Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 5. 3. 2018, 05:58 Jinak náš spolek Del Toro haterů právě utržil značnou ránu. Shape of Water vyhrál Oscara. Obrázek
Jo no, a má jak za nejlepší film, tak za nejlepší režii (+ to dostalo ještě za výpravu a původní hudbu).
Je to zkrátka nemastnej neslanej wannabe $D
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Lemmy píše: 5. 3. 2018, 06:54Jo no, a má jak za nejlepší film, tak za nejlepší režii (+ to dostalo ještě za výpravu a původní hudbu).
Je to zkrátka nemastnej neslanej wannabe $D
Tak Oscara už vyhrálo kde co...

Jinak prej Three Billboards Outside Ebbing, Missouri je milion lepší jak Shape of Water, tak se na to musím podívat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 5. 3. 2018, 07:01 Tak Oscara už vyhrálo kde co...
Právě jsem chtěl napsat, že se stejně objeví názory jako (přeložte si do angličtiny a nasaďte redneck slang) "vyhrál to politicky korektní film, jen proto, že ukazuje, že homosexůalové a zoofilové jsou taky fajn lidi" $D

Dodatek: "Haters" se prostě nedají zargumentovat, viz diskuze níže. Dokud podle nich dělá tvůrce špatné filmy, tak dělá špatné filmy (nehledě na pozitivní názory jiných diváků a kritiků; obdržené ceny za tvorbu; atp...).
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9351
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

eerieBaatezu píše: 5. 3. 2018, 07:01Jinak prej Three Billboards Outside Ebbing, Missouri je milion lepší jak Shape of Water, tak se na to musím podívat.
Nesrovnatelně lepší. Aspoň konečně chápu, proč si z Oscarů všichni dělají srandu :)

PS: Nepřidávajte mě to klubu Del Toro haterů, mně se jeho věci líbí. Jen Shape of Water je hrozně generic.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9351
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

BTW u Oscarů pod kategorii Best Picture nepíšou režii, ale producenty :)
https://www.oscars.org/oscars/ceremonies/2018
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Karotka »

Měli bychom dávat vlastní ceny! Zlatý Baatezu nebo tak něco. A třeba by pak přišel Nolan na sraz si to převzít. :)
Three Billboards Outside Ebbing
Jo, na to taky chci. Je to McGonagh. Viděl jsem pár jeho her v Činioheráku a byly super. A v Bruggách je taky super.
A ty americký zapadákovy...

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Že bychom udělovali ZeBy? :)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Vallun píše: 5. 3. 2018, 10:11 Že bychom udělovali ZeBy? :)
A cenu za nejlepší film ever získává: ... Man of Steel... srdíčko, srdíčko a screen se supermanem přes celou obrazovku $D

Sorry za OT.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Ani náhodou.
největší film of eerie Baatezu je Temný rytíř, důsledně zkracováno na TDK, pak dlouho nic,
a pak se někde může objevit další Nolanoviny (Interstellar, Prestige, Memento zejména, Dunkirk ne),
pak jsou nějaké ty další komiksáky - Man of Steel, jo, BvS s mnoha Gail Gadot (oblečená, svlečená, srdíčka a tak), Day of future Past, zbylí Batmani,
pak dlouho nic, a pak možná Adéle ještě nevečeřela a Pane vy jste vdova a tak podobně.
A tam seznam končí.
A ušetřil jsem fóru asi deset terabajtů.

Ale nic - u mne by byl seznam taky děsně jednoduchý.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

$D

Vy jste borci.

Argonantus píše: 5. 3. 2018, 16:58 A tam seznam končí.
A ušetřil jsem fóru asi deset terabajtů.
Možná bych Tě ještě dokázal překvapit.

Jako úplná topka se dělá děsně blbě, protože prostě výborných filmů jsou docela kvanta za těch 120+ let, ale musím říct, že, a to Ti možná zadře ložiska $lol$, můj asi nejoblíbenější film všech dob jsou Slavnosti sněženek. $:)

Ono taky jde o to, že člověk je vrstevnatej, a já jsem poměrně rozházená osobnost, čili jednou vyhraje Nolan, jindy Snyder a jindy Menzel. Ale co se největší filmové ékstasis/kátharsis týče, tak tam jsou jasně TDK, Interstellar, Slavnosti sněženek, Man of Steel a Batman v Superman, z důvodů neznámých. $D
A pak lze dle libosti přihodit ty Adély, Days of Future Past, ostatní Nolanoviny kromě Dunkirku (jsem si třeba uvědomil, že konec Inception, od chvíle kdy se Leo probudí v letadle do úplného konci filmu, je jedna z nejhustších filmových sekvencí vůbec, se ani nedá popsat, úplná filmová magie, kompletně to člověka transportuje do nějaké snové reality, je to tak totálně unreal/dreamlike), a nějaké další věci, třeba Spalovač Mrtvol, kterého bych zřejmě taky v poho dostal do té úplně top špičky, když o tom tak přemýšlím, a nebo Kladivo na čarodějnice, což jako není srdcovka, jak by se řeklo, ale ten film je prostě tak strhující, že je jasně v tom historickém best of listu. Jinak jasný, co se scénářů týče, tak věci jako Pane vy jste vdova jsou tak namakané, že se ty americké produkce můžou jít bodnout.
A jinak mě napadají další naprosto best of filmy, které člověka fakt pohnou, Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, což je vtipně další hustej čech, Forman. A pak že českej film je krize. To už máme hned několikátej film od českého tvůrce v naprosté špičce. Měl bych ještě podumat, co mě napadne.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od York »

eerieBaatezu píše: 6. 3. 2018, 16:09já jsem poměrně rozházená osobnost
Poměrně dost $D
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

No, moc jsi nepřekvapil. Vypadl mi tam jediný film, a to tím, že jsme o něm nemluvili - ty Sněženky.
To už máme hned několikátej film od českého tvůrce v naprosté špičce.
Pár bych jich určitě našel - shoda je na tom Spalovači a Adéle a těch dvou Formanech, kteří jsou fakt asi nejlepší - ale společná jejich vlastnost je, že to je jako už delší doba, kdy je někdo natočil. To je ten problém.

Z nových českých filmů se mi vedle rýsuje logický čtyřúhelník Protektor - Ve stínu - Hořící keř - Já Olga Hepnarová, všechny čtyři historické, nejlepší, co tu za posledních 25 let vzniklo. A Pouta, ale ta jsou tak pochmurná, že se na ně nedá koukat.

Jinak 120 let filmové historie pro mne jako spíš ne... z těch opravdu starých věcí, tak do 1960, jsou to jen velmi osamělé vychytávky. Technicky je to všechno dost jinde. Pro mne začínají dějiny filmu Spielbergem, protože na to se dalo jít do kina a vidět to jako biják s plnou parádou.

A sestavit top ten bych asi nedokázal, je toho moc. Jasná jsou jen první dvě místa, pak dlouho nic.
Možná na třetí místo byl dal nejlepší Jersonův film.

Nolan by si vedl asi hodně slušně, ale hlavně s filmy, které se ti od něho nelíbí.
Menzel je úplně bez šance. Čím jsem starší, tím ho hůře snáším.
Komiksáky by se dostaly do úplné špičky dva.
Superhrdina žádný. Ti by naopak mohli silně bodovat v nejhorších filmech.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

eerieBaatezu píše: 6. 3. 2018, 16:09 konec Inception, od chvíle kdy se Leo probudí v letadle do úplného konci filmu, je jedna z nejhustších filmových sekvencí vůbec, se ani nedá popsat, úplná filmová magie, kompletně to člověka transportuje do nějaké snové reality, je to tak totálně unreal/dreamlike)
Zajímavé.
Mně třeba Inception přišlo jako fascinující exkurs do mysli autora, který má natolik omezenou představivost, že vlastně nedokáže snít. Unreal a dreamlike jsou poslední slova, která bych na popis čehokoli v Inception použila.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

10 filmů, které nejsou do top ten, ale jsou to pětihvězdy a málokdo si jich všiml a nejsou to úplné vykopávky:

1) Mise
2) Muž, který chtěl být králem
3) Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory
4) Vesnice
5) Master and commander
6) Truman show (když teda Weir)
7) 12 opic
8) Fire walk with me
9) Dead ringers
10) Fargo
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Master and commander
jo to je hodně dobré:)

Já bych se jen přimlouval za pravidlo, že cenu nemůže dostat film, o němž jsme ani neuvažoval, že bych šel do kina:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů