Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jestli se líbilo v V Bruggách, doporučuji též Sedm psychopatů.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

John Wick a John Wick 2.

Je to nadherne natoceny. Moc dobrej soundtrack. Worldbuilding kolem Hotelu Continental je super.

Je to takovej modernejsi Kill Bill, na kteryho se ted musim znovu podivat.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Já ti nevím, čéče.
Jako akce je moc pěkně provedena, má to jistou eleganci, někde na půl cestě mezi Bournem - který se ale ještě tváří, že je realistický - a Shoot ´em up s tím kojencem, což je dokonale a vesele přepíčené. Ten první díl je vlastně v principu to samé, místo kojence je pes. Ale víc nic, a Keanu Reeves je prostě dost nudnej patron. Takovýmu Jasonu Strathamovi bych víc věřil, že je hustej.
Za mne asi třiapůl, mohlo by být lépe.

Kill Bill je onačejší dadák. Festival akčního manýrismu. Postupně to mám stále raději, asi bych už dnes dal pět. I když to není úplně nejlepší Tarantino, tím jsou Pancharti.

Včera po letech zase Fargo, to vám byla taky bomba, kterou Coeni vlastně už moc nedohnali. Teda s výjimkou Země pro starý, ta byla taky zatraceně dobrá.
Jo, a Peter Stromare je úplně nejvíc hustej. Divím se, že z něho někdo neudělal nezničitelného akčního hrdinu. Zrovna John Wick nebo Punisher by mu náramně seděli oba.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Ja bych rekl, ze Kill Bill a prvni Wick jsou asi stejne dobri. Jenom jsou zasazeni do jinych kultur - Nevesta ma Katanu a ovlada tajna bojova umeni, zatimco John ma pistole a pouziva MMA.

Jedno je takove klasictejsi, to druhe zas ukazuje, ze nepotrebujeme nutne vykradat Japonce k tomu, abychom meli neco cool. John ma navic super soundtrack (kde se krasne prolina "in character" hudba v klubech a tak, se soundtrackem), jde proti pitomemu trendu tresoucich se kamer, a umi spoustu veci velmi minimalisticky vypravet.

Je to cele takove minimalisticke, coz ocenuju.

EDIT: a hlavne pridat tam par Orku, nejakyho samana a trochu hackingu, tak je to sakra dobrej Shadowrun.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Sosacek píše: 12. 5. 2019, 18:54EDIT: a hlavne pridat tam par Orku, nejakyho samana a trochu hackingu, tak je to sakra dobrej Shadowrun.
THIS! :D
Secrets are power.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Zkousel jsem Cerneho Pantera, a teda vydrzel jsem 15 minut. Naprosty kalvinismus. Davam tomu jednu andulku.

Nekdo mi doporucil Oblivion. Hm. Je to vizualne jeden z nejhezcich filmu co jsem videl, a dobre udelany scifi, ale moc me to nebavilo.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sosacek píše: 12. 5. 2019, 18:54 Ja bych rekl, ze Kill Bill a prvni Wick jsou asi stejne dobri. Jenom jsou zasazeni do jinych kultur - Nevesta ma Katanu a ovlada tajna bojova umeni, zatimco John ma pistole a pouziva MMA.
Kill Bill je mnohem více dekonstruktivistický. John Wick se furt dost tváří, že věří na akční filmy a že se bere nějak vážně. O katany vs pistole podle mě vážně nejde.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Kill Bill je Tarantino a ten sluje několika mohutnostmi, jednou z nich jsou kolosální divadelní rozmluvy (které často skončí politováníhodným násilím).
Jiné akční filmy toto moc často nepřinášejí.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Včera jsme byli na Velkém dobrodružství Čtyřlístku, a jestli si někdo myslí, že dětem může naservírovat cokoliv a ony budou nadšené, tak to tedy ne. Alespoň můj syn na to měl jasný názor, celou dobu lezl po sedadle (a to jinak vydrží sedět u dvouhodinových filmů) a po půl hodině se už ptal, kdy to bude končit. Já u toho v jednu chvíli usnul, protože něco s tak slabým příběhem jsem už dlouho neviděl, a i komixy, které jsem v dětství četl, byly o dost lepší. Jedna hvězda.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

No jo. On byl ten Čtyřlistek vzdycky infantilni. Ale když to byl krátký comics tak to nebylo tolik vidět

Trabant se jeví jako docela dobre auto když ne silnici nesmí mercedesy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Možná byl infantilní, ale některé příběhy měly i napětí a určité drama, pro děti rozhodně. A to tenhle film nemá ani náhodou. Zvlášť když to pustí po upoutávce na Toy Story 4.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2116
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Kolik je synovi? Já na tom byl s dcerou, té je sedm a vcelku se jí to líbilo. Ale kdo ví jakou roli v tom hrál ten sladký popcorn. :)
Jinak, že je to špatné souhlasím.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Synovi jsou čtyři a vkus má nastavený animáky od Pixaru. Tohle byla opačná strana stupnice. Popkorn nechtěl.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Invictus »

Argonantus píše: 20. 5. 2019, 08:47On byl ten Čtyřlistek vzdycky infantilni. Ale když to byl krátký comics tak to nebylo tolik vidět
Argonantus namítá, že komiks pro děti je infantilní.

Teď už můžu spočinout v pokoji.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše: 14. 5. 2019, 23:03 Kill Bill je Tarantino a ten sluje několika mohutnostmi, jednou z nich jsou kolosální divadelní rozmluvy (které často skončí politováníhodným násilím).
Jiné akční filmy toto moc často nepřinášejí.
To je pravda, Tarantino je mnohem více divadlo.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti