Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus » 8. 7. 2019, 21:13

Avatar je prvoplánově prostoduchý, přesně na způsob Star Wars. Dokonce má o zatáčku víc. Rozhodně se netváří jako moudro všehomíra a filosofický adulkt movie, ale jako veselý naivní teenage mutant hero, což to přesně taky je.
Jake Sully a Luke Skywalker jsou hrdinové pro lehce odrostlé kluky. A nic hlásat nechce, je to taková střílečkopohádka, která dobře dopadne (nakonec se tam zachrání princezna).
Jurij Orlov má být naopak zcela pro dospělé a k tomu závažně satirický. Princezna se nezachraňuje, je sbalena podvodem, a kupodivu jí to nevadí a mužovým povoláním se nezabývá (což tak úplně nechápu).

Srovnávat tohle je úlet. Česká spojka je taky trochu jinde, než třeba Soumrak dne - a nemá cenu jí to vyčítat. Podstatné je, že Česká spojka je blbá ve své vlastní disciplíně, špionský thriller bez větších ambicí. Když ji postavíš třeba vedle Bourna, který se původně taky netvářil zásadněji.

Podobně se mi zdá Obchodník se smrtí značně problematický vedle takových pecek jako třeba Krvavý diamant, což mi připadá podobně "společenskozávažná" záležitost, balancující na hraně agitky, ale balancuje lépe a jemněji, je tam toho zatraceně víc, nejen to nablblé závažné sdělení.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 8. 7. 2019, 21:18, celkem upraveno 1 x.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 8. 7. 2019, 21:14

Bourne uz neni nejvetsi spicka. Tu ted zaujima Atomic Blonde.
Vaše brána do obchodování s plastovými víčky.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 8. 7. 2019, 21:18

Viděl někdo Smrtelné stroje?

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 8. 7. 2019, 21:27

Já jsem ve špionských filmech čaroděj velmi nízkého levelu,protože mne zajímají dost okrajově.
Mně přišel jenom dost bezva a mám ho raději, než zdrcující většinu všech Bondů. Je takový civilně odlehčený od různých technických krávovin. Prostě má složené noviny, mobil a tak. A rve se tak, aby soupeře přemohl a zneškodnil snadno a rychle, ne, aby při tom vyhodil do luftu pět baráků a srazil vrtulník bavorákem. Málokomu jsem tu akci tak věřil.

Že může být Charlize ještě lepší, než Matt Damon, to by mne až tak nepřekvapilo. Ona je často lepší než skoro kdokoli. Třeba Temné kouty mi napodruhé přišly podstatně lepší, a ona se na tom taky dost podílela. No a pak je ten Max, s Tomem Hardym to je zatraceně silná ústřední dvojka. Nějak mne moc nenapadá, čím se to dá přebít. Snad dohnat, s velikánským nasazením a v pár extra případech.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 8. 7. 2019, 21:46

Bloncka > Bourne > dlouha pauza > jakykoli Bond

Tohle je osobni preference - muzu hodnotit technickou kvalitu, ale eventuelne skoncis u toho, ze "ten film je skvele zahrany a natoceny" (coz plati jak pro Bourna tak pro Bloncku) a skoncis u toho, jak moc s tebou osobne ten film rezonuje a tezko to predat slovy.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 9. 7. 2019, 03:59

Viděl někdo Smrtelné stroje?
Jo. Koukal jsem na to teda v letadle => vyšší tolerance, protože v letadle odpustíš ledasco, jen když tě to zabaví. Ale tak nějak takhle...

Kdyby tam nebyl ten postapo-Země nádech a odehrávalo se to v nějakém anonymním steampunkovém světě, tak by to byla fajn oddechovka.

Je to od začátku do konce cvičení na téma "užívej si vizuály, zatímco na pozadí běží polodebilní příběh, který dává důvod jejich objevení na scéně" a tahle část funguje. RPGčko z takhle laděného světa bych si zahrát chtěl.

Problém je, že se to z mě nepochopitelného důvodu odehrává na Zemi a hlavní zlo-město je Londýn na kolech. Nejspíš jen kvůli tomu, aby zlí policajti mohli být bobíci a použily se vizuály skutečného města.

Vzhledem k tomu, že to je jediný odkaz na pozemské reálie a všechno ostatní je generický steam punk s náhodnými názvy i stylizací, je to mimořádně rušivé.

Nakonec samozřejmě - s ohledem na to, že se ptáš ty - dodám že Jerson score těch strojů je samozřejmě 0. Celá ta myšlenka energetické krize a udržování nesmyslného megastroje-města v chodu je úplná kravina. Ale to jsem tak nějak tušil dopředu... a rule of cool to má přiměřené na to, aby mě to praštilo do očí asi dvakrát v nějakém dialogu, vysvětlujícím pozadí.

Celkem dobré právě tak do toho letadla nebo na dovolenou na zkouknutí na notebooku, případně doma na velké telce, když jsi nemocný, nechce se ti přemýšlet a nechceš o ničem přemýšlet, jen koukat na hezké obrázky.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 9. 7. 2019, 05:34

Já z nich viděl první polovinu, a měl jsem chuť zvracet už v té první rádoby cool scéně, ve které se menší města prohání terénem s rychlostí a obtratností motokrosových motorek, aby se po harpunování chovaly (tedy chovalo) jak ryba ve vodě, včetně vtahování do obří tlamy predátora. Kromě toho začínat honičku slovy "plný výkon" a poté chtít dvakrát vymáčknout "úplně všechno", a to všechno při jízdě na záložní motor... To jako kdyby jeli na hlavní motor a bez nákladu, tak dosáhnou rychlosti TGV? I při vypnutí mozku jsem nevěřil, že se jedná o velká města.
A dal to byla příběhově, charakterově i logikou naprostá... odpad.
Celkové mi to přišlo podobné Pacific Rim, kdy někoho napadlo, že obří stroje a jejich vizuál dokáže sám utáhnout film, a ostatní prvky jako drama a logiku strojů i lidí tam stačí jen nacházet, případně vynechat, a ničemu to nebude vadit.

Předběžně jsem tomu dal dvě hvězdičky, ale jen proto, že jsem už viděl horší a zároveň nudnější filmy, ale uvidím, po shlédnutí druhé poloviny možná ještě hvězdičku uberu.

Jinak myšlenka, že jídlo zabalené v plastu vydrží dalších 1000 let je v kontextu současné obalové aktivity docela vtipná.

Vito

Příspěvek od Vito » 9. 7. 2019, 09:32

Jerson píše:
9. 7. 2019, 05:34
Předběžně jsem tomu dal dvě hvězdičky, ale jen proto, že jsem už viděl horší a zároveň nudnější filmy, ale uvidím, po shlédnutí druhé poloviny možná ještě hvězdičku uberu.

Jinak myšlenka, že jídlo zabalené v plastu vydrží dalších 1000 let je v kontextu současné obalové aktivity docela vtipná.
Klidně jednu hvězdu uber, já při tom filmu asi 3x usnul. Měl jsem z toho takový divný anestetický seriál na několik dní.

A jídlo v plastu si snad ani nevybavuju. Vlastně celkově si nevybavuju skoro nic z toho filmu, asi jsem to úspěšně vytěsnil. To se mi občas stává při opravdu špatných filmech. Teď se tak pokouším vytěsnit nového Hellboye.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 9. 7. 2019, 09:45

Hellboy (novej) je moc moc moc spatnej.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 9. 7. 2019, 09:52

Jerson:
Aha, ty jsi poslouchal, co tam říkají a dokonce si to pamatoval a dával do souvislostí...
A tak jsi při koukání na ty steampunkové obludy přemýšlel, jak se chovají...

To je ale zásadní CHYBA :).

Když říkám, oddechovka s rozmanitým vizuálem a debilním přiběhem na pozadí, co funguje jako série oslích můstků, tak u toho NESMÍŠ přemýšlet a dávat pozor :D

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 9. 7. 2019, 10:18

Mortal Engines jsem nedokoukal.

Novej Hellboy se provařil hned na začátku. Hellboy jede na wrestlingovej zápas, telefonuje se šéfem, kterej mu řiká úplně obvious expozici "jedeš vyzvednou týpka, co tu byl tři týdny zpět lovit upíry," přestože takhle na cestě už oba tu informaci určitě mají. Další scéna - hellboy je u ringu a říká týpkovi "Hej Týpku, jdu tě vyzvednout, protože ses ztratil před třema týdnama na lovu upírů." :D Hardcore cringe.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 9. 7. 2019, 11:20

Vito - ten hlavní bezvýrazný trouba tam dostane od zjizvené holky nějaké instajídlo v plastu, protestuje, že je tisíc let staré, a ona mu odpovídá, že jídlo ze starého světa se nekazí. A usnul jsem taky, ale manželka mě probudila (než se po 40 minutách zvedla, že jde spát do ložnice). Takže to bude mít taky na pokračování.

Marky - já právě vůbec nepřemýšlel, přesněji aktivně jsem se snažil blokovat přemýšlení, abych si užil vizuál těch obřích městských strojů, ale ani pak nefungovaly. Měl jsem z nich dojem hejna švábů. Čistě steampunkový svět by byl mnohem lepší, jak jsi psal.

A to že poslouchám - jako když u filmu musím přestat i poslouchat, tak se brzy dostanu k tomu, že abych si nějaký film mohl užít, musím přestat přemýšlet, poslouchat a dívat se na něj - takže si ho nejvíc užiju, když ho vůbec neuvidím. Takové Jer-zenové sledování filmu.

Takže si možná teď užívám sledování nového Hellboye a líbí se mi - jen o tom nevím.
Nicméně Hellboy je pro mě sám o sobě přelomový film - u něj jsem totiž poprvé zažil, že všechny dobré scény se dají nacpat do traileru, a výsledek je pak už jen roztahaný trailer se slabým koncem.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 9. 7. 2019, 11:41

Ja jsem ty dobre scény do trajleru nenašel. Už první díl jsem nevydržel celý a pokud je ten nový jeste horsi tak je to tisnive.

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 9. 7. 2019, 12:18

Jednička Hellboy ušla. Na dvojce mě bavilo akorát čumět na Nuadu s Nualou, protože vypadali dobře, jinak je to film na píču a jeden z mnoha důkazů, že del Toro nemluvit moc řeč má kmen. Od trojky mě zdatně odradil už trailer, tohle si nabušte do uší.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

jjelen

Příspěvek od jjelen » 9. 7. 2019, 12:31

Nevim jestli je dobrý mluvit o trojce. Jako furt je to Hellboy ale bez del Tora a na jeho filmy to nijak nenavazuje (?)

Odpovědět

Zpět na „Kultura“