Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Zemřel Jan Tříska. $cry$
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Viděn Král Artuš a jako... nebylo to špatný (ale ani se nekoná z mé strany nějaké mimořádné nadšení... tak 3* z pěti?)

(jekot na téma "zprznění legendy" úplně nechápu. Když nic jiného, ty lidi mohli vidět trailer -a tedy se na to připravit- nemluvě o tom, že zatim "historicky nejvěrnější zpracování" obsahovalo C. Owena plkajícího o rovnosti a otroctví a Keiru Knightley v kožených bikinách...)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18569
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Za mě nic moc, příběh je děsné klišé, hrdinova cesta, ale bez jakýchkoliv náznaků originálního zpracování, bez jakýchkoliv zvratů a s koncem hodným nedělní episody Power Rangers. Zasazení do prostředí artušovského cyklu je podle mě jen ke škodě, protože jediné, co to s ním má společné, jsou jména (ale už moc ne vztahy mezi nimi) a motiv určení krále vytažením meče z šutru. Bez návaznosti na artušovský cyklus by od toho člověk měl trochu jiná očekávání a současně by to přineslo ten poslední úplné vědomí tvůrčí svobody, které by možná umožnilo vymanit se z toho děsného klišé (nebo taky ne, možná by z toho byl jen generický, no-name fantasy film, zatímco teď mohou šermovat velkými slovy jako Artuš, Excalibur, Uther Pendragon, a pak na ně zkoušet dělat copyrighty).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Annihilation (2018) - Teaser Trailer - Paramount Pictures

From the writer & director of Ex Machina
Obrázek

A ta knižní předloha je prej dost hustá, takže se nejvíc těším.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Whiplash

Silné komorní hudební drama o srážce eg / hrdosti a génia ambiciózního a zároveň tyranského učitele hudby a neméně ambiciózního nadaného bubeníka, jeho žáka. Simmons je ve vedlejší roli naprosto super (ocenění jsou tam plně oprávněná, i když "hláškující" sviňák je pro každého lepšího herce asi vděčná role - navíc je postava a scény s ní hodně dobře napsané ... čímž tedy nechci ubírat na Simmonsových hereckých schopnostech - ten prostě zvedá ten základ postavy ještě o stupeň výš). I když je film "malý", vztah mezi dvěma hlavními protagonistami je vykreslený hodně dobře a prakticky skoro každá zvolená scéna má ve filmu svoje opodstatněné místo (film dost využívá ve vztahu těch dvou dobře zabrané detaily mimiky a pohybu postav, úhlu snímání scény, komunikace s jinými protagonisty, zvolenými hláškami, atp..). Nechci spoilerovat, takže to napíšu takhle ... určitě se na film podívejte, za mě :clap:
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Lemmy:
úplná shoda https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 04#p444504
je to skvělá věc, s odstupem z té série namachrovaných oscarových filmů (Birdman, Enigma, Hawking) jasně nejlepší.
Zejména je na tom zajímavé, že to vlastně není až tak o jazzu, ale o poctivosti v umění všeobecně.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Podobný retrozářez - Harry Borwn je opravdu tak dobrý, jak se mi zdálo napoprvé.
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 12#p448112
(on to vlastně napsal za mne Tomáš Chvála v subodkazu)
Michael Caine dostal Oscara za Hanu a její sestry a za Pravidla moštárny, ale za mne ho měl dostat hlavně tady.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Shin Gojira

Dost zajímavý. Přestože se tam dají najít hlavní role, tak je to celý primárně o spolupráci velkýho počtu lidí a cílem filmu není zaměřit se na protagonisty a jejich příběh, ale na obecné vypořádání se s nastalou situací převážně z politického hlediska. Godzilla je opět hororovou stvůrou rozsévající zkázu, bez náznaku jakéhokoliv charakteru, ale v některých scénách byla tak naanimovaná, že až jsem s ní měl takovej soucit.
Na to, že to mělo rozpočet jen 15 mega dolarů, což je 10 krát! méně, než americká Godzilla, tak to vypadalo úplně skvěle. Efekty, kdy Godzilla za denního světla chodí po městě, byly naprosto uvěřitelné, jak kdyby se na to člověk díval v přímém přenosu ze zpráv, to jsem dost koukal. Ta mladá Godzilla byla hodně CGI, ale to starší stádium vypadalo fakticky vydařeně. Akorát teda ten obří ocas nevím, proč tak přehnali. :D
A všechno to bylo točený na takový kamery, že to vypadalo, jak vysílání v televizi, nebo tak, čili měl člověk pocit, jako by se to právě naživo odehrávalo. To se mi fakt líbilo. Ty americký filmy jsou točený dost tak, že to člověku připadá takový odtržený z reality. Případalo mi, že hodně destrukce a efektů bylo uděláno reálně, a ne počítačem, protože spousta věcí vypadala fakt věrohodně.

Celkově dost milé překvapení. Konečně film, co to celé bere za jiný konec. Jerson skóre pořád tak nějak napůl, je to přece jen pořád o obří ještěrce, co plyve radioaktivní proud energie, i když i to se tam snažili vyargumentovat, ale druhou stranu snaha o mnohem věcnější a tak nějak realističtější pojetí. Možná bude nějaké pokračování, nejdřívě prý za tři roky, doufám že jo, fandím takovým projektům, co mají vlastní, né moc mainstreamovou, vizi a navíc je někdo zafinancuje. Jen mě zajímá, jestli to nakonec nebude pokračovat tak, jak je u podobných věcí klasikou, že první film je fakticky o něčem a další už jen přidávají potvory a boří města.
Obrázek
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Tafif »

Jsou to čtyři hodiny co jsem opustil kino po promítání nového Blade Runnera.

Jen velmi málo kdy se mi stane, že bych si po zhlédnutí filmu řekl: "To musím vidět znovu". Teď jsem si to řekl. Dokonce to chci vidět znova v kině, protože na žádném domácím monitoru a s domácím zvukem to nebude úplně ono.

V podstatě se shodnu s tím, co říká Kamil Fila. Jen ta pomalost, na kterou si "stěžuje" mi vůbec nevadila, byla to jiná pomalost než třeba u Vesmírné odysei, Stalkera nebo nedej bože Toulavých psů.

Tenhle film měl všechno, co nový Ghost in the Shell postrádal. V současné Hollywoodské produkci ten film působí jak z jiného světa. Nebo aslespoň z jiné doby a pro jiného diváka.

Pokud máte ve svém cyberpunku rádi tyto scény, užijete si to. Akorát jich bude víc a budou kratší.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Důležitá věc pro mě po tom, co jsem v BR2 viděl, jak umí Villeneuve režírovat je, že se děsně těším na tu novou Dunu, kterou bude dělat právě on.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

To je doporučení nebo varování?
Everyone is a suspect - ta věc je tak provařená, že jsem fakt zvědavá, čím to bude jiné než předchozí verze /samozřejmě krom čerstvé hvězdné garnitury/.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Brannagh jako Poirot asi nebude horší než svého času Ustinov nebo Finney, ale vypadá fakt šíleně.
Ostatně, celý koncept toho plakátu je šílený.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů