) a další záležtiosti...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od York »

Vallun píše: 26. 10. 2019, 17:20Yorku, kolikrát jsi tam už stál? :D
Tohle je jedna z úchylek, kterými naštěstí netrpím :p
Naposledy upravil(a) York dne 29. 7. 2020, 18:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Sadako »

Vyšlo comicsové zpracování Coppolova Draculy
https://www.comicscentrum.cz/9788088152 ... akula.html

Jak si na Mignolovi zas tolik neujíždím, tak tohle se velmi povedlo.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Vallun »

Jenk Saborowski - Operace Blackmail
Příbeh vynikající, ale dost špatný špionážní román.
Hodně zajímavé postavy, vcelku strhující děj (i když knížka klame tělem, stránky jsou silnější, než obvykle a proto čtenář očekává delší text, než v cca 280 stránkovém románku dostane), ústřední myšlenka (podpora založení výkonné jendotky Europolu, byť tento název se tam ani jednou neobjeví, ač by ho tam člověk vícekrát čekal...) sympatická a správná, ale to provedení v detailech:
1) největší chucpe - v roce 2013 a řeší se pašerácké stezky přes českou hranici, která se tváří jako za doby železné opony?
2) některé postupy zločinců jsou zbytečně komplikované...
3) slabiny kladných hrdinů působí uměle a vyskytnou se tak trochu popisně - kolonka doškrnuta, jedeme dál, v kritické chvíli se neprojeví vůbec...
4) metody ECSB (European Commision Special Branch) jsou typicky bruselské - síla jednotky je v tom,že mohou využít nejelpší odborníky z jendotlivých členských zemí, kteří jsou rovnoměrně rozdělení po jednotlivých členských zemích - ale přesto, že jsou jich z pvoahy věci nejméně stovky, tak o jednotce nikdo nemá ani tušení...
5) ač ECSB má působit jako poradní orgán, koordinovat a dávat dobré rady a druhý názor, což je i reálně docela představitelné, tak samozřejmě jde o partu Jamesbondů s počítači na vozíčku...kteří se raději spolehnout na pološkoleného amatéra, než by požádali o pomoc profíky z policie členského státu.
6) autor moc nezná reálie speciálních operací - bojový výcvik agentům ECSB poskytuje německá GSG-9, tedy jednotka, která je sama pravielně školena SAS....

Zkrátka euroromán s chytlavým příbehem, ale jinak 3/5.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Log 1=0 »

Zvony Londýna
Osmý díl série Řek Londýna (tedy Série Petera Granta, ale myslím, že už se tomu tak říká i oficiálně).

Dávat doporučení nebo varování na osmý díl série je zbytečné, ti co četli většinu předchozích knih už ví, jestli si to chtějí přečíst, ti co ne, sáhnou spíš po těch starších.

Ale dojmy, jak si novinka stojí v rámci série.
A musím říct, že jsem celkem zklamaný. Ale zas to není nějaký zabiják série, pořád to je kniha, co stojí za přečtení, pokud se vám líbily ty předešlé.

Určitě to není finále série, jak je inzerováno na zadní straně, spíše takový dojezd. Ale linky se uzavřou, takže v tom smyslu funkční závěrečný díl.

Vedlejších postav už je tolik, že jsem se v nich trochu ztrácel. A to jsem poctivý čtenář předešlých knih, pokud by přeci jen někdo zkoušel "naskočit za jízdy" v poslední etapě, tak je bez šance se chytit-ale to ani není výtka, to je po sedmi knihách s metaplotem normální. Navíc občas jejich spotlight brzdí děj.

Ale zas jsou tam i velmi pěkné momenty, ať jen nenadávám. Shledání po mnoha letech mne dojalo.

Hodně to sráží závěr, který je trochu přilepený po mezifinále, přišel mi uspěchaný, pořádně jsem nepochopil plán hlavního záporáka a motivaci jeho pomocníka. Tedy ne že by mi nedávalo vůbec smysl, spíš že ten smysl někde byl, ale já ho nebyl s to ho pobrat. Ti, co to četli, a mají pocit, že mu rozumí, mi mohou poslat SZ, budu za to rád.
Skoro mám pocit, že autor plánoval ještě jednu knihu, ale vnější či vnitřní okolnosti ho donutily to uzavřít už v téhle.

Jak už jsem řekl, není to špatné, sérii jako celek stále klidně doporučím, ale čekal jsem tedy víc.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Vallun »

Cenu Olofa Palmeho získal autor špionážních románů John le Carré

Britský romanopisec John le Carré se stal letošním laureátem Ceny Olofa Palmeho. Ta je nazvaná po švédském premiérovi, který byl roku 1986 zavražděn, a získávají ji jedinci za mimořádný přínos v oblasti lidských práv, boje za mír, proti rasismu či obecně za sbližování států. Osmaosmdesátiletý autor špionážních románů jako Špion, který přišel z chladu nebo Krejčí z Panamy dle porotců "vybízí k dialogu nad cynickými mocenskými hrami supervelmocí, chamtivostí globálních korporací nebo nad tím, jak si zkorumpovaní politici neodpovědně zahrávají s naším zdravím a prosperitou". Odměnu, v přepočtu 2,2 milionu českých korun, le Carré věnuje humanitární neziskové organizaci Lékaři bez hranic. Cenu Olofa Palmeho v roce 1989 obdržel také Václav Havel.

zdroj: www.aktualne.cz (ty jejich nové formy poločlánků nejde dobře citovat...)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od OnGe »

Byly knižní vánoce, všechno od Petra Stančíka:

Fíla, Žofie a Smaragdová deska
Je to dětská knížka napsaná tak, aby se u toho dospělí nenudili, ani si při čtení nepřipadali jak idioti. Po každé kapitole je připravená tvůrčí hra stejných kvalit. Kniha v podstatě vysvětluje, o čem to ta alchymie vlastně je, co je kámen mudrců a jak se vlastně dělá. Je to milé, vlídné a plné divností. Je to milé, vlídné a plné divností. Ilustrace Lucie Dvořákové to ještě vylepšují.

8/10 (přidejte bod, pokud to chcete pro děti a další bod, pokud děti zajímá alchymie)

Nulorožec
Kdo četl Mlýn na mumie, tak bude mít k Nulorožci zhruba podobný vztah. Kniha není stejná ani zaměnitelná, ale je to ten samý model. Hlavním hrdinou je policista vyšetřující podivný požár stájí firmy Rhinocent, která na Císařském ostrově chová nosorožce na rohy. Odehrává se to v současnosti, tak trochu paralelní - telefony nejsou mobilní a internet neexistuje. Lubor Labavo je oproti komisaři Durmanovi o poznání chytřejší a skutečně něco vyšetřuje a dokonce i vyšetří. Mezitím si samozřejmě dá podivné pokrmy v ještě podivnějších pražských podnicích a příležitostně zasouloží. Oproti Mlýnu na mumie zde můžeme nalézt i ženské postavy, se kterými hlavní hrdina nemá styk.

10/10 (jako fakt)

Andělí vejce
Kniha sleduje životní osudy Augustina Hnáta, selského synka ze Smylavody, od konce 19. století po konec 2. světové války. V knize se prolínají dvě dějové linie - současnost (květen 1945) a minulost (od Augustinova narození do současnosti). Ve srovnání s ostatními Stančíkovými knihami, co jsem četl, tu není tolik kulinářských ani standardních orgií, ačkoliv i zde si čtenář obžera a nemrava přijde na své. Zato podivných věcí a mystérií je tu požehnaně (nekonečnítko, kýchadlo, jednoválcový rotační motor, tyranský králík, obětní pohár vyrobený z reflektoru automobilu, dýka z penisové kosti ledního medvěda...). Mám trochu dojem, že si před sepsáním knihy dělal autor průzkum trhu na RPG fóru. Vesnická fantasy, slovanské prostředí, století páry, druhá světová, prachmatismus, vodní zdroje (umučeného poustevníka hodili do studánky, ze které od té doby vytékala léčivá voda). Problém je s koncem. Je to jakoby autor nevěděl, co s tím, tak nakonec vysypal nápady, co se jinam nevešly a uzvavřel způsobem, který nic neuzavírá. Co mi také trochu vadilo byl ostrý kontrast mezi tím, jak moc se chválí to, co se chce adorovat a jak moc se oškliví to, co má být fuj. To bylo místy fakt moc.

7/10 (první tři čtvrtiny jsou tak na 8/10, ale ten konec to fakt kazí)

PS: doporučuji nečíst Stančíkovy knihy v rychlém sledu za sebou. Některé myšlenky se opakují a i když je to v jiných kontextech, tak je to pořád totéž a ztrácí to nádech exotiky. Třeba alchymistická témata ze Smaragdové desky mají značný překryv s Nulorožcem.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Log 1=0 »

Grandville
I-V.
Vědecko-romantický thiller s detektivem-inspektorem Lebrockem ze Scotlend Yardu.
A řeknu vám, je to paráda.

Alternativní historie, ve které Napoleon vyhrál válku a ovládl svět. Před staletími.
Steampunk. Pořádně kovový a špinavý.
Násilí na každé druhé straně, a někdy celkem brutální.
Ale nic z toho není samoúčelné. Naopak to do sebe krásně zapadá. Politické intriky se odkazují na alternativně historické události, steampuk technlogie je využívána.

Jo, abych nezapomněl. Většina postav jsou antrpomorfní zvířata (a pár knedlíků... totiž lidí, takových podivných diskriminovaných tvorů). Ale pro děti to moc není. Ne že by dětem nutně vadilo v podstatě explicitní násilí, jen o něco méně explicitní nahota, spousta vulgarismů (ne, vážně nic z toho není samoúčelné). Spíše bych se bál, aby pobraly ty politické (a náboženské) zápletky a komplexnost toho světa.

Příběh je přehledný a přitom umí občas překvapit (a některá odhalení jsou celkem zřejmá hned, ale to už je daň za respekt k žánrovým pravidlům).
Inspektor Lebrock je chytrý jako Holmes a drsný jako Bond, aniž by kvůli tomu musel ztratit byť jen kousek lidskosti. Nebo spíš jezevcovosti. Není problém mu fandit, ani když dělá věci, co rozhodně nejsou "typicky klaďácké". A ostatní postavy nezaostávají, minimálně ty důležité ne.

Zmínil jsem, že je to komiks? Kresba je nádherná, svým způsobem realistická, ale stylizovaní zvěrolidé do ní zapadají, dají se snadno identifikovat druhy (a je kolem toho postaveno spousta vtipů), ale zároveň se snadno ve tvářích čtou emoce (kterých je tam plno, i když je to drsné, cyniků, kterým na ničem nezáleží, tu moc není, naopak), a přitom se na chlupaté lidi se zvířecími hlavami dobře kouká. Já až žasnu, jak se to tomu člověku povedlo.

Vizuální vtipy, narážky, easter-eggy? Těch je tu fakt hodně, a to jsem jich většinu minul (znalost francouzského komiksu je tu výhoda).

To je snad všechno, jestli jsem na něco zapomněl, tak je to taky dobré, protože tam je dobré všechno. Celá série, pět dílů.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Log 1=0 »

V rámci akce Zachraňte knížky, jsem zachraňoval komiksy od Crwe a Arga. Před pár týdny došla Argo Evropa a tento týden i Crew USA. Tak si dovolím trochu zhodnotit.

Můj Batalcan - X/10
Autor zažil teroristický útok v pařížském klubu Batalcan, a protože je výtvarník, převtělil tento hrůzný zážitek v komix. Je to skoro až artterapie dotyčného, a fakt se to nechci snažit napasovat na nějakou škálu. Hele, jestli vás zajímá zkušenost reálného člověka, co se musí vyrovnat s fakt posraným dnem a vyhovuje vám komixová forma, jděte určitě do toho, přesně to tady dostanete. Pokud ne, kašlete na to, nic jiného tu není.

Znovuzrození hrdinů DC - X/10
Tohle je taky nehodnotitelné. V tomhle komiksu se fikčně zdůvodňuje, proč DC restartuje svůj hlavní vesmír, tedy částečně. Je to nesmyslné, je to násilné (ne ve smyslu mlátiček, ale že se všechno podřizuje vnějšímu tvůrčímu záměru), je to nepřehledné, je tam pár fakt cool obrázků... Klidně by se tomu dalo prásknout 1 nebo 2 za ty obrázky. Ale popravdě od toho člověk tak moc nic nečeká a ví, že to bude přesně takové, že mi to přijde vlastně nefér.

Deadpoool: Mrtví prezidenti - 3/10
Tohle je totální konina. Nesmrtelný žoldák Deadpool bojuje s nemrtvými pokřivenými verzemi amerických prezidentů. Což je originální námět na akční komedii, popravdě. Ale kresba je průměrná, příběh nedává smysl a hlavně ty vtipné hlášky jsou neskutečně trapné. Fakt moc. Níž nejdu, protože to má pár nápadů, mezi tím trapným hnojem se při té neuvěřitelné kadenci najde pár věcí, kterým jsem se zasmál, byť perly to taky nejsou, a hlavně protože mám pocit, že autoři vytvořili to, co chtěli. Asi se to někomu líbí. Mě ne.

Spectacular Spider-Man: Do soumraku - 4/10
Další průměrná kresba, příběh tentokrát dává celkem smysl, v tom ohledu, že celkem chápu, o co komu jde a proč dělá zrovna tohle (byť je to často "protože nedokážu sedět na zadku a chytám se stébel"). Ale je dost odbytý, skáče od místa k místu a většina zastávek je zpětně celkem zbytečná. A nevím, jestli mají být Spider-manovy hlášky vtipné (nejsou) nebo záměrně trapné (tak proč jsou v každé druhé bublině), ale štvaly mě víc než u deadpoola. Co to zvedá o hodně nahoru je scéna, kde si Spider-man vyříkává nějaké věci s JJJamesonem, to je jedna ze scén, které si budu pamatovat. Ale na víc, než lepší podprůměr to nestačí.

