Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Ecthelion » 5. 7. 2019, 18:48

Sosacek píše:
5. 7. 2019, 16:59
Tak Atomova Bloncka je superdobra.
Jsem strašně rád, že se to někomu líbí. Nám se to líbilo moc, ale zatím jsem na to viděl jen recenze, kde to ztrhali.

A Master of Commander je jeden z nejlepších filmů vůbec. Velké dobro. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 5. 7. 2019, 19:15

Ecthelion píše:
5. 7. 2019, 18:48
Jsem strašně rád, že se to někomu líbí. Nám se to líbilo moc, ale zatím jsem na to viděl jen recenze, kde to ztrhali.

A Master of Commander je jeden z nejlepších filmů vůbec. Velké dobro. $D
Ja si umim predstavit, ze jsou lidi co na to sli, ze je to akcni film. Coz neni. Me se to libi o dost vic, nez kdyby to byl jenom akcni film (mozna ten konec bych chtel "chladnejsi" pac mi prijde ze byl jak z jineho zanru), ale umim si predstavit, ze to premysleni kdo je kdo a tak tam pro dost lidi bylo navic.

Ja jsem si rikal "hej by mohlo byt neco jako Bourne ale vic sexy" a ono to bylo presne tohle. Sakra vic sexy.
Vaše brána do obchodování s plastovými víčky.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 5. 7. 2019, 19:52

Jeste k tomu.

Tohle neni fundamnetalne akcni film, protoze pointou neni mlaceni a strileni - i kdyz tam to mlaceni a strileni je nejlip udelany co jsem poslednich par let videl (ale nevidel jsem Raid takze mozna nejlepsi neni).

V akcnim filmu, jako je John Wick, treba, mlaceni a strileni je pointa filmu. Vsechno co neni mlaceni a strileni je kulisa a vymluva proc mlaceni a strileni. Vsechno ostatni je vypln - a ta muze byt skvela - ale je to jenom vymluva. Podobne jako v DnD je eventuelne vsechno vymluva proc mit dalsi combat.

V tomhle filmu to tak neni, protoze veci maji skutecnou hloubku. Postavy maji svoje loajality, svoje cile, svoje tajemstvi, svoje duvody proc delat veci (nekdy rozumne, nekdy ne), svoje charaktery a tak. Nestane se, ze by postava vzala bouchacku a rekla "hej jdu na misto X a tam to vymlatim".

Jeste je mozny, ze se mi to zda, ale ta hloubka tomu dava neco, co jednoduche akcni filmy nemaji. Objektivne tohle mlaceni a strileni asi neni tak dobre jako v Johnu Wickovi, treba, ale me se libi o dost vic, protoze kdyz se mlati a strili, tak je to z nejakeho sakra dobreho duvodu.

Jeste na tom filmu ocenuju, ze je fakt ne-hollywoodskej. Kdyz porovnam jak se s nekym mlati Lorraine a jak se s nekym mlati Black Widow v Marvelu, tak jsme uplne uplne jinde - propast neprekonatelna.

To, ze Lorraine ma modriny protoze ji nekdo v minuly scene dal pres hubu. To, ze typci ktere nekdo strelil hned magicky nepadnou ale obcas je fakt problem je zastavit (a obcas ne).

To ze se tam normalne vyskytujou nahy lidi, treba proto ze zrovna vylezli ze sprchy, aniz by nekdo hrotil "proboha tohle je americkej film tady smime zabijet lidi ale nesmime mit nahy lidi".

EDIT:

a jeste jedna vec. ten film je v mnoha vecech suble. Neni jak o bezna produkce, kde divakovi vsechno vyslabikuji a pro jistotu jeste zopakuji. Z tohohle ma clovek dojem, ze se ocekava, ze bude davat pozor, a ze si me jako divaka vazi a nebude se mnou zachazet jako s debilem.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 6. 7. 2019, 06:34

Ad atomová bába - přesně takové věci bych si na dálku sliboval, když se řekne "špioni" a "Charlize Theron". Drsnější týpčeny jí jdou jako snad nikomu od dob, kdy šla Michelle do důchodu. Možná Margot Robbie by to dala.
Lze to samozřejmě stejně zabít režií nebo scénářem - Aeon flux se to tuším jmenovalo. Tam z toho byl obvyklý balet čs. televize.

Master and Commander - jde o to, že dobrý velitel není tak úplně totéž, co hodný a slušný člověk. V drsnějším společenství mužů se daleko nedostane. A systém, kde je podstatou zabíjet jiné lidi, není nikdy moc srandovní. Zvlášť jasně je to vidět na případu toho hodného důstojníka, jak to s ním dopadne.
Na opačnou stranu, bláznivej sociopat taky není ideální velitel, vznikne Bounty.
Jde o velmi přesné nastavení vah. Ten film je celý takový vychytaně vyvážený a překvapivě bohatý, proto se k němu i vracím. A taky docela subtle styl - spousta jemností projde a nikdo necítí potřebu na ně diváka upozorňovat. Mezi válečnými filmy docela hodně těžká váha.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 6. 7. 2019, 10:22

Argonantus píše:
6. 7. 2019, 06:34
Master and Commander - jde o to, že dobrý velitel není tak úplně totéž, co hodný a slušný člověk. V drsnějším společenství mužů se daleko nedostane. A systém, kde je podstatou zabíjet jiné lidi, není nikdy moc srandovní. Zvlášť jasně je to vidět na případu toho hodného důstojníka, jak to s ním dopadne.
Na opačnou stranu, bláznivej sociopat taky není ideální velitel, vznikne Bounty.
Jde o velmi přesné nastavení vah. Ten film je celý takový vychytaně vyvážený a překvapivě bohatý, proto se k němu i vracím. A taky docela subtle styl - spousta jemností projde a nikdo necítí potřebu na ně diváka upozorňovat. Mezi válečnými filmy docela hodně těžká váha.
Ja nevim, jakou s tim mas osobni zkusenost, takze to asi nema smysl resit, ale bylo by to na delsi diskusi, ktera nema moc co delat s filmama.

A samozrejme je to jiny kdyz mas otroky (at uz chattel nebo vojaky co musi poslouchat nebo tak) a kdyz mas lidi co si svobodne muzou rict "hele tohle mi za to nestoji, jdu jinam".

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 6. 7. 2019, 12:22

Dávám si to na seznam :)
Always bring a gun to a puppet fight

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 6. 7. 2019, 12:53

Ja nevim, jakou s tim mas osobni zkusenost,
Sosi, Argo zde o svých zkšuenostech z vojny mluvil několikrát....;)
bylo by to na delsi diskusi, ktera nema moc co delat s filmama.
Tak jí klidně rozjeď, téma to není nezajímavé:)
kdyz mas lidi co si svobodne muzou rict "hele tohle mi za to nestoji, jdu jinam".
Což se zrovna na lodi uprostřed oceánu realizuje docela složitě:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 6. 7. 2019, 12:59

Tak mozna si nerozumime a on rikajak bejt "lampasak na vojne" a moje poznamka ze takhle ("drz hubu a delej, nejsi tu odmysleni") se moderni management spravne nedela neni na miste.

Treba Toyota je megauspesna proto, ze tem "delnikum" co by meli jenom drzet hubu a delat, misto toho dala "ownership" toho co delaji s moznost menit a zlepsovat veci a sami si koordinovat jiny tymu, atd atd.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 6. 7. 2019, 14:37

PardGalen píše:
6. 7. 2019, 12:22
Dávám si to na seznam :)
Tady mas smutnou pisnicku:
https://www.youtube.com/watch?v=OWiigbnIprs

(necti komentare 8) )

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 6. 7. 2019, 15:37

Treba Toyota je megauspesna proto, ze tem "delnikum" co by meli jenom drzet hubu a delat, misto toho dala "ownership" toho co delaji s moznost menit a zlepsovat veci a sami si koordinovat jiny tymu, atd atd.
Iniciativa v rámci plnění funkce je právě něco dost drasticky jiného, než "jdu si kam chci".
Věřím že zrovna v japonské továrně by ti to náramně rychle vysvětlili.

Armáda je samozřejmě extrém, tam je důraz na kázeň naprosto mimo běžnou normu jakékoli běžné dnešní práce. Natožpak armáda z doby Napoleona.
Ale ježto netuším, zda jsi ten film viděl, tak mne to dost omezuje v dávání příkladů. Tam je třeba perfektně vidět, že blbě může skončit i ten velící důstojník, když chce s podřízenými kamarádit. Vůbec to není tak jednoduchý systém, jako třeba pěšáci ve Full metall jacket.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 8. 7. 2019, 16:01

Obchodník se smrtí/Lord of War
Docela hodně ceněný film, považovaný za důkaz, že Nicolas Cage není ještě ztracený a bůhvíco dalšího.
Za mne divná druhoplánově vychcaná nalejvárna.

Je to přesně to, co čekáte, když vidíte, o čem to je - přijde ohromující sdělení, že prodávat zbraně není hezké. A ježto je to druhoplánově o dvě trochy chytřejší, už to s tímto obviněním dopředu počítá a to ohromující sdělení tak pomalu prosakuje mezi vším možným. Lid je nadšen, jak je ten film děsně inteligentní.
Někde v půlce se mi už chtělo strašně spát a tak jsem šel spát. Příběh ještě nezačal, tak nevím, o čem to vlastně je. Nevím, zda Bridget Moynananová umí taky hrát, krom toho, že hezky vypadá. Jen vím, že prodávat zbraně není hezké. To viděné tak na dvě hvězdy.

Mimochodem, cosi příbuzného těm Clint Eastwoodovinám, jako Grand Torino nebo o tom odstřelovači. Ty jsou druhoplánově vychcané podobným stylem.

jjelen

Příspěvek od jjelen » 8. 7. 2019, 16:55

Nešlo to letos ve Varech? :D

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 8. 7. 2019, 16:57

Netuším. Je to 2005.

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 8. 7. 2019, 17:52

Mně to přišlo jako taková černá komedie v mezích zákona, místy na můj vkus moc lízající hranu patosu, ale tak tříhvězda s přihlédnutím k faktu, že se tam potácí Jared Leto.

Pokud někdo toužíte zhlédnout Mikuláše Klece v životní formě, chcete Vampire's Kiss.
Překonal se pak již údajně (údajně proto, že jsem Mandy stále ještě neviděla, tj. nemohu sloužit vlastními dojmy) pouze loňským midnight movie Mandy.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 8. 7. 2019, 18:32

Argonantus píše:Mimochodem, cosi příbuzného těm Clint Eastwoodovinám, jako Grand Torino nebo o tom odstřelovači. Ty jsou druhoplánově vychcané podobným stylem.
Jako ok. Ale nebyl jsi to ty, kdo tehdá jásal nad prvoplánově nablblým Avatarem? I když tys asi jásal nad provedením, ne nad obsahem...
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Odpovědět

Zpět na „Kultura“