Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Lemmy
Master Discussion Killer

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy » 11. 4. 2018, 10:16

http://www.moviezone.cz/clanek/35918-fi ... -netflixem
Jojo... aneb "bojíme se Netflixu a jeho sledovanosti a když nám šlape na paty, šlápneme mu na ně taky".

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 13. 4. 2018, 13:21

eerieBaatezu píše:
19. 3. 2018, 19:46
Annihilation

Ex Machina byla jedna z nejlepších scifáren vůbec, tohle bylo... divný...
Mně to přišlo docela fajn - nedívej se na to jako na scifi, ale jako na Lovecrafta. Bude to fungovat.
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 14. 4. 2018, 13:08

Jurassic World: Fallen Kingdom - New Trailer Wednesday [HD]

Že by Arga měla šanci zaujmout hollywoodská dinosauří produkce? $D Tenhle teaser měl dobře hororovou atmošku. :)

Tohle bude dobrý. :D
Obrázek

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 17. 4. 2018, 06:46

Obrázek

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 17. 4. 2018, 06:48

To je zadlouho asi nejvýstižnější obrázek.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 17. 4. 2018, 07:07

Argonantus píše:
17. 4. 2018, 06:48
To je zadlouho asi nejvýstižnější obrázek.
Je to vtipné, protože je to pravda :) ... ilustruje to navíc i to, že i když je v Meku v podstatě dost věcí na jedno brdo a složení je s*a, může to být pro nemalý počet lidí zatraceně chutná věc (a pro spoustě lidí chutná v Marvelu... ehm, v Mekovi víc, než v DC... tedy v KFC).

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 17. 4. 2018, 08:08

Lemmy píše:
17. 4. 2018, 07:07
Je to vtipné, protože je to pravda :)
Přesně. On to totiž není fór, ale reálnej plakát z McDonaldu. Což je na tom to nejlepší. $lol$

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 19. 4. 2018, 07:11

Crazy stupid love. Dokoukano cele minule vypnuto pro nudu a depresi jak v českém filmu. Tak to je to česky film s nalepenym holywoodskym koncem. Vtipného scény asi tři. V mem světe nic z toho co padlo není pravda. Pravda je jen svět Goslinga v první polovině filmu a ten mne nezajímá. Jinak dobře zahrane. Realisticke zenske ne moc hezké. Tak za tři. Možno vidět a možno ignorovat.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 19. 4. 2018, 09:52

Vždycky, když slyšíte někoho nadávat na Marvel, že tam není napětí, že je to neuvěřitelné, CGI orgy, pořád to samé dokola etc. Pro Black Panthera to všechno platí a nic moc navíc tam není.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 21. 4. 2018, 19:54

Tak jo, tohle mi fakt nedá.

AVENGERS INFINITY WAR Extended Movie Clip Avengers Vs Black Order Fight Scene

Tenhle film stál ku*va 500 milionů dolarů. Evidentně peníze nekoupí zkušenosti, tvrdě vydřenou praxi a talent. Tywe kamera a střih v tý scéně jsou příšerný. A navíc jak jsem na to koukal znovu a znovu, si všimněte, jak se pozice toho maníka, co leží na zemi, v každým střihu mění sem a tam. Akční film za 500m dolarů, co ani neumí natočit akci, a ještě to vypustí jako reklamu.
(Plus z hlediska loru mají být tihle dva součást elitní jednotky nejdrsnějšího maníka ve vesmíru... a zmlátí je kapitán Amerika a Black Widow. Takže tolik k tomu, jak moc to bude dramatický. $lol$) Ne fakt, tohle už je moc... :roll:

Navíc o to větší šok, že jsem na to koukal po tom, co jsem si dával kousky McTiernana, Die Hard a Predátora a jeho komentáře na točení filmů.
John McTiernan on learning film
Tady mluví o tom, jak jeho mentor vyžadoval, aby se musel záběr po záběru naučit Felliniho film. A pak to přirovnání k hudebníkům je přesný. To mě rozesmálo. Když tak přemejšlím, kolik moderních mladejch skladatelů zná repertoár klasický hudby, aby z něj mohli čerpat všechny ty způsoby, jak dělat hustší hudbu. To samý režiséři. Třeba ten McTiernan, má asi dost nakoukáno a nastudováno, úplně jiná kategorie oproti takovýmu Jar Jar Abramsovi co furt jen dokola točí s kamerou, protože neví co s ní, nebo tyhle krizácký MCU klepavý skákačky.

$lol$ A tohle video dokonce mluví zrovna o "moving the camera vs cuting around". Jak udělat filmem geografii v mysli diváka. Tohle by měli ti MCU režiséři povinně sjíždět každej den před spaním.

Predator: Why Is It So Good?

4:25 a dál. Hlavně tam, kde mluví McTiernan.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 22. 4. 2018, 16:46

Ready Player One

Musím říci, že na tu pošahanou premisu to byl překvapivě solidní film. Dost jsem se toho bál, přepíčené je to až hrůza, ale natočené to rozhodně není špatně - furt se něco děje, není to blbé, je tam i jakýsi náznakově detektivní element... Ale nějak mám pocit, že podruhé bych to asi už nezvládl.
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 22. 4. 2018, 18:13

Já docela přemýšlím, že bych to chtěl vidět v kině ještě jednou. Některé scény byly fakt super. To nejsem tanečník, tak ta scéna na diskotéce mě úplně dostala. Fakt takový to správný Spielbergovský obměkčení srdce. $D

A ten závod na začátku, takhle hladce natočenou akční scénu jsem viděl ani nepamatuju.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 22. 4. 2018, 18:27

Já koukám po letech na třetí Piráty a připadá mi to o kus zajímavější, než tehdy. To byl taky pokus o opravdu megaprodukci, lámající rekordy; a bylo to ta kolosální, že se to prostě vymklo z rukou, neb to nedělal Cameron ani Spielberg.
Jsou tam mraky nápadů a rozjeli tam hromadu docela vážných témat, a vedle toho vtipkovali víc, než kde jinde, a daleko zběsileji, a ono to moc nedrží pohromadě.
Ale vlastně je to velkolepé a nápadů je tam jako v celém MCU dohromady. A mít to někdo pevně v rokou, bude to film všech filmů.
No a nakonec... navzdory kvílení, byl to vlastně hodně úspěšný film, který si tehdy k té miliardě taky doplul, když to ještě naprosto nebylo samozřejmé.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 22. 4. 2018, 18:34

Rozhodně souhlasím s tím, že Verbinski měl víc nápadů, než celý MCU dohromady a hlavně ku*va hustejch nápadů a hlavně je to o mnoho lepší režisér, než lidi od MCU. On totiž byl opravdu nápaditej, a to je jeden z těch hlavních rozdílů. MCU je moc "by the numbers", není nápaditý, podmanivý, je spíš sterilní. I ti třetí nejvíc rozlítlý Piráti jsou pořád mnohem líp zvládlý a zajímavější, než MCU.

Chci, aby se Verbinski vrátil k velkofilmům. I ten Lone Ranger, kterej neprorazil, byl skvělá pulpovina, a to finále bylo natočený excelentně.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 22. 4. 2018, 19:11

Ale tak reklamu si Disney obstarat umí. $D

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Kultura“