Avengers: Poslední návštěva - 4/10
Mstitelé se po těžkých časech dají znovu dohromady, a hned se musí vyrovnat s útokem ultramocných bytostí, proti kterým de facto nemají šanci. Jsou tam hlášky, marvel mytologie, a hlavně moc moc moc OP mlátiček. Přesně jeden z těch komiksů, kvůli kterým jsou superhrdinové pro někoho barbarská zábava. Ale popravdě, je to opravdu docela zábava, byť ve výsledku o ničem. Takže ten lepší podprůměr docela sedí.

Zatím dobrý - 5/10
Komiks o bratrech Mašínových. Ambiciozní věc, závažné téma, umělecké zpracování. Úplně se to nepovedlo. Kresba je skutečně umělecká, ale ne úplně přehledná. Všechny kladné postavy mají červený koloring. Trapná berlička, a jasně ukazuje na problém. Kdo je na čí straně máme poznat z toho, co říká a dělá. Dvě dlouhé pasáže fungují dobře. První je finální útěk do Berlína. Jednoduchý přímočarý příběh party kluků, kterým jde o hodně a hodně jim hrozí. Skoro si myslím, že s pořádným úvodem by to fungovalo i lépe než výsledek. Druhá fajn pasáž je, když mladšího Mašína vyslýchá StBák. A jde na to stylem hodného poldy. Takže si povídají a je tam hromada flashbacků. StBák se Mašínovi snaží dostat pod kůži, Mašín se s ním snaží vyjebat. Občas se zdá, že jeden nebo druhý pokročil, a je to velmi zajímavé. Má to možnost dávat těm střípkům úvody a kontext. Dalo by se z toho vytáhnout víc, ale je to dobré. Jenže mezi těmihle pasážemi je etapa, kde Mašínové dělají odboj. Možná poznámka k mému pohledu na Mašíny: Nepřijde mi, že by měli nějaký vyšší plán a dělali huráakce, které měly ublížit komunistům, a coratellar demage je moc netrápila, což dovedu pochopit, ale určitě neglorifikuji. Autoři komiksu k nim mají pozitivnější postoj, ale žádný plán u nich také nemají. Takže se tato zásadní etepa rozpadne do hromady epizodek bez jasných souvislostí, ve kterých se čtenář ztratí. A otráví ho to, nebo alespoň mě to dost otrávilo, proto je hodnocení tam, kde je.

Tři králové - 6/10
Mašín, Morávek, Balabán, druhoválečný odboj. Zásadní téma, zajímavá věc. Kresba je moc pěkná, taková ruční, propracovaná a realistická. Autor umí vyprávět. A je to hodně promarněná příležitost. Protože to není úplně dobře pojato. Autoři se nám snaží ukázat co nejvíc činů a událostí aktivit této trojice, ale protože mají omezený prostor, je to všechno hrozně letem světem. Co pár stránek nové téma. Kontextu je tu málo (což trochu zachraňují medailonky osob vzadu, ale chápete, že při čtení se tam člověk dívat nechce), a takových věcí, co jdou na dřeň, nebo zanechají skutečný umělecký dojem, taky. Takže to není vstupní brána pro lidi, co ty tři neznají, protože se nebudou chytat, ani něco pro fajnšmejkry, kteří se nedozví nic nového. A i těm, co mají znalostí tak akorát (třeba já) bude chybět, že se vlastně nedozvěděli něco, co si nemohli přečíst v stručném životopise. Dva příklady za všechny. (Nebudu si hlídat SPOILERY, předpokládám, že každý ví, jak končili odbojáři). Morávek se dozví o popravě Balabána - kolik prostoru dostane smutek vojáka nad ztrátou přítele a spolubojovníka? Jeden panel, kde si zakryje oči. Morávek se setká z Gabčíkem (a jinými členy Silver A, ale ti jsou jen namalovaní na pozadí, nic neřeknou, a kdyby neměli medailonek vzadu, ani si jich nevšimnu). Morávek nesouhlasí s atentátem, ale Gabčík ho přesvědčí, aby jim slíbil pomoc. Hele, dala by se napsat divadelní hra, kterou by tvořil jen jejich dialog. Tady na to jsou tři bubliny. To není nadsázka, jsou doslova tři. Zklamání celkově. Ještě zmíním SFX (to jsou ty citoslovce vepsané do panelu). Normálně si jich nevšímám, ale tady jsou žluté a fialové, napsané výrazným fontem, a fakt strašně ruší. A že má Mašín, padající po osudném klopýtnutí k nohám gestapáků přes záda napsáno PÁD je prostě prasárna, který ten zásadní moment úplně ničí. Uf. No, rozjel jsem se, protože mě ten z většiny zahozený potenciál fakt mrzí.

Astonishing X-Men: Nadaní - 7/10
Konečně jedna dobrá Marvelovka. Několik mutantů obnovuje X-men školu pro mutanty, a do toho se objeví lék, který by z nich mohl udělat lidi. Jako, není to nejlepší superhrdinský příběh všech dob, ale postavy jsou rozdílné, jsou jasné jejich vztahy a motivace, akční scény zapadají do příběhu, který je o nich a jejich dilematech a rozkolech, humor je příjemně mimochodem a ne narvaný na sílu, ne všechno je černobílé. Jako jo, pokud vám tenhle žánr nic neříká, asi vás to nezaháčkuje, ale jinak to je nadprůměrná věc.

Cromwell Stone - 7/10
Šílený art, se šílenou kresbou. Do půlky jsem se nechytal, ale pak to do sebe začalo zapadat. Evropa, umělecké pojetí a stojí to za to. Nevím moc, co k tomu říct. Níž to dát nejde, je to fakt skvělé, pokud máte rádi tyhlety artové věci. Ale výš taky ne, protože na to, že to má být umění to ve mě zas takovou stopu nezanechalo.

Jack Wolfgang - 7/10
Svět, ve kterém jsou zvířata antropomorfní, ale žijí mezi lidmi, byť jako řekněme diskriminovaná skupina. Hlavní hrdina je kulinářský kritik a tajný agent, oboje na té nejvyšší úrovni. A taky vlk. Je to originální, je to fakt zábavné, je to hezky nakresléné. Není to taková pecka, jako Grandville, nesednul jsem si na zadek, je to "jen" bondovka, ale ze světa, s jehož specifiky si autoři hrají a jdou do toho naplno.

Batman: Já jsem Ghotam - 7/10
Je to Batman. Pokud víte, co čekat od Batmana, tady to je. Je to cool, není to strojené, jsou tu nové postavy a témata, pracuje se i s charaktery postav. Je to temné a působivé. Ale není to ani nijak převratné, takže moc nemám co konkrétně pochválit, krom toho, že je to dobré jako celek.

Flash: Když blesk udeří dvakrát - 8/10
Na začátku se dojíždí nějaké motivy ze znovuzrození, ale pak se jede nová linka. Je to plné akce, ale taky emocí. Ty jsou dost silné, ale přichází ve chvíli, kdy je postavám věřím. A rozhovor Flashe s padouchem je extrémně osobní, ukazuje to nejesenciálnější na problému "Co znamená být superhrdina" . Ne že by to v DC už nebylo řešeno statisíckrát, ale tady je to tak propojené s hlavní postavou a předešlým děním, že jsem si z toho na ten zadek fakt sedl. Silná scéna, jako celek silný nadprůměr. V kategorii zásadních děl to není, přeci jen to není až tak převratné nebo mistrovsky udělané, ale jestli něčemu můžu vytknout jen to, že to není mistrovské dílo, tak je to fajn.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Sosacek »

Letos slavici padesatiny The Last Unicorn je hodne zajimavy zazitek. Pohadka pro dospele, jak by to psala Jenna sle s jeste hezciˇ jazykem.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Log 1=0 »

Strážci - 100%
Pokud vás zajímají superhrdinské komiksy, tohle si prostě musíte přečíst. Víc snad ani není potřeba dodávat.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Argonantus »

autoreklama - zas vyšel jeden Argonantus, a tentokrát ne v Drakkaru
https://www.databazeknih.cz/knihy/zoldn ... aku-444338
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy&komixy - vaše názory a doporučení

Příspěvek od Vallun »

Mládí v hajzlu

Desátou knížkou je završena (tedy, vlastně v to doufám) zdánlivě povrchní ale ve skutečnosti velmi expresivní nejlsavnější knižní serie C.D.Payneho. Doufám v to proto, že na závěr této desáté knihy zemřela ústřední femme fatale a pokračovat přes tuto sktuečnost by bylo dosti násilné.

Ač je ústřední linie několikrát nastavovaná tím, že se přenáší kamera vlastěn z jedné generace na druhou, tak pořád si přiběh drží zajímavost a orignalitu.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů