Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus » 18. 9. 2017, 11:50

Mám dojem, že to někde vidělo Sadako a už o tom nějaká zmínka byla.
Asi si to taky někdy dodělám. Patří k tomu výkřik
Lisa! You tear me apart!

EDIT: Aha, tady je dokonce její recenze:
všechny komentáře uživatele /
Mi Nü-Chai *** píše:
[OBSAHUJE SPOILERY] Milý Tommy, tak jsem si konečně pustila tvůj opus magnum The Room a musím říci, že poněkud nenaplnil má očekávání. Tedy, ne že by to nebylo strašné, naopak, strašné je to opravdu velice velmi a to všech stránkách, vlastně tu asi nebyla jediná dobrá věc, s čestnou výjimkou tvé smrti; jen ses měl možná raději podřezat, neříkej mi, že byste v rozpočtu nenašli pár dolarů na plechovku červené barvy a z garáže nevyštrachali hadici suplující krkavici, z níž by tvým spoludřevům krásně tryskala do ksichtů ona červená barva, ale nějak jsem doufala, že to bude ještě zábavnější. Ne že bych se u všech těch krásných stupidit nezasmála, leč místy mne film i trochu nudil, což je věc, kterou takovému dílu odpustit nemohu. A Tommy, taková malá, přátelská rada - chceš-li se ve svých filmech předvádět nahý, udělej prochapadlo něco s tím rosolem, který se ti klepe po celém těle, jsi opravdu nechutný. Což mne přivádí ještě k jedné radě - příště si vyber ženskou, která nemá hnusné kozy. A přestaň se, sakra, dementně hihňat, doteď mi to zní v uších! [3,5*] EDIT 21. 12. 2012: The Room je film, který dokáže shodit stropní trám!

Eerie:
Díky moc. Takže cimrmanovský případ střídání prvků očekávání a zklamání.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 18. 9. 2017, 13:05

Argonantus píše:
18. 9. 2017, 11:50
Patří k tomu výkřik
Lisa! You tear me apart!
Přesněji "You tear me apart, Lisa!" s nepovedeně kopírovanou grimasou Jamese Deana*** (začátek téhle scény - https://www.youtube.com/watch?v=BrkiBCusHs0).
Jojo, to je ono... hm, to nevypadá moc nadějně. Počkám, zda na to bude mít někdo tady odlišný názor, ale to poslední, co bych od takového filmu chtěl je to, aby byl nudný (tedy přesně aby ta nudná část převládla nad neplánovaně zábavně/stupidní částí).

*** Prý největší herecký vzor Tommyho Wiseau.

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 18. 9. 2017, 14:14

James Dean sedí, s Tommym mi přijdou talentovaní tak nějak stejně, akorát se James se uměl narodit do doby, kdy se líp uplatnil, nerežíroval se a taky včas umřel - a Tommy je zas zábavnější.
Co se týče Disaster Artist, muselo jsem konstatovat, že se nakonec opravdu dostane do Hollywoodu, svým způsobem, což je fskutčnosti krásné.
Btw. taky k tomu patří historka, kterak Tommy začal po projekcích, kde se lidi káceli smíchy tvrdit, že to je takhle špatné naschvál, což moc nesedí k tomu hlubokému tragickému příběhu, jako který to propagoval nejdřív.

A tahle trička pochopitelně chci.
Obrázek
Obrázek
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 18. 9. 2017, 14:23

A proč se házejí lžičky na plátno?

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 18. 9. 2017, 14:35

Protože snad všechny obrazy, které má filmový Tommy v baráku, obsahují kdovíproč lžičky.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 18. 9. 2017, 15:48

tady jsem našel hodnotný sestřih díla https://www.youtube.com/watch?v=2NOlzW8hx5A
bytostně mi to připomíná Lva v zimě - všichni řvou jak magoři a nedává to žádný smysl.

EDIT: Ano, nemýlím se - podobnost hereckého projevu je fascinující https://www.youtube.com/watch?v=5cVwBjwRGgg

A fascinující je gestikulace; Tommy neustále na někoho šmatá, chytá ho a postrkuje, už vidím, kde se to naučil Donald Trump.
Já to u lidí obzvláště nesnáším.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 18. 9. 2017, 17:51

... taky to dost vypadá, že část nezamýšleně vtipných scén dělá Tommyho přízvuk (nejen gestikulace): zajímalo by mě, kolik z nich je voice-over a pokud to je voice-over (což by měl být už standard), jaká část voice-overu se lišila od hlasů při natáčení... Tommyho hlas na mě totiž působí dojmem "ále, kašlu na to, prostě to znuděně přečtu, ať to mám z krku" u většiny scén.
A při kolika scénách nebyl Tommy úplně při smyslech (ale možná hraje takhle divně přirozeně).

A dost dobré je i to, že nejlepší herec je prý jediný neprofesionální (profesionální v případě těchto herců do podtržených uvozovek) herec, ve scéně tady: https://www.youtube.com/watch?v=_6qL9zbp18A

Na druhou stranu... je paradoxní, že přes nekvality/právě pro ně, dokáže film Tommyho asi solidně živit i přes dekádu let po uvedení + při Disaster Artist přijde další vlna zájmu o film (tentokrát i celosvětová, minimálně evropská) + počítám, že ze všech těch rozhovorů, práv, frku v Disaster Artist atp. bude mít další slušné peníze. Tohle člověk prostě nevymyslí :)
Aneb jak si se špatnou reputací zachovat kultovní status a zároveň si vydělat sám na sebe (ne jako Uwe Boll).

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 18. 9. 2017, 17:56

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 19. 9. 2017, 08:03

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 20. 9. 2017, 11:11

Linda Hamilton and Arnold Schwarzenegger Are Returning for the New Terminator Film

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 20. 9. 2017, 11:56

Bojim bojim.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 20. 9. 2017, 12:04

Tak jsem dokouknul detaily a má to být přímé pokračování Cameronovy dvojky, které ignoruje všechny filmy, co po ní přišly, tj. trojku, Salvation i Genysis.

Akorát Cameron nebude režírovat, jenom produkovat.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 20. 9. 2017, 12:13

Genisys nelze než ignorovat, ježto stejně přepisoval původní sérii.
Mějme zato, že se to nestalo (kéž by...!)

Rise of machines a Salvation lze ignorovat hravě, ježto se dějí podstatně později, než Judgment day. Navíc moc není důvod na ně nějak moc navazovat, žijí si oba ve vlastním universu.
Takže technicky to není problém, vrazit tam 2,5tý díl.

Jiná věc je návrat do starých kolejí ještě po 25 letech jako Mušketýři, nebo jak. Klub důchodců. Už to tu bylo s Indiana Jonesem a Smrtonosnou pastí, a výsledek byl tak nějak čestný, ale ne oslnivý.

Tohle jsem nenapsal já https://magazin.aktualne.cz/kultura/rec ... 590604f2e/
ale má pravdu, předsedo.

Jinak tady je ta Eerieho zpráva v české verzi - https://magazin.aktualne.cz/kultura/fil ... 5900fea04/
Nijak moc mne neuklidnila. "Umělecky zaštítit" to má člověk, který souvisel s pětkou.

jjelen

Příspěvek od jjelen » 20. 9. 2017, 17:32

Tak kdopak tu viděl 2. Kingsmany?

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 20. 9. 2017, 17:55

Nemají premiéru až zítra?

Odpovědět

Zpět na „Kultura“