Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Adaptace je to klíčové slovo. Bůhví, co mu z toho vyleze.

Ta knížka je pro určité lidi fakt kontroverzní, co koukám. Stejně jako autorka. Co si osobně myslím, že na tom Snydera nejvíc zajímá, je ta myšlenka "individualism versus collectivism, not in politics but within a man's soul". To téma vizionář versus mainstream. Defitivně je to velké rejpnutí do celé té situace ohledně jeho filmů. Nejvíc se na to těším. A nejlepší sranda je, že to točí pro Warner Bros.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Další cool volba představitele role: Jamie Foxx bude dle všeho Spawn:
https://www.moviezone.cz/clanek/36207-k ... ho-spawna-
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sadako píše: 31. 5. 2018, 01:45 Jsem zrovna chtěla napsat, že za to ošklivé vyjádření mohu já a nikolivěk Sosáček.
Já furt nechápu, že tu Sosáček ještě nebrání svou čest člověka, který od Randové nic nečetl, ale za mrdky to považuje.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Eleshar:
nehroť to, já už jsem se mu omluvil.
Rayndová zjevně nemá mezi námi žádného zastánce. Lišíme se snad jen tím, jak moc a jak bojovně s ní kdo nesouhlasí. Ale to je na debatu dost málo.

Jinak s tím spermatem - já mám se sexuálními metaforami problém, že často nevím, jestli je to dobře nebo špatně.
Výron při orgasmu (čili vrcholná spokojenost) či nepotřebný odpad?
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Dik za toho nerdwritera, zabil jsem tim pul soboty.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Pokud se vám líbí OnGeho Infernogif v gifech, tak tady je celý film.
Za mě žádný zázrak, ale na rok 1911 asi toprí, nehledě na fakt, že to pořád hodnotím líp než např. Crimson Peak.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 2. 6. 2018, 14:26Rayndová zjevně nemá mezi námi žádného zastánce. Lišíme se snad jen tím, jak moc a jak bojovně s ní kdo nesouhlasí. Ale to je na debatu dost málo.
Jsem od ní nic nečetl, tak nevím. Ale ta hlavní premisa Fountainhead se mi zdá pro filmové zpracování v/hodně šťavnatá.

Pak jsou tam ty věci jako to znásilnění, což je ale napsaný tak důvtipně, že je to spíš na akademickej rozbor, než na volání policie. Tohle, pokud to tam bude chtít Snyder dát, bude náročný na zpracování a i tak tím milión pět lidí nas*re k nepříčetnosti. Pak ten její Objektivismus, což nevím, jak moc tam bude zapracováno, ale určitě to tam bude implicitně v chování těch postav. Čím víc o tom čtu, tím víc se na to těším.

Akorát teda Snyder to bude mít děsně těžký. Jen pitomá oficiální zpráva o tom, že "jeho příští projekt je Fountainhead, tečka", zvedla vlnu nepříčetnosti už jen z principu, přestože to nemá s DC společnýho lautr nic. A tím, že si vzal na zpracování něco samo o sobě kontroverzního, tomu ještě přitopí. Jsem zvědavej, kolik od WB dostane rozpočet.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

The LEGO Movie 2: The Second Part – Official Teaser Trailer [HD]

Pokračování, na které Argonantus čekal.

Bumblebee (2018) - Official Teaser Trailer - Paramount Pictures

Wáu, počkat, tohle vypadá překvapivě dobře.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tvl, právě jsem viděla trailer na Girl in the spider's web a musím se omluvit Fincherovi za všechno ošklivé, co jsem řekla o Mužích, kteří nenávidí ženy. Pravda, ta knižní předloha je ještě mnohem větší mrdka než celá Larssonova trilogie (což je dost hrůza, protože Larsson psát fakt neuměl), ale trailer vypadá... naprosto epesně ultimátně prázdně. Takže asi duch předlohy naplněn, heh.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Já to taky tak vidím. Kde nic není, ani smrt nebere, natožpak Fincher.
Už bylo taky načase, aby udělal něco ne až tak hustý. Stejně ale moc chyb nedělá.
Tuhle jsem zase sjížděl Úkryt a zase si říkal, že je to bezva komorní příběh pro pár postav.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Červená Karkulka.
WTF OMG SRPŠ. Úplně nejvíc hustý.
Čekal jsem střelené béčko na způsob Jeníčka s Mařenkou a dostalo se mi něčeho, co ani neumím popsat. Twilight Saga meets Grimm brothers, Tim Burton... and something else.

Variace na Karkulku se jeví být slabý nápad na celovečerní příběh, ale vynalézavost autoprů scénáře je dost nevídaná; vzali na pomoc opravdu kdeco. Ospalou díru, Kosmovu kroniku (!), Jméno Růže, zkrátka, kdejaký slavný - a dobrý - dějový obrat, všechno dohromady, protřepat, nemíchat. Červená Karkulka lehce soft teenage sexuelní, kombinováno s kýčovitým nevkusem - Amanda Seyfried je herečka dost naprd a strašlivý bonbón, ale do této role se beznadějně hodí. A k tomu Gary Oldman. Vypadá to, jako by to sepsala Sadako na tripu. Jako pár věcí by to vychytat chtělo, ale ten scénář je vlastně geniální.

No, a pak to natočila skupina totálních mantáků, režisérka, co nerežíruje (první díl Twillight ságy), herci, co nehrají (všichni ostatní), vše je z Kanadské země - nezemě a nereálných reálií. Víceméně se pokusili pohřbít, co se dalo, ale kupodivu se jim to tak úplně nepovedlo.

Fascinující počin. Skoro jako ilustrace k těm posledním Měděným bukům v Drakkaru - totálně nedopečená věc, která by ovšem mohla být dotažena na legendu.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Argonantus píše: 10. 6. 2018, 18:03 Čekal jsem střelené béčko na způsob Jeníčka s Mařenkou a dostalo se mi něčeho, co ani neumím popsat. Twilight Saga
Si nevěděl? Mám pocit že minimálně část tvůrců vytvořila tky ten twajlajt...
Nicméně objev že to přeci jen neni úúúplná sračka mě překvapuje (no, třeba někdy dojde i na něco na způsob toho jeníčka a mařenky, jen to asi bude chtít změnit herečku :D)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Víte co je zajímavý? Mně furt nešlo na mysl, že nerdí věci vydělávají tolik peněz. Prostě tolik lidí komiksy nečte, na sci-fi neujíždí, apod.

A teď jsem viděl video rozebírající fanouškovské základny filmů, hype, kterej tvoří, atd. A mi celou dobu vůbec nedošlo, že jsou to právě tihle maníci, co šíří hype mezi lidi, kteří prostě jen chtějí zajít na film. A fakticky to dost sedí, když se člověk podívá na ty značky.

Lavinovým efektem je jeden hard-core fanda něčeho vlastně zodpovědnej za ohromný množství lidí, co půjde na váš film. Přesně na tomhle jede MárvelíCU, přesně na tomhle dojel Solo.

Žrouti márvelu jsou totálně přehypovaní, pějou na to ódy kam přijdou a tvoří mezi lidma to nadšení na ty filmy chodit.
Po Last Jedi se ukázalo, že stačí naštvat hard-core fanoušky a do kin nepřijdou ani obyčení lidi, protože ti fandové prostě nedělají ohledně toho filmu halo. Místo aby všude říkali, jak se těší, jak to bude boží, jak maj koupený lístky, tak šíří zprávu, že na ten film ani nepudou (což je škoda, protože ten film byl asi nejlepší SW od starých dob), ale ten sociální rozměr návštěvnosti je přes nás, internetový nerdy, co hypujou věci.

Tam je právě ta hlášky Kathleen Kennedy, co řekla, že mužským fanouškům Star Wars nic nedluží. Tak já nevím, jestli tenhle mechanismus nechápe, nebo jestli je to nesmysl. Ale docela mi to sedí. Protože prostě tolik lidí, co žere sci-fi a fantasy není a přesto ty filmy vydělávaj děsný prachy.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Eleshar_Vermillion píše: 22. 4. 2018, 17:46 Ready Player One

Musím říci, že na tu pošahanou premisu to byl překvapivě solidní film. Dost jsem se toho bál, přepíčené je to až hrůza, ale natočené to rozhodně není špatně - furt se něco děje, není to blbé, je tam i jakýsi náznakově detektivní element... Ale nějak mám pocit, že podruhé bych to asi už nezvládl.
Dá se na to koukat, ale plnění úkolů prohledání bran je proti originálu strašně slabé a hlavní záporák není zkušený hráč, ale korporátní kokot, což tomu taky ubírá. Ale jinak to šlo, ono by asi nebylo zajímavé dávat do megafilmu záběry na mnohahodinové hraní PacMana.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jó, transformace Transformerů budou konečně vypadat jak mají a ne jako digitální bordel.

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů