Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Prostě kyborg, v tomto případě kyberneticky opravený člověk, který se vrátí z budoucnosti, aby odstranil zdroj potíží, je dost drsný, má k dispozici výkonné zbraně a kvůli svému úkolu stojí proti hlavnímu hrdinovi.
Když o tom přemýšlím dál, vypadá to skoro jako Terminátor 1, daleko spíš.
Ale to už je vysloveně rouhavá myšlenka.

Jinak pro úplnost - Eerie, viděl jsi Terminátora 3 a 4?
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Denis Villeneuve má točit novou adaptaci Duny.
https://nerdist.com/dune-remake-everyth ... ow-so-far/
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Ja bych chtel dunu od Blokampa, nebo jak se jmenuje.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

jjelen píše: 9. 1. 2019, 15:14Anebo je nečíst a pak se chodit vybrečet na RPGF jaké sračky jsem musel v kině přetrpět :lol:
To je nějaký omyl. Já byl na Ragnaroku, Pantherovi a Aquamanovi jenom proto, že se všude valily recenze, jak jsou ty filmy úžasné.

A opět, film musíš prvně vidět, aby jsi zjistil, jak jestli na něj stojí za to jít. Což je dost problematické zauzlení. $D
Jerson píše: 9. 1. 2019, 14:56A jak Marvel nemám tak moc rád a absence logiky v jejich filmech mi způsobuje utrpení, tak Deathpool je schopný fungovat.
Tak hlavně Deadpool filmy nejsou od MCU, žejo. Je to "marvel" podle komiksu, ne Marvel podle filmového studia, co dělá ty srágoroviny. Komiksové produkty Marvelu nakoupila různá filmový studia. Proto mají logo Marvel i ty filmy, které nejsou MCU (Marvel Cinematic Universe), sice vypadá trochu jinak, ale lidi si toho většinou nevšímají a jak vidí červený obdélník Marvel, tak si myslí, že je to od "Marvelu", jako MCU, ale není. Např. X-meni, Logan nebo Deadpool jsou Sony a ne Disney MCU.
Argonantus píše: 9. 1. 2019, 13:59
DP2 je nejlepší terminátoří film od Terminátora 2


tuhle kravinu sem Eerie nahodil, aby se mi zavařily kolečka v hlavě, jak marně řeším, co se tím mohlo myslet:

1) film o cestování časem - no, ona je otázka, jak moc je Terminátor vlastně o cestování časem. Spíš moc ne; je to takový rámec, jedna modrá bublina na začátku a hotovo. Třeba Terminátor 3 tam toho má podstatně víc, těch časových paradoxů a vychytávek.
Takže tenhle bod je tak vratký, že je možné cokoli.

2) Terminátor 2 byl nějakými šamany prohlášen za nejlepší akční film všech dob. Tuším, co se tím myslelo, je to asi hájitelné. Jaký je Deadpool 2 se neodvažuji hádat, ale je zajímavé, že si této jeho kvality nikdo nevšímá.

3) Jinak Terminátor je vážná fikce, není tam snad jediná hláška, kdežto u Deadpoola všichni řeší hlavně, že jsou tam spousty hlášek. Což je patrno i z toho trajleru. Takže asi jako opět nula styčných bodů.

Definitivnějšímu závěru brání, že jsem Deadpoola neviděl, neb se lze důvodně obávat, že bych ho nebyl schopen dokoukat. Zatím ho řadím do kategorie, kde jsem měl velké problémy dokoukat i trajler, jak mi to šlo na nervy.
Šance, že by se tyhle dvě věci u mne ve výsledném hodnocení v jakémkoli smyslu přiblížily vypadá zatím mizivě.

Stran toho csfd - nehledal jsem názory, ty bývají různé, ale fakta, co v tom filmu může asi tak být.
A skoro mne až překvapilo, že jsem nacházel JENOM samé špatné zprávy, co ve filmu vidět rozhodně nechci - pubertální humor, narážky na jiné filmy, které nemám rád, prakticky žádný příběh, atd.
No, a nade vším se vznáší velký červený nápis Marvel, což značí, že to MUSÍ být špatné. ježto to zatím bylo VŽDYCKY špatné, tak nad investicí do podobných věcí velmi zvažuji a obvykle se tomu vyhnu velkým obloukem.

Od Avengers, kam se přidá více humoru, očekávám prudké zhoršení. otázku, zda je to ještě možné, rád ponechám nevyřešenou.
Opět, tohle není MCU. Deadpool má úplně jiný humor a pokud Disney fackticky koupí Sony, tak se s Deadpoolovským humorem už nesetkáš, protože to je na Disneye moc mimo jejich cílení na filmy pro celou rodinu. Takže nějaké Avengers vůbec neber v potaz. Filmový Deadpool s nimi nemá nic spoléčného. Je to jiné studio.

A že Deadpool 2 nemá příběh?! Kdo to psal? DP2 má lepší příběh než celý MCU za těch 10 let dohromady. Si teď nedělám p*del.

Pubertální humor? Jo, ten DP občas (často $D) má, ale když hned v prvních asi 5 minutách filmu udělá jistou věc, o které si za chvíli uvědomíš (fakt dobře natočené, působí to jako další vtipná/zbytečně drsná deadpoolovská scéna a pak ti to začne vrtat hlavou, jakože počkat sakra...), že SPOILER vlastně měla znamenat úplně! vážně! míměnou! sebevraždu!!!/SPOILER, tak to najednou hází celý film do trochu jiného světla než poslouchání debilních vtipků uprostřed prostřihů akčními scénami, kde se furt jen přiblbe skáče.

Ale jako jo, nedívej se na ten film. Sám sis ho už a priori zhnusil. $lol$

Terminátor je sice vážná fikce a Deadpool stojí na tom, že dělá meta-humor, je si vědom toho, že je fiktivní komiksová postava, apod., ale přitom když ten film zabere ve svém příběhu, tak je to k*rva vážné. Něco, co se právě MCU nedaří. Všechny ty jejich Občanské Války mezi Avengers a podobné, co úplně šumí do prázdna, kdežto Deadpool solí trapné a debilní vtipy (ale často fakt vtipné), jenže najednou je to celé zasazené do brutálních životních situací, až z toho člověku zatrne.
Argonantus píše: 9. 1. 2019, 16:41
Prostě kyborg, v tomto případě kyberneticky opravený člověk, který se vrátí z budoucnosti, aby odstranil zdroj potíží, je dost drsný, má k dispozici výkonné zbraně a kvůli svému úkolu stojí proti hlavnímu hrdinovi.
Když o tom přemýšlím dál, vypadá to skoro jako Terminátor 1, daleko spíš.
Ale to už je vysloveně rouhavá myšlenka.
Já neřekl, že to má být podobné T2, já si dělal srandu, ale myslel to vážně, že prostě DP2 je nejlepší "terminátoří" film od dob T2.
Argonantus píše: 9. 1. 2019, 16:41Jinak pro úplnost - Eerie, viděl jsi Terminátora 3 a 4?
Jo viděl, DP2 je o dost lepší.
Sadako píše: 9. 1. 2019, 17:07 Denis Villeneuve má točit novou adaptaci Duny.
https://nerdist.com/dune-remake-everyth ... ow-so-far/
Jo, o tom se kecá už od doby, co natočil BR2049. Ale myslím, že na produkci pořád pracuje, takže to fakt udělá.
Naposledy upravil(a) eerieBaatezu dne 9. 1. 2019, 18:59, celkem upraveno 4 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Invictus »

Sadako píše: 9. 1. 2019, 17:07 Denis Villeneuve má točit novou adaptaci Duny.
https://nerdist.com/dune-remake-everyth ... ow-so-far/
Dobré ráno, stará mama.
A ví se o tom celkem prdlajz. Ale zase Villeneuve by to mohl neposrat. A do dvou filmů se to snad i nějak rozumně vleze.
Iron Within
Iron Without
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

eerieBaatezu píše: 9. 1. 2019, 18:54To je nějaký omyl. Já byl na Ragnaroku, Pantherovi a Aquamanovi jenom proto, že se všude valily recenze, jak jsou ty filmy úžasné.
A v některých z těch reakcí musely být i důvody proč jsou ty filmy tak úžasný, ne? :D
Já třeba na filmy už do kina prakticky nechodim bez toho abych měl při ruce pár reakcí naň (pokud je nadšenej z Panthera nebo Thora někdo, kdo byl stejně nadšen z předchozích dvaceti Marvelovek co mě nezaujaly, není jeho nadšení spíš varování?)
Ale jinak souhlas, hejtovat film co sem neviděl je taokvé... mhm... to zas jo. A zrovna tyhle velkolepý ptákoviny asi patří do kategorie "když už, tak na pořádnym plátně", když človek nelituje těch pár korun za lístek.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Tak Deadpool 2 stále může být geniální film, to si netroufám vyloučit.
Já to asi hned tak nezjistím.
Zajímala mne ta smyčka, že je prý jako Terminátor 2.
Jerson mi to narozdíl od Eerieho dokázal vysvětlit. To je celé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Chvíli jsem se trápil neutěšenou myšlenkou, že všechna dobrá sci-fi už jsem viděl, a pak mé oko popatřilo Annihilation. Byl jsem příjemně překvapený a dost mi to připomnělo Arrival, nad kterým jsem se rozněžňoval nedávno.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Faskal:
Nevím, jestli jsi viděl Blade Runnera 2049.
A možná Na hraně zítřka, ale to je fakt na hraně - dobrý nápad, ale ne úplně dotažený.
A co Looper?
Něco bylo dystopické, ale zapomněl jsem to - takže to asi nebylo důležité.

Já bych měl vidět She.
nad Annihilation se zamyslím.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Neviděl jsem Looper, dva dříve zmíněné byly moc hezké.
Ovšem ve skutečnosti jsem neviděl věcí a věcí. Annihilation mi třeba připomíná, že jsem neviděl Ex Machina, za kterým stojí ten samý člověk.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

... eeie baatezu?
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Faskal píše: 9. 1. 2019, 22:38 Chvíli jsem se trápil neutěšenou myšlenkou, že všechna dobrá sci-fi už jsem viděl, a pak mé oko popatřilo Annihilation. Byl jsem příjemně překvapený a dost mi to připomnělo Arrival, nad kterým jsem se rozněžňoval nedávno.
https://www.youtube.com/watch?v=X6twHZCfGtQ

Mně se Annihilation líbilo víc než Arrival. Nejspíš, že je to větší pulp :)

A má all-female cast, aniž by z toho bylo nějaké haló. Skoro jakoby si za to drama nové Ghostbusters mohly samy :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Ještě jsem viděl Solo: Star Wars story. Pominu, že k logice filmu měla výhrady i moje manželka, což už je na pováženou. A když to zhodnotím celé, tak podruhé nemám důvod to vidět. Nečekané zvraty už znám, akce stojí za houby, hlavní ženská postava je neuvěřitelná a nudná, a jestli ještě jednou uvidím Hana, jak se před ruční zbraní kryje za gaučem, když má v ruce pistoli, budu zvracet.
Spoiler alert:
Vlastně jediný světlý moment byl Han shoot first, ale pak se tváří, jako že je mu to strašně líto ... WTF? Dvě z pěti.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 9. 1. 2019, 22:19Zajímala mne ta smyčka, že je prý jako Terminátor 2.
Hele, mám se citovat nebo co? Kolikrát mám opakovat, že jsem nic jako "DP2 je jako T2" neřekl. Já jsem řekl, že "DP2 je nejlepší terminátoří film od dob T2". Navíc jsem k tomu hodil smajlíka, které Ty z nějakého důvodu záměrně neregistruješ, aby bylo vidět, že to není myšleno úplně doslovně.
Faskal píše: 9. 1. 2019, 22:38 Chvíli jsem se trápil neutěšenou myšlenkou, že všechna dobrá sci-fi už jsem viděl, a pak mé oko popatřilo Annihilation. Byl jsem příjemně překvapený a dost mi to připomnělo Arrival, nad kterým jsem se rozněžňoval nedávno.
Tak Annihilation těžké pseudo-intelektuálské zklamání. Po tom, co Garland udělal skvělého Dredda a úžasnou Ex Machinu, takováhle slátanina...
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Jo vlastně interstellar. Když už eerie.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů