Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Právě koukám na diskontního Pána prstenů mixnutého s Temnou věží a myslím, že milovníky Trololo by to mohlo oslovit. Kulervoucně špatné.
https://www.csfd.cz/film/330131-dragonfyre/komentare/
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

kdy se Vám podaří vidět v jednom filmu vedle sebe orky, draka, obrněné vozidlo, čtyřkolku, katapult a spoustu automatických zbraní?
Film pro Eerieho?
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1112
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Argonantus píše: 31. 3. 2019, 16:50 Viděli jste někdo novou Laru Croftovou?
Jo. Lepsia, ako ta stara, aj ked to nie je zrovna velka vyzva... Uz si z toho moc nepamatam - taka oddychovka, pri ktorej ked zaspis, tak sa nic strasne nestane.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2694
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Tak jsem dneska žehlil, však víte jak to chodí...
Raubíř Ralf
Raubíř Ralf a internet

Jo, jsou to americké animované pohádky. Byl by nesmysl chtít a očekávat víc, než od americké animované pohádky.
Ale... Jsou to docela dost dobré americké animované pohádky.
Příběh se ubírá cestami očekávanými (a výchovnými), ale ubírá se tak v souladu s charakterem postav a situacemi, ve kterých se nachází. V prvním díle není písnička a patetický proslov, postavy svou ponaučenost dávají najevo tím, co dělají. A je to akční. V druhém díle bohužel jsou, ale nejsou až tak otravné, jak u těhle věcí bývá zvykem.
Humor je těžen především z odkazů. Spousta jich tam samozřejmě jenom je, bohužel. Ale kolem jiných jsou vystavěny gagy, kterým se dá zasmát, a není jich málo.
Jako snad u jediné podobné věci mě dojemné scény dojímaly. Ale možná to je jen mým dnešním rozpoložením.
Není to tedy žádné must see, ale pokud chcete film pro děti/své dětské já, tak tohle není špatná volba.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

Audiorecenzi?
Už i tady?
:eyecrazy:
Čas neexistuje.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Tady se na Marvel buď nadává nebo okázale ignoruje :-)=
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Invictus »

Filmová událost roku? Tak pokud není řečeno, že největší, tak filmová událost roku je každý film v daném roce.
Pokud je to myšleno jako největší, ta pokud skutečně v tomto roce zatím nevyšlo nic lepšího, tak to může být fakticky správně (na csfd má druhou příčku jak vycvičit draka 3, což tomu nasvědčuje).
Ale i to má komplikace, zaprvé věčný problém, jak porovnat něco tak subjektivně hodnoceného, a zadruhé rok ještě neskončil, takže se to vztahuje nikoliv k roku, ale technicky jen k nějakým čtyřem měsícům.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Včera jsem to viděl. Jako ušlo to, bylo tam i pár vtipných momentů, a líbilo se mi, že Avengers žijou ve světě, ve kterém existují i sci-fi filmy (což jinak moc nevídám). Rozhodně plusový bod za Kapitánovo řešení situace ve výtahu.

Dál budou spoilery.
Na druhou stranu nechápu Kapitánku Marvel - hlavně to, proč ji Furry na konci minulého filmu volal, když vlastně nic neudělala a sice je overpowered, ale nemá žádnou schopnost odolat náhodné likvidaci, ani nějakým způsobem přispět k jejímu zvrácení. A když to vezmu do důsledku, tak ani to, že Thanos zlikvidoval půl vesmíru (fakt půl živých bytostí? I stromy, zvířata a tak?), ale řeší to jen jedna parta ze Země a dva maníci z vesmíru. Proč to neřeší miliarda těch nejlepších z celého vesmíru? Proč dr. Strange dal kámen času Thanosovi dobrovolně?

Navíc to že si otevřeli možnost cestování časem a změny minulosti - a hlavně to, že Thanose zabili pět let předtím, než mohl provést svůj likvidační plán - znamená, že se nedá zkonstruovat žádná uzavřená časová smyčka.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16458
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od MarkyParky »

Polospoilerový komentář:

Ta kombinace hlavní zápletky založené na nemožnosti změnit historii, zkombinovaná s vyústěním, které na 3 místech zásadně změnilo historii, aniž by to bylo reflektováno, pokaždé jiným a zcela nekonzistentním způsobem, to bylo obrovské megaWTF, které ostře kontrastovalo z jinak celkem úhledným a občas i sympatickým zakončením skoro všech dílčích zápletek a motivů.

EDIT: Dojmy značné rozpačité. Jako kdyby na tom pracovalo 7 nezávislých týmů scénaristů, 5 z nich si dalo hodně, hodně práce, jeden trochu nedával pozor a udělal jednu chybu, která by ale mohla v tom tempu projít skoro bez povšimnutí - a jeden se na jakoukoliv konzistenci vykvazjl úplně a ještě velkým tlustým prstem ukázal na chybu toho předchozího.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Den nezávislosti 2 není tak špatný jak jsem se bál. Je daleko horší.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Manželka mi vyčítala, že u závěrečného boje s královnou usínám, ale ono se tam fakt nic nedělo. Tedy zuřivá střelba a unikání a já nevím co ještě, to tam bylo, ale prostě o ničem.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Ježto tam pustili školní autobus, tak je jasné, že se žádné drama nekoná a je to takové soft drama pro děti.
A ještě je to založeno hodně na tom, že si děti nepamatují, že se to celé do detailů už jednou vysílalo v jedničce.
Kam se to hrabe na ten Cloverfield 10, vyrobený asi s tisícinovými náklady.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Gediman »

Den nezávislosti 2 je docela fajn, ale na jedničku samozřejmě nemá. Akorát Julius Levinson tu byl naprosto zbytečný. Ani vtipný a ani nepřinesl žádný nápad, jako minule.

Film mi něčím dost připomíná StarCraft. Možná ta královna na konci je jak nějaký Zerg s protosským štítem. Nějak takhle si představuju filmovou verzi :)
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

V Bruggách, výborná věc. Protože je to Martin Mc Donagh, který loni zazářil s tím Ebbingem. Tarantinovské šílené rozmluvy, a scénáře uhýbající za roh, snad ještě lepší než konkurence. Tenhle týpek je pro mne největší objev poslední doby od Villeneuva.

Jinak jurský svět, jak tu nad ním kdysi běsnil Eerie, došel do televize a fakt to za víc nestojí. Takový hamburger, víte co dostanete; už Spielbergův film mne trochu štval tím, jak očesal Crichtonovu předlohu, která byla výjimečně skvělá. V dalších dílech debilizace pokračuje, dutý patos kráčí ulicí, dinosaýci se potírají, kaiju v akci. Asi tak za dvě.

Jinak Bryce Dallas Howard není jen tak někdo, je to hlavní hvězda Vesnice, ale tady je ta postava tak šíleně napsaná, že se člověk zoufale těší, kdy už ji něco zblajzne. A bohužel nic.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů